KAM??

ninci · 111399

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #120 : 17 Julij 2006, 15:32:31
Ena meni zelo simpatična opcija je logarska dolina : http://www.plesnik.si/ to so res take orng počitnice, ker je Plesnik znan po svojem konfortu, savna, bazen, ... doplačilo za psa ali mačko... ampak to je skoraj povsod. Možnosti za sprehode je neomejeno, lepe urejene poti, naravoslovna učna pot, ...Mislim, da bi Tristan zelo užival ;) samo če nimajo že vse zasedeno.  :(

Druga opcija pa je Terme zreče. Lahko se kopate, hodite na izlete na Roglo, .. skratka že eno tako lepo dopustovanje, čeprav je meni osebno logarska bolj všeč ;)

Lp nina





trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #121 : 17 Julij 2006, 16:42:42
Še en predlog je v drugi temi dala Tara:

http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=906.msg58130#msg58130

Lp, Črt



Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #122 : 17 Julij 2006, 17:34:24
Če bi videla prej to temo bi tu napisala :-[.

Tu je link http://www.bohinj.si/zdovc/si/cenik.htm. Tu je res lepo, nobene table ni bilo(vsaj lani ne),da se psi ne smejo kopat v jezeru. Tara je tudi rade volje namakala tačke :), dosti sprehajalnih poti je, ki vodijo k slapom, izvirom...srečali smo dosti ljudi s psi. V teh apartmajih pa imajo radi tudi velike pse, je pa potrebna rezervacija ker imajo vedno gužvo. Mi smo hoteli it pozimi pa nismo dobili apartmaja :(.
Lepo je tudi na Jezerskem, živali so dovoljene samo v hotelu od Merkatorja, pri zasebnikih pa ni šanse. Meni niso pustili niti mojo ki je tako majhna. Blizu je tudi jezero v mirni naravi z sprehajalnimi potmi.
Na teh dveh relacijah je sicer v apartmaju in hotelu potrebno doplačilo za psa nekaj čez 1000 sit, ampak mene to sploh ni motilo. Malo jih razumem ker pes pač spušča dlako in je potrebno bolje počistit.

Lepe počitnice vsem, če pa bo kdo šel na kako od teh dveh relacij naj mi pove kako se je imel. Jaz priporočam Bohinj 8)


tristan

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
  • *Tristan+Izolda*
Odgovori #123 : 17 Julij 2006, 17:52:13
Hvala, bomo poklicali in se pozanimali ;D ;D ;D

Pozdravček iz morja!


troy

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 0
  • TROY from Valvasors land
Odgovori #124 : 18 Julij 2006, 13:30:09
No tako jaz lahko iz prve roke povem da je Bohinj kot nalašč za počitnice s psom!Tja hodim že 15 let vsako leto in res je prijetno.Je krasen dostop do jezera okoli in okoli,in da se poiskati prostor kjer smo sami!Prostora in izletov za pasje sprehajanje je veliko!Predvsem pa ni tako zelo vroče in lažje dihamo.Tudi letos grem 5.8.do 12.8.!Tko da če gre gdo tja ta čas!?



troy

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 0
  • TROY from Valvasors land
Odgovori #125 : 18 Julij 2006, 13:39:14
Sem pozabil kakšno slikico z Bohinja prilimat!Nisem našu nč boljšega.
Ps.:pa še to malo manj primerno je za vikend ker je  ponavadi dosti več ljudi.



Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #126 : 18 Julij 2006, 14:27:58
Nekaj malega slik iz našega izleta v Bohinj je tu http://tara.moj-album.com/album/1017039/. Tara je bila vsak konec dneva čisto na tleh http://tara.moj-album.com/album/1017039/?os=1017179. Blizu je tudi Bled tako da se lahko greste tudi tja sprehodit, mi smo bili glih tisti dan ko je bila blejska noč, tako da smo še ognjemet videli :). Ljudje se dostikrat ne zavedamo da imamo prave zaklade narave doma in še vedno silimo nekam v tujino :)  SLOVENIJA JE ZAKON!!!! ;D


troy

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 0
  • TROY from Valvasors land
Odgovori #127 : 18 Julij 2006, 14:33:08
To pa itak!



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #128 : 18 Julij 2006, 22:26:56
Tuidi jaz sem za Bohinj ;) ;)




SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #129 : 18 Julij 2006, 22:34:43
Tudi mi! ;D

Smo bili v nedeljo in je bilo odlično.
Pa potem še na Pokljuki,za popoln zaključek dneva!


Lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #130 : 18 Julij 2006, 22:42:06
Pa še kakšna naša iz Bohinja.


Plavajoči border.



Tud v vodi bi rad kaj delal.



Lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #131 : 18 Julij 2006, 22:42:57
Tudi mi! ;D

Smo bili v nedeljo in je bilo odlično.
Pa potem še na Pokljuki,za popoln zaključek dneva!


Lp
No sky in tukaj lahko le dodava, da telepatija dela svoje. Ko smo se mi 3 peljali iz Bohinja in sem te klicala in si rekel: ja mi gremo pa jutri v Bohinj. No ja telepatija ali smola pač, da ni bilo na isti dan ...



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #132 : 18 Julij 2006, 22:48:55
 ;D ;D ;D

Ja,pa pe še res je bilo tako!  ;)

Mogoče nam pa drugič uspe uskladit telepatijo in časovno ter prostorsko ujemanje.  ;)


Lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #133 : 18 Julij 2006, 22:51:08
;D ;D ;D

Ja,pa pe še res je bilo tako!  ;)

Mogoče nam pa drugič uspe uskladit telepatijo in časovno ter prostorsko ujemanje.  ;)


Lp

Aha ... ali pa če se prej zmenimo  :o



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #134 : 18 Julij 2006, 22:55:03
Tudi ena od rešitev.  ;)



Drugače pa moram priznati,da sem bil tokrat prvič na Pokljuki in me je popolnoma očarala,tako da se bomo sigurno še vrnili.
Izredno ugodna klima,kilometri in kilometri sprehajalnih poti,čudovita okolica...

Za letošnji dopust planiram vsaj nekaj dni Bohinja,s takšnimi in drugačnimi izleti na Pokljuko in ostale podobne destinacije.Pa seveda veliko kopanja...
Sem prepričan,da bomo vsi štirje max. uživali.  :)


Lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #135 : 18 Julij 2006, 22:59:11
Mi smo bili tudi v nedeljo v Bohinju. Čudno da se nismo nikjer srečali. :-[

In ker smo ravno pri Bohinju: prijateljica mi je rekla, da je menda v Bohinju odlok, da se psi v jezeru ne smejo kopat (na to naj bi opozarjala ena majhna tabla čisto na začetku Bohinja - jaz je nisem videla). A kdo ve, če je to res? Ker meni se zdi to zelo malo verjetno.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


T in T

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 2
  • Leili
Odgovori #136 : 19 Julij 2006, 07:41:47
Živjo!

Kolikor berem nas "pesjanarjev" je bilo kar nekaj v Bohinju ta vikend. Mi smo bili na krajšem dopustu gor in naša prismoda je norela v vodo pa ven in mokra okoli na kopališču v kampu pa ni nobeden težil je pa res da ima prisrčen karakter in se je šla k vsakim malo pcrkljat popoldne in pa zvečer pa je polnila baterije v šotoru. Ah pravila in odloki so zato da jih kršimo :).
Drugače pa so postali gorenci kot arabci na vsakem koraku bi te obrali do zadnjega dinarja ki ga imaš in potem se čudijo da se gostje ne vračajo. Moram pa pohvalit parkiranje in kako imajo urejeno pri hotelu Zlatorog.

lp



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #137 : 19 Julij 2006, 10:21:16
Ja mi smo plačali parkirnino 1400 sit in mi je šele potem SKY povedal, da lahko za ta denar piješ. No mi smo jih tako rekoč vrgli v zrak, ker nas ni nihče obvestil, da je to tako. Čeprav je zgledal tisti, ki je pobiral parkirnino tako prijazen ...



T in T

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 2
  • Leili
Odgovori #138 : 19 Julij 2006, 12:43:57
1400 sit pri hotelu zlatorog? Mi pa smo plačali 1000 sit in ko smo sli zapit je bila runda eno pivo + 3 bandidiosi ice točno 2000 sit, kakšno naključje  ???. Drugače pa ja še vedno vstrajam da so gorenci ko arabci izželi bi te če bi jim se pustil, pa še veliko bodo morali narediti na prijaznosti do domačih gostov, do tujcev osladni da skoraj dobiš saldkorno ko si zraven, do domačih pa tako da bi najraje videli da jih sploh nebi bilo (ampak ne vsi nekaj je svetlih izjem).



troy

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 0
  • TROY from Valvasors land
Odgovori #139 : 19 Julij 2006, 13:07:19
Je pa še ena možnost glede parkiranja!Preverjena!Če si prijavljen kot gost v katerem koli apartmaju,hotelu,... kar bi po predpisih moral biti(plačuješ turistično takso) potem v turističnem biroju(Ribčev laz) za borih 1000sit(mislim da) dobiš kartico GOST BOHINJA(v času nastanitve) in s to kartico imaš med drugim vsa parkirišča ZASTONJ +ostale ugodnosti(popusti pri raznih vstopninah npr. slap savica,...!
To večina ljudi ne ve!Ampak tako pač je!
lp Aleš



galy

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 10
Odgovori #140 : 19 Julij 2006, 17:56:26
Drugače pa ja še vedno vstrajam da so gorenci ko arabci izželi bi te če bi jim se pustil, pa še veliko bodo morali narediti na prijaznosti do domačih gostov, do tujcev osladni da skoraj dobiš saldkorno ko si zraven, do domačih pa tako da bi najraje videli da jih sploh nebi bilo
Je na obali (in v ostalih turističnih krajih) kaj boljše? ???
btw: Če bi radi "zastonj" parkiranje, vam ni treba zapustiti Ljubljane - zapeljite se v novo parkirno hišo v kliničnem... >:(



T in T

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 2
  • Leili
Odgovori #141 : 19 Julij 2006, 19:35:07
Ja jaz pa nisem ljubljančan tako da,.... poleg tega pa tudi v kliničnem (preverjeno) ni ura parkiranja 1500 sit kot je bila to želja pobiralke v Ribčevem lazu.

lp

P.S.
Hvala bogu gorencem da se najdejo še takšni kot je hotel Zlatorog ti vsaj kaj za ta denar nudijo, mislim da bi se morala celotna okolica boinjskega jezera zgledovati po njih.




T in T

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 2
  • Leili
Odgovori #142 : 19 Julij 2006, 19:36:25
Sky slike pa so lepo uspele si imel dobrega fotografa zraven :)



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #143 : 19 Julij 2006, 21:59:11
No, mi (2 dvonožca in 2 štirinožca) gremo pa letos na Rab (prvič). Bomo po dopustu poročali kako je bilo...


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #144 : 19 Julij 2006, 22:36:30
Luna,kje ste pa bili?

Mi smo bili na eni majhni plažici,kakšne pol ure hoda ob jezeru naprej od hotela Zlatorog.

Videli pa smo samo enega labradorja na poti.


Ja,TinT,si se kar potrudil s slikcami.:)

No,kakorkoli je že s tem parkiranjem narejeno in kakorkoli nas že "obirajo",je to zame vseeno eden najlepših krajev in se bom še večkrat z veseljem vrnil.


P.s. Za odlok sem slišal že prej,ampak načeloma še nikoli ni nihče kompliciral.  ;)


Lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #145 : 19 Julij 2006, 23:44:55
V bistvu niti ne vme kje smo bili. Nismo pa bili dolgo, ker smo se najprej malo okopali v Savi nekje blizu Bohinjske bistrice, potem smo šli mal pešačit na Koblo, potem pa še skok do bohinjskega jezera. Bili smo pa v bistvu ful blizu ceste, še naprej od čolnarne. Smo avto pustili tik ob cesti in skočili k jezeru, ker je bla ena fajn plažica, pa nikjer nikogar.

Ja glede tega odloka je tudi meni čudno, da bi to res veljalo. Ker ne vem, kaj bi psi motili, sploh če nisi na nekih uradnih kopališčih. Sem upala, da ima kdo bolj točne informacije.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #146 : 20 Julij 2006, 00:06:08
Ah,potem pa se tudi nismo mogli srečat-mi smo bili čiiiisto na drugem koncu jezera. ;)

Ne,saj odlok res velja,samo izvajajo ga na srečo ne.  ;)


Lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #147 : 21 Julij 2006, 11:19:43
Mi smo bili v Apartmajih Zdovc (ribčev laz) in smo parkirali zastonj kar pred apartmajem, saj je do centra in jezera 5min peš :). Vas pa res dosti hodi tja, prav lepo presenečenje :o! Mogoče se še kdaj srečamo :).


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #148 : 21 Julij 2006, 12:54:33
Še nekaj relacij sem našla, kjer dovolijo pse:

Portorož: hotel Vile park, hotel Barbara
Bohinj:hotel bohinj
Bovec: Hotel kanin, hotel alp
Logarska dolina: hotel plesnik

APARTMAJI:
Ankaran: apartmajsko naselje klif
Izola: zasebni apartmaji Izola
Strunjan: apartmaji salinera
Bohinj: apartmaji zdovc, apartmaji triglav
Bled: apartmaji golf
Logarska dolina: vila palenik
Rogla: bungalovi gaber in smreka
Zreče: vile terme
Moravske toplice bungalovi

Če koga zanima Hrvaška, imam tudi od tam nekaj naslovov :)


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #149 : 21 Julij 2006, 16:34:34
Teh informacij za "zamudnike" pri rezervacijah dopusta ni nikoli preveč.