NASTAVLJIVI MEHKI BOXI

Lena · 20757

mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #30 : 05 Avgust 2007, 05:36:18
Imam že plastični boks (samo za prevoz mladičkov do veterinarja ga uporabljam) in kovinski. Slabost prvega je seveda ta, da se ne zloži in je zelo štorast za prenašanje (boš drugo leto poskusila, ko bo notri 6 mladičev), drugi pa mi je tudi težak za nošenje na razstavah. Zato sem se odločila za mehkega.
Ja, v glavnem bom prihodnje leto jih uporabljala zunaj. Ob hiši bosta imeli psici ta dva boksa, tako da če bosta želeli, bosta šli noter kadar jima bo hladno ali pa bo preveč sonca. Kovinska boksa mi tja nekako ne gresta, trda še manj. Razmišljala sem, da bi jima naredila dve luštni hišici, a je potem ta slabost, da se ju ne da prestavljati ali pospraviti. Zato sem prišla na idejo mehkega boksa. Bom pa videla sedaj v pol leta, če se bo pri Loti obnesel na razstavah. Če se izkaže, da se ne bo, seveda drugega ne bom kupila in bom iskala drugo rešitev - še ne vem kaj. Bony se npr. včasih v svojem tunelu, ki sem ji ga naredila pred spanjem nekaj časa obrača in kotali in ne vem, če tale mehka kletka to prenese. Moram vse preizkusiti, potem bom pa videla. Bom pa definitivno šla v Italijo na prvi CAC in morda še tam poiskala kakšen model, ki morda ustreza.
Tvoj boks se mi zdi pa idealen za mirne, velike pasme. Zelo lep mi je, všeč mi je, ker je svetel (moj je črn) in lahko sestavljiv. Aska izgleda v njem kot prava kraljična na svojem prestolu.



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #31 : 28 November 2007, 07:59:52
Mimogrede sem videla, da isti mehki boks, ki stane pri nas 80 EUR, stane na Hrvaškem (gledam na razstavah) 50 EUR, tako, da se vam splača reči komu, ki gre na razstavo, da vam ga prinese. Jaz sem že ta vikend 4 prinesla različnim kužkom in baje so zadovoljni.



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #32 : 24 April 2008, 17:18:18
Opozorilo: v to temo temo ni nihce pisal že vsaj 120 dni.
Ce niste popolnoma prepricani da res želite odgovoriti na to temo, raje razmislite o odpiranju nove temo.

;)
Pa vseeno.
No mi rabimo eno tako reč za na razstave.  Zanima me predvsem kako je s pospravljanjem in postavljanjem in kolko se vam zdi dejansko vzdržljivo?. Velikost za zp-ja in kakšne so kaj cene?
Joj vprašanje ::).
Uživajte!
Sara

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #33 : 24 April 2008, 17:25:05
 Recimo mnenja za to stvarco:
http://www.mrpet.si/index.php?id=1509&lang=sl
vidim da vas nekaj forumerašev ma to..pa da slišmo akako se je v tem času obneslo..v kakšnem stanju  je sedaj?

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #34 : 24 April 2008, 17:32:42
Jaz mam točno to zadevo, kot na linku, od tega proizvajalca. Super zadovoljna, kar se uporabnosti in praktičnosti tiče - zadeva je lahka, enostavna za sestaviti in razstaviti, dno je trdo, tako da lahko komot prenašam tudi psa notri če je potrebno. Imam sicer ta malo velikost, za 5kg psa. Cena je zelo ugodna, glede na ostale podobne proizvode... mene je pri ostalih motilo to, da so vsi bolj zakomplicirani za zložiti. Ta je pa res praktičen.
Zdaj ga imam že skoraj eno leto. Kljub temu da moja praska po tisti mreži občasno, se čisto nič ne pozna. Edino moram povedati, da se mi je box enkrat zaradi moje nepazljivosti nekam zataknil in se je naredila cm veliki razporek, ki se pa kar para dalje, kak se dotaknem... to je po mojem edina pomankljivost, da verjetno material ni bogve kako kvaliteten. Ampak vseeno, od vseh zadev ki se jih da dobiti, se mi zdijo tej še najbolj praktični, pač ko bo zadeva uničena, bomo pa novega nabavili :) Ampak mislim da bo še držala par let ;)


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #35 : 24 April 2008, 17:34:21
*sara* tale boks iz linka sem za Asko kupila, a se pri moji ni obnesel :-\ Ni ravno primeren za kakšnega psa, ki bi rinil ven iz boksa (med te paše Aska, sicer doma ni, a na tekmi pa je), ker en dva tri mrežica je pretrgana :-\. Drugače pa je ta boks ful praktičen in lahek za prenos ipd. Zaenkrat imam še ta tanajvečji tak boks doma, a je že prodan ;)




botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #36 : 24 April 2008, 17:36:54
Ja to se strinjam, noben mehki boks ni za psa ki hoče ven iz boksa, ker bo prej ali slej strgal blago ali mrežo. Tako da zadevo priporočam samo navajen in mirnim psom.


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #37 : 24 April 2008, 17:40:03
No to da bi rinla ven se ne bojim saj ji na takih rečeh prav zapaše da ima svoj brlog da se gre vanj malo skrit ;). In tako ali tako je eden ves čas pri psih in jih ima na očeh tako da se ne bojim. Me je bolj skrbelo kolko čas moraš to reč postavljat in pospravljat in kako je komot. Ker mi zgleda veliko bolj prijazno kot kovinska kletka in tudi bolj praktično, saj sem se zadnič skoraj polomila vse stvari nosit in še na psa gledat ::).

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #38 : 24 April 2008, 17:45:32
botticelli rarvno zaradi tega sem morala kupiti ta jekleni boks. Moja nikakor noče biti nekje privezana ali zaprta. V tega jeklenega kar nekako sedaj že gre, čeprav ne preveč rada, ker ve, da bom šla jaz potem proč. Žal nardila napako :-[, da ni bila navajena na te reči že takrat, ko je bila še mladiček. Nauk za naslednjo pesjanko, ki jo takoj na boks navajam.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #39 : 24 April 2008, 18:39:41
*sara* edini moji pomisleki glede teh boksov so bili: moja zvau storasta, ce se nasloni na steno mehkega boksa, se bo obrnila z boksom vred na bok, kar pa ni dobro. Pac dovolj stabilni tile boksi res niso.. Zato sem si jaz tik pred nakupom premislila in se vedno vztrajam pri kovinski kletki..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 15 Maj 2008, 12:00:35
No, da se še jaz mal pohvalim :)

tudi mi smo od danes naprej ponosni lastniki mehkega boxa z ogrodjem :) no, jaz sem ponosna lastnica, spodaj je pa slikca zadovoljnega uporabnika (ki pa na žalost ne mara fotoaparata)

 

lp Nina


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 15 Maj 2008, 12:40:50
moja se naceloma tudi raje skrije v boks in gre pocivat, ampak zadnjic jo je pa prijelo, da bi sla ven in ji je trajalo priblizno 30 sekund, da je strgala mrezico. tako da se pri nas ta zadeva ni obnesla - zal, ker mi je bil boks res vsec, bil je lahek in enostaven za sestavit. ampak ce ni varen (ali vsaj funkcionalen), mi pac ne koristi. za pse, ki pa res v nobenem primeru ne rinejo ven, je pa to super stvar



Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #42 : 15 Maj 2008, 12:49:56
Recimo mnenja za to stvarco:
http://www.mrpet.si/index.php?id=1509&lang=sl
vidim da vas nekaj forumerašev ma to..pa da slišmo akako se je v tem času obneslo..v kakšnem stanju  je sedaj?

Jaz imam nekaj zelo podbnega temu, se mi zdi da največjega (bom izmerila) in razmišljam o tem, da bi ga prodala. Če te zanima, mi piši na ZS.

LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #43 : 15 Maj 2008, 14:08:31
Sm dobila, ti sporočim v kratkem ;)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #44 : 17 Maj 2008, 11:31:50
Bi vzele ;)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #45 : 06 Julij 2008, 11:31:49
Mogoče kdo ve, koliko stane Holiday 4 in 5?
http://www.mrpet.si/index.php?id=1509&lang=sl

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #46 : 06 Julij 2008, 12:00:09
Misliš 4 in 6, ne?


Hm, takrat v akciji je bilo precej poceni. 6-ka je bila 60€, kako pa je pri redni ceni, pa ne vem. Grem pa ta teden v Peta, tako da ti lahko pogledam, če boš še rabila.





Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #47 : 06 Julij 2008, 12:22:36
6 ja. :-[

Če bi lakho pogledala, bi bilo super. ;)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #48 : 06 Julij 2008, 12:28:13
Ja, seveda. Saj mislim, da bom šla že jutri dopoldne, če ne pride kaj vmes.

Aja, a sprašuješ za Wi? Se mi zdi,da bi ji bila 4ka dovolj, lahko pa enkrat probaš na treningu, kako je v 6ki.



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #49 : 06 Julij 2008, 12:31:16
Za Wi bo 4 res najbrž dovolj. Lum ima 6?

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #50 : 06 Julij 2008, 12:42:51
Jap, 6ko in je takole:



Aja, no, to je bil prvi dan, zdej ni tko užaljen več, če mora bit not  ::)