Zaščitna mreža

T.M.T · 45168

zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #30 : 24 Marec 2006, 17:19:10
Mi bomo imeli boks za v avto. Tistega avio, ne kletke, ker so bolj trdni.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #31 : 24 Marec 2006, 19:41:50
Zakaj pa varnostni pas ne bi deloval ??? urska, kaksne so tvoje izkusnje?

battito animale


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #32 : 24 Marec 2006, 20:02:36
Urška to tudi mene zanima, zakaj varnostni pas ni vredu, sej moja v avtu ali lepo leži, ali pa sedi in gleda čez zadnje zice lepo ven ( v glavnem pa leži). Pri meni mreža tako kovinska kot iz vrvi ne pride v poštev, moram prvo avto menjat ;) ;D Za boks pa tudi ni prostora......lp


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #33 : 24 Marec 2006, 21:26:33
Malo pomisli, koliko stran od sedeža je tvoj pes, ko leži pripet na varnostnem pasu. Do sedj nisem videla še niti enega, v katerem psa ob trčenju ali sunkovitem zaviranju ne bi katapultiralo v zadnje sedeže, kar ob težjem psu pomeni nevarnost za sedeče v prvi vrsti, po zraku letečih 40 kg psa je lahko smrtno nevarnih.

Zložljive kovinske mreže pri trku ne ostanejo na mestu in psa ne zadržijo, enako velja za tiste "ribiške mreže" Najbolj varen je vsekakor plastičen avio boks v prtljažnem prostoru, ki je s fiksno pregrado ločen od vozniškega dela.


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #34 : 24 Marec 2006, 21:38:56
Urška hvala za odgovovor.  Se mi  je kar zdelo da ravno zaradi tega kar si napisala velika nevarnost je teh varnostnih pasov. To , da moja  39 kg težka pesjanka prileti v primeru nesreče, res ne bi bilo fino. Glede na to, da je zadnje čase tudi v prtlažniku lepo pridno se prevažala, mislim, da bo vseeno bolje, da dam  za zaščito vsaj to železno mrežo. Žal pa boksa ne spravim v sedanji avto...lp


matrox

  • *
    • Prispevkov: 196
    • Točke: 2
Odgovori #35 : 23 Februar 2007, 10:37:21
Mene pa zanima kakšne izkušnje imate s temi univerzalnimi teleskopskimi mrežami za v avto ?
Se kaj podirajo ???

Sama sem do sedaj imela vedno originalno fiksno mrežo. Bi pa za v drugi avto, če je mreža tudi ok raje kupila to univerzalno. Seveda zaradi cene 8)

lp




trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #36 : 23 Februar 2007, 10:48:40
Oj

Jaz sem imel v R5 univerzalno teleskopsko mrežo ... nažalost nimam veliko pohvalnih stvari za povedati o njej, razen tega da je prilagodljiva ... pa še to v mojem primeru ne dovolj, ker mi sedaj v Kangooju nič ne pomaga :D
Po mojih izkušnjah se je velikokrat podrla, problem je tudi ker jo moraš postaviti čisto navpično (zadnji sedeži pa nimajo navpičnega naslona) zato moraš palice fiksirati kar nekaj centimetrov stran od spodnjega dela sedeža.
Tisto ki sem jo imel jaz je imela za fiksiranje palic vijake ki so zategnili obroček okoli palice. Ta sistem se ni obnesel ker je montaža zelo težavna, moral bi biti tak sistem kot avtomobilska dvigalka.

Lp, Črt



matrox

  • *
    • Prispevkov: 196
    • Točke: 2
Odgovori #37 : 23 Februar 2007, 11:02:32
Hmmmm sem imela občutek ja, da bo kaj takega. Škoda :(
Ker za to mrežo, ki se fiksira na naslon sedeža pa mislim da jo tudi en malo močnejši pritisk psa spodnese, pa tudi vzglavniki so potem v tem primeru moteči.



Trigi a v kangooju uporabljaš sedaj originalno fiksno mrežo ali kaj drugega?

Kaj pa elastična pregradna mreža? Ima mogoče kdo iskušnje s tem ???
Sem brala, da se jo pritrdi brez vijakov oz. lukenj ???



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #38 : 23 Februar 2007, 22:51:36
Oj

V kangooju sem za sedaj brez mreže, če bo vse po sreči bom v kratkem dal narediti po meri boks.
Se mi zdi da je cena original mreže (če sploh obstaja) skoraj enaka kot če dam nekomu narediti boks.

Kar se tiče elastnične mreže, po mojem mnenju je res mogoče fina za namestitev, policaj ti ne bo težil da je nimaš, funkcijo ki bi jo morala opravljati pa .... skoraj 100% ne more opraviti.

Pri boksih je edina težava da jih takorečeno ne moreš vzeti ven... vendar se mi zdi da so edina res dobra rešitev.

Lp, Črt



Taroman

  • *
    • Prispevkov: 298
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 24 Februar 2007, 08:15:07
Mene pa zanima kje se dobijo tej avio boksi in kje se jih da narediti po meri? :)



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #40 : 24 Februar 2007, 23:59:13
Taroman: avio boxi se dobijo v vsaki malo bolje založeni trgovini za male živali ... nisem pa še zasledil da bi jih kdo delal po meri, saj so ponavadi narejeni iz plastike.

Lp, Črt



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #41 : 25 Februar 2007, 00:06:26
Po meri so pregrade za v avto.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Taroman

  • *
    • Prispevkov: 298
    • Točke: 0
Odgovori #42 : 25 Februar 2007, 19:20:05
Aja :-[ Hvala.



pika*

  • Gost
Odgovori #43 : 05 Marec 2007, 09:33:52
Ker vidim da imate polno idej in nasvetov, svetujte še nekaj meni. Naš Spike se je do včeraj vozil na zadnjem sedežu pripet z oprsnico, vendar sva bili dva dni nazaj na sprehodu na polju in srečamo enega gospoda z labradorcem in debata nanese na to, da mi Spajka vozimo na zadnjem sedežu (omenila sva tudi, da je pripet z oprsnico), vendar nama je svetoval da ga naj voziva rajši zadaj zaradi kazni policajev. Včeraj sva potem popucala prtljažnik in Spajka spravila zadaj, vendar leze naprej:) Kupiti nameravava mrežo in sedaj mi svetujte kakšno? Iz blaga, mehko? Ali trdo iz železja?

Kot sem brala nas kazen ne bi smela doleteti če sva imela Spajka privezanega z oprsnico.
Za boks v avtu ravno nimava prostora razen na zadnjem sedežu:)



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #44 : 05 Marec 2007, 09:50:35
No, mi imamo Luma kar na zadnjem sedežu brez zaščite  :-\. Vem, da to ni dobro ne za psa ne za nas, ampak žal trenutno ne  gre drugače. Na zadnjem sedežu nimamo varnostnih pasov, ker je avo prestar, tako da oprsnica odpade, v prtljažniku tdui ne res ...
Imava pa med prednjimi in zadnjimi sedeži namontirano mehko zaščitno mrežo, ki je prišla v poštev, dokler Lumu še ni bilo jasno, da mora dati mir. Zdaj je sicer namontirana na spodnjem delu, vendar je spuščena in je bolj za primere policajev in pač, če luma ravno kaj piči, da ga malo spomnimo, kje mu je mesto.

Mislim pa, da če ga imaš pripetega z oprsnico, da je to po zakonu dovolj.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #45 : 05 Marec 2007, 10:27:56
Tiste teleskopske palice imam jaz v avtu in so v redu za sledeče stvari
-prvič ustrežeš zakonu in predpisom v državah , kjer mora bit žival fizično ločena od voznika- so s tako pregrado policaji čist zadovoljni,
-povsem dovolj dobro zadrži vse normalne, povprečne pse, da ne skačejo na zadnje sedeže ,
-povsem zadrži pasjo glavo v prtljažnem delu, da ne kaplja slina na potnike na zadnjih sedežih in da nimajo polavtomatskega čisščenja ušes med vsako vožnjo,
- meni se sama od sebe še ni nikoli podrla, tudi psi je še niso, sem jo pa jaz občasno, ker imam zadeve zatlačene za spodnjimi palicami (npr zložljive stole) , ko jih vlečem ven , pa ni panike-pač postavim jo nazaj ,
-za pimer Gulu  bi bila najbrž uporabna tudi kot pregrada med prvimi in zadnjimi sedeži (poskusi , je več velikosti)
-čisto dobro zadrži tudi visoko naloženo prtljago, da ob zaviranju ne pade na zadnji sedež.

V glavnem je mnogo bolje kot nič, ni pa res nekaj ,kar bi 100 % zadržalo vsako zver v vsakem primeru.

Jaz pse navadno vozim v prikolici , ko pa jih dam vse v prtljažnik, pa ne morem imet boksov, ker pač imam preveč psov, da bi šli 4 boksi notr. V prostem prtljažnem prostoru pa se z lahkoto namestijo vsi.
Ob tem bi poudarila, da so boksi n esamo varnejša ampak  mnogo bolj higienska rešitev. Zaradi proste vožnje psov v prtljažniku je moj avto kot blaten pesjak, pa ne samo dno , pač pa vse od stropa naprej. (ko se otresejo leti mokrota in blato po vsem avtu ,tudi v potniški del).

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #46 : 05 Marec 2007, 10:37:45
-za pimer Gulu  bi bila najbrž uporabna tudi kot pregrada med prvimi in zadnjimi sedeži (poskusi , je več velikosti)

Saj za naše trenutne potrebe je tudi tista mreža, ki sem jo opisala, čisto dovolj, ker se Lum med vožnjo niti premakne ne več, ampak takoj zaspi. Za primere policajev pa sem preverila, da je tudi dovolj. 

Ko bo pa nov avto ...  ::) ;D



pika*

  • Gost
Odgovori #47 : 05 Marec 2007, 10:43:15
ok, ste me prepričali za kovinsko mrežo (teleskopske palice), vidim da je tudi nekaj prednosti in da mogoče le ni tako nikakva :) kot sem jaz mislila (se razume da ni 100%) ampak bolje kot nič. trenutno še nimava karavana zato verjetno ne bova dajala delat mreže, boksa itd. ko bova pa to kupila bova dalat delat po merah.




deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #48 : 05 Marec 2007, 10:53:50
ok, ste me prepričali za kovinsko mrežo (teleskopske palice), vidim da je tudi nekaj prednosti in da mogoče le ni tako nikakva :) kot sem jaz mislila (se razume da ni 100%) ampak bolje kot nič. trenutno še nimava karavana zato verjetno ne bova dajala delat mreže, boksa itd. ko bova pa to kupila bova dalat delat po merah.



Za samo enega psa  bi jaz v vsakem primeru kupila (tudi ) plastični boks. Prvič - higiena  ;), ko rabiš cel prtljažnik vzameš boks ven in voila, če je pes po celem prtljažniku moraš prtljažnik pred drugo uporabo najprej temeljiti očistit- cel kup dela, pa še ni nikol čist. Drugič v karavanu ti en pes v boksu zasede samo pol prtljažnika , če je spuščem , pa ne moreš imet še prtljage notri, ker hodi po njej pa tudi lahko pade na psa že ob ovinku ali zaviranju. Mlademu psu boks tudi prepreči stilsko preureditev tapeciranja in hobi električarske podvige, kar je tudi nezanemarljiva prednost. Poleg tega en plastičen boks v avtu tako in tako vedno pride prav (npr greš kam v hotel, taborit v šotor  ipd pa imaš sabo)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


husky_girl

  • *
    • Prispevkov: 255
    • Točke: 3
Odgovori #49 : 05 Marec 2007, 11:40:04
Tudi jest že nekaj časa razmišljam ali o pregradi ali o boksu. Ampak to predvsem zato ker Sany ravno v tem času menja dlako in čeprav imam na zadnjih sedežih kjer je ona vedno kakšno prevleko je vseeno pooolhno dlake ne glede na to koliko jo skrtačim preden gre v avto. Med vožnjo nimam problemov z njo ker vedno spi, spredaj se pa sploh ne mara voziti. Problem je pa to, ker me je zelo strah če bi bila v prtlažniku zaprta zaradi nesreč. Mam res slabo izkušnjo(so se že 3x vame zaleteli norci ;)) in dvakrat je bil nalet od vzadaj zaradi neprimerne hitrosti enkrat pa je bil voznik še celo pijan >:(. V glavnem v zadnji nesreči je bil prtljažnik skoraj čisto sploščen. Raje ne pomislim kaj bi nastalo iz Sany ob takem trku :'(

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself. (Josh Billings)

http://saniya.moj-album.com/


Nejcika

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
Odgovori #50 : 16 Junij 2007, 06:49:05
jaz sem svojega dobrovoljcka vozila in ga se z oprsnico na zadnjih sedezih,vse je pokrito s pregrinjalom,lepo mirno spi ali pa gleda ven,ne sili nikamor saj ne more.Nisem imela do sedaj nobene panike zaradi psa in transporta....me je pa ustavil milicnik, a ne zaradi psa ;) zaradi prehitre voznje in mi ob tem se povedal zakaj morajo biti psi privezani ;D ne samo da utrpijo poskodbe,da lahko povzrocijo nesreco z gibanjem, ampak je kljucnega pomena v primeru nesrece ,ali jo zagresi pes ali ne, ce je pes prost in voznik ranjen , pes lastnika brani in pogosto potem resevalci ne morejo zraven saj ga pes varuje pred (vsiljivci).



Monk

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #51 : 09 April 2013, 12:54:46
Odpiram staro temo, ampak zanima me kakšni so zdaj zakonodajni predpisi glede prevozov psov? Se pravi če ga voziš zadaj, mora biti nujno zaščitna mreža? Sprašujem predvsem za carinske prehode (dokler še bodo)



Monk

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #52 : 25 Avgust 2013, 16:25:17
No naj povem po dopustu, da sem šel na morje brez delilne mreže in ni bilo nobenih problemov. Na hrvaškem sem se še zapletel z nekim znancem, ki je trdil da mu je carinik rekel, da mora pes samo biti ločen od voznika, da je pa to zelo relativno in načeloma tudi ne komplicirajo. Samo nočeš nabasat ravno takrat, ko ima slab dan! :)



majajama

  • *
    • Prispevkov: 93
    • Točke: 0
Odgovori #53 : 03 December 2014, 14:10:49
Stara tema sicer, pa naj vseeno povem še mojo anekdoto. Našo psico vozim v prtljažniku za zaščitno teleskopsko kovinsko mrežo. Čisto kul se obnese, mimogrede, na dno prtljažnika pa sem dala gumijast tepih (po meri, kupila na metre v trgovini s talnii oblogami).

Zadnjič sem se po temi peljala domov, sama (brez psa), pa me ustavi policaj - kontrola prometa. Vse ok, pokažem dokumente, pa me vpraša še za obvezno opremo, da naj jo pokažem. Medtem ko sem se odvezovala in lezla ven iz avta, je policaj že šel proti prtljažniku in ga skoraj že odprl. Pa sem rekla, "Ne, opremo imam tu za prednjimi sedeži, ker zadaj vozim psa."
In je policaj kar odstopil od prtljažnika, malo prebledel in počasi vprašal " A psa imate v avtu?..."  :'( :'(
Joj, mi je šlo na smeh!  ;D ;D ;D ;D
"Ne, ne, zdaj ne, samo sicer ga vozim zadaj, zato imam opremo spredaj, da mi je ne zgrize (mladič pač)".
Revež si je kar oddahnil "Aha, sem že mislil, da bo kaka kosmata mrcina skočila vame..."

In seveda je sin (ko sem doma razlagala štorijo) takoj izjavil, da si stražno želi, da bi ga enkrat ustavil policaj, ko bi imel psico v avtu, pa da bi ga ta pošteno nalajala :D :D :D