Sobna čistoča

Geri · 174213

Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #30 : 26 Junij 2007, 12:30:39
Ja to je pa še slabše kot pri nas, ker naša vsaj malo nakaže no, če jo opazujem kar vidim ko postane nemirna. Sploh če hoče kakat. Vse bomo premagal ni hudič :D Takoj pa tud ne more bit tko kot mi želimo ni kej. Se bo že navadila, jst se bom pridno trudila da nam uspe.



majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #31 : 26 Junij 2007, 18:09:52
mi smo probali veliko  stvari.
najbolje so se obnesele neke "pleničke" ki se jih položi na tla potem pa je vedno gor lulal.
nekega lepega dne nas je pa sam presenetil in cvilil pred vrati :o mislila sem da me bo kap.
potem se je pa navadil da praska in cvili po balkonskih vratih.


P.S.:pleničke pa zato ker se tako zložijo in ker če jih potipaš imaš občutek da je plenička.

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #32 : 26 Junij 2007, 19:28:47
Samo vztrajnost pa bo. Eni psi so prej sobno čisti, drugi kasneje. Moja je recimo to dosegla pri kakšnih 5-ih mesecih. Sem bila pa vztrajna in sem jo nosila ven na 20 minut + seveda vedno po jedi, pitju, igri ... Pa se je navadila. Je bil pa problem, ker se ni nič pripravljala, ampak še preden sem se zavedla, je že lulala. Se je pa potem tudi navadila, da je ponoči začela težit, ko jo je tiščalo. In sem jo samo popokala in nesla ven. Pa še to sem morala pazit, da sem jo takoj vzela v naročje in popokala ven - če sem se kaj obirala ali šla recimo jaz prej lulat, potem je ona že opravila svoje na hodniku.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


Kateeq

  • Gost
Odgovori #33 : 05 Oktober 2007, 11:34:37
No, jaz imam tudi en problemček...Naš Lou ( 5 mesecev) je bil lepo navajen na sobno čistočo, notri je lolal in kakal le v sili, če nas ni bilo doma, pa še to le na "plenico", ki jo je imela nastavljeno v sobi. Kot strela z jasnega, pa je začel pred kratkim lulati v dnevni sobi in kuhinji, kjer sicer ni njegov običajne "terietorij", saj je ko je sam le v moji sobi. Takoj ko ga spustim po celem stanovanju, pa čeprav sva bila prej na sprehodu se polula v dnevni sobi, kuhinji, jedilnici ali pa na hodniku. Kakšen nasvet, kako to odpraviti?



zirafa

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 18 November 2007, 00:52:35
no pa še jaz povem svojo "zgodbo". pri nas je šlo to neverjetno hitro skozi. že prvi dan, ko sem jo dobila (pri dveh mesecih) sva bili v enem popoldnevu 5x zunaj. pri vzrediteljih so bili navajeni na papir, pri nas pa to ni delovalo. prvih nekaj tednov sem imela oči na njej skoraj 24ur. nonstop sva hodili ven - skoraj na vsako uro. vsakič ko je zunaj opravila potrebo je bila takoj ful pohvaljena + priboljšek. seveda je kljub temu kdaj "ušlo" tudi v stanovanju- in to na tepih v dnevno sobo. pa sem kupila en mali tepih (v velikosti predpražnika) in ga postavila pred vhodna vrata, v dnevno sobo pa od takrat naprej nima vstopa(do nadaljnega :) ). in je takoj pogruntala zakaj je tepih tam - če je nisem pravočano peljala ven, je lulala na ta tepih. sedaj pri štirih mesecih gre na svoj tepih mogoče 1x v tednu, pa še to samo lulat, kaka obvezno zunaj. to je moja izkušnja, vsak pes pa je zgodba zase.. lp



lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #35 : 18 November 2007, 11:20:39
Jaz pa zaenkrat nimam prav nobenih problemov z lulanjem. Pes je pri meni šele 14 dni, upam da bo tudi kasneje tako. Pri vzrediteljici so hodili lulat na papir v kletko (cela je bila namenjena stranišču). Ko nas je vzrediteljica pospremila do avta, smo ga dali na travo in upali, da se bo polulal. Skoraj smo že obupali, potem pa se je polulal. P se Na vsakem postanki smo ga dali na travo in se je vsakič polulal. Tudi doma se vsakokrat, ko ga nesem na travo takoj polula in čez nekaj minut še pokaka, če se. Sedaj ga vozimo ven na vsake 3-4 ure. Dvakrat se je malo (nekaj kapljic) polulal notri in sem ga takoj nesla ven, enkrat pa se je polulal, ko sem se zjutraj oblačila in ga nisem takoj peljala ven. Sem pričakovala, da bo huje. Tudi preprogo v sobi sem nameravala dati ven dokler se ne navadi, pa ni potrebe. Noč pa zdrži celo. Kadar imam faks vstajam bolj zgodaj, med vikendi pa okoli desete ure. Ko se zbudim, se zbudi tudi on, vendar se mu ne ljubi takoj vstat, jaz se najprej oblečem in gremo potem ven. Sedaj bom pa počasi podaljševala čas med lulanjem, vsak teden 30 min dalj.


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #36 : 05 Januar 2008, 12:02:10
Doma imam labradorko staro 4 mesece in imava malo problemov z navajanjen s sobno cistoco.. Takoj ko sem jo prinesla domov sem jo zacela navajati, da se lula zunaj - nosila sem jo ven po vsaki jedi, spanju, igranju, pa se vsako uro, in jo potem zunaj tudi fuuul pohvalila (me sosedje skos cudno gledajo :)), vse te stvari pocneva se danes, ko ima 4 mesece, nje se pa sploh nic ne prime  :( Niti se ne pripravlja preden se polula, niti ne nakaze, da bi sla lulat, ampak se samo polula kjer ji pac pase. Ce jo pri tem ujamem jo okregam in jo takoj nesem ven, da se tam polula do konca in jo pohvalim ter ji dam priboljsek, vendar tudi to ocitno ne pomaga :-\

Kaksen nasvet? Je imel kdo tudi take tezave? Kako ste jih resevali?

Hvala!



lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #37 : 05 Januar 2008, 12:55:20
Hm...kaj pa če bi ji omejila prostor, da bi bila v boksu nekaj časa. Kadar jo ti skoz gledaš je zunaj, ko pa počneš kaj drugega jo daš pa v boks. Potem jo pa pustiš v boksu kakkšni dve uri in gresta ven na dolg sprehod. To bi bila rešitev, če se v boksu ne bi hotela polulat, drugače pa ne pride v poštev.
Če pa v stanovanju začne lulat, bi ji takoj spodvila rep in jo odnesla na travo, da tam dokonča in bi jo potem pohvalila.
Upam, da se bo čimprej navadila.


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #38 : 05 Januar 2008, 13:10:39
Tudi to, da naj se psi ne bi polulali na prostor kjer spijo pri njej ne velja.. Na svoje lezisce se mi je ze parkrat polulala.. :(

Saj ko jo vidim da zacne lulat notri jo takoj nesem na travo in jo pohvalim, samo tudi to ne ratuje ::)

Sem ji nastavila casopisni papir, ker so pri vzrediteljici lulali nanj, pa je vcasih sla nanj lulat najveckrat pa ne..in ko pridem domov je potem cela soba polulana, pa me ni samo 3 ure :( Casopisni papir je pa na prafaktorjih ::)




lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #39 : 05 Januar 2008, 14:02:15
Mogoče potem pride v poštev kakšna škatla v katero daš pesek, oz mora biti nekaj tršega, da ne bo zgrizla. Po vsej verjetnosti bo tudi pesek samo zbrskala, mogoče se pa splača probat, glede na to, da si že vse sprobala. Kakšen nasvet ti je dal pa vzreditelj?
Meni se zdi ful čudno, da tvoja psička tako veliko lula. Moj je star 4,5 meseca, pa greva zjutraj ven na sprehod, potem greva enkrat popoldne, in zvečer. Med popoldanskim in večernim sprehodom ga enkrat ali dvakrat spustim še na vrt, da se polula. To je pa vse. Gre mogoče tukaj za kakšne zdravstvene probleme?
Drugače pa sem enkrat slišala tudi en nasvet v zvezi  zlulanjem, ne vem pa, če je učinkovit. Cel prostor v katerem je pes, se pokrije s časopisnim papirjem, da se polula nanj, če se polula. Potem se mu pa vsak dan postavi manj časopisnega papirja, npr. en list časopisa manj in tako dalje. In pes naj se ne bi polulal na tisti del, kjer manjka časopis. Ker je površine s časopisom vedno manj, naj bi se na koncu polulal samo na en časopisni list. Če boš ti to postavila, bo samo vse zgriženo. Lahko bi pa probala s kartonskimi škatlami, ker so trše. Med sabo jih zlepi s širokim selotejpom, in potem ko se polula zamenjaj tisti del z novim kartonom. Mogoče bo pa šlo.


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #40 : 05 Januar 2008, 14:13:54
Pesek odpade, ker ga bo pojedla..

Pomojem ne gre za zdravstvene tezave, ker ponoci ko spi pri meni na postelji zdrzi brez problema celo noc (se pravi 8h)..



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #41 : 05 Januar 2008, 16:05:07
Na žalost je tako, da ne gre zlahka pri vsek kužkih. Je odvisno od psa do psa, včasih tudi od pasme...
Jaz sem imela tudi z mojo kitajčico strašne probleme za navaditi kje se lula. Moj nasvet: vtrajati je treba. Ni druge variante na žalost. Če delaš tako kot si napisala, potem mislim da dosti več ne moreš narediti. Moja se je tudi polulala na svoje ležišče, na moje ležišče, na preproge...podloga za lulanje je bila vedno v prafaktorjih :) Ampak sem vzrtrajala in sedaj, po letu in pol je ok :) JA na žalost je trajalo skoraj eno leto, da je recimo 98% sobno čista .
Ko greš od doma, jo zapri kam kjer naredi najmanj škode. Sčasoma se bo navadila. Pa res čim večkrat ven peljati čez dan.


Tixy

  • *
    • Prispevkov: 65
    • Točke: 0
Odgovori #42 : 24 Januar 2008, 21:58:05
Bom še jaz napisala nekaj o tem..  Naše izkušnje: psi so že bili navajeni.
Imeli smo tudi labradorca-ta je bil večji problem. Šli smo z njim 1,5h na sprehod-ni nič naredil. Pridemo domov in opravi potrebo sred dnevne sobe :D Predlagam, da ko je sama doma, da je na čim manjšem prostoru (kopalnica), kjer ji vse pokriješ z časopisom (lahko pustiš malo brez papirja), daš notri igračke in ležišče. Potem boš vidla, če je lulala na papir. Če je, ji počasi to zmanjšuj. Na tri ure jo pelji ven, posebej po hranjenju, igri, spanju... Mogoče ji je dolgčas?
LP in upam, da sem kaj pomagala :D



zirafa

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #43 : 24 Januar 2008, 22:33:15
po mojem se ni treba preveč sekirat. če jo pelješ ven večkrat na dan, se bo že navadila. še vsak pes se je. eni prej, drugi  kasneje. vem pa da ni prijetno. ampak vsi smo dali to skozi :)



Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #44 : 16 Februar 2008, 11:00:23
hm..jst glede tega imam zelo različne izkušnje. ko sem dobila pred tremi leti prvega psa(iz zavetišča) je bil star niti 2 meseca in sem ga takoj po prihodu domov imela v hiši in niti 1x ni nič naredil v hiši v dobrem celem mesecu ko sem ga imela(potem mi je šel pod avto :'( :'( :'(). Druga izkušnja je ta da ko sem pred 2,5 leti dobila mešančka sem imela velike probleme znjim ni in ni se hotel navaditi na čistočo,potem se je po dveh mesecih navadil in je bilo kakšna 2 meseca vredu,potem pa je spet začel,zjutraj je bil cel hodnik popacan ;).potem je tut ta šel od hiše(prevelika agresivnost :-\) in zdej imam 4 mesece starega border collija ki ga imam 1 mesec in niti enkrat mi še ni nič naredil v hiši.tudi ko sem v šoli,to je sem osem ur odsotna on lepo počaka. :) :)..



Tixy

  • *
    • Prispevkov: 65
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 23 Februar 2008, 16:06:53
No, zdaj imam pa novega kužka!  Včeraj smo ga šli iskat in je pravi cukrček. Da se pa ne bo kdo pritoževal da to ne paše sem, bom še nekaj o tem rekla.. Tale naš Bailey je sobno skoraj čist, samo 1x se je ponesnažil..na pleničko.. tako da je tudi to super.



eva

  • *
    • Prispevkov: 1.325
    • Točke: 3
  • Živa in Dru
Odgovori #46 : 16 Marec 2008, 10:48:21
naša dvomesečna šjora nikakor noče lulati na papir(nanj se uleže  ::) ).Ne opazim nobenih znakov da bi kazala da jo kam tišči.Ne kroži,ne ovohava tal samo spusti lužico in divja naprej.ko jo med lulanjem prestavim na papir me samo pogleda in se uleže.Zunaj ko se polula klikam in je zelo phvaljena.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #47 : 16 Marec 2008, 13:29:00
Jaz nisem dozivela, pa tudi ko sem okoli sprasevala, se nikoli ni nihce videl, da bi kaksen mladicek krozil in ovohaval pred lulanjem ::) se pred kakanjem prakticno ne.
Cimvec jo vozi ven, par tednov stisni zobe in brisi luzice, pa bo  :) mislim, da sta oba moja postala sobno cista, ko sem prakticno pozabila na to in se nehala sekirat :-[

battito animale


eva

  • *
    • Prispevkov: 1.325
    • Točke: 3
  • Živa in Dru
Odgovori #48 : 16 Marec 2008, 13:44:11
Lilit se ne hecam...psica samo počepne in spusti.Zdaj jo vozim vn vsakič ko se zbudi vsakič ko pije,po igri po hranjenju pa gremo na daljši sprehod oz norenje na bližnjem travniku in stalno klikam.
Mene ne moti brisananje lužic.Samo ni mi jasno kako se lahko psica na polulan papir uleže in spitam gor



eva

  • *
    • Prispevkov: 1.325
    • Točke: 3
  • Živa in Dru
Odgovori #49 : 19 Marec 2008, 22:25:56
Mene pa zanima pri kerem mesecu so bili vaši psi sobno čisti.

lp



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #50 : 20 Marec 2008, 06:50:54
Eva moja Zara je pocela iste bedarije kot tvoja. Nikoli ni nakazala, da jo tisci lulat, samo pocepnila je in se polulala. Ponoci tudi ni nic cvilila, da bi vedela da jo moram peljat ven.. ::)

Sobno cista je pa bila pri 6 mesecih (ok, mogoce ji sem pa tja se uide kaksna luzica, kadar je res kriza, ma ne v sobi ampak ze pred vhodnimi vrati, ker se jaz ne zmigam dovolj hitro) :-[



eva

  • *
    • Prispevkov: 1.325
    • Točke: 3
  • Živa in Dru
Odgovori #51 : 20 Marec 2008, 07:38:18
Ponoci tudi ni nic cvilila, da bi vedela da jo moram peljat ven.. ::)



Toi tudi moja počne.In ker jo imam ponoči v boksu se polula notri.
Zdaj me skrbi da se nebo navadila lulat v boks.




Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #52 : 20 Marec 2008, 07:38:55
Pri 3, sam sem ne štejem lužic od veselja, ki se še zdaj kdaj pojavljajo  :)



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #53 : 20 Marec 2008, 07:56:16
Lilit se ne hecam...psica samo počepne in spusti.
to ni še nič, če počepne in spusti. Ena moja žverca, ki j bila načelno fizično kmalu sposobna dolgo držat (od mladiča naprej celo noč in vso dopoldansko odsotnost) pa je imela še hujše fore.
Npr leži in žveči kost in niti ne vstane,niti ne počepne, samo mal rep dvigne in lula  :o Druga njena fora- nikol se ni polulal na tla, ampak je vedno skočila na fotlej al pa posteljo (po možnosti blazino) in se tam polulala  :D
No pa je počasi prerasla. Zdaj se zgodi kaj takega (da lula na kavč) samo , če se zelo razburi med divjo igro.

Koliko časa pa rabijo psi, da so zanesljivo čisti pa ni nobenega pravila- nekateri že pri treh mesecih (nekaj mojih se je polulalo samo 1x v življenju notr pa še takrat ne do konca) drugi rabijo nekje okol 6 mesecev starosti , da zdržijo celo noč in dopoldne, najhujši primerki nehajo s posameznimi podvigi šele okoli enega leta.
Posamezni pa imajo kakšno nesrečo vse življenje. Ampak to res ne redno ampak npr v posebnih okoliščinah- kot oni moj primerek,ki mu določena stopnja razburjenja lahko občasno  povzroči nenadno lulanje.

Edino neizpodbitno dejstvo je,da če psa vodiš redno pogosto ven VSAK slej ko prej neha lulat in kakat v prostoru , kjer živi.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


eva

  • *
    • Prispevkov: 1.325
    • Točke: 3
  • Živa in Dru
Odgovori #54 : 20 Marec 2008, 08:08:45
Ven jo odnesem po vsaki igri,ko se zbudi,ko poje in ko se nažlamapa vode.
Malo se je že navadila da če ne more zadržat gre na časopis.Potem ko bo vedela da je časopis za lulat bomo pa počasi umikali papir proti vratom in enkrat bo izginil.Tako smo mi navajali Živo nai sobno čistočo.Je pa bilo pri Živi lažje saj se je vrtela v krogih kot zmešana pa vohala po tleh,pa mencala pa še malo popiskala je zdraven.

Deteljica sem mislila da je moja šjora malo čudna pa vidim da ni edina.Najprej so mi vsi govorili da nisem dovolj pozorna na znake ki jih daje Drum.Sem se že malo zasekirala.Če smo živo naučili sobne čistoče pa je bil naš prvi kuža potem mislim da bomo tudi Drum nekako odvadili lulanja in kakanja v stanovanju.



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #55 : 20 Marec 2008, 13:07:11
Mene pa zanima pri kerem mesecu so bili vaši psi sobno čisti.

lp

Noč smo prespali brez lulanja praktično od prvega dne. Pri starosti 3 mesecev pa je zdržala tudi v dopoldanskem času, ko smo bili po službah (cca 8 ur). Tu pa tam se je še zgodila nesreča, ampak bolj po moji krivdi, ker sem spregledala znakov (če se je hotela igrat al pa it lulat je pokazala na enak način). Je pa res bolj enostavno psa naučit sobne čistoče, če ti na tak ali drugačen način pokaže, da je treba it, kot če samo počepne in naredi.

Kristinca & Florinca


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #56 : 20 Marec 2008, 13:11:27
Pri nas je trajalo obrakrat ene 3 tedne, da sta zastekala, v cem je fora. Ker pa ne eden ne drugi ni niti priblizno nakazoval, da ima kaksen namen, je bilo (je se) po tem cisto od mene odvisno, ce sem imela dovolj dober timing ali ne.

battito animale


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #57 : 20 Marec 2008, 15:10:30
Ginny se je noter polulala samo 2x, se pravi je bila sobno čista že pred tretjim mesecom starosti. Sva pa res ful pogosto hodili ven. 1x se je polulala pred vrati, ko sva ravno odhajali ven; drugič pa jo je ful tiščalo in se je polulala točno ob rožo, ki je bila na tleh - sklepam, da zato, ker je bilo to najbolj podobno travi ;D ;D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


uv

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #58 : 25 Marec 2008, 12:45:40
Živjo.
Berem, berem, berem...in se še kar sekiram. Imamo 4 mesece starega Kavalirčka, zdaj že 3. teden pri nas. Ko smo ga dobili 'naj bi bil' navajan na lulanje, kakanje zunaj. Jok, odpade. Ko sem ga položila na lepo travico pred hišo in čakala kaj bo, ni bilo nič. Takoj ko sem ga prinesla nazaj v stanovanje, se je polulal. Enaka varianta s kakanjem. Ne da nisem potrpežljiva. ZELO sem potrpežljiva. Zdaj ga že toliko poznam, da točno vem kdaj kaj namerava... Takoj ko počepne, ga primem (nič ne vpijem, nič ne govorim, tudi dihati skoraj ne upam...) in ga nesem ven. Potem se on usede in me gleda. Tudi od pol šestih do cca osmih zjutraj vsak dan v tednu!!!! S tem, da sem ga dobila ko mu je kakec že skoraj ven gledal, prijela, nesla ven... Nič. Usede se in čaka. Ko pa sem ga prinesla nazaj v stanovanje, v pižami, vsa premražena, v hčerinih coklicah, je seveda potrebo takoj opravil. Groza!!! Zdaj sem mu 'naštimala' v kopalnico pleničko in hodi tja (več ali manj  :'(). A je to napaka??? Kaj naj še naredim? Moram reči, da smo res veliko zunaj. Vsi sodelujemo. Celo mož, ki je rekel, da se s tem ne bo ukvarjal.... Čakamo zunaj tudi po 4 ure!!! Človek skoraj ne more verjeti.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #59 : 25 Marec 2008, 13:02:03
UV slaba novica- očitno boste morali čakati več kot 4 ure ....Računajte na poletje....
a sploh nikoli ne opravi zunaj?
drugače pa vas čisto razumem- v tej situacij vam trenutno ne preostane drugega kot vsaj delna rešitev s plenico v kopalnici- vseeno poskušaljte dobit vsaj kakšen uspeh tudi zunaj.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!