Matura 2007

Gost · 99548

Lola

  • Gost
: 21 Januar 2007, 08:52:27
Čao !

Kaj je zdaj maturantje se že kaj pripravljate? Tudi jaz sem ena od tistih, ki bo čez 2 meseca morala krepko zavihati rokave in dati vse od sebe.
Kaj imate kaj na maturi, kam se mislite kaj vpisati, se že učite ali boste začeli kak teden pred maturo ?

LP, Anči



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #1 : 21 Januar 2007, 09:43:17
Anči,

le glej, da boš ornk rokave zavihala in prigurala tole maturo skozi, da bomo potem imeli več časa za potepanja po Evropi  ;)

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #2 : 21 Januar 2007, 13:04:28
Tudi moja sestra ima letos maturo. Je na gimnaziji Poljane. Šla bo pa verjetno na farmacijo, oz. ne ve še točno, je še v dvomih.  :)

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #3 : 21 Januar 2007, 13:18:25
Jaz imam tudi letos maturo na žalost.

Zbrala sem pa angleščino, geografijo in sociologijo.

Pomoje bo najhujše matematika in slovenščina - drugo bo že nekako.

Učila pa sem bom bolj malo ker jaz nisem človek ki bi se učil :P

kam naprej pa pojma nimam!

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


Lola

  • Gost
Odgovori #4 : 21 Januar 2007, 13:52:03
Jaz imam informatiko in biologijo :)



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #5 : 21 Januar 2007, 13:52:54
Focoso, ce rabis karkoli za biologijo, samo povej ...
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #6 : 21 Januar 2007, 13:59:12
Matura je samo povzetek tega, kar se dela vsa štiri leta. torej, če ste bili sproti pridni, se nimate kaj bati ;) :P.

Ne, res, samo brez panike.

Lp


Lola

  • Gost
Odgovori #7 : 21 Januar 2007, 14:03:10
Moram pohvaliti mojo drago Sarčiko ( newfka ) da mi je že ogromno stvari dala, da mi pomaga karkoli takega nucam, tko da hvala resnično.

Maja knjige imam, zapiske ( zvezke ) mi je dala Sara, a še kaj rabim? Lahko pa poveš strategijo učenja :D Namreč vsega je veliko....

Uroda: ja že že ampak različno delajo profesorji hehe veš nekje smo skozi 4 leta delali praktično nič nekje pa smo se potili od dela. Plus tega glave niso računalniki da vse memoriziraš, potrebno je ponavljanje. Sicer pa vem da ni potrebno panike zganjat, lepo počasi se bo pa treba spravit ponavljat da ne bo vse zadnji moment.



tamara

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • žakc :)
Odgovori #8 : 21 Januar 2007, 14:06:00
Mene tudi letos matura čaka  :-\ izbirne predmete imamo biologijo in geografijo, mogoce bom šla naprej geodezijo...

lp  :D



uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #9 : 21 Januar 2007, 14:08:32
Moram pohvaliti mojo drago Sarčiko ( newfka ) da mi je že ogromno stvari dala, da mi pomaga karkoli takega nucam, tko da hvala resnično.

Maja knjige imam, zapiske ( zvezke ) mi je dala Sara, a še kaj rabim? Lahko pa poveš strategijo učenja :D Namreč vsega je veliko....

Uroda: ja že že ampak različno delajo profesorji hehe veš nekje smo skozi 4 leta delali praktično nič nekje pa smo se potili od dela. Plus tega glave niso računalniki da vse memoriziraš, potrebno je ponavljanje. Sicer pa vem da ni potrebno panike zganjat, lepo počasi se bo pa treba spravit ponavljat da ne bo vse zadnji moment.

Profesoriji so vedno tisti, od katerih je odvisno učenčevo znanje ;)!? malo provokativno vprašanje, bom videla, kako se bo razvila tema, pa se kasneje še malo javila :P.

Lp


Lola

  • Gost
Odgovori #10 : 21 Januar 2007, 14:11:37
Ja ja hahaha itaq :P
Ne sami smo krivi koliko delamo, je pa pri večini ( tudi jaz ) da če učitelj nekaj ne zahteva, ne naredim. Je pa res da je treba pred maturo toliko več delati, ampak saj bomo zmogli ;)



tamara

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • žakc :)
Odgovori #11 : 21 Januar 2007, 14:13:07
Mislim, da je malo res odvisno od profesorjev. Mi smo pri enem predmetu velikokrat samo videokasete gledali, teorijo pa samo na hitro "preleteli".... mislim, da od tega bolj malo odneseš, vse je potem odvisno od tebe....



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #12 : 21 Januar 2007, 14:25:38
Maja knjige imam, zapiske ( zvezke ) mi je dala Sara, a še kaj rabim? Lahko pa poveš strategijo učenja :D Namreč vsega je veliko....

Ful dobro se nauci celico (tista mala knjiga z naslovom Celica je super), ker je je veliko, pa tudi potem ti bo to znanje prislo prav. Sicer gre na faxu potem bolj v detajle, ampak imas fajn osnovo. Prvi del - 40 vprasanj, z obkrozevanjem je tezji, ker so vprasanja z vseh podrocij. Drugi del, so pa tista "esejska" vprasanja. Imas devet sklopov, od katerih jih izberes tistih pet, ki jih najbolj znas. (lahko resis vsa, pa potem oznacis katere sklope zelis, da ti ocenijo). Casa je pri obeh delih vec kot dovolj. Na sami maturi ful pozorno preberi vprasanja, ker so vcasih malo zavita in v tisti zivcnosti, hitro preberes narobe ...

Zelo ti priporocam zbirki starih maturitetnih nalog. Se kar ponavljajo in ce gres na koncu cez obe knjigi, si kar zapomnis vprasanja. Ce nimas, ti ju lahko jaz dam.

Ce rabis laboratorijska porocila (za vzorec), tudi povej ...
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Lola

  • Gost
Odgovori #13 : 21 Januar 2007, 14:29:52
To sta tisti dve mali knjigici ena je rdeča ena pa zelena. Mislim da poznam si bom sposodila v knjižnici ali kupila.
Mam zbirke vaj, pa so naloge super. Mislim težavnost je kar vredu ni pretežko in res se ponavljajo vprašanja, dosti tudi rešiš z logičnim premislekom.
Poročila za vzorec lahko ja :) te dodam na MSN ;)



S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #14 : 21 Januar 2007, 14:48:43
focoso kar informatiko maš za maturo ali kaj... k pri nas tega ni možno vzeti za maturo... Mah drugače me je pa kar strah mature, zdej držim pesti, da bom prvič 4.letnik zdelu pol se bom pa maturo piflu... A berete kaj knjige za maturo, pimlico pa ozri se v gnjevu itd... Men se kar vrti k vidm kok knjig bo treba prebrati  :-\ :), upam da letos ne bodo preveč strogi...

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


tamara

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • žakc :)
Odgovori #15 : 21 Januar 2007, 14:56:15
Pri nas je letos 1. možno imeti informatiko za maturo sam nekateri pravijo, da je kar težka...   :)



Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #16 : 21 Januar 2007, 14:57:39
ja informatika je baje zelo težka.

jaz sem pimlico prebrala, neznosna lahkost gibanja pa ne še - mi je pa Pimlico full neumna knjiga

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


Lola

  • Gost
Odgovori #17 : 21 Januar 2007, 15:03:06
Informatika je letos prvič na maturi prej je bilo računalništvo. Od računalništva se kar razlikuje po tem kar zahtevajo na maturi.
Informatika je zelo zahtevna v prvi vrsti, saj moraš veliko delati. Za maturo se zahteva: baza podatkov, seminarska naloga v pisni obliki, power point predstavitev, plakat, spletna stran in potem odpišeš še test kot pri drugih predmetih.

Neznosna lahkost bivanja je super, vsaj meni, malo za razmišljat, Pimlico pa še nisem, niti ne vem o čem se gre. Priporočam pa knjigici od Kresnic, za obe knjgi je fajn napisana razlaga.



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #18 : 21 Januar 2007, 15:47:46
upam da letos ne bodo preveč strogi...

Ne upaj preveč, ker je b'lo lani preveč oz. veliko zlatih maturantov in tudi na splošno je bil dober uspeh, tako da se letos žal pričakuje težja matura.  :(

Drugače pa glede Pimlica in Neznosne lahkosti bivanja - druga je meni osebno veliko bolj všeč. Pa še proti koncu imaš precej "pasjega  razmišljanja", ki presenetljivo drži oz. se vsaj jaz strinjam z njim. 

Kaj pa glede knjig za angleščino?

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Lola

  • Gost
Odgovori #19 : 21 Januar 2007, 15:56:11
Ja pravijo da je bila lani matura lahka pričakujem tudi jaz težjo.
Angleške knjige: Look back in anger super!!!! Meni res zakon. Une druge še nism prebrala. Drgač pa moj vrli kolega mi je priporočal da prečitamo lepo slovenske verzije in ne zgubljamo časa z angleškimi. No jaz sem tak ang tudi prebrala, je pa lahko nasvet za ostale. Je pa resnično enako napisano ker imam in slo in ang verzijo :)



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #20 : 21 Januar 2007, 16:09:07
Heh, nam je prof. rekla, naj najprej slovensko verzijo preberemo in šele nato angleško. Smo pa bili na gledališki predstavi, tako da smo tudi od tam nekaj odnesli.

Drugače pa ne vem, druga knjiga se mi zdi boljša.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #21 : 21 Januar 2007, 16:47:09
Lepo, da imaste (nekateri) zanimanj za biologijo!  :)
Jaz sem jo šla tudi študirati, pa so me vsi čudno gledala. Biologija?!  ???  No, tudi ko sem se učila zame nepomembne stvari mi ni bilo nikoli žal, da sem se odločila za ta študij.

Kaj greste pa vi študirat?

Jaz bom držala pesti, da bo vsak prišel na željeno fakulteto!
Bodite pridni, pa ne praveč  ;), imaste še dovolj časa.

lp, miša



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #22 : 21 Januar 2007, 17:18:13
O meni pa Look back in agner sploh ni bila všeč  :-\ Še sreča, da sem že mimo z maturo :D

Glede biologije se za vprašanja za okbroževat res splača it čez prejšnja  vprašanja. Pa če imaš v bližini koga, ki dobro zna, se da ta del fino prepisat, ampak šš

Pri tehle knjigicah o maturitetnih knjigah bodite malo previdni pri podatki, ker se zna zgoditi, da je kaj narobe.

vso srečo  :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #23 : 21 Januar 2007, 17:23:02
Glede biologije se za vprašanja za okbroževat res splača it čez prejšnja  vprašanja. Pa če imaš v bližini koga, ki dobro zna, se da ta del fino prepisat, ampak šš

Pa ne, da razmišljate dijaki o tem ;)? Dejte nekaj nase! In ne goljufat!

lp


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #24 : 21 Januar 2007, 18:01:15
Oh ne, saj na maturi se itak ne splača prepisovati, ker te lepo vržejo, če te pri tem dobijo.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #25 : 21 Januar 2007, 18:17:43
Oh ja mene matura letos še ne čaka imam pa že priprave in sem že izbrala predmete. Biologija in Fizika  ::) Biologije je fuuul fizika je itak izi tako da recimo da se imam "samo" en izbirni predmet fajn za gulit  :-\ Uglavnem Fokoso če že nimaš koga v vrsti za zapiske in naloge.. se priporočam za eno posojilo drugo leto  ;D

Pa vso srečo letošnjim maturantom  :)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Gaya

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 1
Odgovori #26 : 21 Januar 2007, 18:29:27
Ne upaj preveč, ker je b'lo lani preveč oz. veliko zlatih maturantov in tudi na splošno je bil dober uspeh, tako da se letos žal pričakuje težja matura.  :(

Norme oz. kriteriji za ocene se itak postavljajo glede na uspeh populacije in niso vnaprej določene, tako da lahko dobro pišeš tudi če je matura "težja", ker bo itak "težja" za vse.
Drugače pa ni panike, če ste kolikor toliko delali sproti.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #27 : 21 Januar 2007, 18:40:01
Jaz sem jo šla tudi študirati, pa so me vsi čudno gledala. Biologija?!  ???  No, tudi ko sem se učila zame nepomembne stvari mi ni bilo nikoli žal, da sem se odločila za ta študij.

A res :o po starosti sodec bi lahko bila celo moja sosolka, samo se ne spomnem nobene Miše v razredu :-[

battito animale


Lola

  • Gost
Odgovori #28 : 21 Januar 2007, 19:04:31
Neyka ni problema, knjige in ostalo gradivo lahko dobiš od mene ;)



S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #29 : 22 Januar 2007, 19:24:12
Pa ne, da razmišljate dijaki o tem ;)? Dejte nekaj nase! In ne goljufat!

lp

 ;D jest mam že narejen plan kako bom plonkal  :) :D ;D

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?