Zaščitna mreža

T.M.T · 45162

T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
: 18 September 2005, 19:49:31
No me zanima koliko od vas ima v avtu zaščitno mrežo za prevoz psa.Ker je to pri moji mami izgovor za na srečanje.Je že komu policist težil zaradi tega?Ker me res zanima...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #1 : 18 September 2005, 20:02:58
Jaz imam mrežo v avtomobilu. Samo je pa zelo veliko ljudi nima pri prevozu psa. Pa tudi še nisem slišal, da bi kakšen policaj kdaj težil zaradi tega.  ;) ;)

Tako da to ne more biti izgovor.  ;) :D

http://www.pesjanar.si/foto/displayimage.php?album=15&pos=27



Petra

  • *
    • Prispevkov: 149
    • Točke: 1
Odgovori #2 : 18 September 2005, 20:12:37
Jaz sem imela na začetku mrežo, tako ki jo lahko snameš dol...pa se v našem avtu ni kaj obneslo ker potem je mal čudno če se še kdo zadaj pelje in je za mrežo :P
potem smo se nekaj časa brez vozili...ampak je kazen tako visoka da ni za reskirat če naletiš na tečnega policaja :(
zdaj sem pa kupila varnostno oprsnico in je super zadeva!!pa še tako je narejena da jo imam lahko pač za v avto ali pa za na sprehod(kot normalna oprsnica)
res fajn zadeva...tudi dosti bolj enostavno kot mreža...tako da če je to izgovor da nimate mreže, pojdi v trgovino in kupi XL oprsnico in to je to ;D



Petra

  • *
    • Prispevkov: 149
    • Točke: 1
Odgovori #3 : 18 September 2005, 20:15:43
aja..pa še to; v bistvu se sploh ne gre toliko zaradi policajev če mene vprašaš.Pes je dejansko lahko zelo tečen v avtu; sili naprej in ovira voznika.In lahko se še zgodi da moraš na hitro zabremzat in pes leti naprej.sploh ni treba dosti, nam se je že zgodilo da smo samo na semaforju malo bolj na "trdo" pribremzali in je Mond letel v sedež in se komaj ujel.če pa še bolj na hitro ustaviš in je pes na sredi pa...gre direkt v armaturo :-\
tako da...kar mrežo ali pa oprsnico ;)



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #4 : 18 September 2005, 20:32:36
mi v avtu nimamo zaščitne mreže. Rondo se pelje v prtljažniku ali pa na zadnjih zicih če pa ni prostora pa tudi spredaj na sovoznikovem zicu na tleh. Nikoli nam še noben policaj ali na meji ni rekel, da moramo to nabavit! Tako, da......slab izgovor

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #5 : 18 September 2005, 20:55:14
Mi imamo mrežo,čeprav nam,ko je nismo imeli ni noben težil.Imamo jo zaradi varnosti,saj je Rina zelo rada lezla na prednje sedeže,zdaj pa npr,da se voznik sam pelje,pa da mu splreza spredaj in ga rukne...lahko le to povzroči nesrečo :-\.
Evo pa še ena slikica naše mreže in Rine za njo ;)


Se pa zato tako (zaspano) drži,ker smo se z avtom ustavili na poti na morje,ker je bila kolona...in je morala takoj preverit kaj se dogaja,pa čeprav je bila zaspana ;)
LP;
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #6 : 18 September 2005, 20:57:00
hehe ... Indi tudi nima mreže ker je nimamo kam dat, verjetno bomo mogli nov avto kupt ... do zdej sedi spredaj ali pa zadaj leži na sedežu ..  ;D



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #7 : 18 September 2005, 20:59:10
Mi smo mrežo sicer nekaj časa imeli, ko sva oba prevažala še v petki in sicer zato, ker je bil Smart na zadnjem sedežu, Rumba pa v prtlažniku in je non stop lezla naprej. Tako da... če sta šla z Črtom kam sama pač ni bilo varno in smo jo dali za mrežo. Zdaj v Kanggoju pa itak ni več nobene panike, oba lepo sedita zadaj brez problema. Smarta sva 3 leta vozila na zadnjem sedežu petke nepripetega in brez mreže in nikoli ni noben nič težil.
Je pa res tako, da če nabašeš na tečnega policaja lahko pokasiraš visoko kazen, če pa te ustavi kakšen ljubitelj psov pa... ti bo pesjana še malo počohal in pohvalil kako je lep, ter te spustil naprej brez kazni (ja tudi taki obstajajo ::) :P)

Lp nina



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #8 : 18 September 2005, 21:01:48
hihihihi ... ja mi ponavadi srečujemo sitne, en nas je kr tko za hec ustavu k smo šli u Italijo (sam tkrt še nismo imeli Indija) ... sam zarad sitnosti, drugi so pa dirkali, mi pa čist počas, pa glih nas, pol nas je pa zaslišval kam gremo pa take ... sitni policajiiii ...  :-\



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #9 : 18 September 2005, 21:05:34
no res pa je, da rondo nič ne leze naprej......zadaj sedi in to je to!!! Če bi pa lezel naprej bi pa vrjetno dali mrežo!

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Xena

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 19 September 2005, 12:31:09
Kot pravijo nekateri, ne gre toliko za to ali ti bo kak policaj zatežil ampak za to, da ste kot lastniki živali pri transportu DOLŽNI poskrbeti za njihovo varnost in ob tem varnost vseh ostalih. Zakon gor ali dol!
Pes ne sme nikomur "težit" med vožnjo, nima kaj plezati čez sedeže, se crkljati, kaj šele se vam motati pod nogami, se vam obračati v naročju, skupaj z vami držati volan ali celo "ajat" na armaturki! ;) :o. Pri vsakem najmanjšem zaviranju bo nezavarovana žival (ki ni za mrežo, ki ni pripeta na varnostni oprsnici ali lepo pospravljena v potovalnem boksu) poletela z veliko večjo brzino in silo, kot si lahko predstavljate. Živalice, ki na tak način prisostvujejo hujši prometni nesreči, običajno ne preživijo, ali pa so v takem šoku, da brezglavo zbežijo in končajo pod kolesi drugega. Pa tudi potnikom, ki take "leteče kosmatince" dobijo npr. v glavo, se ne piše dobro. Torej, dobro premislite.

Jaz imam golfa, ki ima pod redno dodatno opremo sicer tudi pregradno mrežo, vendar so presledki preveliki za moje miniaturce, zato sem jo dala narediti. Res je, da sem z majhnostjo presledkov malo pretiravala  ;D in mi zdaj vsi pravijo, da spoznajo moj avto po mreži ZA KOMARJE, he he...ampak varnost je na prvem mestu. In moji bojevniki so za mrežo videti takole:
http://ostrzek.moj-album.com/album/153912/?os=158404

Lep, zamrežen ;) pozdrav vsem!

Katarina



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #11 : 19 September 2005, 16:59:32
Hmmm...saj kadar se Ron pelje je zadaj na sedežu jaz pa zraven,da je priden...samo če bomo šli pa do sotočja Sav je pa pot kar dolga in kakšnih policajev res ne bi rabili...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #12 : 19 September 2005, 18:50:15
Mi smo mrežo sicer nekaj časa imeli, ko sva oba prevažala še v petki in sicer zato, ker je bil Smart na zadnjem sedežu, Rumba pa v prtlažniku in je non stop lezla naprej. Tako da... če sta šla z Črtom kam sama pač ni bilo varno in smo jo dali za mrežo. Zdaj v Kanggoju pa itak ni več nobene panike, oba lepo sedita zadaj brez problema. Smarta sva 3 leta vozila na zadnjem sedežu petke nepripetega in brez mreže in nikoli ni noben nič težil.
Je pa res tako, da če nabašeš na tečnega policaja lahko pokasiraš visoko kazen, če pa te ustavi kakšen ljubitelj psov pa... ti bo pesjana še malo počohal in pohvalil kako je lep, ter te spustil naprej brez kazni (ja tudi taki obstajajo ::) :P)

Lp nina


Skorajda ne moreš pokasirat kazni ker ni v nobenem pravilniku zapisano kje nej se pes vozi.

Tudi mi bi verjetno reževali težavo z mrežo, če bi Neon tečnaril. V primeru nesreče imamo pa itak zice podrte, kar nudi glede na to kako Neon sedi dovolj zaščite nam in njemu, saj ga zadrži, pa še tolko velik je, da ga naprej niti nalimat ne more. Mu je vedno kaj napoti.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #13 : 20 September 2005, 02:33:56
Sem malo pogledal po netu, pa sem našel uradni list, kjer pa ni navedeno kje se naj pes vozi v avtomobilu.

Prepisano iz : ZAKON O VARNOSTI CESTNEGA PROMETA (ZVCP-1)


Živali v prometu

109. člen

(1) Za jahače, goniče in vodiče živali, udeležene v cestnem prometu, se uporabljajo določbe tega zakona o pešcih, če ta zakon ne določa drugače.
(2) Domače živali (psi, mačke, drobnica in večje živali), ki lahko ogrozijo varnost cestnega prometa, so lahko na cestah, namenjenih prometu motornih vozil, le v spremstvu osebe, ki jih varno vodi. Živali je prepovedano voditi iz vozila ali z vozilom.
(3) Ne glede na določbo prejšnjega odstavka je na posameznih občinskih cestah dovoljeno voditi živino na pašo s traktorjem, če tako določi občina v skladu s prvim odstavkom 16. člena tega zakona in na teh cestah opozori na to druge udeležence cestnega prometa s predpisano prometno signalizacijo.
(4) Jahač mora biti telesno sposoben za ježo in mora obvladati žival, na kateri jezdi. Jahač, mlajši od 14 let, smejo jezditi le v spremstvu polnoletne osebe.
(5) Jahači smejo uporabljati poti za jahače in nekategorizirane ceste, občinske ceste pa le, če to ni v nasprotju s prometno ureditvijo na njih. Jezdenje na državnih cestah ni dovoljeno.
(6) Prepoved iz prejšnjega odstavka ne velja za policiste pri opravljanju nalog policije.
(7) Jahač, ki jaha po vozišču, mora jahati ob desnem robu vozišča v smeri ježe.
(8 ) Gonič ali vodič živali mora biti sposoben voditi ali goniti živali. Pri presoji sposobnosti je treba upoštevati število in vrsto živali, ki jih goni ali vodi.
(9) Čredo živali mora spremljati primerno število goničev ali vodičev glede na število in vrsto živali ter značilnosti cestnega prometa.
(10) Gonjenje živali je treba organizirati tako, da jih gonič goni v čredi. Če je živali veliko, jih je treba razdeliti v več skupin in med njimi pustiti dovolj prostora za druge prometne udeležence.
(11) Živali je treba voditi ali goniti čim bližje desnemu robu vozišča, če je le mogoče, pa po robu vozišča ali bankini.
(12) Živali, ki so ob cestah, morajo biti pod nadzorstvom ali zavarovane tako, da ne morejo priti na cesto.
(13) Z globo 10.000 tolarjev se kaznuje za prekršek jahač, gonič ali vodnik živali, ki ravna v nasprotju z določbami tega člena ter voznik, ki ravna v nasprotju z drugim odstavkom tega člena in lastnik živali ali druga oseba, ki bi morala nadzirati ali zavarovati živali v skladu z enajstim odstavkom tega člena, pa tega ne stori.


Vir: http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=200483&stevilka=3690




zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #14 : 20 September 2005, 20:29:23
Saj ste videli tisti plakat za prvo pomoč: Ne le nov zakon, tudi zdrava pamet vam ga predpisuje ;) podobno je z zaščito psa v avtu, le da ta z zakonom ni določena.

Če pa mislite, da se pes ob trku (tudi pri hitrosti samo 20 km/h) lahko obdrži na sedežu, se spomnite videov z lutkami. Kaj se zgodi z avtom, ki trči v drog, že pri 40 km/h... poleg pokaže tudi privezane lutke v avtu. Tole se v glavnem navezuje na pripenjanje ljudi, ampak so psi v podobni situaciji ;)
Pa še en zabaven link: http://www.spv-rs.si/EUCHIRES/ :)

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #15 : 20 September 2005, 23:17:36
Zoe, jabolko ne pade daleč od drevesa ;D ;D ;D ::)

Lp nina



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #16 : 21 September 2005, 17:55:12
Heh,e mene sicer to ne zanima tako zelo, se mi pa vseeno zdi brezeveze, da bi imele nesreče, ki jih je zelo veliko, še hujše posledice in hujše poškodbe ljudi ;), če se to da zelo enostavno preprečit.
Pasavček pravi: red je vedno pas pripet ;D ;D ;D ;D ;D

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #17 : 22 September 2005, 20:35:39
A kdo ve kje naj dobim dovolj velko oprsco za odraslega rahlo nadpovprečnega nevfita? Pa kako ga nej v avtu ki na zadnjih sedežih nima pasa sploh priveže. Pa še podremo zice da ma cel prtlažnik. Mreže pa zarad podrtih zicev ne morem podret. Je pa zaščiten z sediščem zadnjih zicev, ki slonijo na prednje in so dovolj visoki da lahko služijo za pregrado.

Definitivno pa je res dobro da neka zaščita je.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #18 : 22 September 2005, 20:44:44
A kdo ve kje naj dobim dovolj velko oprsco za odraslega rahlo nadpovprečnega nevfita?

Tukaj:
Irena Šeruga, Strahinj 98a, Naklo
tel: 04/ 257 13 44

Gospa dela kvalitetne ovratnice, oprsnice, povodce, itd. po naročilu tudi za policijske pse. Izdelki so res kvalitetni in če rabiš ti predlagam, da se obrneš na njo. Vse izdela po meri.

Lp nina



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #19 : 23 September 2005, 22:04:48
Vav. Hvala za nasvet Nina. Se bom obrnla nanjo če bo Neon drugo leto še sposoben za na rolarje. Pol bom tut v avto ga verjetno bol fiksirala.


telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #20 : 22 Marec 2006, 17:43:37
Mene pa zanima kje ste kupili tele vaše mreže, oziroma kdo vam jih je naredil (pri Xeni sem videla, da jih je dala delati po naročilu)? Ker moja mami stoka, da če bo ona mene in Tysona kdaj peljala v Domžale (no, tudi drugam, vendar za zdaj so Domžale tiste glavne, ane Nina?!) hoče zadaj mrežo in pika. Čeprav data psa lepo mir, a vseeno. Pa tudi brat načrtuje mrežo, ko kupi nov avto. ;D No, zaenkrat predvsem zaradi mami. Tako da, z besedo na dan. ;)

Lp in hvala za odgovore!



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #21 : 22 Marec 2006, 17:55:43
Mi smo jo kupili v Alerju (BTC) ... majo jih tudi v Zooticih, verjetno tudi v drugih večjih trgovinah z opremo za male živali...
Dostikrat se dobijo univerzalne mreže (teleskopske) če pa tudi tista ne paše pa je možnost potem še da obesiš pleteno mrežo ali pa se pri prodajalcu znamke avtomobila poizanimaš (te mreže so sicer dražje, vendar ponavadi točno narejene za dotični avtomobil)

Lp, Črt



Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #22 : 22 Marec 2006, 17:55:56
Jaz sem kupil mrežo na servisu Peugeot ( originalno ). Zdej je samo odvisno kakšen avto imate in če je na voljo v prodaji pri vašem serviserju oz. avtohiši!  ::)  :P :P ;D ;D

Bom pa pogledal če je kakšna fotka! ;)


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #23 : 22 Marec 2006, 18:34:28
Tudi mi smo kupili pri serviserju(Škoda-Octavia).
Mašy,mami naj se pozanima če jih prodajajo pri serviserju. Drugače pa za silo lahko uporabiš 'mehko mrežo',ki je včasih že kot dodatna oprema v avtu(mi vem da jo imamo).
Imam pa osebno raje tršo mrežo,ker če je pes močan in velik jo zlahka utrga,če je sam in mu je dolgčas v avtu,jo lahko tudi pregrizne.
Ker moja mami stoka, da če bo ona mene in Tysona kdaj peljala v Domžale (no, tudi drugam, vendar za zdaj so Domžale tiste glavne, ane Nina?!)
A seveda ! ;D ;D
Pa še to,lahko kupiš varnostni pas za psa pa ga lepo privežežš na zadnje sedeže.Vprašaj če bi to šlo.

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #24 : 22 Marec 2006, 23:56:08
Ja, če si trot kupiš original, če pa nisi pa za 1/3 višjo ceno najdeš stručkota, ki ti prtljažnik predela v 2 boksa, tako, da lahko podpreš prtljažnik pa je pes še vedno za mrežo.

Stručko je pa podjetje iz Iške vasi http://www.kozag.si/kozag.htm:
Žagar Marjan, direktor
GSM: 041/692-458
Komerciala: Žagar Nataša, dipl.ekon.
GSM: 031/801-188
Telefon: 01/367-35-36
Fax: 01/367-35-37
e-mail: [email protected]



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #25 : 23 Marec 2006, 11:48:35
Mi imamo navadno, pleteno mrežo ("univerzalno"), ki sem jo kupila v trgovini za male živali. Če sem iskrena, je tam zgolj, če bi imel kakšen gospod v modrem slab dan. Pri nesreči (knock knock po lesu) dvomim, da bi kaj pomagala.
Zaenkrat, dokler nimam svojega avta in se z Astorjem voziva samo v šolo in nazaj (pa kdaj na kakšen sprehod), ne morem vgrajevati neke fiksne mreže, ker se mi bo oče postavil na trepalnice.  ::) Kako bo čez nekaj let pa še ne vem....  :)


zvezdica

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 2
  • Kennel Antreyas Angel-BC
Odgovori #26 : 23 Marec 2006, 22:11:49
Tudi ja z sem imela mrežo in to tri mreže, tako, da se sname in vse tri je Meg požrla, natančneje zgrizla, da so na koncu ostale samo grde luknje in sedaj sem brez mreže, hotela sem kupiti mrežo, ki se našravfa na šipo a ne gre, ker se pri meni prtlažnik cel odpre, tudi tisti del šipe,kjer bi bilo našravfano.
Sicer psi ne gredo naprej, razen Meg ima včasih popadke, da bi se vozila, na zadnjem sedežu.  >:(lp

Antreyas Angel - Border Collie
http://www.freewebs.com/anateja


marc

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 3
  • Eros
Odgovori #27 : 23 Marec 2006, 22:24:00
Urška,
tale link do privatnika je super. Hvala ti. Bom ga shranil, ker bo sigurno prav prišel. Po moje je takšna rešitev najboljša. Pa tudi, če je malce dražje. ;)



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #28 : 23 Marec 2006, 23:10:41
Zaščitna mreža je sicer super, še bolje kovinska. Mojo imam privezano z varnostnim pasom, sprva tudi to mrežo mislila imeti (sem jo že tudi kupila, samo da ni preimerna za moj avto, to kasneje ugotovila). Je pa na srečo  Aska lepo pri miru v avtu, ali leži ali pa sedi in gleda čez zadnje naslonjalo na zadnjem sedežu ven. Se je tudi že zgodilo, da jso jo takole gledajočo ven videli policaji, pa zaenkrat še niso nič urgirali :) Se mi pa zdi varnostni pas vseeno še boljši kot pa ta mreža....lp..


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #29 : 24 Marec 2006, 17:04:20
V resnični situaciji je itak dokazako kaj najbolje deluje in kaj ne. Teleskopske mreže, mreže iz blaga in varnostni pas so samo zaradi zakonov, delujejo ne.