KAM??

ninci · 111417

Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #180 : 30 Avgust 2006, 18:39:58
No malce oddaljena destinacija, ampak če koga zanima kako izgleda Sicilija, dodala sem nekaj slik v moj album. Spet sem pa vidla ogromno pesjanarjev v kampih :))).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #181 : 31 Avgust 2006, 17:24:29
Sicilija je itak lepa :o.

Danes sem dobila katalog kmečkih turizmov, apartmajev, sob in nekaj hotelov po sloveniji. Je tudi navedeno kje dovolijo živali v sobah. Če koga zanima kakšna destinacija, sem mu na voljo :).


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #182 : 09 September 2006, 13:47:11
Rožica vas pošilja na izlet v Dolino Voje, Mašy pa predlaga, da se po tem odpočijete v Apartmajih Zdovc.

Prijeten sprehod in počitnice ;D

Lp nina



Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #183 : 20 September 2006, 19:17:57
 A gre kdo v nedeljo na kravji bal v Bohinj?


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #184 : 16 Oktober 2006, 10:47:11
Evo dolžna sem vam še prispevek Petrce, ki bo prišel prav v poletnem času, ko spet ne bomo vedeli kam ::)

http://www.pesjanar.si/index.php/2006/420

Lp nina



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #185 : 17 Oktober 2006, 08:16:14
Upam, da se bo še kdo odločil za počitnice na Pagu. Mi smo bili res zadovoljni in gremo naslednje leto spet v te apartmaje.



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #186 : 17 Oktober 2006, 10:26:16
Pag podpiramo tudi mi. Tja hodimo že vrsto let in letos je bil Lum dvakrat tam zelo zadovoljen. Petrcinega prispevka sicer še nisem brala, vendar pa Pag vsem toplo priporočam in upam, da se vidimo naslednje leto tam!



Kurja vas

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 1
Odgovori #187 : 11 November 2006, 22:16:56
Sem bolj nov na tem forumu in na žalost nisem vedel za to temo prej, res bi mi prav prišla. Ker pa so počitnice že zdavnaj mimo, bo mogoče drugo leto spet zanimiva.

Moje izkušnje: letos smo bili v kampu Pineta v Savudriji, psi so dobrodošli, imajo tudi tuš za pse in doživel sem celo, da je prišel  kontrolor odganjat neko babico z vnukinjama, naj gredo s "pasjega" na "človeški" tuš, ker da je ta za pse  (ne vem, mogoče sem se mu zasmilil, ko sem čakal da pridem s psom na vrsto...). Itak sem bolj uvideven, tako da sem peljal psa v vodo šele, ko ni bilo več take gužve na plaži ali pa smo šli malo ven iz kampa - ni bilo daleč, ker smo bili tik za ograjo. Iztrebke striktno pobiram tako ali tako tudi doma, nobenih pripomb nisem slišal ali čudnih komentarjev, skratka bilo je res v redu! Ker so cene relativno zasoljene in še slabo vreme je bilo, je bilo na splošno dovolj prostora, nobene gneče...

Lani smo bili v kampu Punat na Krku, kjer so psi ravno tako dobrodošli, je pa treba malo dalj hoditi, da prideš iz območja velike gužve in da dobiš kakšno senco. Imajo tudi tuš za pse (kjer je vedno topla voda :))

Veliko dobrega sem pa slišal tudi o kampu Podzemelj pri Metliki, tam pa še nisem bil...



Kurja vas

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 1
Odgovori #188 : 12 November 2006, 21:57:55
Da še nadaljujem včerajšnji prispevek...

Leto prej smo bili v Genovi. V vseh kampih v Italiji ne marajo psov tako, da je bolj zanesljivo prej se pozanimati. No mi smo imeli srečo in smo takoj našli enega malo bolj iz mesta, kjer niso nič komplicirali. Sploh so Italijani čudni tiči, očitno se blazno bojijo, da jim bo kdo okupiral njihovo privatno ozemlje; vrt, dovoz, garažo itd., kajti povsod mrgoli napisov DOSTOP PREPOVEDAN ipd. Hkrati pa je seveda povsod prepovedano za pse, tako, da moraš imeti blazno srečo, da dobiš npr. košček obale kjer so pozabili obesiti kakšen tak napis. Ker ne silim rad v težave in upoštevam tudi razne paranoične prepovedi, smo se tako šele zadnji dan malo namočili v morju. Čeprav se mi zdi, da so drugače kar tolerantni in še kar prijazni. Vozili smo se z lokalnim vlakom kjer naj tudi ne bi bilo dovoljene za pse, pa ni nihče težil.

Imajo pa eno drugo zanimivo zadevo: dog nursing. Namreč, v genovskem akvariju, ki je največji daleč naokrog, lahko psa daš v varstvo, posebej za ta namen imajo prostor z nekaj boksi za pse. Sicer je treba plačati ni pa kakšna grozno visoka vsota, odtehta to, da imaš psa na varnem...

Prav tako daš lahko psa v varstvo v safari parku blizu gardskega jezera, kjer smo se ustavili za par dni nazaj grede. Okrog gardskega jezera je ogromno kampov, povsod psov ne marajo, toda z lahkoto se najde tudi psom prijaznega.

Žal pa nimam takih pozitivnih izkušenj iz naših krajev. Spomladi smo bili na izletu na Obali, hoteli smo si ogledati formo vivo v Seči, to je park - trava in drevesa in pa seveda skulpture, toda psom je vstop prepovedan! Ista zgodba v sečoveljskih solinah, če ste s psom, niste dobrodošli. Menda iz higienskih razlogov, halooo!!! V formi vivi stoji na vhodu razpadajoč kiosk, vsepovsod polno smeti, prepričan pa sem, da je, vsaj v sezoni, veliko več človekih iztrebkov tam okrog, kot pa pasjih. Seveda pa je lažje nabiti tablo s prepovedjo, kot pa postaviti koš za odpadke, mogoče celo z vrečkami za iztrebke. Ravno tako soline: ena največjih ornitoloških zanimivosti daleč naokrog, hvala bogu, da je tako, zelo pa bi me zanimalo, kako so navadili vse tiste miljone ptičev, da hodijo na wc... oz. kdo pobira njihove iztrebke, ko se tako bojijo, da bodo morali čistiti za mojim psom!

Prejšnjo soboto smo bili na Snežniku. Bilo je zelo mraz, leden veter je bril po vrhu. Čeprav imamo malico in vse ostalo s seboj, bi si v tistem mrazu rade volje privoščili kakšno joto ali golaž, toda na vhodu v kočo te pričaka napis, da je vstop psom prepovedan in pa ...zadušljiv vonj po urinu iz wcja, ki pa seveda nikogar ne moti.  Kot nikogar ne moti umazanija na gojzarjih planincev, niti vonj prepotenih majic sušečih se nad pečjo, hrup, pijančevanje, cigaretni dim itd.

Ista zgodba na Krimu. Verjetno ti planinski oštirji, ki se vsi po vrsti razglašajo za pristne privržece narave, njene čuvaje in menijo, da opravljajo nekakšno poslanstvo v hribih, ne berejo tega foruma, bom pa vsekakor našel drugo pot, da jim sporočom vsaj to, da če oni ne marajo mojega denarja, jaz še precej manj potrebujem njihove koče... 




Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #189 : 12 November 2006, 22:30:27
Ista zgodba v sečoveljskih solinah, če ste s psom, niste dobrodošli. Menda iz higienskih razlogov, halooo!!!

Ne, to pa ni res. Samo mora bit pes na vrvici.

battito animale


MuBev

  • *
    • Prispevkov: 57
    • Točke: 0
Odgovori #190 : 17 November 2006, 18:57:44
tole bolj sodi med KAM NE?? vendar nisem našla primerne teme.

V Murglah na poti od vrtca do Mokrške imajo za ograjo dva pitbula, ki imata kakor kaže luknjo v ograji.
Pred kratkim sta napadla bogega silkna, no na srečo se je strgal s povodca in jima pobegnil.

Kdor tam sprehaja psa, naj se temu delu raje ogne. 



kimmy

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
Odgovori #191 : 17 November 2006, 23:30:21
Kurja vas ! >:( Za soline pa se motiš. Ali ne veš, da je ptičji drek najboljše naravno gnojilo guano ?
Soline pa so kot sam praviš, največja ornitološka znamenitost pri nas - tja hodijo ptice gnezdit, počivat med letenjem na svoji poti ali preživljajo tam zimo. Če nimajo miru gredo drugam. To je prostor, ki je rezerviran za ptice ! Psi jih vznemirjajo, motijo pri gnezdenju, podijo, lajajo nanje. Če ne bi bilo table, bi se psi potem prosto gobali. Saj vidimo, da niso vsi lastniki enako osveščeni.
Lp, T.



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #192 : 18 November 2006, 01:49:32
Prav tako daš lahko psa v varstvo v safari parku blizu gardskega jezera, kjer smo se ustavili za par dni nazaj grede. Okrog gardskega jezera je ogromno kampov, povsod psov ne marajo, toda z lahkoto se najde tudi psom prijaznega.

Jp in če letuješ izven največje sezone, se psi lahko tudi kopajo. Je pa obvezen povodec (v kampu), ker je tam tudi precej mačk... Jaz sem kar nekaj let letovala tam in sem bila zelo zadovoljna.


Kurja vas

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 1
Odgovori #193 : 19 November 2006, 22:07:37
Jp in če letuješ izven največje sezone, se psi lahko tudi kopajo. Je pa obvezen povodec (v kampu), ker je tam tudi precej mačk... Jaz sem kar nekaj let letovala tam in sem bila zelo zadovoljna.
Točno tako, ko sem pustil psa slučajno nekaj sekund brez povodca, sem takoj dobil opomin, naj ga privežem...

Za soline so mi pa potem narobe pojasnili. Če gre za guano, potem pa ni problema  :-[ :)

Drugače pa še en namig za izlet, tudi v tem letnem času je lepo v arboretumu Volčji potok. Za psa plačaš vstopnino (v mnogih botaničnih vrtovh psom ni dovoljen vstop), dajo ti vrečko in ni problemov. Prav tako je lepo v Mozirskem gaju!

Drugo leto nameravamo iti v Francijo, nekam blizu Grenobla, a im a kdo kaj izkušenj od tam?



majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #194 : 01 December 2006, 20:33:56
a mi lahko katerikoli od vas pove kako js napišem na strani (na čist novi) eno uprašanje in mi pol vi pošiljate odgovore ker bi jst zastavla eno uprašanje??


če kdo odgovori se mu zahvaljujem.
lp.  ***majcek***

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


kimmy

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
Odgovori #195 : 01 December 2006, 20:56:30
Greš na prvo stran, izbereš temo (npr. zdravje), greš tja, zgoraj pa ti v okenčku piše nova tema, pa to klikneš in je.
Lp, T.



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #196 : 23 Marec 2007, 12:14:12
Če se ne motim so v apartmajih KNEZ v Strunjanu dovoljeni tudi psi.

Imajo spletno stran na naslovu www.storitve-knez.si

Lahko pa jih direktno pokličeš na  041/773-034

LP, Črt

O super, da sem tole našla - če so res dovoljeni psi ni dvakrat za rečt, da se bomo odpravili prav sem na prvomajske! :)
A kdo ve za sigurno - smejo psi v te apartmaje?...



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #197 : 23 Marec 2007, 12:26:39
No pa sem poklicala in vprašala in načeloma lahko pride tudi kuža v apartma!  :)
Zdaj se morava samo zmenit s fantom kako in kaj in po vsej verjetnosti krenemo na dopust tja.  ;)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #198 : 23 Marec 2007, 12:27:51
No pa sem poklicala in vprašala in načeloma lahko pride tudi kuža v apartma!  :)
Zdaj se morava samo zmenit s fantom kako in kaj in po vsej verjetnosti krenemo na dopust tja.  ;)

Smo vam kar malo fouš, ker boste imeli krasno področje za sprehode. Pri Knezu so pa tudi prijazni in papica, če vam bodo kaj postregli je mmmmm :D

Lp nina



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #199 : 23 Marec 2007, 12:30:08
No, to je super slišati, da je tam super in da je fino za sprehode! 8) Saj veš - samo, da je pesjančkom fino! :) :D

Kaj pa apartmaji sami so tudi super? :)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #200 : 23 Marec 2007, 12:34:09
No, to je super slišati, da je tam super in da je fino za sprehode! 8) Saj veš - samo, da je pesjančkom fino! :) :D

Kaj pa apartmaji sami so tudi super? :)

Mi sicer v apartmajih nismo bivali, ker imajo od Črta... v bližini vikend, smo pa videli apartmaje in so dobro opremljeni, ne vem ali so različno ali ne, kar smo mi videli je ok. Prav tako domač pršut in vino... smo pa mi tam eno leto hmmm 6 let nazaj dočakali novo leto in ponovoletno kosilo in je bilo vse 1A, tako da nimamo pritožb.
So pa imeli, ne vem če še imajo črno nemško dogo Von-a in mislim da nekega špica.

Lp nina



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #201 : 23 Marec 2007, 12:39:48
uuuh tole je pa še meni zanimivo :o
Sam mormnajdt koga da gre z mano mal na morje uživat :o ;D



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #202 : 23 Marec 2007, 12:41:27
uuuh tole je pa še meni zanimivo :o
Sam mormnajdt koga da gre z mano mal na morje uživat :o ;D

Tistega veterinarja mogoče :P

Lp nina



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #203 : 23 Marec 2007, 12:43:45
Ninci ti jih pa strelaš :o :D :D :D

Kaj pa če bi vsi pesjanarju zasedli strunjan :o  :D



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #204 : 23 Marec 2007, 12:44:38
Mi sicer v apartmajih nismo bivali, ker imajo od Črta... v bližini vikend, smo pa videli apartmaje in so dobro opremljeni, ne vem ali so različno ali ne, kar smo mi videli je ok. Prav tako domač pršut in vino... smo pa mi tam eno leto hmmm 6 let nazaj dočakali novo leto in ponovoletno kosilo in je bilo vse 1A, tako da nimamo pritožb.
So pa imeli, ne vem če še imajo črno nemško dogo Von-a in mislim da nekega špica.

Lp nina

O super je to slišati!
Ja je rekla, da imajo tri pse enega velikega in dva majhna! ;)
Mogoče bi pa mogla s fantom vzet še njegovega dogaša, ki je prav tako črn... bi se z Vonom ujela :D!
Ne ne - to bi bilo pa že preveč! ;)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #205 : 23 Marec 2007, 12:48:53
Drugače pa za gurmanske užitke... je pod hribom kjer stojijo apartmaji Knez gostilna Sosič, kjer se bojda da jesti zelo dobre morske specialitete, malo naprej po ulici pa še gostilna pod trto, ki tudi ni kar tako  :-|~ ;) (kot vidite je meni hrana vedno na prvem mestu ::))

Lp nina



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #206 : 23 Marec 2007, 12:50:29
Ninci - najlepša hvala za informacije! :) Bomo vse poskusili! ;)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #207 : 17 April 2007, 17:56:02
Prihaja poletni čas... in če kdo potrebuje pasji hotel je od začetka leta dalje odprt nov hotel za male živali - hotel Miša.
Več informacij na : http://misa-pasjihotel.com

Izkušenj z hotelom nimam, so pa vse vaše izkušnje dobrodošle, kot pomoč nekomu, ki se za tako namestitev odloča ;)

Lp nina



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #208 : 18 April 2007, 23:39:27
Hvala ninci. Nikoli se ne ve, kdaj bomo mogoče rabili kak tak hotel,da nam začasno poskrbijo naše pse :)

lp


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #209 : 19 April 2007, 20:10:13
Kaj pa če bi jaz odprl pasji hotel , a mislite da bi laufalo  ???

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~