Cepljenje proti pasji kugi in ostalim kužnim boleznim

Baki · 84200

Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Nekaj časa nazaj je bila že aktualna tema o pasji kugi, vendar vseeno se mi porajajo neka vprašanja.
Mi smo do sedaj vedno vse pse cepili vsako leto proti pasji kugi in ostalim kužnim boleznim. Vendar sem že velikokrat slišala, da lastniki opustijo to celjenje, ko so enkrat psi stari 3, 4, 5 let. Pravijo, da je pri teh letih cepljenje nepotrebno, saj se s kugo okužijo večinoma mladički in manjši psi.

Zanima me, če cepite pse proti kugi do konca življena in kaj si mislite o prenehanju cepljenja v zrelejših pasjih letih?

lp, miša



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #1 : 07 Februar 2007, 13:30:12
Miša - jaz mislim, da je dobro psa cepiti proti nevarnim kužnim nalezljivim boleznim, pa če je star 6 mesecev, 1 leto ali pa 6 let. V glavem vsako leto ob približno istem času, saj se tako ohranja primeren nivo protiteles v telesu psa in tako ne more stakniti kakšno od teh nevarnih bolezni.
Misim, da se lahko kuža naleze te bolezni pa ni važno koliko je star, če tako pogledaš, tudi star pes, ki ni več tako zelo odporen tudi lahko zelo hitro faše kakšno tako bolezen, prav tako kot mladič. Prav tako pa lahko bolezen dobi pes, ki je v svojih "srednjih" letih. Po mojem ni pravila, koliko je pes star, da dobi te bolezni. Res je da so pri mladičih in mladih psih bolj pogoste, vendar ti noben ne more garantirati, da se pes, ki je star na primer 5 let ne more okužiti.
Zato je najbolje, da človek plača za tisto cepljenje tistih v primerjavi, kaj lahko nastane, če pride do bolezni, borih 7000 sit (po starem), kot pa da mu kuža zboli in ker so te bolezni tako nevarne so posledice lahko tudi smrtne, zdravljenje pa ogromno dražje, kot je cepljenje samo.

Meni je veterinarka rekla, da je cepljenje proti kužnim boleznim veliko bolj "uporabno" in veliko bolj prav pride, kot na primer cepljenje proti steklini, ki ga moramo vsi opravljati letno, ker je predpisano z zakonom. Vendar je veliko večja možnost, da se bo pes okužil z kakšno od kužnih bolezni, kot pa da bo staknil steklino.

Zato bi bilo zelo dobro, da bi bili prav vsi psi cepljeni vsako leto tudi proti kužnim boleznim.

Lp
Tina



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2 : 07 Februar 2007, 13:38:06
Ne cepimo. Zakaj? Ker imam o cepljenjih in njihovi koristi na splošno svoje mnenje, ki ne sega samo v vet. ampak tudi humano medicino. Služenje farmacevtske industrije pač (čeprav tule pljuvam v lastno skledo ... pa nič za to ::)). Včasih so lahko posledice večje od koristi, cepiva neučinkovite, ker se vsako leto pojavljajo novi tipi, mutacije virusov, ... itd. itd. O tem smo že malo debatirali pa bi lahko še veliko najbrž ::) ker so mnenja tako deljena.


Lp nina



Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #3 : 07 Februar 2007, 13:40:35
Saj se mi ne gre za denar, glede na to, koliko denarja zapravim za psa, je to pravi drobiž. Zanima me samo to, če je kdo že slišal kaj podobnega, ker jaz sem že res od veliko ljudi. Jaz gledam na to tako, da zakaj bi cepila psa (ker cepiva niso tako nedolžna), če ga ne potrebuje. Jaz ga bom vseeno cepila vsako leto, vendar me res zanima, če je kaj na tem.

V Sloveniji je steklina praktično iztrebljena. Vsako leto najdejo le kakšno steklo lisico na meji s Hrvaško. Ampak cepljenje je pa obvezno, tako da se nimamo kaj spraševati ali bi cepili ali ne.



Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #4 : 07 Februar 2007, 13:41:42
Ninci, saj zato. Tudi jaz razmišljam v tej smeri.



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #5 : 07 Februar 2007, 13:42:48
Ninci - vendar je še vedno več možnosti, da pes ne bo zbolel za kakšno od kužnih bolezni, če bo dobil potrebno cepivo, ki je prevenitva oziroma zaščita pred le temi. Ne vem, res je da ima vsak svoje mnenje, vendar jaz raje cepim psa pa dam tistih 7 tisočakov, kot pa da mi pes zboli in si tega ne bi oprostila do konca življenja, da je pes zbolel zaradi tega, ker sem jaz hotela prišparati tistih 7 tisočakov. :-\

Lp
Tina



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #6 : 07 Februar 2007, 13:47:51
V Sloveniji je steklina praktično iztrebljena. Vsako leto najdejo le kakšno steklo lisico na meji s Hrvaško. Ampak cepljenje je pa obvezno, tako da se nimamo kaj spraševati ali bi cepili ali ne.

V praksi bi bilo bolje, če bi bilo zakonsko predpisano cepljenje proti kužnim boleznim, kot pa pred steklino. Saj je možnost, da pes faše kakšno od kužnih bolezni veliko veliko večja, kot pa možnost, da bo dobil steklino. Sploh pa psi, kot so naši ki živijo več ali manj v centrih mest ali pa v njihovi bližini in so vedno pod budnim očesom lastnika - taki zelo težko staknejo steklino. ;)

Sem pa tudi jaz mnenja, da je cepljenje proti steklini davek na psa. ::)

Cepljenje proti nevarnim nalezljivim kužnim boleznim pa podpiram.

Lp
Tina



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #7 : 07 Februar 2007, 13:49:03
Ninci - vendar je še vedno več možnosti, da pes ne bo zbolel za kakšno od kužnih bolezni, če bo dobil potrebno cepivo, ki je prevenitva oziroma zaščita pred le temi. Ne vem, res je da ima vsak svoje mnenje, vendar jaz raje cepim psa pa dam tistih 7 tisočakov, kot pa da mi pes zboli in si tega ne bi oprostila do konca življenja, da je pes zbolel zaradi tega, da sem jaz hotela prišparati tistih 7 tisočakov. :-\

Lp
Tina

Sploh ne gre za šparanje ::) Tudi posledice cepiv niso tako nedolžne, s tem da se o tem pač ne govori, če bo zbolel za boleznijo se pa bo govorilo. ;) Konkretno... cepim se proti gripi pa vseeno zbolim...pač razsja drug tip, prišlo je do mutacije, ...  Če ti cepiš psa ti nihče ne garantira, da kljub temu ne bo zbolel. Poglej kužni kašelj par mesecev nazaj, razsajal je na veliko, večina psov precepljenih, pa so zboleli. Garancije, da pes ne bo zbolel če boste cepili ni, edino kar je da se vi morda bolje počutite, jaz osebno se ne, zaradi vseh drugih posledic, ki se lahko pojavijo.

Lp nina



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #8 : 07 Februar 2007, 13:51:38
No, Ninci s tem res nisem seznanjena :-[. Ampak, če tisto cepivo pomaga, pa magar proti eni od bolezni proti katerim se cepi, pa je dobro.  ;)
Kakšne proti učinke pa lahko ima cepivo? ??? :-\



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #9 : 07 Februar 2007, 14:01:04
Taj Evo beri od tule dalje Klik

Lp nina



Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #10 : 07 Februar 2007, 14:58:22
Vsa cepiva niso prav nedolžna. Poznam kar nekaj primerov, predvsem majhnih kužkov, ki so jih komaj rešili zaradi cepiva.
Jaz ne gledam na to, da nebi cepila psa, ker bi rada prišparala denar, ampak da ga nebi po nepotrebnem zastrupljala. Zato upam, da dobim čimveč argumentov tako za kot proti.
Slišala sem od osebe, za katero verjamem, da ima ogromno znanja o tem, da ona svojih psov ne cepi več proti kugi. Cepila jih je v mlajših letih, potem je pa nehala.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #11 : 07 Februar 2007, 15:29:49
To, da lastniki opuščajo cepljenja se že pozna - kuga, ki je bila skoraj iztrebljena se spet pojavlja, niti ne tako redko. Zboli lahko pes katere koli starosti.

Načeloma je dobro, da so mladiči cepljeni po protokolu, potem čez eno leto revakcionirani, potem pa lahko, če kdo želi brez večje škode cepi na dve ali tri leta. S tem, da je pes ta čas nezaščiten proti leptospirozi - to cepivo "drži" pol leta ali malo več.
Zdravemu psu cepljenje izredno redko škodi - sama pri svojih psih in mladičih - (skupaj par sto cepljenj v vseh letih) še nisem doživela niti ene hujše reakcije.


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #12 : 07 Februar 2007, 15:40:47
Pri nas tudi še ni bilo nič narobe.
Zdi se mi to pomembno, kar si omenila (Lanabela), da meniš da pri zdravih psih ne more biti nič narobe. Ker sem že slišala, da lastniki epileptikov zelo neradi cepijo svoje pse oz. jih ne (dobijo samo potrdilo - tudi proti steklini).



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #13 : 07 Februar 2007, 18:32:27
Ok! Zdaj pa priznam - jaz sem čisto v dvomih po vsem prebranem... ravno nekje vmes sem - po eni strani cepljenje JA - po drugi strani cepljnje NE...  :-\
Pa res ne razumem, kako so lahko ljudje oziroma oblast al kdor koli je kriv za te nečloveške, nesramne in preračunljive laži, tako neodgovorni, pa saj se gre za živa bitja... :-X
Ne vem, misliš, da delaš psu dobro po drugi strani mu pa hkrati tudi škoduješ... in to sem opazila že na parih primerih. :-\

Ninci - Hvala za link... si mi odprla oči glede nekaterih stvari...

Lp
Tina



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #14 : 07 Februar 2007, 19:29:24
Pri nas tudi še ni bilo nič narobe.
Zdi se mi to pomembno, kar si omenila (Lanabela), da meniš da pri zdravih psih ne more biti nič narobe. Ker sem že slišala, da lastniki epileptikov zelo neradi cepijo svoje pse oz. jih ne (dobijo samo potrdilo - tudi proti steklini).

Bolnih psov se NE SME cepit. To je pravilo, tudi ne smemo cepit bolnih ljudi. Ko je telo že prizadeto/oslabljeno zaradi določene bolezni z vnosom cepiva stanje lahko zelo poslabšamo. Za to velja določilo, da se cepi samo zdrave osebke, koliko nekateri vet. pregledajo psa pred cepljenjem pa vam je najbrž tudi jasno. Hop na mizo, cepimo, potem pa mogoče vpraša, če je pes zdrav ::) Za to bodite pač tudi na to pozorni, ko psa peljete cepit. Če kaže kakršnekoli znake bolezni, je neješč, bruha, driska, karkoli kar ni običajno ga pač takrat ne cepite, počakajte teden dva, tri, za to vas ne bo nihče lovil, tudi če gre za steklino.

Lp nina






Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #15 : 07 Februar 2007, 19:32:25
Ok! Zdaj pa priznam - jaz sem čisto v dvomih po vsem prebranem... ravno nekje vmes sem - po eni strani cepljenje JA - po drugi strani cepljnje NE...  :-\
Pa res ne razumem, kako so lahko ljudje oziroma oblast al kdor koli je kriv za te nečloveške, nesramne in preračunljive laži, tako neodgovorni, pa saj se gre za živa bitja... :-X
Ne vem, misliš, da delaš psu dobro po drugi strani mu pa hkrati tudi škoduješ... in to sem opazila že na parih primerih. :-\

Ninci - Hvala za link... si mi odprla oči glede nekaterih stvari...

Lp
Tina
No, ravno zaradi tega sem odprla to temo. Sem že prej nekaj stvari prebrala in bi res rada slišala čimveč argumentov.
Tudi jaz ne vem, kaj je najbolje za mojega psa. Ravno danes je dobil pošto, da mineva eno leto odkar je bil cepljen in sem zopet začela razmišljati o tem.



Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #16 : 07 Februar 2007, 19:36:49
Bolnih psov se NE SME cepit. To je pravilo, tudi ne smemo cepit bolnih ljudi. Ko je telo že prizadeto/oslabljeno zaradi določene bolezni z vnosom cepiva stanje lahko zelo poslabšamo. Za to velja določilo, da se cepi samo zdrave osebke, koliko nekateri vet. pregledajo psa pred cepljenjem pa vam je najbrž tudi jasno. Hop na mizo, cepimo, potem pa mogoče vpraša, če je pes zdrav ::) Za to bodite pač tudi na to pozorni, ko psa peljete cepit. Če kaže kakršnekoli znake bolezni, je neješč, bruha, driska, karkoli kar ni običajno ga pač takrat ne cepite, počakajte teden dva, tri, za to vas ne bo nihče lovil, tudi če gre za steklino.
Kako veterinarji pregledajo psa pred cepljenjem,... brez komentarja! >:(

Kdaj je pes bolan? OK, ko kaže te znake veš, da je, kaj pa če ima kakšno drugo bolezen kot je naprimer epilepsija? Ali psa cepiti proti kugi? Proti steklini ga je potebno! Kot sem že prejt napisala nekateri lastniki to zadevo rešijo drugače.

lp, miša



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #17 : 07 Februar 2007, 19:43:55
Kako veterinarji pregledajo psa pred cepljenjem,... brez komentarja! >:(

Kdaj je pes bolan? OK, ko kaže te znake veš, da je, kaj pa če ima kakšno drugo bolezen kot je naprimer epilepsija? Ali psa cepiti proti kugi? Proti steklini ga je potebno! Kot sem že prejt napisala nekateri lastniki to zadevo rešijo drugače.

lp, miša

Kdaj je bolan... pač sigurna nisi nikoli, morali bi naredit krvne teste za razne okužbe itd. pa še takrat preden bi dobila izvid bi se pes lahko že kje kaj okužil... Vseeno bi moral vet. psa pregledati vsaj toliko da pretipa bezgavke, posluša srce, pregleda ustno votlino, barvo dlesni, itd. in seveda lastnika izprašat o vseh možnih spremembah, ki jih je opazil pri svojem psu, kar ponavadi naredijo po tem ko injekcijo potegnejo iz psa.  ::)
Možno je dobiti tudi opravičilo od cepljenja proti steklini, pač v izrednih razmerah in kot ste lahko brali v temi o cepljenjih, ki sem jo prej prilepila, odvisno od veterinarja. Kar ni ok, določila stroke so pač taka kakršna so... se pa da fino izkoristit nevednost ljudi, ki vedo samo da je nekaj obvezno, kakšne so pri tem dolžnosti veterinarja pa ne. ::)

Dodajam še... epilepsija cepit ali ne? Jaz osebno ne bi cepila, pes ni zdrav. Pika.

Lp nina




maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #18 : 07 Februar 2007, 21:12:00
V praksi bi bilo bolje, če bi bilo zakonsko predpisano cepljenje proti kužnim boleznim, kot pa pred steklino.

v bistvu je steklino obvezno cepit zato, ker gre za zoonozo - bolezen, ki se prenasa tudi na ljudi. Ostale bolezni so pac bolezni psov (in se nekaterih drugih vrst zivali) in zato cepljenje z zakonom ni obvezno.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #19 : 08 Februar 2007, 09:26:05
v bistvu je steklino obvezno cepit zato, ker gre za zoonozo - bolezen, ki se prenasa tudi na ljudi. Ostale bolezni so pac bolezni psov (in se nekaterih drugih vrst zivali) in zato cepljenje z zakonom ni obvezno.
m.
Kar je tudi logično.
Mislim, da je Tina mislila to zaradi tega, ker je steklina praktično iztrebljena pri nas, kot sem že napisala. Je pa resnica, da se je iztrebila na ta način, da je postalo obvezno cepljenje vseh psov.  ;)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #20 : 08 Februar 2007, 10:11:57
Načeloma naj bi veterinar psa pred cepljenjem pregledal, saj pregled tudi plačaš. Če ga ne, si lahko poiščeš drugega veterinarja, zdaj jih je dovolj in preveč, tako da res lahko izbiraš.
Psov, ki imajo epilepsijo naj bi se načelno ne cepilo, prav tako ne psov, ki imajo vročino, po kakšni bolezni (pri nas recimo smo letos zaradi kužnega kašlja zamudili cepljenje proti steklini za 14 dni) je treba počakati 10 - 14 dni, potem ko  je pes že povsem v redu, pri kroničnih boleznih se odloča od primera do primera, načeloma pa se tiste, pri katerih je bolezen dobro vodena lahko cepi. Ne cepi se brejih in doječih psic, tudi je bolje, da se ne cepi med gonitvijo. Takoj po cepljenju tudi niso priporočljive kakšne hude obremenitve psa.

Steklina niti slučajno ni iztrebljena. samo da enkrat izpustijo polletno cepljenje lisic se takoj ponovno začne širiti iz juga in vzhoda. Prav tako niti slučajno ni iztrebljena pasja kuga, ki se prav v zadnjih letih spet pojavlja. In pri psih, ki jo prebolijo pogosto pušča zelo hude posledice.

Opravičilo od cepljenja proti steklini je v izrednih primerih možno. Pri nas recimo parkrat pri zelo starih psih, ki so itak bili že hudo na koncu. Ampak z necepljenim psom se ne moreš udeležiti praktično nobene prireditve, pa tudi pri prehodu meje bi znal nastati kakšen proiblem.
 


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #21 : 08 Februar 2007, 10:25:17
Po vaseh je kar nekaj kužkov, ki niso cepljeni niti proti steklini, kajšele kugi. Zato se pa na vsake toliko časa sliši, da je pasja kuga pobrala kužke pa vasi. Tako, da ne verjamem glih tisti teoriji, da je lahko cepljen en pes v naselju, pa so potem vsi okoliški psi imuni na to bolezen. Moj fant ima 2 psa, ki ju redno cepi, pravtako proti kugi in kakšne dve leti nazaj so vsi majhni kužki na vasi pomrli zaradi kuge. Tukaj ta teorija pade v vodo.

Steklino pa dobro nadzorujejo. Nisem trdila, da je pri nas ni več, saj živali na poznajo meja. Tukaj se mi zdi pomembno cepljenje lisic. In tudi podpiram to, da se proti njej cepi zdravega psa. Predvsem bi morali biti cepljeni psi po vaseh (veliko lastnikov se izogne temu), ki se veselo sami sprehajajo po gozdu.

Mene tukaj predvsem zanima nasvet glede cepljenja proti pasji kugi.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #22 : 08 Februar 2007, 10:38:45
Citiraj
Tako, da ne verjamem glih tisti teoriji, da je lahko cepljen en pes v naselju, pa so potem vsi okoliški psi imuni na to bolezen

To bi lahko veljalo za parvovirozo, samo cepljenih bi moralo biti več psov. Baje cepljeni psi izločajo ne vem točno kaj ali oslabele viruse ali dele virusov, sem pozabila, ampak tisti, ki prihajajo v stik z njimi lahko pridobijo imunost, podobno kot ob cepljenju.

Tudi je res, da se bolezen ne more širiti v obliki epidemije, če je cepljena velika večina populacije (velaj tudi pri ljudeh). Tako da cepljeni v bistvu lahko  zaščitijo nekaj necepljenih posameznikov pred boleznijo.


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #23 : 08 Februar 2007, 10:55:34
Tudi je res, da se bolezen ne more širiti v obliki epidemije, če je cepljena velika večina populacije (velaj tudi pri ljudeh). Tako da cepljeni v bistvu lahko  zaščitijo nekaj necepljenih posameznikov pred boleznijo.
To je pa dobro za pse, pri katerih je cepljenje odsvetovano.
A to naj bi veljalo le za paravirozo?



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #24 : 08 Februar 2007, 12:34:56
Mislim da velja za večino bolezni, bolj natančno bi vedel povedati kakšen strokovnjak. Pri človeških boleznih se mi zdi da je za vsako posebej izračunano, kolikšen delež populacije bi moral biti cepljen.

Pri parvovirozi pa naj bi bila taka zaščita aktivna - necepljen pes bi v stikih s cepljenim dejansko lahko pridobil imunost.

Sicer pa: tisti, ki je že kdaj doživel kakšno epidemijo pasje kuge, pri kateri je dejansko pobralo prav vse mladiče v nekem okolišu in približno polovico tastarih (kar se je dogajalo prav pogodsto v tistih ne tako zelo davnih časih, ko se cepiva še ni dalo dobiti) zna ceniti možnost, da svojo žival zaščiti s cepljenjem.
Sama se še zelo dobro spomnim, kako sem lahko samo nemočno gledala, kako nam od mačje kuge cepajo mačke ena za drugo, narediti se ni dalo pa prav nič. Lani je tako pobralo celo mačjo populacijo v okolici nekih blokov, preživela je samo edina cepljena mačka.


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #25 : 08 Februar 2007, 13:06:21
Nažalost sem bila priča kakšne posledice pušča pasja in mačja kuga. Za pasjo je pred približno 15imi leti zbolel sosedov psiček, nekajmesečni mladič. Ob veterinarski pomoči in zelo skrbni lastnici, ki je z njem preživela sleherno minuto in ga negovala jo je prebolel. Vendar so bile posledice tako hude (hrom zadnji del), da so se odločili za evtanazijo.
Pri mucah pa sem bila priča kako so za njo praktično eden za drugim šli babini mački. Sicer odrasli, zdravi, izključno stanovanjski mačkoni. Ne vem, če so bili cepljeni, ker bilo to že pred več kot 20 leti in sem bila še otrok. Preživel je le en sam. Najstarejši, ata ostalih.
Kar se tiče varnosti cepiv pa tudi jaz nisem čisto prepričana vanje. Ubistvu imam prav resne pomisleke o smiselnosti in varnosti... Vendar pa imam še vedno blazen strah pred kugo, kužnim kašljem... in grem v končni fazi živali cepit. Glede na raziskave deluje in je veliko varnejše, homeopatsko cepljenje, ki pa pri nas ni veljavno (ne vem če je sploh možno). Če bi bilo dovoljeno bi na ta način cepila poleg živali tudi moja mulca...
lp
T.

8)


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #26 : 08 Februar 2007, 13:23:47
Glede homeopatskega cepljenja se bom pa pozanimala. Sem čisto pozabila na to možnost. Sem že uporabljal homeopatske pripravke pri zdravljenju psa, pa so se izkazali za zelo učinkovite.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #27 : 08 Februar 2007, 20:22:11
Pozabite. Je tako nezanesljivo, da ga tudi tam, kjer homeopatijo cenijo, priporočajo samo za tiste pse, ki jih zaradi bolezni ali alergij ne smejo cepiti. Se pa baje dobi neka homeopatska zadeva, ki naj bi zmanjševala škodljivo delovanje cepiva.


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #28 : 08 Februar 2007, 20:25:32
Pozabite. Je tako nezanesljivo, da ga tudi tam, kjer homeopatijo cenijo, priporočajo samo za tiste pse, ki jih zaradi bolezni ali alergij ne smejo cepiti. Se pa baje dobi neka homeopatska zadeva, ki naj bi zmanjševala škodljivo delovanje cepiva.
Zanimivo, se bom pozanimala.  ;)



shawtyy*

  • *
    • Prispevkov: 593
    • Točke: 0
  • my sunshine :*
Odgovori #29 : 01 Julij 2009, 12:13:21
Naša psička je stara 14mesecev. Lani oktobra je bila cepljena proti steklini. Lani enkrat spomladi - pri 8ali9tednih pa še proti drugim boleznim.. ki so za mladičke..
Zanima me če mora biti letos tudi cepljena proti temu[kuga,parvoviroza pa te stvari] ? ali je to samo ko so mladi psi?

Lp.

Urska in Joy


My angel.. Ajka  2009-2014