Čokolada

ninci · 17811

Ancy1984

  • *
    • Prispevkov: 206
    • Točke: 0
  • Kira moja najvecja zvezdica :D
Odgovori #30 : 14 Februar 2008, 15:58:20
Nasa Kira je tud Nora Na cokolado....sem opazla takoj k sem jo dobila,ker mi je ukradla krof :) to ga je zmazala....

Kira moja najvecja zvezdica


Simona_Dina

  • *
    • Prispevkov: 281
    • Točke: 0
  • Mali Piškotek.
Odgovori #31 : 02 Oktober 2010, 18:09:15
Pred kakšno uro mi je psica iz mize ukradla celo milko in jo celo požrla.
Kako jo naj pripravim da bruha?



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #32 : 02 Oktober 2010, 20:42:48
Pusti jo pri miru, nič ji ne bo. Mlečne čokolade bi morala pojesti kakšno kilo ali več. (če je to psica iz avatarčka)


Simona_Dina

  • *
    • Prispevkov: 281
    • Točke: 0
  • Mali Piškotek.
Odgovori #33 : 03 Oktober 2010, 09:48:10
Ja dalmatinka je.
huh hvala, se res bojim da bo gdaj kej narobe, če pa vse pokrade. :P



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #34 : 03 Oktober 2010, 15:25:37
naša Alica je enkrat požrla četrt kile taprave čokolade in jo začinila z 20 dekami prave kave. razen tega, da ponoči ni spala in je bila sitna ji ni bilo nič.


Kaili

  • *
    • Prispevkov: 257
    • Točke: 0
Odgovori #35 : 03 Oktober 2010, 21:42:18
Drugače je prva pomoč v takih primerih, ko pes poje kaj strupenega vodikov peroksid. Z brizgo ga psu našpricaš na koren jezika cca. 5-10ml. Načeloma začne hitro bruhat, če pa ne pa postopek ponoviš čez 5min. Jaz sem mogla to naredit pri moji, ko je 1x požrla pol kg zamrznjenih čokoladnih rogljičkov.

Podoben efekt ima tudi gorčica, samo nimam izkušenj s tem.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #36 : 05 Oktober 2010, 10:39:55
A bi ji čokoladni rogljički tako zelo škodili?


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #37 : 05 Oktober 2010, 10:58:16
Ja dalmatinka je.
huh hvala, se res bojim da bo gdaj kej narobe, če pa vse pokrade. :P

Se boš morala navadit spravljat.... sicer pa iz lastnih izkušenj..tudi to lih ne pomaga  vedno. Sploh če ugotovi kako se predal odpre :-X Naš krade ko sraka, že od malega.

Je pa požru tud že celo taveliko milko, pa jedilno čokolado s papirjem vret, pa rozine- celo vrečo( ki naj bi bile smrtno nevarne), čips( cele vrečo),   kakav, kumare- kisle ???,  da o pivu ne govorim... ene parkrat- piksno-> sklatil iz mize zunaj -> naluknjal in  lizal pod mizo...
pa še en kup drugih stvari, boljš da ne naštevam ker ni samo hrano kradel... cunje, mobitele, denarnice, copate... ma ni da ni. ( sicer sedaj ko je starejši je bolj specializiran na hrano... in WC papir  :-X )
Pa je še vedno živ ( in kleptoman), čeprav jih vsakič, ko kaj ukrade stakne okoli ušes...pa tudi ve, da ne sme...ampak še vedno krade.

naš je po čokoladnih krajah edino dobil navaden jogurt za pojest ali pa mleko , ker mu je drugače rit zabilo... to je pa tudi vse

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #38 : 05 Oktober 2010, 11:58:23
Ti kradljivci imajo k sreči železne želodce. joj, kaj vse je pojedla Alica... Le dve stvari sta bili, ki sta ji toliko naškodili, da je bruhala in en dan ni jedla: jajčni beljaki (enih 6 pripravljenih za delat zamorčke) in kakšne pol kile cukra.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #39 : 05 Oktober 2010, 12:19:50
No pri nas pa masa za rum kugle ( takrat jo je skozlal...pa vse kar diši na rum se več ne pritakne)  ::) vsaj nekaj :-9



kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 05 Oktober 2010, 13:24:57
Mene tud ta hrana načeloma ne skrbi preveč, čeprav Jazz niti ne krade, me pa vseeno zanima za primere zaužitja kakšnega zaresnega strupa,.. A kdo ve, enkrat sem dobila nasvet, da vzameš kar pest soli in streseš psu v goltanec, pa me zanima, glede na to, da sol naj bi vseeno škodila, a škodi, ali ne oz. ali res izzove bruhanje,.. (ko bruha itak pol tud sol izbruha)?



Tisa in Loa

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 5
Odgovori #41 : 05 Oktober 2010, 21:29:44
Ko je moja požrla eno tableto mi je bilo rečeno da peroksid pomaga, uporabljajo ga tudi pri veterinarjih. Lahko mu daš piti slano vodo vendar pri naši to ni izzvalo bruhanja. Glede gorčice pa....hehe, odvisno kako občutljiv ima želodec.  :P Sem bila zraven ko smo dali psički (da bi bruhala) zemf. Punca ga je zmazala z veseljem 4 velike žlice, pa ni bilo nič z bruhanjem.  :P :o



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #42 : 06 Oktober 2010, 13:57:05
Problem je, ker peroksida ponavadi nimaš glih pri roki.



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #43 : 06 Oktober 2010, 14:19:03
Pomoje  daš tisto za kar si prepričana da bo izzvalo bruhanje... do zadnje kaplje v želodcu
Npr pri nas je to alpsko mleko... nima mere ;) in ga loka in loka  kolikor mu dam.... potem pa  začne pumpat in izbruha vse do zadnjega.




kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #44 : 06 Oktober 2010, 14:36:28
Ja, kaj pa ce ne ves, po cem bruha, recimo?

Jaz sem se ukvarjala s to dilemo ene par let nazaj, ko sta si mojadva druzno razdelila celo skatlo strupa za polze >:( :-X ampak nisem nic pogruntala, tako da sem ju rajsi spokala v avto in letela k vetu.
Ampak ce bi uspela izzvat bruhanje ze doma, bi si verjetno prispala 4 dni infuzij :-\

battito animale


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #45 : 06 Oktober 2010, 14:50:11
Js sploh gruntala nisem pri strupu za glodalce, ampak letela direkt k vetu. Je dobil kao neko delno narkozo, zbruhal ven strup in še en kup zelenih grozdnih jagod  ::), po tem smo mu pa še kak teden dajali neko tekočino, ki se sicer dobi tudi v tabletah, sam le v Avstriji. Brez kakih infuzij, zakaj sta to rabila  ???



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #46 : 06 Oktober 2010, 14:51:41
Ker je strup za polze hujsi od strupa za podgane ;) pa ful sta ga pojedla, direkt iz skatle... sta imela kar postene posledice, sploh Grin :-\

battito animale


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #47 : 06 Oktober 2010, 16:19:56
Pri nas je lizal kanglo v kateri je bil antifriz.... ne me vprašat kako je do nje prišel :-X
( mi še na kraj pameti ni padlo , da bi bil sploh v stanju se stegovat do tiste police)
In ker imam jaz kar nekaj km do prvega veterinarja... prvo kar mi je padlo na pemet da sem mu šla odpret cel liter alpskega mleka, pa predno je končal do konca sem mu še tadrug liter vlila v skledo....in se je izpumpal...
potem pa še vseeno k veterinarju... hvala bogu brez posledic.

Včasih se resno vprašam, ali ima moj pes normalen želodec.. ali je Cyborg-pes :D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Kaili

  • *
    • Prispevkov: 257
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 06 Oktober 2010, 19:56:53
Problem je, ker peroksida ponavadi nimaš glih pri roki.

Jz ga mam doma, ker je pač del prve pomoči. In tudi, če se kam gre, smo lahko relativno hitro doma + da imajo mnoga gospodinjstva peroksid doma za razkuževat rane. Če bi sli kam potovat, bi ga vzela sabo. Se ga pa kupi v lekarni za ful malo denarja.



Simona_Dina

  • *
    • Prispevkov: 281
    • Točke: 0
  • Mali Piškotek.
Odgovori #49 : 08 Oktober 2010, 18:38:18
Ma to je obup kaj vam psi vse požrejo hahaha :D naša Dina ni še nikol pojedla kakšne nogavice, strupa, kakšnih tablet al pa karkoli druzga, je kar pridna kar se tega tiče, krade samo hrano pa še to ponavadi samo sladko.
Sem ji tudi po čokoladi dala za pit pol litra mleka, več že ni hotla, pa ni niti bruhala, niti driske ni blo. Vse je blo kot da ni pojedla nič. hmmm hmm hmm...  :)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #50 : 09 Oktober 2010, 11:23:20
Pa saj ni jedla strupa ampak čisto navadno hrano. V mlečni čokoladi je tako malo kakava, da bi moral večji pes požreti ogromne količine, da bi se zastrupil. Od pol litra mleka pa tudi ne vem zakaj bi bruhal, saj ga pri nas včasih dobijo toliko kar tako, za priboljšek. Včasih so psom, ki so kaj nevarnega požrli res dajali mleko, ampak v to mleko so zmešali še olje. Ali je kaj pomagalo ali nič pa ne vem.

Vendar: hrana, ki vsebuje sladkor za psa ni dobra. Na daljši rok mu zanesljivo škodi. Sem ter tja kakšen grehec pa ne.


Simona_Dina

  • *
    • Prispevkov: 281
    • Točke: 0
  • Mali Piškotek.
Odgovori #51 : 14 Oktober 2010, 15:41:06
Sploh nisem pomišljala na kakav ampak samo zaradi sladkorja in ker čokolada menda ful zapaca črevesje in žile in lahko pride do srčne odpovedi. Nevem sicer pri kakšni količini oz čokoladi sem se pa ful ustrašla za našo piško. No glavno da je zdej ok, ravnokar mi je odnesla ene hlače iz postle, nagajivka :D



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #52 : 14 Oktober 2010, 16:49:05
Cokolada nic ne zapacka crevesja ali zil in tudi tisti sladkor, razen, ce gre za diabeticno zival, pri enkratnem "odmerku" ni skodljiv. Skodljiva, oz. toksicna substanca v cokoladi, natancneje v kakavu je teobromin. Ki pa res lahko povzroci odpoved srca.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #53 : 14 Oktober 2010, 17:25:48
Če ukrade celo taveliko jedilno čokolado in jo požre mu rit zaštopa( vsaj našmu juncu)... preverjeno ;)... se je napenjal 15 minut predno ga je nakidal...pa sploh vedla nisem zarad česa... šele naslednji dan sem ugotovila ko si je izpod ležišča ponovno ven potegnil ovitek in ga lizal. :-X

kar se pa odpovedi srca tiče... naši Dini prej srce odpove ,da ne bi dobila koščka čokolade ::)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Blue_Star

  • Gost
Odgovori #54 : 11 Februar 2011, 17:50:22
naš pudelj je skočil na mizo ko sm bla na WC-ju in tudi požrl celo milko, pa mu ni nč blu.



Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #55 : 17 Julij 2011, 16:57:23
Moj psica je pri hrani še kar izbirčna in svojega obroka ne poje, če kaj ni vmešano zraven.
Ampak tisto kar pa ni treba gre pa vedno v ritko. Zaenkrat še ni pojedla ali ukradla kakšne bolj
''nevarne'' stvari. Če bi bilo po njeno bi bili pa njeni obroki sestavljeni iz vanilijevega sladoleda oblitega z
fajn sladkim čokoladnim prelivom.  ::)

Dogs are best friends ever!


Alchy

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #56 : 05 November 2011, 19:47:22
A ni čokolada strupena za pse ???



Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #57 : 05 November 2011, 19:49:23
A ni čokolada strupena za pse ???

Ne ni! Je pa lahko v prekomernih količinah škodljiva, saj kakava psi ne prebavljajo. ::)

Dogs are best friends ever!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #58 : 05 November 2011, 21:32:43
O ja, je strupena. Samo za zastrupit velikega psa rabiš zelo konkretno količino. Eno čivavo pa lahko komot ubiješ z nekaj koščki kakšne močnejše z veliko vsebnostjo kakava.