KAM??

ninci · 111440

galy

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 10
Odgovori #60 : 16 Junij 2006, 23:53:11
Kaj pa varianta »kuće na osami«? Ala komot robinzonski turizem :)

Mi smo bili lansko leto na Pašmanu (tule). Za psa smo vprašali in niso imeli nič proti. Na hitro +/-:
+
  • pes je lahko ves čas spuščen, nihče ti ne teži;
  • v pravi naravi: nekaj metrov od hiše je bil nasad fig, ki smo jih pridno (z dovoljenjem) robutali;
  • od bajtice do morja sta dva metra plaže.
-
  • jadrnice (vsaj v tem zalivu);
  • do najbližjega mesta je bilo 8km zelo grde makedamske poti (ni za tiste, ki si želijo dodatne družbe/zabave), vse vam bo jasno če si na zgornjem linku ogledate parkirišče; :D Bolj splošno lahko rečem, da so problemi z dostopom in da tak dopust ni za tiste, ki želijo množice so-turistov.

Podobnih hišic je na Hrvaškem polno, vtipkajte zgornji tekst. (npr. tukaj)



Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #61 : 17 Junij 2006, 20:32:34
A je kje v Strunjanu kakšen hotel kjer sprejemajo pse? Ali pa kje zelo blizu? ???

Lp



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #62 : 18 Junij 2006, 13:55:02
Tale robinzonski turizem bi mi bil čisto všeč, moram pa mislit tudi na tamaledva... Bližina zdarvnika in podobno. Robinzonstvo za nas nažalost odpade  :( .
Rinchy: se strinjam. Sem že premišljevala, da drugič pasmo zadržim zase  ;).
lp
T.

8)


galy

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 10
Odgovori #63 : 19 Junij 2006, 00:33:16
Na katerih plažah v Sloveniji (ali malo čez mejo - za enodnevne izlete) je psom dovoljen vstop? Ter po možnosti ni preveč gužve?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #64 : 19 Junij 2006, 15:49:36
Mesečev zaliv v Strunjanu, mi smo redni gostje. 8) Nikoli nobenih problemov, najde se osamljen kotiček, je pa pač divja plaža. Na urejene plaže v Slo. pes nima vstopa :-X

Lp nina



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #65 : 19 Junij 2006, 15:52:57
Ma. Povsod je guzva. Posebej cez vikende. Jaz prav ne vem, kam bi se hodila kopat s psom.

battito animale


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #66 : 19 Junij 2006, 16:13:11
Mašy: naši so bili kaki dve leti nazaj v apartmajih Knez v strunjanu z Medotom (mešanec med ZPjem in Njufijem)
najbolje da vprašaš, pa boš videla :D

Pa sporoči kaj so ti rekli.

http://www.storitve-knez.si/

Lp, Črt



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #67 : 25 Junij 2006, 11:56:53
Ok vdam se. Tokrat bom dopust preživela kar doma, ker v terminu mojega dopusta ali:
1. je zasedeno
2. ne sprejemajo psov
3. je drago in primerno samo za miljonarje
lp
razočarana in čisto zares že tečna
T.

8)


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #68 : 25 Junij 2006, 17:09:58
Tečka: kaj pa kamp?

Aja, pa še tole - http://www.kovac-kolpa.com/
Sicer ni morje, ampak je pa lahko ravno tako zanimiv dopust. Psa imaš lahko, z doplačilom 1000sit/dan. Imaš pa 2 možni nastanitvi: nov hotel (dražji), depandansa (cenejša) in šotorjenje (najcenejše  ::) ).


Lp,
M


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #69 : 25 Junij 2006, 19:17:27
Možno za kakšen vikend, čeprav več kot toliko z mulcema v šotoru... No ja nekaj se more najit ni hudič. Samo panična sem, ker se mi čas izteka  :(

8)


Picasso

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #70 : 27 Junij 2006, 09:10:45
Tečka že nekja časa spremljam tvoje "muke"  8)glede dopusta in ti povem, da sem imela sama iste probleme - kam na dopust s tako velikim psom (tudi jaz imam Nemško dogo). Kamorkoli sem klicala oz. se pozanimala o dopustu in povedala kakšnega psa imam so me odslovili.
Po dolgem in mučnem iskanju preko vseh mogočih virov se mi je nasmehnila sreča in lahko ti povem da imam rezerviran dopust  ;D :P!!!
Tukaj imaš link   http://www.rijekaonline.com/apartmani_marija/

Na spletni strani imaš slikane vse aparmaje, tako da si lahko rezerviraš po želji - to je Novalja na Pagu.
Lastnik je zelo prijazen in ko sem mu povedala kakšnega psa imam je rekel da ni problema. Najlepše je pa to, da nimajo doplačila za "kučne ljubimce" :-*

lp



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #71 : 27 Junij 2006, 12:54:30
Tukaj imaš link   http://www.rijekaonline.com/apartmani_marija/
Tole pa meni se zdi, da vem kje.  8) Imam po vseh teh letih na Pagu že skoraj vse bolj ali manj raziskano...  ::)

Me pa zanima nekaj: je bil kdo že s psom na Pagu (konkretno Novalja?). Razmišljam, da bi Astorja letos vzela s seboj... Šli bi v septembru, ker ima fant šele takrat dopust, pa tudi malo manj vročine bo (prijetneje za Astorja). Prenočišče ni problem, ker ima fantova teta dol prazno hišo, tako da v tem pogledu zaradi Astorja ni problema. Zanima me bolj odnos ljudi do psa - ko greš na sprehod po promenadi...etc? Če je kdo že bil s svojim (velikim) pesjanom v Novalji oz. na Pagu in paških plažah? Sama namreč na plažah do sedaj nisem opazila psov... Zvečer na promedi pa so bili več ali manj majhni kužoni, ki niso zbujali pretirane pozornosti okolice.


Lp,
M


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #72 : 27 Junij 2006, 13:08:17
Po dolgem in mučnem iskanju preko vseh mogočih virov se mi je nasmehnila sreča in lahko ti povem da imam rezerviran dopust  ;D :P!!!
Tukaj imaš link   http://www.rijekaonline.com/apartmani_marija/

Picasso kdaj pa greš sem? Jaz sem že januarja rezervirala apartma tukaj (povezava je bila tudi objavljena v tej temi konec januarja). Tudi men je bil všeč lastnik in sem se takoj odločila za rezervacijo  ;). Tako da gremo od 5. do 12. avgusta na Pag v apartma za 2 osebi. Kopali se bomo pa po vsej verjetnosti na plaži campa Straško. Lani (okoli 15.avgusta) sem tam videla kar nekaj psov. Tako na plaži, kot tudi v vodi in ni bilo nobenega problema.
Meni je tudi to, da ni plačila za hišne ljubljenčke veliko povedala o lastniku. Še posebej to, ker sploh ni važno za katero pasmo gre - vsi so dobrodošli  :o.
Najprej sem gledala apartmaje, kjer doplačaš za psa. Ko pa vprašaš malo več o tem, pa dobiš občutek, kot "ja OK, pa pripeljite še psa".


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #73 : 27 Junij 2006, 16:32:54
Joj Picasso, najlepša hvala!!! Če ti po pravici povem si mi "rešila rit (dopust)". Pets welcome??? Vsaj nekje  ;)
lp
T

8)


Gina

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 4
Odgovori #74 : 27 Junij 2006, 20:33:48
Mi smo bili lani v apartmaju na Ugljanu, lastnica velika ljubiteljica psov, tudi sama lastnica maltežana in tudi hči ima psa, se mi zdi da pekinezerja ( se mi je zdelo kar malo čudno, saj otočani ponavadi niso ravno naklonjeni psom...), nič doplačali za Gino ( pa nima ravno 5 kg :P), plaža tik pred hišo, vendar smo se hodili kopati malo bolj stran, 5 min z avtom, ful senčke, lepe uvale, lahko si čisto sam in ti noben ne teži, pa še lepše je kot na javnih plažah....V glavnem zelo zadovoljni, če koga zanima, lahko dam kontakt "gazdarice", ima v lasti kar nekaj apartmajev... ;)

Ker pa sva midva bolj naklonjena kampom, sva se nazaj grede za par dni oglasila pri kolegih v kampu Straško-Novalja, otok Pag, pa lahko povem, da so psi tam zadovoljivo sprejeti, v kampu sploh, na plažah se pa tako vedno najde kdo, ki tečnari ::), ampak načeloma niso komplicirali, je pa res, da moraš biti najprej sam, kot lastnik uvideven do drugih kopalcev ( se malo umakneš, ne dovoliš, da pes divja po tujih brisačah, ne plava k vsakemu otroku....), tudi zvečer na sprehodih po mestu imam jaz v glavnem samo dobre izkušnje. Tako, da jo letos s prikolico pičimo kar sem... :)

Lp


Gina

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 4
Odgovori #75 : 27 Junij 2006, 20:44:03
Aja pa še to - za kak enodnevni izlet ali vikend varianto se mi zdi kul tudi Kranjska gora ( lahko tudi za več dni ;)), psi se lahko komot namakajo v Jasni ( jezerce ), lušni izleti v Trento, na belopeška jezera, Tamar ...., pa Bohinj, Bled.... :-\

Mi npr. pa večkrat skočimo na braslovško ali žolniško jezero ( dobre pol ure vožnje od nas ), samo bolj priporočam braslovško, saj je voda veliko bolj čista, lepše urejeno, okrog gozd, dosti sence, ni gužve, lahko dostopno za pse ( sploh za tiste, ki morajo čutiti dno pod tačkami )...v glavnem super destinacija za izlet s psom. :)

Lp


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #76 : 27 Junij 2006, 21:11:25
Žovneško jezero ;)

Je pa tu lazji dostop do vode, sploh med vikendi ko je itak na obeh jezerih polno ljudi. Na zovneskem je na eni strani tudi senca. Mi se vsak dan namakamo na zovneskem, ker je nasplosno bolj prijazno psom. Pa se ostali kopalci se ne pritozujejo prevec, ker jih ima kar veliko s seboj pse. Do sedaj se ni bilo pasjih nesporazumov, tako da so ocitno socializirani :)

Ce pa o cistoci govorimo, sta pa oba za en k*rc. Do letos so v zovneskem redno plavale mrtve ribice in obcasno je na povrsje priplavala kaka krava (v braslovskem pa lani en stric :-\).

Aja, na zovneskem so redni obiskovalci tudi skuterasi, ki terajo svoje masince po vodni gladini. Se ne priblizajo obali, a dobro je povedati ce to slucajno koga moti ;)



Gina

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 4
Odgovori #77 : 27 Junij 2006, 23:10:45
Ja no....žovneško se je meni zdelo tud zelo umazano, pa crk... ribe sem tud lani že videla, braslovško se mi zdi pa veliko bolj čisto. Je pa itak jasno, da voda ni bistra kot soča... ;)
Ma ne vem no, ...meni je na braslovškem všeč, pa Gini tudi. :)

Lp


Picasso

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #78 : 28 Junij 2006, 08:50:47
Petrca
Mi gremo od 12. do 19. avgusta, tako da nas lahko pričakaš z kavico  ;D, gremo pa v apartma za 4 osebe, saj imam poleg psa še dva človeška mladiča  :P ::)

Tečka
Sem vesela da sem ti pomagala, če boš rezervirala se mogoče vidimo in se bosta divjaka lahko igrala skupaj - saj naš je milijon % hiperaktiven ;D.

lp



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #79 : 28 Junij 2006, 08:52:25
Petrca in Picasso, ko se vrnte poročajte kako je bilo. Mi se moramo sredi septembra nekam spravit... in če ne bo kampiranje pride kaj takega v poštev ;)

Lp nina



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #80 : 28 Junij 2006, 09:05:29
Petrca
Mi gremo od 12. do 19. avgusta, tako da nas lahko pričakaš z kavico  ;D, gremo pa v apartma za 4 osebe, saj imam poleg psa še dva človeška mladiča  :P ::)

No, super  :o. Vas bom pričakala s kavico ali sokom ;). Verjetno bo sok boljši, če bo vroče  :D. Zgrešili se pa verjetno ne bomo. Če ne drugega, se prepoznamo po psih  ;D


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #81 : 28 Junij 2006, 10:58:57
No nažalost sem dobila odgovor, da je v "mojem" treminu že zasedeno. Zdaj premišljujem, da bi na firmi poskusila spremeniti termin dopusta. Če mi uspe se pa res mogoče vidimo.
Bi bilo pa fino, če bi se srečali, ker imam tudi jaz še dva hiperaktivna človeška mladiča (8 in 3 letna fanta), moja Theba je pa 100% lenoba  ;).
lp
T.

8)


Picasso

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #82 : 28 Junij 2006, 11:15:22
Petrca
te držim za besedo (glede soka oz. kave), spoznali se bomo pa definitivno po psih, vidim da je tudi tvoj belo črna kombinacija... ;D

Tečka
Moja mladiča sta sicer malo starejša (sin 11, hči 8 let), ampak sta zelo otročja in prilagodljiva, tako da ni problema  ::), 8). Če imaš pa lenega psa, pa poleg mojega Picassota kmalu ne bo več - ti garantiram  ;D, :D

Ninci
Definitivno poročamo ko pridemo domov kako je - apartmani in vse ostalo - glede na prvi vtis sem zelo optimistična  ;)

lp



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #83 : 28 Junij 2006, 20:29:01
V ribriki KAM smo danes dodali Veterinarji  na Hrvaški obali. Upam sicer, da jih ne boste potrebovali ampak.... vseeno bolje, da veste kje je najbližji.

Lp nina



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #84 : 28 Junij 2006, 23:21:26
Citiraj
Veterinarska stanica Rijeka, ambulanta Mali Lošinj
Del Conte Giovanni 11, Mali Lošinj (otok Lošinj )
Telefon: +385 51 231 973

Jst bi samo pohvalila tegale veta. Je res izredno prijazen, zelo rad pomaga (mi smo bili pri njemu na srečo samo zaradi polnih žlez), pa še bolj poceni je kot naš vet v Ljubljani  ::) Tudi ampule smo kupili pri njemu. V glavnem če boste kdaj rabili veta, pojdite brez skrbi k temu  ;)

+1



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #85 : 29 Junij 2006, 00:03:10
Hvala Kanchy... vsak nasvet prav pride ;)



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #86 : 29 Junij 2006, 00:05:33
No fajn, upam samo da bo čim manjkrat potreben  ;)



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #87 : 29 Junij 2006, 06:51:36
Mi smo lansko leto skoraj rabili iti k njemu, ampak se je na srečo vse lepo izteklo. Čeprav nisem bila prepričana če je ambulanta vredu. Kanchy, hvala za pozitivno informacijo! ;)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #88 : 03 Julij 2006, 01:22:54
No, mi tudi preživljamo pekel ob poskusu rezervacij dopusta na Hrvaškem. 2 osebi + 2 psa nista najbolj idealna kombinacija. Paxa prodajam kot večjega mešanca (kdo bo pa vedel, revež ima itak rep  :-[), Ajko pa kot manjšega terrierja  :P Upam, da bo šlo  :D


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #89 : 05 Julij 2006, 23:24:12
Ima kdo kakšen predlog kam se lahko gre s psom,da se lahko kopata oba-pes in lastnik,pa da ni kakšne prevelike gneče. Kakor sem prebrala na enem izmed forumov,pes v Blejskem jezeru ni zaželjen.

Kakršna koli informacija bi prišla prav,da gremo mal plavat  :) Bi šli pa verjetno med tednom,ko ni take gneče.

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si