Sobna čistoča

Geri · 174209

denis93

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
  • Dogo Argentino/Argentinska Doga <3
Odgovori #300 : 16 Januar 2014, 10:35:41
Pa saj načeloma, je njegova cela hiša (kadar je sam) oziroma nadstropje, kjer sva po cele dneve (seveda, kadar nisva na sprehodu ali pač kjer koli..)
Glede ločitvene tesnobe pa počasi napredujeva in mislim do bova tudi to kmalu prešla ;) Bom pa poskusil ga navaditi na boks in ga pustil (ko bo navajen na boks, da ne bo pomote) v boksu, če bo pomagalo..  :)

A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself.”
― Josh Billings


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #301 : 16 Januar 2014, 12:38:42
Cela hiša (oz. nadstropje) je absolutno preveč. Če maš možnost postavit kamero si oglej kaj dejansko počne. Večina frustrira, ker se ne zna umirit. Torej se psa naučit umirjat. Kar pa vsekakor ne gre po celem flatu. Lah boks. Lah pa pri tako velikem psu tudi samo neka soba. Kot pravim večinoma tista v kateri je tako ali tako njegov prostor. Psi SVOJ prostor kar nujno potrebujejo. Ona fora ''naj ma čim več'' prej pridela probleme kot omejitev.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #302 : 16 Januar 2014, 13:20:12
Karo je kot mladič spal v bolj visoki kartonasti škatli, deka spodaj. Rezultata sta bila dva. Jokal kadar je moral na wc, ker je res že od mladička imel smisel za čistočo in drugo, kot odrasel pes se je z največjim veseljem basal v kartonaste škatle, ni važno kako majhne (bil je pa "dalmatinec"). :)

Saj otroci so se tudi zbujali ponoči, a ne? Pa še kdaj se bodo, pa kolikokrat te bodo zbudli ob 3-5h zjutraj, ko se bodo pijani prevrgli na hodniku :D  Ni jih treba zdaj v vato zavijat, če se bodo 14 dni zbudili zaradi budilke ali pasjega cvileža ali zaradi tega ker se ti zbudiš. V končni fazi, če bi ti ali partner moral-a za službo vstat ponoči ob 3-4h zjutraj bi tudi bila budilka na sporedu.  ;)

Nič se sekirat, če se kdo zbudi, se bo pa nazaj zaspalo. Važno da nimaš kake smrdljive klobase v boksu, pa da se sobna čistoča čimprej porihta. :)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


dogs-along

  • *
    • Prispevkov: 119
    • Točke: 0
Odgovori #303 : 16 Januar 2014, 18:35:54
Mi imamo hvala bogu tako pridnega otroka, da od 2 mesecev naprej spi celo noč v kosu in ko ga zbudiš, je cela uzbuna. (tudi če ga zbudimo zjutraj za vrtec)
Se pa nam je pojavil v zadnjih dneh še en problem, pes je začel žret in trgat plenice. Poje jo samo na mestu kjer je polulano, drugo zgrize  :-X Javka pa nič ponoči.
Očitno bo res treba vstajat. Potem nas pa spet druga stvar bega, ko se je sam zbujal za ven, je potem dojel da je ura za vstat in on bi norel po stanovanju še vsaj 2 uri. V boxu pa tulil, da se ga sliši do pred bloka.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #304 : 16 Januar 2014, 19:16:06
To z norenjem bi se dalo rešit. Ven lulat/kakat, ko opravi pa pobašeš psa nazaj spat. Se bo navadil da ponoči so izhodi SAMO za nujno lulanje/kakanje...pol pa ajaja. Lahko mu malo pomagaš spat, da ga ob ušesih nežno in počasi pomasiraš kako minutko.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #305 : 16 Januar 2014, 20:38:58
Pa mogoče večerni sprehod daljši ali igra pred spanjem, da gre zmatran spat in se ne bo že v tistih parih uricah spočil.



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #306 : 16 Januar 2014, 22:14:48
Mladiček rabi red, zato je pomembno da se držite ur.
Mora vedeti kdaj bo jedel, kdaj bo šel ven, kdaj se bo igral, kdaj bo spal. Ko bo imel rutino, bo tudi sobno čist.
Abi bo čez 2 dni stara 4 mesece, mirno zdrži ponoči 10 ur, danes 12 brez lulanja in kakanja.
Čez dan točno ve, kdaj bo šla ven in nimamo več nesreč. V enem tednu je bila sobno čista.
Pa ima na voljo celo stanovanje in nima kletke.
Tako otrok, kot pes potrebujeta rutino in red.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


dogs-along

  • *
    • Prispevkov: 119
    • Točke: 0
Odgovori #307 : 17 Januar 2014, 06:46:35
Zvečer imamo krajši sprehod in igro obvezno, drugače tuli ko gre v box.
Red ima vedno isti, vedno ob isti uri se odpravljata/mo od doma, vedno ob isti uri hrana, vedno ob isti uri dolg sprehod in igra zunaj, vedno na isti interval hodimo ven, vedno ob isti uri zvečer spat. Dejansko se tega držimo še od otroka, tam je tudi vse natempirano.
Danes smo ga ponoči peljali ven okoli 4h, je potem še ene 10 min jokal in zaspal. Več kot očitno pa plenico uniči še prej, preden zaspi.



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #308 : 17 Januar 2014, 07:25:06
Če hočete imeti sobno čistega psa, najprej odstranite plenice. Ker če lahko nekje lula, potem bo lulal in se ne bo učil zadrževati.
Moja bo jutri stara 4 mesece, pa smo že drugič 12 ur brez lulanja in kakanja čez noč. Pa nima zvečer nobenega dolgela sprehoda. 10 minut za lulat in kakat.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #309 : 17 Januar 2014, 09:17:03
Sicer vem, da psom paše red, ampak moji psi ga nimajo, ker je pri meni to neizvedljivo. Edini red pri tamalem je ta, da se v tamalem boksu spi in pika. Pa še nekaj drugih malenkosti, ki so bolj rutinske. Zaposlitve ima pa čez dan dovolj, da ga moram na večerno lulanje pred spanjem skoraj zvleči... Več kot 8 ur ga ponoči ne pustim, se mi zdi za 3 mesečnika preveč. Še teh 8 ur je ponavadi zato, ker ugasnem budilko in zaspim nazaj...  ::)



dogs-along

  • *
    • Prispevkov: 119
    • Točke: 0
Odgovori #310 : 17 Januar 2014, 10:14:59
Če nima plenice se polula kar kamor pride (od štarta jih ni imel). Na koncu pa še par ur spi v lulanju brez problema, ga ne gane sploh.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #311 : 17 Januar 2014, 11:27:14
Preveč reda (ob urah obrok, sprehod) zna biti zoprno, ker mimogrede pridejo dnevi, ki so izven rutine-pa rabi bit obrok ob drugačni uri, sprehod takisto. No, nekateri sploh nimamo rutinskih dnevov (blagoslov, če se mene vpraša).

Več časa kot preživiš z mladičem in več kot jih imaš za sabo-prej se naučiš prebrati znake za wc.

Kar se tiče zadrževanje urina etc...Sem mnenja, da ne za ljudi, ne za živali ni zdravo, da se poln mehur zadržuje. To so bakterije, stranski produkti, odpadni material, namenjen, da se spravi ven, čim je potreba.

8-9 ur načeloma ni nek problem, ker spimo (noč), odrasli psi tudi prespijo odsotnost 8-9ur...Vendar takoj ko pridem domu, gre pseto na wc. če me 12 ur ne bi bilo-bi nekoga prosila da pride vmes mladiča malo ven spustit, se poigrat in mu dat obrok.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


dogs-along

  • *
    • Prispevkov: 119
    • Točke: 0
Odgovori #312 : 31 Januar 2014, 17:58:13
mladič, ki je bil od rojstva v stanovanju vs. mladič, ki je bil "zunaj"? Je kdo opazil razliko oz. težje učenje sobne čistoče pri enih in pri drugih?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #313 : 31 Januar 2014, 20:34:24
Bistveni sta dve zadevi. Človek-kako dobro opazuje psa, pozna ritem in pravočasno vozi mladička ali pa odraslega psa ven. Druga reč je v samem psu-so psi, ki imajo večji smisel za higieno in sobno čistočo in se hitro navadijo dat znak, da morajo na wc in tudi držijo, če je treba, potem imaš pa packe, pri katerih porabiš več časa.

So druge, bolj pomembne stvari glede vzreje legla (vsesplošna socializacija legla in ukvarjanje z mladički)-avtomatsko je več ukvarjanja, človeške bližine, če je leglo v dnevni sobi, kot če je zunaj.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lusi

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #314 : 31 Januar 2014, 21:03:09
Bistveni sta dve zadevi. Človek-kako dobro opazuje psa, pozna ritem in pravočasno vozi mladička ali pa odraslega psa ven. Druga reč je v samem psu-so psi, ki imajo večji smisel za higieno in sobno čistočo in se hitro navadijo dat znak, da morajo na wc in tudi držijo, če je treba, potem imaš pa packe, pri katerih porabiš več časa.

So druge, bolj pomembne stvari glede vzreje legla (vsesplošna socializacija legla in ukvarjanje z mladički)-avtomatsko je več ukvarjanja, človeške bližine, če je leglo v dnevni sobi, kot če je zunaj.

Kot pravi Čara, bistven je človeški faktor (predvidevanje), sploh tam, kjer mladič malo "zamuja" pri tem. So si pač različni. To, da je mladič "priden", še ni mogoče pripisovati izključno človeškemu dejavniku.

Mladički, ki so bili pobrani v pomurskih romskih naseljih (torej so se skotili in odraščali na goli zemlji) to zgoraj tudi potrjujejo. 



dogs-along

  • *
    • Prispevkov: 119
    • Točke: 0
Odgovori #315 : 31 Januar 2014, 21:17:40
Naš je (na žalost) pravi pujs - niti da ne opišem kakšnega sem ga danes pobrala ven iz boxa, ker mi je šlo na bruhanje. Dosti krat se sprašujemo, če nam to dela nalašč. Namreč smo zunaj po uro pa pol, hodimo, se igramo, tekamo, klikamo - skratka pes je zaposlen in ima svoj "free time", pridemo v stanovanje in mi nekje naredi še en pljunek. Ker ja, po stanovanju pušča pljunke, se ne polula orng, ker se nima kdaj. Ker ga vozim vztrajno ven na 2 uri ali še manj.



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #316 : 01 Februar 2014, 10:55:45
mladič, ki je bil od rojstva v stanovanju vs. mladič, ki je bil "zunaj"? Je kdo opazil razliko oz. težje učenje sobne čistoče pri enih in pri drugih?

Ne.

Naš je (na žalost) pravi pujs - niti da ne opišem kakšnega sem ga danes pobrala ven iz boxa, ker mi je šlo na bruhanje. Dosti krat se sprašujemo, če nam to dela nalašč. Namreč smo zunaj po uro pa pol, hodimo, se igramo, tekamo, klikamo - skratka pes je zaposlen in ima svoj "free time", pridemo v stanovanje in mi nekje naredi še en pljunek. Ker ja, po stanovanju pušča pljunke, se ne polula orng, ker se nima kdaj. Ker ga vozim vztrajno ven na 2 uri ali še manj.

Mogoče je pa to problem, da se mu zunaj preveč dogaja in nima časa lulat. Najprej počakajte, da opravi potrebo, potem pa se zabavajte. Peljite ga vedno na isto mesto in tam počakajte, da bo vedel, da se tam nič ne dogaja in je čas za lulanje.
Pa, če je na vsaki dve uri ali manj zunaj, ga mogoče nikoli tako zelo ne tišči in si lahko "privošči" malo in po malo lulati. Pri mojem je zelo očitna razlika zjutraj, ko ga res tišči in čez dan, ko špara, da gre polulati čim več dreves...

Jaz bi sicer šla do veterinarja, če bi pes nonstop puščal male lužice, ker to že bolj meji na vnetje mehurja.



dogs-along

  • *
    • Prispevkov: 119
    • Točke: 0
Odgovori #317 : 01 Februar 2014, 11:36:27
Ja, najprej imamo opravljanje potreb, ker hodimo ob cesti nekaj časa, potem pride vse ostalo. Pa tudi vsakič ko si želi iti na travo ga pustimo, se polula in gremo naprej. Povprečno na enem sprehodu lula 7-8x (ja, imam prešteto) in potem takoj ko stopimo notri spet..
Smo bili pri veterinarju pred kratkim, pa pravi da ni nič, da je težava nekje drugje.
Zadržuje lulanja pa sploh ne, kar spusti vsakič ko ima kaj spustit. Edino zjutraj sprazne cel mehur



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #318 : 01 Februar 2014, 12:13:38
Najbolj zabavna razlaga kazni za lulanje mladička mi je bila od Iana Dunbarja -> mladič se počepne, ti skočiš v zrak ''neeee!!'' in ga ihtno odneseš ven, na mrzlo, mokro zoprno...  :P

Tistim, ki se zdijo plenice vir vsega zla pri učenju sobne čistoče ne morem pomagat, da ne znajo psa učit...česarkoli... 8)
Moja tamala psica je sobno čista. Od prvega dne bivanja pri nas. Torej od 8 tedna naprej. Ko smo bili budni in aktivni se je psico nosilo ven ob najmanjšem znaku ''lulat me''. Lulat in samo lulat. Sprehod v to ne štejemo. Najprej se mora pes podelat, potem se lahko žura. Drugač znajo ''pozabit'' oz pridelat idejo, da se gre ven vedno za 1uro+. Skrajno nepraktično ko se ti kdaj mudi in je znat ''lulat'' odlično in praktično.  ;) Ko te šanse ni bilo... Ali je bil dan kot danes - zoprno leden in nemogoč... zvečer ali zgodaj zjutraj...pa je psica mirno šla na pleničko. Tja in nikamor drugam. Z odraščanjem je sama opustila idejo po lulanju kjer koli drugje kot zunaj. Brez ene same lužice ali kakice kjerkoli.  8) Večino mladičev, ki nimajo možnosti ''wc-ja'' pa poznam, da vsaj vsake toliko kje naredijo kupček. Itak, da je mehak in topel tepih npr njihova prva izbira. Pa rajši vidim, da pes ve kam lahko gre in kam ni potrebe it.

Razlika med mladičem od znaj ali notri...ni fore in je odvisno samo od doslednosti in comonsensa za psa. Imam psa, ki 10let ni rabil bit sobno čist. Pesjakar. Odlično sobno čist v mesecu dni. Tako, da se mu je lahko 100% zaupalo, da ni tace dvignil. Samo dosledno psa ven na ''wc izhod''. Spet striktno ločen od sprehoda. Notri pa je namesto wcja imel ''gatice''. V katere se je polulal natanko 2x. Je ugotovil, da ne teče tja kamor si je zamislil  >:D

Najboljš od vsega je, da se s psom ne kregaš in ga naokoli prineseš. Sej pravim. Če je komu smešno in odvečno naj bo. Sem pa ponosna na svoje nadprinde pridne pse  8)
Vsekakor je precej praktično za ujet trenutek ''lulat me'' nadvse uporaben bivalni boks in pa privez psa. Da ga navežeš nase ali blizu sebe. V času čakanja pa spat v boks. Psi si tudi zaslužijo čisto svoj ''brlog''. Tisti, ki ga nimajo si ga najdejo sami. Koliko psov se odlično počuti pod mizo, posteljo, za kavčem...skratka zabubljeni? Kolikor jih poznam - večina. Navajanje na marsikaj je s tem neverjetno poenostavljeno.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


dogs-along

  • *
    • Prispevkov: 119
    • Točke: 0
Odgovori #319 : 01 Februar 2014, 16:51:28
Box imamo, hodi sam v njega - tudi lulat, na svoje ležišče (pujs). Če mi daja znake itak letimo takoj ven (ne glede kako oblečeni in obuti, sam da se gre), znakov dosti krat ne daja - milimeter skloni rit in že nardi.. Dokler rečem NE! je že mimo in on beži ker ve, da ne sme.. Ko brišem se pa pride prilizovat, hudič mali. Tudi vodo sem "zaplenila", mu ponudim na uro do uro pa pol, se napije in potem ven. Drugače se je samo nacejal in lulal še več kot sedaj.
Bomo še naprej vztrajali in upali na boljše.



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #320 : 01 Februar 2014, 17:05:10
Jaz se v tem primeru ne bi posluževala "ne"-jev, ko se polula. Normalno, da potem pobegne in ne opravi do konca, ko ga prime pa na hitro malo spusti... Ali pa naredi, ko ga ne gledate...

Nič se ne pride prilizovat, ampak se vas trudi umirit in vam dopovedat, da vam nič noče, ker se jezite nanj...

Jaz bi vseeno povprašala kakšnega veterinarja o tem lulanju in nacejanju vode. Moj tudi, ko je po več ur skupaj zunaj ne lula toliko pa bi lahko kjerkoli in kadarkoli... Če se res veliko napije, se tudi veliko polula naenkrat, mogoče gre dvakrat, ker si ne vzame časa (pa potem vsak drevešček na daljšem sprehodu)...



dogs-along

  • *
    • Prispevkov: 119
    • Točke: 0
Odgovori #321 : 01 Februar 2014, 18:11:43
Smo probali tudi brez ne-jev, pa naredi točno isto.. pljunec in gre sedet v kot.
Itak moremo po tablete za razglistit pa bomo vprašali



Lusi

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #322 : 01 Februar 2014, 18:24:57
Smo probali tudi brez ne-jev, pa naredi točno isto.. pljunec in gre sedet v kot.
Itak moremo po tablete za razglistit pa bomo vprašali

Koliko je zdaj star?

Nerodna situacija drugače.. lansko leto sem imela dva mladiča enake starosti in z obema ravnala enako, pa je bil drugi enaki "pacek". Sem imela box ob postelji, pa kdaj ponoči ni nič zajokal, se enostavno polulal in spal naprej, polulal se je tudi med igro v košari, brez da bi dal pred tem kakšenkoli znak, niti ni počepnil, je kar tečt je začelo. Ni mi bilo jasno, kaj delam narobe, res.. Potem sem bila z njim zunaj še večkrat kot s prejšnjo mladičko (poleg teh običajnih izhodov po jedi, vodi, pa še 15min recimo po tem), pa tudi to ni pomagalo. Baje je tam pri 5-ih mesecih osvojil sobno čistočo. Ga je pa lastnik pohvalil zunaj s priboljškom, ko je naredil svoje.



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #323 : 01 Februar 2014, 19:05:21
Smo probali tudi brez ne-jev, pa naredi točno isto.. pljunec in gre sedet v kot.

Ja, ker je že tolikokrat slišal tisti ne. Moja tastarejša je po samo enem takem "ne" začela lulati tako, da je nisem videla...Sem imela z njo večje probleme kot zdaj s tamalim. Za zunaj sem pa dejansko šla klikati, ko je lulala, ker ji drugače ni bilo jasno zakaj jo nagrajujem.



dogs-along

  • *
    • Prispevkov: 119
    • Točke: 0
Odgovori #324 : 02 Februar 2014, 08:25:17
Mičken je še, proti 3,5m gremo. Sej vem, da ne more zadržat dolgo, malo bi pa že lahko.
Drugače je pa on isti - kjer je, tam teče.. Ponoči nič ne joka, samo naredi in se uleže nazaj, jodlat začne komaj ob 6h zjutraj.
Brikete imam skozi v žepu, pa malo boljše priboljške - za lulanje dobi ta fine, dosti pohvale in božanje (po moje če me kdo posluša mislijo, da sem čez les - priiiiiiden, bravoooooooo z bebavim glasom)
Vedno bolj razmišljam, da je pač pacek, ker ga ne gane niti v dreku ležat.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #325 : 02 Februar 2014, 08:25:41
Najbolj zabavna razlaga kazni za lulanje mladička mi je bila od Iana Dunbarja -> mladič se počepne, ti skočiš v zrak ''neeee!!'' in ga ihtno odneseš ven, na mrzlo, mokro zoprno...  :P
Ta-dam ->
... tudi lulat, na svoje ležišče (pujs). Če mi daja znake itak letimo takoj ven (ne glede kako oblečeni in obuti, sam da se gre), znakov dosti krat ne daja - milimeter skloni rit in že nardi.. Dokler rečem NE! je že mimo in on beži ker ve, da ne sme..
Pa točno to vam dela kar smo napisali ;)
Nč ne ve, da je narobe naredu. Samo točno ve, da ste našpičeni. In zraven našpičenih ljudi ni zabavno bit. Nč se vam ne prilizuje. Samo pride preverjat, če ste že kaj manj sitni.
Torej zakaj bi vam dajal znake, če pa je eliminiran na mrzlo. Zakaj bi se ne skrival (v boks recimo), če pa tako prihrani eno burno reakcijo, ki se zgodi točno takrat, ko lula? Dejte si predstavljat, da vsakič ko vašega moža tišči lulat, da mu stojite za hrbtom in ga korigirate, da ja ne bo mim školjke  >:D ''neeee! pazi kje lulaš''  >:D
V tem kratkem času kot ga imate ste probali z in brez NE-jev. To je tako hitra menjava sistema, da ga pes lih, kar ne more razumet in si ustvarit sliko, da zdaj pa ne paničarite več (če ste pa tolikokrat prej).

Pri vsej sobni čistoči je najbolj terna - umirjenost, skuliranost. Nikar skakat v luft, ne-jat, hitet, ''oooh'' in ''aaaah''. Ti šment luža. Pobrišeš. Konec. Manj, ko bo scen, manj, ko bo pozornosti, prej bo priden. Spontanost in čim manj kazni. Ja metanje na mrzlo v vsej ihti ''danes nam bo pa uspelo ga prav čas vn odnest, ne glede na to kako smo oblečeni'' JE kazen za lulanje.
Počasi pa umirjeno. Ker je v temlem norem vremenu to podvig za zdravje (ni treba premalo oblečeni ven hodit, no). Mladič vam ne lula kar naprej, ampak dovolj pogosto pa.  ;) Torej ga dovolj pogosto mirno nesite ven. Počakajte da se popiška. Ter takoj nazaj noter. V vašem primeru ga niti nebi nagrajevala, od začetka pa sploh ne signalizirala, da je lulal. Ker je do sedaj bil navajen, da scena okoli lulanja pomeni kazen. Odhod nazaj bo čisto dovolj velika nagradica.
Boks pa zmanjšat. Samo na spalno površino. In pa čez noč se vsaj enkrat vstat pa psa pravočasno lulat.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #326 : 02 Februar 2014, 08:26:55
Brikete imam skozi v žepu, pa malo boljše priboljške - za lulanje dobi ta fine, dosti pohvale in božanje (po moje če me kdo posluša mislijo, da sem čez les - priiiiiiden, bravoooooooo z bebavim glasom)
Vedno bolj razmišljam, da je pač pacek, ker ga ne gane niti v dreku ležat.
No nehate scene delat iz enega čist fiziološko normalnega pojava  ;)
In pa ni ga psa, ki bi bil pujs (mimogrede tud pujsi ne ležijo v svojih izločkih, če le imajo toliko prostora) do te mere, da bi samoiniciativno živel v svojih izločkih. To je navada, ki si jo z izkušnjami pridelajo.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


dogs-along

  • *
    • Prispevkov: 119
    • Točke: 0
Odgovori #327 : 02 Februar 2014, 08:28:33
Pri nas ni norega vremena  >:D Smo na Obali, na 13 stopinj, edino dež je, kar ga nenormalno moti in včasih se kar matramo, da se polula na mokro travo - to mu je pa fuj  :-X



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #328 : 02 Februar 2014, 08:31:10
Jp. Ker je za kazen na nenormalno fuj vremenu  ;) Vi ste tisti, ki ga ihtno eliminirate ven, pa vi ste tisti, ki neee-jate, pa se delate prrriiiiiddddnneee in ga filate z kvazi nagradicami  ;) Torej zakaj že bi pes naj sproščeno šel na wc?  :P

Dajte vse to nehat delat.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


dogs-along

  • *
    • Prispevkov: 119
    • Točke: 0
Odgovori #329 : 02 Februar 2014, 08:38:51
Smo prebrali tolko različnih verzij da ne vemo več kaj je prav. Pri prvi se je super obneslo zunaj nagradit, v 2m pri nas je bila čista.