NASTAVLJIVI MEHKI BOXI

Lena · 20650

Lena

  • *
    • Prispevkov: 121
    • Točke: 3
: 18 Februar 2007, 20:33:21
Zanima me kakšno je vaše mnenje o teh boksih.

http://www.mrpet.si/index.php?id=711&lang=sl


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1 : 19 Februar 2007, 08:52:05
Mi imamo mehki boxs, sicer ne takšnega, vendar podobnega. Če imaš dovolj mirnega psa, da ti ne raztrga boxsa je čisto vredu.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #2 : 19 Februar 2007, 11:30:58
Jaz sem take vrste človek, ki mora vse videt v živo in potipat, po možnosti tudi sprobat, predno dam kako mnenje. Teh zadev ne poznam.

Kristinca & Florinca


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #3 : 19 Februar 2007, 12:36:33
Ravno smo nabavili enega takega kot tunel. Psice se trenutno še navajajo nanj, rade so notri, zelo lahek, komot za postavit in pospravit, kako se obnese  v praksi pa bomo poročali. Je pa tako, da pes ostane notri natančno toliko časa kot sam hoče -če bi  si zažel ven, bi rabil manj kot minuto da bi  naredil dovolj veliko luknjo. Tako da ni uporaben za kakšen hišni boks ali kaj podobnega, kamor zapreš psa in greš od doma.


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #4 : 19 Februar 2007, 13:11:02
Jaz imam nekaj podobnega za razstave. In mi je mnogo bolj všeč kot pa kovinske kletke, ker so pretežke. Res pa je, da nimam nekega hudega in divjega psa, ker takemu ne bi zaupala v takem mehkem in lahkem boksu.



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #5 : 14 Junij 2007, 12:02:23
Kje pri nas še prodajajo mehke sestavljive bokse? Tale dog bag je malce predrag zame. Na Euroshowu v Zagrebu so imeli ene mehke bokse za 85 €, vendar žal nisem  imela dovolj evrčkov sabo...  >:(
Kje ste vi kupili tak boks?  ???



MuBev

  • *
    • Prispevkov: 57
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 14 Junij 2007, 12:35:53
mi imamo NOZTONOZ od Sof Krate-a velikost 91x65x65
(za borderja)
naročili smo ga prek nemškega ebay-a
http://cgi.ebay.de/Faltbox-Hundeboxen-faltbar-91-x-65-x-65-cm_W0QQitemZ270128435002QQihZ017QQcategoryZ100391QQcmdZViewItem

smo zelo zadovoljni pa še v treh dneh je prišlo ;)






cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #7 : 14 Junij 2007, 13:01:09
Ja, najbrž bo res treba v tujini naročit ai se zapeljat čez mejo.
Hvala za info! bo prav prišlo!!!



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #8 : 14 Junij 2007, 13:14:47
Naša čokoladna princeska ima takšnega:



Smo zelo zadovoljni z njim ker, je dovolj lahek za prenašanje, dovolj tenek, da gre med sedeže v avtu, zračen, saj se dajo ob strani odpreti stranice, lahko ga zaklenem, ker ima dve zadrgi z dovolj velikimi luknjicami, da gre skozi obešenka, če se zmoči se dovolj hitro posuši in naša Twisty ga obožuje, saj od kar ga imamo, skoraj vsako razstavo večji del prespi.

Imam še enega za mopsice, ki ga je naša Šaška dobila od pasje botrce za r.d. in smo tudi s tistim zelo zadovoljni.

Cene pa so različne za isti model pri istem prodajalcu, od razstave do razstave. Na velikih CACIBih so višje cene, kot na majhnih CACih. Vsaj jaz sem to izkusila. Razlike pa je tam med 15 in 25 eu.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #9 : 14 Junij 2007, 13:52:53
Miša, kje si ga pa ti dobila?



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #10 : 15 Junij 2007, 16:58:48
cowgirl,

jaz sem mojega morala kar kupiti  ;) In to prijetno dolžnost sem storila na neki italijanski razstavi.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #11 : 13 Julij 2007, 23:31:10
Sedaj imam tudi za Asko en tak mehki box :). Danes kupljeno v Mr. Petu in prvo tako in tako ni hotela notri. Sem ji potem metala žogico in je šla v boks. Še bollje je bilo, ko ji cufo sem metala notri. Čez en čas pa še za jesti je dobila notri. No upam, da se bo navadila in rada šla notri. Kako izgleda ta boks, pa drugič slikco priložim.


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #12 : 13 Julij 2007, 23:45:16
Jst lahko potrdim, da se na italjanskih razstavah res zelo splača te stvari kupovat (boxe)... ne sam mehke, tudi navadne Clipperje.  :)



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #13 : 14 Julij 2007, 07:57:37
aska koliko te je pa stal? Ce ni skrivnost  ;)

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #14 : 14 Julij 2007, 10:25:22
Ovcka malo čez 100 EUR pride ;)

Izgleda pa takole:


lp


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #15 : 14 Julij 2007, 11:07:14
aska super izgleda!  ;D Aja, a mi lahko zaupas se dimenzije mogoce? Ker jaz razmisljam, da bi kletko prodala, pa nabavila nekaj takega.. Ker kletka je uibr pretezka za nosit okoli po razstavah..  ::)

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #16 : 14 Julij 2007, 11:37:14
Ovcka ja res je zelo praktičen in hitro se ga postavi :) Dimenzije pa so: 81 x 109 x 71.

lp


Katica

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 15 Julij 2007, 10:12:29
Mi imamo taksen box in smo zelo zadovoljni z njim. Uporabljamo ga za v avto. Fajn je predvsem zato, ker je zlozljiv. Kupili smo ga na raztavi v Lux in je stal mislim da 55 eur.



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #18 : 15 Julij 2007, 18:10:21
Tudi mi imamo mehki box, ki se ga zloži tako, da na koncu paše v nahrbtnik, ki sodi zraven. Mi ga uporabljamo na agility tekmah pozimi, ko so tekme noter in moraš imeti psa v boxu. Drugače pa boxa sploh ne uporabljamo.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #19 : 03 Avgust 2007, 17:27:24
Jaz grem jutri kupiti enega, S velikost, iz MrPeta za moji psički, stane 67 EUR, točnih mer ne vem, ni pa tiste znamke, kot ima Aska (imajo samo dve znamki). Ta druga (ne vem, kako se ji reče), me je prepričala, ker je treba montirati kovinske palice notri in se mi zdi bolj stabilna, tudi platno je bolj trdo. Moti me, ker nima za pritrditi v tla, ampak ob straneh v nek predmet ali drevo. Če se bo pa pokazala tudi kot praktična, sporočim. Sem bila v ponedeljek Avstriji in tam gledala, a mi niso bile všeč, pa še dražje so bile. Drugo bi pa res šla kupiti v Italijo. A je kje blizu kakšna razstava v bližnji prihodnosti?



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #20 : 03 Avgust 2007, 19:18:59
Ovcka ja res je zelo praktičen in hitro se ga postavi :) Dimenzije pa so: 81 x 109 x 71.
Pa še štiri kline ima, ki se zapičijo v zemljo, da je potem bolj stabilen :)

MIŠA katere znamke je tvoj boks? Po notranjosti domnevam, da imava isto znamko boksov :)

lp


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #21 : 03 Avgust 2007, 23:46:55
A se dobi tudi tak box, ki se odpira z druge strani-po dolžini, ne po širini (tako)? Jst bi si ga umislila za v stanovanje. Zaenkrat imamo Atlas 100, ki je sicer za v avto, ampak ga uporabljam tudi notri. Rada pa bi, da je ta mehki box večji, ker je tist res bolj majhen, za v avtu sicer ok, za doma pa tako tako.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #22 : 04 Avgust 2007, 05:31:30
Bela stella kaj pa tile boxi: http://www.mrpet.si/index.php?id=43&lang=sl
Tega Dog bag large sem prvotno mislila kupit, sama po nasvetu mantere in kasneje še od dveh prodajalk iz te trgovvine, sem se odločila za tega, ki ga imam sedaj :).


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #23 : 04 Avgust 2007, 06:09:22
Bela stella kaj pa tile boxi: http://www.mrpet.si/index.php?id=43&lang=sl
Tega Dog bag large sem prvotno mislila kupit, sama po nasvetu mantere in kasneje še od dveh prodajalk iz te trgovvine, sem se odločila za tega, ki ga imam sedaj :).
Slabost tega dog baga je vsaj kolikor sem jaz opazil na razstavah, da se lahko pes z bagom okrog sprehaja tko da ga kotali od znotraj, kot hrček kolesce, ki ga ma v kletki  :D
pa tut 134 eur je pa mal preveč za tak šit.

Priporočam takega kot ga ima Aska ;)

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #24 : 04 Avgust 2007, 16:26:20
aska hvala za idejo, ampak osebno mi te hišice sploh niso všeč. Mi je tak kot ga imaš ti veliko bolj. Bomo še mal premislili :D



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #25 : 04 Avgust 2007, 16:27:39
Hja, ste me tako zmedle, da ga še sedaj nisem šla kupiti. Meni je izbrani zelo všeč, tudi cena se mi zdi ugodna, samo ne vem, kaj je s tistimi palicami, ki jih je treba dajati med oboja vrata in moti me, ker nima za vpeti v tla. Je pa res, da mi je kolega iz tujine, ki je dosti na tekmah v poslušnosti in ima malinkote, enega nemca in enega rotija rekel, da so boljši tisti, ki se ne vpenjajo v tla, ampak tisti, ki imajo višje tisti stvari za vpeti npr ob drevo, saj imajo tudi težišče višje in se zlepa ne podro. Tako, da mi je on svetoval nekaj takega, kot jaz sedaj gledam... Ampak meni je pa tako všeč tisti od Misse...



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #26 : 04 Avgust 2007, 16:50:17
mantera ali nisi opazila, da je ravno MIŠIN boks izredno podoben mojemu ;) in da je verjetno iste znamke kot moj :).
Poglej samo notranjost, ki je popolnoma identična mojemu ;) :P

lp


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #27 : 04 Avgust 2007, 21:31:25
Mišin mi je všeč po zunanjosti z vsemi tistimi žepki, pa zdi se mi, da mora biti precej debelo platno - tako mi izgleda. Malo manj mi je všeč, da je zgoraj okrogel, a morda se tudi to izkaže kot prednost pred pravokotnimi. Notri so pa več ali manj vsi podobni, kot sem si danes še enkrat ogledala.

No, po premisleku sem se odločila in ga preverila ter kupila. Tiste palice se dajo na vse štiri podolgovate stranice, višino lahko sama reguliram (tri možne višine), notri je vrvica, da se psa notri pripne, odpira se lahko iz vseh štirih strani, lepo se ga zloži in zapne, ima praktično ročko za nošenje, streho se da odpreti.... Ni mi všeč, ker je samo mrežica gor, ni pa popolnoma pokrit, tako, da bom to še sama naredila. In ni mi všeč tisti material spodaj, ki izgleda kot nek debel plastificiran skaj, ker me je strah, da se bo hitro znucal, pa še to mi ni všeč, kot sem že prej povedala, da nima možnosti, da se pritrdi v zemljo. No, kupila sem ga, sprobala ga bom, je italjanska znamka, potem pa vam poročam ali se ga splača imeti ali ne. Tako imam še čas kupiti še drugega, ko najdem takšnega, ki bo imel še tisto, kar pri temle pogrešam.



*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #28 : 04 Avgust 2007, 22:15:44
Slabost tega dog baga je vsaj kolikor sem jaz opazil na razstavah, da se lahko pes z bagom okrog sprehaja tko da ga kotali od znotraj, kot hrček kolesce, ki ga ma v kletki  :D
Mi imamo takega in smo zadovoljni z njim. Je pa res, da je ta boks zelo lahek in ga pes zlahka premika (moja je enkrat z njim vred skočila iz avta). Vendar pa ima možnost pritrditve (spodaj so ježki in v avtu ga lahko pritrdiš na tla, ob straneh ima zanke podobne kot šotori, tako da ga lahko s klini pritrdiš, pa na vrhu ima zanke ... samo te zadeve je potrebno posebej kupit ali pa se moraš kako drugače znajti. Mi ga uporabljamo izključno za v avto, tako da nimamo problemov.

Sicer se pa meni tudi drugi mehki boksi ne zdijo nič kaj bolj stabilni kar se tega tiče.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #29 : 04 Avgust 2007, 22:41:00
Sicer se pa meni tudi drugi mehki boksi ne zdijo nič kaj bolj stabilni kar se tega tiče.
Zakaj pa potem ne kupiš trdega boksa ??? ;)