Zavetišče Gmajnice

ninci · 162602

bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #30 : 26 Februar 2006, 17:42:02
V Gmajnicah sem se danes sprehajala z Dantem. Je eno letni mešanček črne barve z rjavimi ožigi, ki še vedno lula kot punca. :o Zelo je igriv in vleče na povodcu, če vidi pse, ko pa si z njim na samem pa se je z njim prav prijetno sprehajati.



Lp


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #31 : 05 Marec 2006, 16:33:48
Tudi po dežju se morajo kužki sprehajat, zato je šel danes z mano na sprehod Frik. Je mešanček, črno-bele barve z enim na pol modrim in na pol rjavim očesom.  :o Star je nekje 8 mesecev in je že kastriran. Kuža je zelo živahen in bi bil lahko primeren za kakšen agility, pa tudi vesel je vsakega kužka, ki ga sreča in bi se samo igral z njimi.



Lp


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #32 : 05 Marec 2006, 17:30:58
Bolha tebi bi morali že kar kakšno plačo ali vsaj nagrado na Gmajnicah dat, ker si tako pridna kar se sprehajanja njihovih košturnov tiče.

Pohvalno res.

Lp nina



bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #33 : 05 Marec 2006, 20:52:39
Pa saj grem tja samo enkrat na teden :-[, nagrado bi morali dobiti tistih nekaj prostovoljcev, ki skoraj vsak dan hodijo tja in peljejo ven tudi po več kužkov zapored. TO je pa res pohvalno. No, pa saj je enkrat bolje kot nobenkrat, a ne. ;).
Lp


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #34 : 06 Marec 2006, 18:23:52
O kakšen dober uček ima Frik :D. Na tvoji sliki izgleda mnogo bolj prijazno, kot pa na gmajniški.
Mogoče veš kaj je z dalmatinko Piko?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #35 : 06 Marec 2006, 21:26:03
Ta dalmatinka je bila tisti teden na internetni strani, ko sem pa jaz prišla v nedeljo, je pa ni bilo več v azilu, pa tudi tistega mešančka z dalmatincem, mislim da je Tano, ni bilo več. Take "čistokrvne" pse, ki so dokaj podobni rodovniškim, zelo hitro posvojijo.
Lp


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #36 : 06 Marec 2006, 23:25:15
O super za Tana, je bil ful dolgo v zavetišču  :D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #37 : 11 Marec 2006, 22:01:07
Danes sem tudi jaz videla Jacka. :D Je res lušen, pa ful ima lepo barvo. Je pa lepo pridno čakal poleg (vrjetno) lastnice, ki je imela neke opravke. Izgleda da jo spremlja pri različnih stvarh, kar se mi zdi zelo fino!

lp

Los je car!


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #38 : 12 Marec 2006, 19:44:32
 ;D ;D ;DSuper za Jacka, res je zelo prijazen kužon.

Danes me je spet na sprehodu spremljal Kumal, 1,5 leta star mešanček, ki še kar lepo hodi na povodcu, do ostalih kužkov na sprehodu pa ni ravno prijazen.



Lp


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #39 : 19 Marec 2006, 13:37:10
Na sprehod sem šla danes z Dolly. Je 3 mesečna mešanka rjavo-črne barve, sterilizirana in bo višje rasti. Na povodcu zelo lepo hodi, zelo se rada igra s kužki in je na splošno zelo prijazna in ljubka.  ;D Pol sprehoda sve prehodile s Šmrkom, ki jo je zelo toleriral, ker mu je non stop skakala v gobček. Očitno Šmrk le ni tako napačen kot je kazal incident z Maro, saj se s psičkami na sprehodu prav lepo ovohava. Malčica se je sredi sprehoda tudi utrudila in se kar vlegla na sredo ceste in zahtevala počitek in čohanje za 3 minute  ;D dokler ni spet do nje prišel Šmrk, potem jo je pa spet izstrelilo in gremo naprej.

Ker je tako lep in sončen dan, je kar nekaj kužkov šlo na dvojno dozo sprehoda. :D


Lp


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #40 : 27 Marec 2006, 19:54:57
Včeraj pa je tako pihalo, da mi je skoraj kužka odpihnilo. :o Na sprehod sem peljala mladička, samičko staro 3 mesece, rjave barve z neverjetno mehko dlako, kot puhek. Ima pa zelo lepe rjave oči, take bolj svetle, me je kar očarala. Seveda kot vsak mladiček bi se rada igrala in je samo gledala, kje gre kakšen kužek.



Lp


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #41 : 27 Marec 2006, 20:20:38
A ve kdo mogoče kaj je s psičko (3 mesece, črna z belo liso na prsih), ki je bila še pred nekaj dnevi na teh straneh: http://www.ljubljana.si/si/mescani/zavetisce_za_zivali/zivali/fotografije/38227/detail.html (zdaj je morda na fotografiji 32 - tretja z leve). zelo zelo je podobna temu pirenejčku.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #42 : 02 April 2006, 14:22:23
Sammy, če se gre za isto psičko, sem jo danes videla na sprehodu, tako da še vedno čaka na posvojitev. Ima pa malo večjo liso na prsih kot ta pirenejček na sliki.

Zdaj sem pa to psičko že tretjič peljala ven in je že čas, da dobi čisto svojega sprehajalca, ki bo z njo vsak dan hodil na dolge sprehode. Punca sicer na povodcu vleče, ampak se bi jo dalo to odvaditi. Do ostalih psov in psic, ki sva jih srečale na sprehodu je bila prijazna, z enimi bi se povohala in igrala, druge je pa ignorirala. Ime ji je Mara, je mešanka z nemškim ovčarjem in je stara 5 let.



Tako se je pa ohladila v vodi.



Ker je bil tako lep dan, so v Gmajnicah spustili muce v zunanjo kletko, da so se naužile svežega zraka in toplih sončnih žarkov. Tudi one iščejo nekoga, ki bi jih imel rad in skrbel za njih.




Sem pozabila omeniti, da sta Dolly in Frik že našla nov dom.

Lp


tita

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
Odgovori #43 : 15 April 2006, 14:11:46
V zavetišču Gmajnice že več kot pol leta čaka sterilizirana psička Lili na svoje nove prijazne posvojitelje. Škoda je le, da njene lepe oči modre in rjave barve do sedaj še niso očarale nobenega razen njenega najboljšega prijatelja kastriranega nemškega ovčarja Sergiota, ki jo ščiti in ji daje pogum. Prav občudovanja vredno ju je opazovati, ko skupaj tičita na sprehodu. Ali je morda kje kakšen SKRBEN posvojitelj z vrtičkom, ki bi parček vzel skupaj? Oba sta zelo prijazna, Lili pa se ob Sergiotu počiti bolj samozavestno.

http://www.moj-album.com/slike/2472648/QA5nvKI4319MmU2h.jpg   Lili

http://www.moj-album.com/slike/2472648/WH4bnZK04iPEj1ya.jpg   Sergio

Zavetišče za zapuščene živali
Gmajnice 30
1000 Ljubljana
Telefon: 01 256 02 79



Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #44 : 15 April 2006, 21:05:47
Čao  :) Tudi sama grem v kratkem v zavetišče Gmajnice malo pogledat kuže, enega ali pa dva grem pa z družino tudi sprehodit :) Ker pa bom prvič to počela imam za vse sprehajalce nekaj vprašanj...

Ti prvič sami določijo, katerega psa boš peljal?

Je v bližini kakšna pot, je kaj ograjeno okoli (da ti pes pač ne pobegne)

Ali se je treba za obisk in sprehod kaj prej najavit (v to sicer dvomim, a me vseeno zanim  :-[ Mogoče malo trapasto vprašanje, a vseeno...)

Hvala za odgovore :)

Lp,

Suns.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #45 : 15 April 2006, 23:38:23
Po ta novem je tako, da ti sami določijo psa.
Imajo ograjen izpust, kjer lahko spustiš psa, tam kjer se sprehaja pa ni nič ograjeno in je treba imeti psa na vrvici.
Najaviti se pa ni nič treba, edino ko prideš tja podpišeš eno izjavo in pustiš osebno, ki ti jo na koncu vrnejo.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #46 : 16 April 2006, 15:21:48
Na sprehodu sem bila z enoletnim mešančkom z nemškim ovčarjem Naikom. Je zelo prijazen in občasno tudi poslušen  :o, zna se sprehajati na povodcu, ampak ko zagleda druge pse, začne vlečt. Na pse, ki jih sreča, laja, vendar ne pretirano, bi se ga dalo odvaditi.



Mara je pa že v novem domu.  ;D ;D
Lp


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #47 : 16 April 2006, 16:38:00
Po ta novem je tako, da ti sami določijo psa.
Imajo ograjen izpust, kjer lahko spustiš psa, tam kjer se sprehaja pa ni nič ograjeno in je treba imeti psa na vrvici.
Najaviti se pa ni nič treba, edino ko prideš tja podpišeš eno izjavo in pustiš osebno, ki ti jo na koncu vrnejo.

lp

Kaj pa če pozabiš osebno slučajno ???

Sicer pa upam, da mi bodo dali kakšnega mirnega psa, da ne bo on mene na sprehod peljal  ::)  :P

Lp,

Suns.


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #48 : 17 April 2006, 09:50:33
Daš nek osebni dokument, lahko tudi vozniško ali prometno, enkrat sem celo videla, da je en par dal ključe od avta, ker drugega nista imela s sabo. Za psa pa rečeš naj ti dajo kakšnega bolj umirjenega ali pa že oni v naprej vprašajo, če si dovolj močen za enega, ki bolj vleče.

Lp


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #49 : 17 April 2006, 13:48:21
Aja, pa če nisi polnoletna mora biti zraven nekdo, ki je in v bistvu naj bi on sprehajal psa.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #50 : 17 April 2006, 14:01:18
Ja, in če hočeš, da psa sprehajajo tudi otroci, jim moraš to vnaprej povedati, da izberejo primernega psa in ti dajo dva povodca, kjer enega drži otrok, drugega pa odrasla oseba. V nobenem primeru ne sme psa voditi samo otrok!
Lp


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #51 : 22 April 2006, 11:26:42
Ja itak sama ne bi mogla it. Bom pa še vidla- 99% grem :)

Lp,

Suns.


tita

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
Odgovori #52 : 22 April 2006, 17:00:19
Jaz nisem nič rabila tokrat dokumentov kazat.



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #53 : 22 April 2006, 17:02:39
Ja, in če hočeš, da psa sprehajajo tudi otroci, jim moraš to vnaprej povedati, da izberejo primernega psa in ti dajo dva povodca, kjer enega drži otrok, drugega pa odrasla oseba. V nobenem primeru ne sme psa voditi samo otrok!
Lp

A tudi če imaš 15 let mora nekdo zraven držati psa s še enim povodcem? ::)



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #54 : 22 April 2006, 17:44:22
Jaz bi zelo rada šla kdaj v Gmajnice pse sprehajat, samo še nisem polnoletna (še 2 leti!). Smo pa tja šli že parkrat s šolo in smo takrat sprehajal pse (30 ljudi s psi po Gmajnicah + 2 učitelja) in je bilo super.  :)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #55 : 22 April 2006, 17:47:13
Če bi kdo od mladoletnih ( :P) rad šel pa rabi nekoga polnoletnega grem jaz z veseljem zraven. Problem je le, ker ne dobim prevoza...

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #56 : 22 April 2006, 20:06:16
Jaz sem bila enkrat novembra v Gmajnicah z mamo in atijem.Pa so mi dovolili,da sama peljem psa,ni noben od staršev rabil držati tudi drug povodec.



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #57 : 22 April 2006, 23:45:30
Če bi kdo od mladoletnih ( :P) rad šel pa rabi nekoga polnoletnega grem jaz z veseljem zraven. Problem je le, ker ne dobim prevoza...

Jaz se ti že javljam.  ;D
Pa saj greva lahko z avtobusom. Saj je samo 20 minut od končne pa do Gmajnic. (mogoče malo več) Si lahko noge pretegneš, preden ti kakšen pesjan pretegne roke.  ;)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #58 : 22 April 2006, 23:50:13
Jaz sem bila enkrat novembra v Gmajnicah z mamo in atijem.Pa so mi dovolili,da sama peljem psa,ni noben od staršev rabil držati tudi drug povodec.

Jaz sem šla pa lansko leto pozimi enkrat tja z mami, pa sem jaz držala povodec (imela sem Živo) in naju je ena tam videla, pa je moji mami rekla, naj ona raje prime psa.  ???
Gledala me je pa tako, kot da bi bila jaz sposobna na povodcu imet le kakšnega majhnega psa.
Živa je bila pa res zelo pridna, sva tud odtekli nekaj dolžin, da si je pretegnila tačke (jaz pa noge). Pravi cuker.  :-*

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #59 : 24 April 2006, 15:44:49
Jaz se ti že javljam.  ;D
Pa saj greva lahko z avtobusom. Saj je samo 20 minut od končne pa do Gmajnic. (mogoče malo več) Si lahko noge pretegneš, preden ti kakšen pesjan pretegne roke.  ;)

Hm... jah lahko tudi to, čeprav se meni zdi ful daleč.

Pri moji sošolki so pa posvojili psička iz Gmajnic. Ne vem točno kako mu je bilo ime tam, je pa star približno 6 mesecev in tak rjav resast  :-* Bolha se ga mogoče spomniš?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"