veliki švicarski planšarski pes

arkula · 13186

polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #30 : 14 Februar 2007, 14:13:27
kdaj se lahko mi kaj oglasimo (prinesemo s sabo fotoaparat :P ;))

:)


arkula

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 1
Odgovori #31 : 15 Februar 2007, 09:58:53
Polonči,

vi kar pridite mimo. S fotoaparatom zaželjeno, ker je nepopravljiv....  :'( :'( Padel je ravno na objektiv in se je vse sesulo... Rezervni del  + delo = že nov... Moram kaj mimo LJ, da nabavim novega.... Sicer je mogoče, da grem s sestro po eno psičko v Avstrijo, samo mladiči bodo pa gotovo doma. Raje ne hodi prehitro, ker so sosedi vsi bolni z neko virozo - jaz se branim z vsem mogočim in upam, da bo ratalo...

Apollo, dva kužka in dve psički sta prosti. Samo mislim, da pridejo dvojni resni gledat konec tedna. Za enega smo pa že naročili izvozni rodovnik. Zdaj ga kličem John, po JFK, ker bo menda ein Berliner!

 



arkula

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 1
Odgovori #32 : 19 Februar 2007, 13:55:39
Takole smo pa že zrasli.....



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #33 : 01 Marec 2007, 11:34:27
Arkula kako so kaj mali bajski :P. Pripopaj nam kakšno novo slikico, da malo pocedimo sline :o :D

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


arkula

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 1
Odgovori #34 : 01 Marec 2007, 13:45:22
Apollo, poudarek bi bil predvsem na bajski.... :) :)
Ne vem, če je to prav po lestvicah, samo ta največji je imel že včeraj 7,1 kg...(najmanjši pa 6,3). Vsi me dolžijo, da je tehtnica pokvarjena...

Jejo radi, mlekca pri Arki je bolj malo, če koga vidijo, je takoj akcija za njim, pomagajo pri obhišnih opravilih, gnojijo pesek in zemljo.... v glavnem jim ni dolgčas... Tetovirne številke so že v izdelavi, cepljenje bo v soboto ali torek... Čisto prekmalu bodo šli od hiše :-\ :-\ Lajajo sploh ne. Ne vem, če niso iz pliša ;)

Tkole. Menda sem pripela tavelikega psa in meni taljubšo psičko... Upam!!



polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #35 : 01 Marec 2007, 14:07:41
lepi bajseki ;) ...sedaj je pa res skrajni čas, da jih pridemo pogledat...da jih ne še zamudimo...

:)


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #36 : 07 Marec 2007, 16:43:25
To soboto smo si vzeli čas in hkrati izkoristili sonček in obiskali te bibe...
Morem reči, da so mali res pravi cukri. Pridni, mirni, komaj čakajo da jih kdo počoha  :P Pravi švicarji ;)
Slik pa nažalost nimam, jih bo že arka prilepila.

Lp

:)


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #37 : 09 Marec 2007, 22:23:46
Sedaj morajo pa res že kar fajn kobacati okrog... Še malo pa bodo začeli zapuščati domek :(. Se že kaj pripravljate Arkula? Ker to je pomoje najtežji del vzreje, ko se moraš posloviti od mladičev :'(

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


arkula

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 1
Odgovori #38 : 12 Marec 2007, 15:00:25
Apollo, za ta teden smo zmenjeni...  :( :( v petek pridejo iskat iz Nemčije, ki bi jih radi čimveč videli, tako da bomo poskusili kaj počakat, če ne bo sile, eden je pa že šel tako na hitro, takoj po tetoviranju. Prosta sta še en samec in samička...

So pa tako simpatični, da mi bo res kar težko... Niso sitni, če prideš blizu ali jih kličeš se pridejo cartat, zelo na nežno grizejo v roke, nič ne lajajo???? in tudi kakšni posebni pretepači niso. Arka nima več mleka. Najprej so zjutraj vedno pritekli iz kurilnice in se obesili na Arko, se malo pocartat (ker gospa ni želela spati z njimi), zdaja pa kar mimo nje, direktno vame... Potem gremo po časopis in če je lepo, jih prestavim za hišo, na "igrišče".

Slikati sem imela včeraj resen namen, samo je zmanjkalo baterije. In seveda so tiste, ki se dajo ponovno polnit kdovekje...

Lep pozdrav od mene in naših pesjančkov. Ko bo pa mati kaj lepša, se pa spet na kaki razstavi vidimo...  8)

 



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #39 : 12 Marec 2007, 22:12:27
Uf žeee... 8) Tole je pa res hitro minilo. Se mi zdi kot da bi bili ravno dobro skoteni. ;) Ja na razstavah pa se kaj vidimo, čeprav jaz letos nimam namena kaj dosti razstavljat. Jo imaš namen prijaviti tudi na Evropsko? Midve z Nubo greva... :o

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #40 : 12 Marec 2007, 22:14:31
Če bo šlo nam pripopaj še kakšne slikice preden grejo :'(

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


arkula

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 1
Odgovori #41 : 19 Marec 2007, 13:28:26
Apollo, jaz se tako mučim s tem popanjem...

Doma sta ostali še dve punci, Rosa in Roma. Rosa je bolj nagajive sorte, skoz za akcijo in dirkanje, Roma pa tako bolj resno gleda in ti zleze v naročje se cartat...

Je postalo kar pusto...

Je pa vedno isto v tej naši Sloveniji. Ljudje klicarijo in poveš, od kod si, je pa izjava:"To je pa tako daleč..." Ne, da bi rekli, ne vemo, če bomo vzeli, ali pa direktno, da jih zanima samo cena, samo bi prišli pogledat - ker bi bilo predvsem za začetnike pametno, da vidijo kakega psa in psico več. In 100 km prevozit je hudo tudi takim, ki bi imeli psico za vzrejo...

Sem se pa kar nekaj pogovarjala s temi, ki so prišli 1000 km daleč iz Nemčije in so povedali, da je pri njih stanje švicarjev porazno. Tega si res nisem mislila. Da je vse ali prebelo ali brez beline. In da parijo z rotvajlerji in prodajajo za švicarje brez rodovnika...

V glavnem, pestro...

Zdaj poskusim še slikce...





Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #42 : 19 Marec 2007, 14:22:06
Lepi sta teli dve punci. Upam, da čim prej najdeta kakšne fajn skrbnike... ;) :D To glede Nemčije pa je tudi zame precej novo ::) In da so kupci taki si ne bi mislil :-[ Sem mislila, da je folk že kaj bolj osveščen :(

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #43 : 19 Marec 2007, 15:47:32
Lepi sta teli dve punci. Upam, da čim prej najdeta kakšne fajn skrbnike... ;) :D To glede Nemčije pa je tudi zame precej novo ::) In da so kupci taki si ne bi mislil :-[ Sem mislila, da je folk že kaj bolj osveščen :(

Kupci res najdejo vse mogoče pametnee izgovore  ::) Od predaleč do predragopa še kakšen skrbi me kakšen bo v resnici....

Uglavnem Rosi in Romi (ki sta by the way cukrici) čimboljše domove pri čimboljših ljudeh :)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #44 : 19 Marec 2007, 16:16:05
Če se ne bo hmali kdo našel pridemo mi po eno ;) Nimamo izgovorov glede dolge poti  :P

So zrasle male...Ta vikend bojo še doma? Da pridemo kaj mimo?

lp
Polona

:)


arkula

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 1
Odgovori #45 : 20 Marec 2007, 07:53:11
Polonči, ti jih posodimo za vikend v varstvo!!! Imamo namreč namen iti v naše stare kraje in še malo dlje, tako da pridemo šele v nedeljo popoldan. Sosede bomo polno obremenili....

Pa saj sta zelo pridni - in ena mala dalmatinka jima še dela družbo, ker so bodoči lastniki vsi bolani in jih še čakamo... Zadnjič sem vas videla za cesto z vašim bučkotom. Če pridete v nedeljo popoldan, da bom že doma, ga kar zraven pripeljite. Se bodo naše malo čudile ;D ;D .

Glede osveščenosti pa res... bi si mislila, da kdo prebere kakega od teh pasjih forumov, kjer je res kup informacij, pa to žal ni čisto tako... Bi kupili psico za vzrejo, pa ne vejo niti za kolčno displazijo, zakaj bi bil rodovnik, da se psa ne kupi pri M v Celju.... Tako da že nisem vedela, ali me kdo nat.... ali je resen...

Lep pozdrav od samih babnic iz Primorske! PS: Snega nimamo!



polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #46 : 20 Marec 2007, 17:24:15
jaaaa...bi jih kar vzeli v varstvo veš arkula...brez nobenega problema...  ;) bi se fajn socializirali pr nas... če pa rabite kako pomoč, smo vedno pripravljeni prskočit tja...sej imamo dve minutki do vas...

ja, če pridemo v nedeljo tja, pripeljemo še našega... se bodo čudli en drugemu  ;)

se vidimo!

lp


:)