Pasji.Net

ninci · 1406329

trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #1680 : 23 Junij 2008, 18:36:03
Ojoj ... ja

Smo jo dobili v petek ... sem mislil da ti bo nina sporočila.
Tako da oprsnica čaka ... ti jo kar pošljemo ali še počakamo da jo dodamo kakšnemu drugemu naročilu?

Lp, Črt



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1681 : 23 Junij 2008, 18:37:43
Če bi blo možno bi potem skupaj z majicami, da bo 50 eur :P Pa bo taprava za mojo mrcino? Drugače bosta pa zamenjala, ane :) Koliko pa stane?

...sledi svojim sanjam


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #1682 : 23 Junij 2008, 18:41:00
Stane 10,54 EUR - po besedah proizvajalca bi morala biti OK ... se jo da fino regulirati. Če pa slučajno nebi bila vredu, pa seveda lahko zamenjaš :)

Lp, Črt



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1683 : 23 Junij 2008, 18:42:21
Aha, ok :) Se pravi lahko počaka do majic? Ker potem bo ravno nekaj čez 50 :) Pa še nikoli nismo imeli brezplačne dostave :D >:D >:D

...sledi svojim sanjam


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1684 : 23 Junij 2008, 23:17:51
Mene pa zanima kaksne barve Super herote imata na zalogi??

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #1685 : 24 Junij 2008, 03:42:51
 :o  :o zdaj se te hladilne blazine dobijo tudi pri nas? Ravno ene 14 dni nazaj sem jih gledala na tujih stranehpa se mi nikakor ni izslo, če drugace ne zaradi primankjaja kartic.

smo improvizirali in vodo natocili v navadno blazino za na morje :-[ Se obnese, ce odstejem, da jo pes z telesno temperaturo hitro segreje, jo polnim vec kot eno uro in se dva mocna tipa rabim, da mi jo prestavita kamor zelim :D

Te nore ideje so bile rezultat tega, da vseeno stvar ni tako poceni in nakoncu se mulc razvajen nebi hotel gor lezat :) Ampak je bil navdusen, tako, da bo ocitno treba vsteti v proracun.... samo moram se preracunat ali se mi bolj splaca kupit blazino ali kaksnega "pool-guya" zaposlit, da bo polnil in nosil navadno  >:D

Bi se pa tudi jaz priporocal za kaksne info, kako se obnese pri psih, ki so bolj tezke kategorije...


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #1686 : 24 Junij 2008, 15:56:45
Jaz imam tudi vprasanje o CanineCoolerju - iz kaksnega materiala je ta stvar narejena, ali ima kaksno prevleko, po kaksnem principu hladi (se prikljuci na elektriko, je notri kaksen gel, ...) ... Mi je zadeva zelo interesantna, bi pa rada vedela, ce sploh pride v postev za moje ostrozobce.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #1687 : 24 Junij 2008, 19:48:38
ninci a boste KONG WUBBE še imeli v trgovini?  :)

Pa zanima me še, če se bo naslednjič lahko kaj dodatnega naročilo pri Karen Pryor?

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


pokica

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #1688 : 25 Junij 2008, 12:09:12

Tudi jaz bi prosila, za malo več informacij o CanineCoolerju. :) Kakor berem, se mi zdi super zadeva za tele vroče dni.  :o



Ch

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 2
Odgovori #1689 : 25 Junij 2008, 15:08:51
Nam bi tudi prav prišel en tak ta velik canine cooler. Čakamo, da bodo kupci podelili kakšno izkušnjo  ;).



zvezdicazaspanka

  • *
    • Prispevkov: 227
    • Točke: 0
Odgovori #1690 : 25 Junij 2008, 16:06:54
A so flexiji 8m classic tudi s tanko špagico ali samo na širok trak?

Tudi mi čakamo da kdo poda mnenje o canine coolerju...



mayča

  • *
    • Prispevkov: 526
    • Točke: 0
  • Brigitka in Nelči-Belči
Odgovori #1691 : 25 Junij 2008, 21:17:13
tudi mene zanima caninecooler  ::) sicer medium velikost.... je to že kdo sprobal? se obnese tudi v taki vročini kot je zadnje dni tu pri nas?


Fairyland

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #1692 : 25 Junij 2008, 22:55:03
Pozdravljeni vsi pasje oz. živaloljubci. Mi smo obsedenci z Chow Chowi ali bolje rečeno zaljubljeni smo v naših osem Chow Chowčkov;)
Torej odgovor vsem vedoželjnim o Canine Coolerju; z blazino sem se srečala pred leti v ZDA, kjer je uporaba teh blazin nekaj povsem običajnega, ni le nepogrešljiva na razstavah ( v boxu ), vožnji z avtomobilom ( sploh, če pes potuje v boxu, kjer je kroženje zraka deloma omejeno ), v vročini, ampak je izredno poznana in uporabljana, kot odličen terapevtski pripomoček. Namreč pri starejših, displastičnih in artritičnih kužkih ( pa tudi mladih in hiper aktivnih ), ki tako radi ležijo na betonu ali mrzlih ploščicah pridejo ZELO prav. Namreč učenek ležanja psov na takih površinah vemo vsi je slabo ( strup ) za kosti, kajti kosti se lahko podhladijo in pri psih z omenjenimi diagnozami stanje, ležanja na betonu le še poslabšajoTukaj pa sedaj nastopi Canine Cooler; ker ohranja odličen COOL občutek, psi zelo radi ležijo na njej, ni pa nikakršne bojazni podhlajevanja kosti + ker blazina vsebuje spominsko peno, ublaži stik s podlago ( ki je mehak in ne trd ) in s tem resnično omogoča psu najvišjo stopnjo udobja pri počitku, da ne omenjam CooL občutka.
Jaz jo torej uporabljam že več let oz. naši pesjanrčki, vsi naši kužki, ki so dolgih 9 ur potovali  v boxu z letalom domov so ležali na Coolerju in verjetno bili bistveno manj utrujeni, kot v primeru, da bi ležali na navadni blazini iz pene.
Predstavljam si, da bi blazina super prišla prav na dopustu, sploh v kempu ( kjer ni AC ), da se v senčki kuža na mehki blazini ohlaja...
Kako blazina deluje; blazino se enkrat aktivira in je aktivirana za vedno...Kako; Vanjo se vlije voda ( za medium blazino 10 L ), visoko tehnološka izpopolnjenost jedra s tekočino prežeta spominska pena omogoča konstantno ohlajanje na površino ( telesa psa, ki leži na blazini ) iz jedra ( notranjosti ).
To se sliši vse skupaj precej znanstveno zato je najbolje, da si preberete ta HIGH TECH na http://www.caninecooler.net/technology.php
Proizvajalec poleg Canine Coolerja že vrsto let izdeluje po enakem principu delujočo blazino za uporabo v humani rabi. V ZDA je to nepogrešljiv pripomoček v vsak domu...
Če ima še kdo kakšna konkretna vprašnja, na dan z njimi, bom poiskusila odgovoriti...Praksa je kljub vselej najboljša referenca. POZOR, ta blazina NI primerna za pse, ki so podvrženi žvečenju svojih blazin in ni za mačke z ostrimi kremplji... Zunanja plast je sicer izredno trpežna, resnično "simpl" za čiščenje vendar pa ne vzdrži ostrih predmetov ali ostrih krepljev, ki bi se po možnosti želeli še brusiti vanjo;)
Sicer obstaja tudi prevleka za tovrstne Coolerje sploh za tiste pse, ki si nad vse radi delajo"gnezdo" in kopljejo, ampak naši najraje ležijo samo na blazini in če je slučajno nanjo položena rjuhca jo skopljejo stran;)
Vsem skupaj lep pozdrav!
 


 



skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #1693 : 25 Junij 2008, 23:00:01
No fino :) Same prednosti :o Komaj čakam, da jo lahko sprobava ;)
Če bo fajna, bova itak še eno potrebovala, da bo ena doma, druga v službi.


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #1694 : 25 Junij 2008, 23:07:36
meni se zastavlja eno vprašanje: če se notri nalije 10 l vode, potem je ta blazina težka več kot 10 kg? To pa ni malo za prenašat sem in tja. Drugače si pa še vedno ne predstavljam čisto dobro, kako to deluje  :-[



mayča

  • *
    • Prispevkov: 526
    • Točke: 0
  • Brigitka in Nelči-Belči
Odgovori #1695 : 25 Junij 2008, 23:38:06
To je res - če je torej 10litrov vode, je potem ta blazina težka cca.10kg?? :-\ kar veliko za prenašat ::)

Drugače pa se mi zdi fajn zadeva, sploh za v kampe, ker se odpravljam letos za kar nekaj časa v šotor z obema psicama 8)
in kako higienično je potlej ta voda v blazini (kolikor sem prebrala, je ni potrebno menjati nikoli več)? in koliko dejansko ima nižjo temperaturo?


Fairyland

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #1696 : 26 Junij 2008, 01:37:55
Torej Canine Cooler; res je, vanjo gre 10 L in je namenjena za psičkov prostor. Prostor kamor gre počivat... Je pa res, da jo mi nosimo s seboj do avta, ko jo naši ljubčki potrebujejo, kadar se vozijo z avtom. Ni to štrapacna blazina, da bi jo nosili s seboj na sprehode... Drugače pa za medium blazino, ki tehta cca. 12 kg ni primerljiva s težo srednje velikega psa, ki tehta znatno več in jim moramo fizično pomagati v avto, tudi z dvigovanjem.
Vodo se le dodaja, iz izkušenj je tako, da letno kakšnih pol lita do litra.
V jedru je antibakterijsko delovanje, najbolje razloženo na spletni strani. Celoten patent ima najvišjo, medicinsko kakovost in kot že rečeno se uporablja za ljudi, zlasti za bolnike z rakom, ki imajo za seboj terapijo z obsevanji ( blagodejno vpliva na opekline )... Torej skrb za higieno je odveč...
Princip delovanja; medsebojno - vzajemno delovanje specialnih materijalov, tekočine in zakona termodinamike, ki ustvari suh, termoregulativen učinek in efekt spominske pene.
Blazina je TERMOREGULATIVNO ležišče, ki ustvarja optimalno temperaturo za psa; to pomeni tudi v hladnem vremenu omogoča optimalno temperaturo!
Sedaj poleti se je prav prijetno uležti nanjo saj te prijetno ohladi. Naši Chowčki imajo konkurenco, saj nam morajo blazine kdaj pa kdaj tudi odstopiti;)



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1697 : 26 Junij 2008, 06:56:52
Fairyland hvala za tvoje mnenje o tej blazini. Se pravi, da za večjega psa težkega nad 30 kg s plečno višino cca. 61-63 cm priporočaš, da kupijo to blazino L velikosti?

lp


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #1698 : 26 Junij 2008, 07:02:45
Skoda :( Jaz bi to tudi imela, samo moja Zara mora vse pogrizti, tako da zaenkrat odpade :(



dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #1699 : 26 Junij 2008, 09:06:17
Še eno vprašanje: če bi kupila L blazino in če nimam tako velikega prtljažnika (91x120 cm), ali je lahko blazina malo nagubana, zavihana (kot recimo deke), ali mora biti nujno čisto poravnana?



Fairyland

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #1700 : 26 Junij 2008, 10:37:30
Blazina je lahko zavihana, tudi jaz sem vzrediteljici od koder so naši Chowvčki prišli vedno naročila L blazino za medium box, zato, da nisem kupovala nove, ko je kuža odrasel. In seveda stranice so zavihane na vzgor brez problema.
Ja vsekakor L za psa s plečno višino 61 cm, da ima pes dovolj prostora in se lahko povsem zlekne.
NIKAKOR ni primerna za pse, ki bi jo žvečili. Ni nič strupenega v njej, ampak izgubi funkcijo delovanja, če je neposreden vdor zraka. Tudi, ko se jo napolni in nastane zračni mehurček, je le-tega potrebno izpustiti iz blazine. S pravo tehniko, ki mora biti napisana v navodilih za uporabo je prav enostavno.



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #1701 : 26 Junij 2008, 17:56:53
Mene pa zanima kaksne barve Super herote imata na zalogi??


Trenutno mislim da so na zalogi taki dve barvi kot sta prikazani v trgovini ... neka "Lime Yellow" varianta in "Caramel Orange" ... so Candy Color verzija ;)

ninci a boste KONG WUBBE še imeli v trgovini?  :)

Pa zanima me še, če se bo naslednjič lahko kaj dodatnega naročilo pri Karen Pryor?

Kong Wubba trenutno ni v planu... je pa dosti povpraševanja po njej... mislim da se še vedno dobi v Vet4U ;)

A so flexiji 8m classic tudi s tanko špagico ali samo na širok trak?

Tudi mi čakamo da kdo poda mnenje o canine coolerju...

Classic flexiji imajo trak samo na začetku (cca. pol metra) potem je vrvica ... Flexiji Compact pa imajo po celi dolžini trak.

Lp, Črt




ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1702 : 26 Junij 2008, 20:40:42
Evo končno smo dobili potrditev za uvoz Ottossonove. A ima kdo kakšne želje oz. predloge katere igrače se mu zdijo najbolj fajn?
Na voljo za uvoz so trenutno :
- Dog Fighter
- Dog Brick
- Dog Tornado
- Dog Smart
- Dog Spinny
- Dog Qulan
- Dog Pyramid

Mi imamo zaenkrat Dog Brick drugih pa žal v živo nismo sprobali, tako da če ima kdo kakšne izkušnje so več kot dobrodošle Wink

Lp nina



zvezdicazaspanka

  • *
    • Prispevkov: 227
    • Točke: 0
Odgovori #1703 : 26 Junij 2008, 20:57:00
Katere barve pa so na voljo pri classic flexiju?



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #1704 : 26 Junij 2008, 23:53:55
Uvoznik ima ponavadi na voljo Rdečo, Modro in Črno

Lp, Črt



terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #1705 : 27 Junij 2008, 07:36:07
Evo končno smo dobili potrditev za uvoz Ottossonove. A ima kdo kakšne želje oz. predloge katere igrače se mu zdijo najbolj fajn?
Na voljo za uvoz so trenutno :
- Dog Fighter
- Dog Brick
- Dog Tornado
- Dog Smart
- Dog Spinny
- Dog Qulan
- Dog Pyramid

Mi imamo zaenkrat Dog Brick drugih pa žal v živo nismo sprobali, tako da če ima kdo kakšne izkušnje so več kot dobrodošle Wink

Lp nina

 :o :o nina, zame lahko računaš Dog Fighterja. Kako hitro pa pričakujete da bodo začeli prihajat?

lp eva



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #1706 : 27 Junij 2008, 11:04:13
Jeeee!Komaj čakam!
A bo slučajno do takrat ko bodo majice,da bi kar vse skupaj naročila? :o
Jaz bi za začetek enega bolj enostavnega,sprobala pa še nisem nobenega,tako da tudi mene zanima kako kateri 'deluje'...Si bom malo prebrala.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1707 : 27 Junij 2008, 11:06:22
:o :o nina, zame lahko računaš Dog Fighterja. Kako hitro pa pričakujete da bodo začeli prihajat?

lp eva

Računam, da bomo najprej zaključili z "projektom" majice in potem pripeljemo v Slo. tole, ker če ne je naenkrat preveč vsega in tudi finančno ne bi šlo skozi.  Torej bi moralo biti v roku enega meseca  8)

Lp, nina





sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #1708 : 27 Junij 2008, 11:14:22
Hmmm,jaz bi najraje Fighterja,ali pa Smart ali Brick.Ti se mi zdijo za Lono najbolj zanimivi.



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #1709 : 27 Junij 2008, 11:16:16
Ok,važno da bo.Nina in Črt,res sta super,da imamo tudi v Sloveniji take fine reči po vajini zaslugi! :)
Sem res vesela,da imata toliko kvalitetnih pesjanskih stvari na zalogi,da lahko malo zapravljamo. :)