Appenzellski planšarski pes

Eva* · 28561

Eva*

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 1
: 19 Januar 2007, 12:48:10
Lep pozdrav!

Mi pa imamo doma psičko appenzellskega planšarskega psa, po imenu Api.



V družini planšarjev so 4 psi:
~appenzellski planšarski pes
~bernski planšarski pes
~veliki švicarski planšarski pes
~entlebuški planšarski pes

Vsi psi so si zelo podobni oz. se razlikujejo le v velikosti in dolžini dlake.

Appenzellski planšarski pesn je razmeroma majhen in mišičast pes, visok od 48 cm do 58 cm in težak od 22 do 25 kg. Dlaka je gosta, črna, sijoča z rjavo rdečkastimi odtenki in simetričnimi belimi lisami. So izredno živahni in polni energije, ki potrebujejo veliko prostora za gibanje. Ljubijo svobodo, sneg in dirjanje po visokogorskih pašnikih. So odlični naganjači čred, ki se znajo v gorah izogniti vsaki nevarnosti. Vpregajo jih tudi v vozičke, s katerimi prevažajo mleko in sir.
So zelo družabni zato zelo uživajo v družbi človeka.

Pa še nekaj o naši Api. Končala je malo pasjo šolo, vendar z šolanjem nismo nadaljevali ker zanj ni kazala zanimanja. Poskusili smo tudi v reševalni šoli ampak se je APi raje podila za metulji, kot pa reševala :D . Čeprav je za pasmo značilno, da je nezaupliva do tujcev, se prav vsakemu vrže pod noge, rekoč: čohaj me ;D . Vsaj enkrat na teden jo peljemo na res dolg prehod in ko se vrnemo in bi vsi šli najreje spat, nas Api s prav posebnim pogledom prosi, gremo še enkrat? :D .

Ima še kdo to pasmo doma? Ali pa mešanca s to pasmo?

+1



polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #1 : 19 Januar 2007, 12:55:08
Super!!!
Še ena naša sorodnica ;) Dobrodošla!

Js pa Appenzellerja ne poznam nobenga, majo pa eni prjatli entlebuškega planšarskega psa...

Koliko je pa vaša Api stara? Kje ste jo kupili?

lp,
Polona

:)


Eva*

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 1
Odgovori #2 : 19 Januar 2007, 13:03:59
Jeej, kako lepo! ;D Api bo kmalu dopolnila 4 leta, kupili pa smo jo v Bratislavi(na Slovaškem) na Balihara ranchu( www.balihararanch.com ).



S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #3 : 19 Januar 2007, 13:20:01
Tukaj pri nas ima ena gospa mlado psičko in me prav preseneča kako močna in hitra je psička za svojo velikost..res pravi torpedo  :), pa tudi uboga zelo...

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #4 : 19 Januar 2007, 13:23:12
Dobrodošla Eva* in Api! ;D



Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #5 : 19 Januar 2007, 13:41:21
Nimam Appenzellerja, drugače pa poznam to pasmo, saj smo si v sorodu!  ;)

lp, Miša & Baki



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #6 : 28 Maj 2007, 19:15:51
Rs tudi ti psi so ful luštni. V mojem klubi trenira ena res lepa predstavnica te pasme RO. Res z Asko ju je zelo lepo videti skupaj :o

Lp


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #7 : 28 Maj 2007, 19:44:17
Meni je ta pasma zelo zanimiva, čudno da v Sloveniji ni veliko predstavnikov te pasme..

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #8 : 28 Maj 2007, 20:04:19
Z mano je bil eden na BBhju in če se ne motim trenira RO. Faca pesek.

PS: Sem z obale ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Nikki84

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 13 November 2007, 15:25:59
Pozdravljeni!

Sem nova na forumu in imam par vprašanj :) S fantom že dalj časa razmišljava o nakupu psa in po temeljitem premisleku in branju vseh možnih informacij na internetu, sva se ( že skoraj zagotovo) odločila za Appenzellerja. Ti psi so res čudoviti in mislim, da tudi karakterno precej ustrezajo nama - obožujeva naravo, dolge sprehode, izlete v hribe, tek, kolesarjenje..skratka živiva zelo aktivno in mislim, da bi bilo super, če bi se nama pri vseh teh aktivnostih lahko pridružil še kuža..Appenzellerji pa imajo, glede na prebrano, veliko energije in so radi aktivni. Imava tudi velik vrt ( ki ga bova za kužkove potrebe primerno zagradila ), kjer bi bil kuža v najini odsotnosti..pa tudi časa za ukvarjanje z njim nama ne primanjukuje. Na tem področju nisem začetnik, saj imam precej izkušenj z Nemško ovčarko in Škotskim ovčarjem..se pa zavedam, da imajo Appenzellerji drugačen karakter in tudi drugačne potrebe. Zanima me tudi, če kdo pozna koga, ki za spomladi načrtuje mladičke te pasme? Po prebranem namreč sklepam, da so Appenzellerji v Sloveniji precej redka pasma in bi bilo mogoče treba po mladička v tujino? Kakršne koli informacije so zelo dobrodošle ;)

Lp, Nikki



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #10 : 25 November 2007, 19:05:35
Je bilo kako leglo kakšna dva meseca nazaj? Mogoče ve kdo?


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #11 : 25 November 2007, 19:07:56


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #12 : 25 November 2007, 19:10:00
Tnx...


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #13 : 25 November 2007, 19:11:16
S psičko, ki je spomladi hodila v moj klub na RO, naj bi imela namen imeti mlade. Kaj več pa žal ne vem, ker jeseni ni šla v nadaljevalni tečaj  žal :'(


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #14 : 25 November 2007, 19:12:43
Me zanima, ker si je soseda omislila Appenzellerja pa me zanima malo, od kod je.  :) Samo se mi ne zdi, da bi bil iz tega legla, ki ga je dala Sunshine_1.


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #15 : 25 November 2007, 19:16:25



poki

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
  • As
Odgovori #16 : 13 Oktober 2008, 16:33:52
Pozdravljeni.
Obračam se na tale forum ker se pri nas odločamo za nakup novega pasjega prijatelja. Pred približno tremi mesecemi smo izgubili našega dolgoletnega kužka, Fleka, pirenejskega planinskega psa...   :'(
Doma imamo dokaj veliko posestvo z velikim vrtom, zato bi radi predvsem dobrega čuvaja, vendar hkrati tudi prijaznega psa, ki bi postal naš nov družinski član. Ogledali smo si že kar nekaj pasem, najbolj pa smo se ogreli za Appenzelerje, saj naj bi bili zelo dobri čuvaji. Zanima me, če poznate koga, ki ima ali bo imel leglo Appenzelerjev.
Hvala za odgovor.
Polona


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!

poki

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
  • As
Odgovori #18 : 14 Januar 2009, 13:58:14
Poki, zdaj bo pa kmalu prišel k tebi mali Api a ne?:)

Ja, še 1 mesec pa pride naš mali api...  ;D V soboto gremo prvi? na obisk.  Komaj ?akam. :o


poki

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
  • As
Odgovori #19 : 15 Februar 2009, 14:59:30
V petek se je k nam preselil mali appenzeller As.  :o Mali navihanček ima ogromno energije, včasih pa si vzame sekundico da se nastavi pred fotoaparat in takole pozira...  ;D



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #20 : 15 Februar 2009, 15:49:36
poki, čestitke za malo kepico - Asa :o Sem pa ravno včeraj na agility tekmi v Prestranku videla eno takole malo kepico :D Drugače pa veliko veselja z njim :)

lp


shawtyy*

  • *
    • Prispevkov: 593
    • Točke: 0
  • my sunshine :*
Odgovori #21 : 15 Februar 2009, 15:56:39
Juj kako ima tako navihan pogled :-[ zelo je lep :) & čestitke za novo pridobitev ;)

Urska in Joy


My angel.. Ajka  2009-2014


poki

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
  • As
Odgovori #22 : 16 Februar 2009, 15:41:03
Hvala obema. Zaenkrat se še navajava drug na drugega, čez kakšen teden bo že bolje, sploh ko se vredu naspim.  ;D


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #23 : 22 Februar 2009, 00:05:16
Poki, super srcek je tamali....bo kaj novih slikic? Kako sta prezivela prvi teden?? Jutri pridemo na obisk!!!!! ;D


poki

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
  • As
Odgovori #24 : 27 Februar 2009, 17:59:50
Nekaj novih slikic iz včerajšnjega sprehoda...

Poglejte lepotca... Zna že pozirat pred fotoaparatom  ;D


včasih je pravi zaspanček...  ;D


čez 5 minut pa že pravi navihanček...  :o


najraje pa se h komu stisne... :P


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #25 : 27 Februar 2009, 18:42:25
Joooj kakšen srček, kakšne lepe velike očke ima!  :-* V živo je pa itak še bolj luškan!!!! In res pravi nagajivček ;)


nezkaaa

  • *
    • Prispevkov: 614
    • Točke: 0
  • ZgAgA
Odgovori #26 : 27 Februar 2009, 18:44:31
Cukrček mali :)
koš  :-* :-* :-* zanj

lp

ZgaGa


poki

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
  • As
Odgovori #27 : 27 Februar 2009, 19:01:31
Hvala. To bo vesel poljubčkov...  :P Včasih jih začne še sam delit, takrat smo pa vsi mokri... ;)


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #28 : 27 Februar 2009, 19:03:12
Iiiiiiiiii, res je pravim cukerček in pravi pozer :o  Aska mu pošilja koš :-* :-*

lp