KAM??

ninci · 111397

Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #90 : 05 Julij 2006, 23:27:48
Baje je takšna možnost v Iškem vintgarju (upam, da sem prav napisala). Sicer sama še nisem bila, je pa znanka skoraj vsak teden tam.
lp
T.

8)


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #91 : 06 Julij 2006, 00:30:06
Baje je takšna možnost v Iškem vintgarju (upam, da sem prav napisala). Sicer sama še nisem bila, je pa znanka skoraj vsak teden tam.

Je lepo, čez teden ne preveč nagužvano (pripravljam opis za ta portal  :P ). Vendar voda je mrzla. Potrebno je računati, da gre za vintgar (sotesko), kar pomeni, da sonca ni veliko (največ ga je opoldne in blizu te ure) in da je voda mrzla. Je pa čisto na koncu sprehajalne poti ogromen, lep tolmun (čeprav jih že na poti srečaš nekaj). Sklepam, da je v počitniškem času malo več ljudi tudi čez teden - ampak trdila ne bom.
Mi osebno smo velikokrat šli kar po Iški navzgor (ja - po vodi smo hodili proti toku), malo plezali etc in po 2eh urah hoje, našli bolj odprte dele vintgarja, kjer je bilo več sonca, mivkasta plaža in prelepi tolmuni. Smo pa takrat imeli s seboj tudi psičko (rottweilerko) in ni bilo nobenih težav, ker je bila psička navajena hoditi po zahtevnem terenu (lastniki bili hribolazci, tako da je bila psička skorajda povsod razen na Triglavu - še na Kredarici je bila cca 3x).

Drugače pa sva se ravno s fantom pogovarjala o kakšnih primernih kotičkih ob vodi....in je rekel, da je ob Savi Dolinki in Bohinjki veliko kotičkov, kjer si lahko popolnoma sam (tudi med vikendom). Samo najti jih je treba. Prav tako naj bi bilo ob Krki in Soči. Samo Soča je res preveč mrzla zame.  :-[ V bistvu so vse reke, ampak ok.... ta vikend gremo preizkusiti Krko po vsej verjetnosti.  :o Se bova kar vozila ob Krki in potem iskala kakšen primeren prostor. Ni vrag, da ga ne najdeva.  ::)


Lp,
M


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #92 : 06 Julij 2006, 07:35:51
Kranjska gora... Jasna, mi smo bili hmmm 14 dni nazaj, proti psom ni imel nihče nič, Bohinjsko jezero smo bili vsako leto, kakšen dan, nikoli nobenega problema...

Lp nina



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #93 : 06 Julij 2006, 10:18:26
Scythe če ti je Soča premrzla boš potem tudi nad Krko razočarana, je najbrž temperaturno kar zelo blizu Soči, vanjo se splača spraviti ko je zares vroče, pa še takrat te ob vstopu vanjo kar strese, sicer mislilm da je nekaj kopališč ob njej, ki jih v glavnem poznajo domačini, jaz Krko bolj poznam ob njenem toku tam od Zagradca pa do Žužemberka, baje se naj bi dalo v njej kopati tudi ob Otočcu aampak ne bom trdila to ti naj raje povedo pesjanarji s toistega konca k bolj tamkajšne zadeve poznajo. Pri Krki bodita malo bolj pazljiva zna biti zelo varljiva sploh na tem koncu ki sem ga jaz omenila. Mi se ponavadi kopamo pri Joževcu ali pa pri mostu (izvoz Šmihel) oz kar na "naši" loki  ;). No pri Joževcu je čez vikende polno domačinov za katere (večino od njih) je pes še vedno samo čuvaj  ::) >:(. Drugače ti pa priporočam Kolpa, ta ti bo tudi temperaturno dosti bližje, je pa res da ob vročih dneh in malo padavinah tudi njen vodostaj zelo pade pa se ponekod da po njej samo broditi ne pa tudi kopati. ;)


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #94 : 06 Julij 2006, 10:28:16
O Satin - ne veš kako sem ti hvaležna za tele informacije!  :-[ Sicer sva nameravala iti na Krko bolj pri njenem "začetku", ampak glede temperature po moje ni razlike "na sredini", "na začetku" ali "vmes".  ;D Ja in Soča je zame kar malo preveč hladna.  :-[ Kolpa pa je v načrtu naslednji vikend.  ::) Mi je stari oče podaril darilni bon za na eno "turistično kmetijo" ob Kolpi.   :o
Očitno bo potem ta vikend kar padla ena izmed gorenjskih Sav....  ::)


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #95 : 06 Julij 2006, 10:42:40
Mislim da glede temperaturnih razlik imaš prav, sem na Otočcu prste not pomočila pa je bila ravno tako mrzla kot pri Joževcu. Drugač ko je vročina se je kar fino not namočit, sicer malo strese (maš filing kot da si v ledenico stopu) ampak ko se pa navadiš se ti pa sploh ven ne da. Poleg tega če se vseeno odločita za Krko pazita na kmete, ki imajo ob njej travnike tako zvane loke, nekateri so prijazni in z njimi ni problema, nekateri pa so prav nesramni  >:(
Za ribolov je pa drugače baje krasna, glede na to da vsako pomlad, poletje in jeseni ob njej ob lepem vremenu (ponavadi ob vikendih) kar mrgoli ribičev tako tujcev kot slovencev. Drugače pa se je po Krki krasno s Kajaki spustit, bi se lahka pesjanarji za kako tako avanturo odločili. Po kakšnih nalivih pa se v njej ni priporočljivo brčkat še kakšen teden, ker zaradi dežja naraste in postane prav zahrbtna, poleg tega pa se še za kako stopinjo dve ohladi (govorim za konec ki sem ga v prejšnem postu omenila in ga poznam)


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #96 : 06 Julij 2006, 11:07:00
Scythe če ti je Soča premrzla boš potem tudi nad Krko razočarana, je najbrž temperaturno kar zelo blizu Soči,

Teh dveh rek pa definitivno ne mores primerjat, ti kot kajakasica povem iz prve roke. Ce gre temperatura v Soci cez 10 stopinj, je reka ful topla, medtem, ko Krka se segreje na vec, sploh kje nizje, ko je pocasna. Mi smo se nazadnje v Krki kopali (prav z namenom se kopat) pri Zuzemberku in je bila meni temperatura prav ok. Tudi Sava (tam kjer je cista) ni ravno ful topla. Drugace pa se od rek fino segreje Kolpa.
lp, m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #97 : 06 Julij 2006, 11:24:17
Maja pri Žužemberku sicer ne vem kje ste se kopali, lahko pa da je kaj toplejša, tu nižje pod mostom in pri Joževcu ti rečem da tudi v najhujši vročini nima več kot 10°C, tu je tudi reka hitrejša kot pri Žužemberku in ima kar veliko brzic, kljub temu da je kar široka. Pa se tu kopam že kar nekaj let glede na to da mam tam sorodnike pri katerih sen včasih preživela večino poletja, dobro zdaj malo manj. Pri Žužemberku pa sem se na najihovem neuradnem kopališču mislim da pod gradom par let nazaj kopala parkrat pa ni bla kej toplejša od spodaj pri nas. :) Lahko da sem imela jaz takrat smolo ali pa ti sedaj srečo  ;). Sicer pa meni osebno paše v Krko skočit še posebaj od 31°C naprej, kljub temu da nazačetku malo strese, se hitro potem temperature navadim pa potem nimam blema. ;)
Ja Kolpa zna biti meni občasno tudi pretopla, poznam pa samo konec od Vinice - Zilje - Preloka.


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #98 : 06 Julij 2006, 11:49:27
Maja te smem samo vprašat kje ste startali s kajaki, pri Zagradcu oz. pod mostom pri Ambrusu?!  :)


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #99 : 06 Julij 2006, 11:57:06
Vedno kar pri Javorniku (vas Krka).
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #100 : 06 Julij 2006, 12:02:38
Potem višje štartate, sem samo vprašala ker poleti ko grem na obisk pa grem ponavadi čez Ambrus velikokrat tam srečam kajakaše in celo parkrat z rafti kako so z avtov stovarjal pa se pol na turo po Krki odpravli. Pa zanimivo mi jih je pr Jožovcu gledat ko morajo kajake in rafte ali pa suhem ali pa preko kaskad prenest potem pa lepo mirno naprej! Sem rekla da moram čimprej probat!


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #101 : 06 Julij 2006, 12:28:02
Krka je ful lustna reka za zacetnike. Tisti slapki so zelo atraktivni, vmes je pa dovolj ravnin, da si odpocijes, se nakopas, navadis colna, ... Vsekakor pa predlagam, vsaj za prvic, strokovno vodstvo (Javornik je car). Kot je bilo pa ze omenjeno, po dezju in ob visoki vodi zna bit pa reka zelo zahtevna, saj postanejo sicer ne tako tezki jezovi zelo zahrbtni.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #102 : 06 Julij 2006, 12:40:22
Ne ko se bom odločila za to, bo vsekakor pod strokovnim vodstvom in v pravem obdobju, sem bila parkrat priča kaj lahko stori Krka po nalivih in ne bi tega preveč rada iskusila na svoji koži. Mi je pa žal ko takole ko se peljem ob njej da ni več taka kot v mojih spominih iz mladosti  ;) Sej vem spremembe, ampak kaj ko le te niso vedno v korist narave. :'( >:(


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #103 : 06 Julij 2006, 21:54:06
Ima kdo kakšen predlog kam se lahko gre s psom,da se lahko kopata oba-pes in lastnik,pa da ni kakšne prevelike gneče. Kakor sem prebrala na enem izmed forumov,pes v Blejskem jezeru ni zaželjen.

Kakršna koli informacija bi prišla prav,da gremo mal plavat  :) Bi šli pa verjetno med tednom,ko ni take gneče.

lp,
Nina

v višnjici in stičnici se lahka ti in pes skupaj brez problema kopata pa ti nobeden ne bo nič rekel ;) :)

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #104 : 06 Julij 2006, 22:22:00
v višnjici in stiènici se lahka ti in pes skupaj brez problema kopata pa ti nobeden ne bo niè rekel ;) :)
Lahko vprašam kje je to   ??? :-[
lp
T.

8)


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #105 : 07 Julij 2006, 08:17:27
Tecka to so bolj potočki kot reke, Višnjica gre čez Višnjo goro, Stičnica pa čez Stično ob stiškem samostanu, ob samostanu je tudi velik parkirplac, vse na dosegu roke. Je pa to prvo cca 25 km drugo pa 35 km iz Ljubljane v smeri proti Novemu mestu.


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #106 : 07 Julij 2006, 13:09:50
Mi smo bili na morju v enem izmed teh apartmajev :

Apartmaji - sobe Vožič
Parecag 169, 6333 Sečovlje
tel. 05 672 20 14, 041 781 423
Lastnica je Marina Vožič, apartmaji so z dvema zvezdicama, v ceno je (če želite) vključen tudi zajtrk.

Psi so dovoljeni - so ga imeli eni, ki so stanovali nad nami, je bil pa malo manjši, tako da ne vem, kakšen odnos imajo do večjih kužkov. Sami imajo tudi manjšega mešančka, ki ves čas teka od ene hiške do druge, večino časa je pa spal pri nas na terasi  :-*

Apartmaji so še kar precej oddaljeni od morja, tako da smo se mi na plažo vozili, je pa iz hriba lep razgled na soline in tudi na morje.
 

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #107 : 07 Julij 2006, 16:17:41
Sib kje se pa lahko tako v Stičnici kot v Višnjici tako lastnik kot pes kopata?  ;D ??? Vem da je malo naprej od samostana malo globlji tolmunček kjer se lahko pes krasno ohladi, vendar lahko dvonožci tam in nižje samo namakamo noge, namreč v tolmunu je ravno prav placa za psa, pa še to le nekje do hrbta mojemu. Ok jaz se tam namočim nekje do bokov pa še to zato ker moram skupaj z Larsom v vodi stat da se revež sploh ohladi ::). Po njegovem je do gležnjev čist zadosti! :P ::) 8)


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #108 : 07 Julij 2006, 16:20:43
lol satin, malo sem se hecal ;D, samo če je res nuja se lahko brez problema skopaš v vsakmu potoku pa te nima nobeden za ničesar morit  :)

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #109 : 07 Julij 2006, 16:24:36
Sib men je čist kul če sam svoje tačke not namakam, sam na žalost se moj brez mene ne spravi v malo globljo vodo ::), drugače tam zaenkrat ni še nobeden težil, je pa včasih neprijetno ker se vsi hišni pesjani derejo kot da jim je kdo plačal  >:(  ::)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #110 : 13 Julij 2006, 11:14:25



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #111 : 13 Julij 2006, 11:19:45
Iški Vintgar je pa res vreden ogleda  ;D

Če se ne motim je tudi letos v času vikendov plačilo parkirnine 500 SIT. Bomo preverili najkasneje naslednji vikend, ko se z nekaterimi iz Mojpes.net foruma odpravljamo tja  ;)


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #112 : 13 Julij 2006, 12:02:47
Iški Vintgar je pa res vreden ogleda  ;D

Če se ne motim je tudi letos v času vikendov plačilo parkirnine 500 SIT. Bomo preverili najkasneje naslednji vikend, ko se z nekaterimi iz Mojpes.net foruma odpravljamo tja  ;)
Plačilo parkirnine je omenjeno pod Opombe v članku o Iškem Vintgarju. In ja - lani je bila parkirnina čez poletje 500sit. Letos bo po mojem mnenju malo več. Vseeno se za celodneven izlet več kot splača.


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #113 : 13 Julij 2006, 12:20:00
Plačilo parkirnine je omenjeno pod Opombe v članku o Iškem Vintgarju. In ja - lani je bila parkirnina čez poletje 500sit. Letos bo po mojem mnenju malo več. Vseeno se za celodneven izlet več kot splača.

Sem videla, da je bilo po Opombe napisano. Jaz sem samo dopisala, da se mi zdi, da je tudi letos taka cena. Ko sem spraševala za srečanje, so mi omenili  ;D


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #114 : 13 Julij 2006, 13:23:15
Sem videla, da je bilo po Opombe napisano. Jaz sem samo dopisala, da se mi zdi, da je tudi letos taka cena. Ko sem spraševala za srečanje, so mi omenili  ;D
Ups...vidim še malo megleno od slabega spanca.  :-[ Se opravičujem in hvala za potrjeno informacijo o ceni!  :-[


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #115 : 13 Julij 2006, 14:07:25
Nič hudega  ;D
Ko bomo ponovno obiskali Vintgar, pa sporočim ceno še iz "prve roke"  :o ;)


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #116 : 13 Julij 2006, 23:24:32
zelo lepo je tudi v okolici stične ane satin :) tako, da vsi vabljeni na sprehod, ko boste imeli priliko :)

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #117 : 14 Julij 2006, 08:24:10
Ja Sib veš da je doma najlepše! Če bo kdo kdaj hotel je pa resnično vabljen imamo nekaj prav lepih izletniških točk, no midva z Larsem se zadržujeva bolj ali manj samo na Gradišču, kjer je veliko prostora in tudi za psjane lepo poskrbljeno, saj je narejen manjši betonski bazenček kjer se lahko vaši pesoti odžejajo, vendar pa so lastniki peotov včasih malce neuvidevni do ostalih psov in svojim pustijo da se notri namakajo in skalijo vodo, v tem primeru če imate finega pesota kot je moj Lars potem boste vodo kupili v okrepčevalnici ki je gor :D


mateycha

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 1
Odgovori #118 : 16 Julij 2006, 12:08:21
ejla!
a ve mogoče kdo kje je v Crikvenici kakšen apartma ali kamp kjer bi lahko imela s seboj psa?? ???



tristan

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
  • *Tristan+Izolda*
Odgovori #119 : 17 Julij 2006, 14:38:28
Ojla!
Tudi mi bi radi odšli na počitnice s Tristanom, in bi prosila za pomoč. Radi bi odšli nekam v Slovenijo (ne na morje), nekam nekoliko odmaknjeno od mestnega vrveža. Najraje bi šli v apartma (s čimmanj stopnicami - zaradi Tristana :-[ ) ali kakšen kmečki turizem. Če kdo ve za kakšen lep kraj naj prosim napiše. :) :) :)

lp Špela

Pozdravček iz morja!