Dodatki k briketom

irenchy · 20541

irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #30 : 14 December 2005, 12:46:23
Rondo grozdja ne mara.....najprej sicer ko vidi, da vsi nekaj jemo hoče še on...mu ga daš ampak naredi več škode saj ga pljune ven in ga pohodi.....to mu je tudi zelo zabavno....podobno tudi pri mandarini itd. ::) ::) ::) ::) ::)

lep popoldan :)...jaz morm jit pa v šolo ::)

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #31 : 14 December 2005, 14:33:24
hoho .. Indi pa rad je grozde, sice rga ne je veliko, ma pa rad tudi mandarine pa pomarančke itd ..  ;D



~Lunca~

  • Gost
Odgovori #32 : 14 December 2005, 14:47:15
Res lepo je slišat kako razvajate svoje kosmatince...Vendar sem nekje slišala,da so dodatki včasih lahko zelo nezdravi...Ne vem,če je to res,vendar raje pazite na kužke :-\



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #33 : 14 December 2005, 17:20:17
Res lepo je slišat kako razvajate svoje kosmatince...Vendar sem nekje slišala,da so dodatki včasih lahko zelo nezdravi...Ne vem,če je to res,vendar raje pazite na kužke :-\

Če mene vprašaš ravno toliko kot briketi :-\. Kdo pa zagotavlja, da so v tistih briketih res tiste sestavine in da so tisti briketi res to kar moj pes potrebuje? Prodajalec, ki ima od tega dobiček, seveda.
Če bi želeli, da jedo res zanje uravnoteženo in prilagojeno vsakemu psu posamično bi hrano morali pripravljati posebaj zanje.

Se mogoče spomniš kateri dodatki so bili  omenjeni??

Lp nina



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #34 : 14 December 2005, 17:22:39
ja sicer pa ne vem kaj lahko škodi psu, če mu daš v takšnih količinah kolikor je pač priporočeno .. pa še boljše je ker je domače in vsaj veš kaj namešaš skupaj, pri briketih pa tega nikoli ne veš kaj dajo notri a ne  :)



*matei*

  • pejnourt
  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: -35
  • Porihtanc
Odgovori #35 : 14 December 2005, 17:27:28
Pri dobrih briketih imas vse sestavine navedene. Katere so ok in katere lahko skodujejo je pa druga.

Doma kuhana hrana je tezko pripraviti v pravilnih razmerjih, te vitamini oni vitamini itd... :)



~Lunca~

  • Gost
Odgovori #36 : 14 December 2005, 17:40:34
Sej ubistvu sem mislila povedati to kar je povedal matej.Drugače pa nimam nič proti tej hrani.Sam povem da sem slišala.So pa tudi briketi različno kvaliteti.Pri nekaterih lahko rečem da so zdarvi.



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #37 : 14 December 2005, 19:28:25
ja sej lahko vsak ponudi drek napiše pa da je puding  ;D :D



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #38 : 14 December 2005, 20:21:47
vsaka stvar je za neki dobra in za neki slaba ;)

lunca...slišala boš še veliko stvari ;)

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


~Lunca~

  • Gost
Odgovori #39 : 15 December 2005, 08:56:54
irenchy seveda,sam bol pametn je povedat tist kr slišiš,pa nej presodi tist,k we,a je res? ;D ;)



*matei*

  • pejnourt
  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: -35
  • Porihtanc
Odgovori #40 : 15 December 2005, 21:46:01
ja sej lahko vsak ponudi drek napiše pa da je puding  ;D :D

Zivimo pa v Butalah. Danes so prisotne razni inspekcijski uradi, ki skrbijo da proizvajalci ne zavajajo potrosnikov z napacnimi navedbami podatkov, v nasem primeru sestavin. ;)



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #41 : 27 December 2005, 15:14:37
En povzetek kj lahko dodamo pasji hrani:

* zmleta sončnična ali lanena semena
* sončnično olje
* ribje olje
* oljčno olje
* sončnično olje
* skuta
* sir
* jajca
* jogurt
* actimel
* makaroni
* riž
* redka polenta
* gres
* kefir
* mleko
* med
* kosmiči
* ajdova kaša
* ribe
* SUROVO ALI KUHANO MESO (piščančji želodčki, fileji, govedina, koščki salame)
* SADJE
* ZELENJAVA (popečene bučke, zelje, kuhana cvetača, pire krompir, nastrgan korenček, stisnjen paradižnik)

Bilo je vprašanje o jabolčnem kisu...

Verjetno ste že vsi slišali za to da pomaga pri hujšanju, ker raztaplja maščobo in oh in sploh...na ta način naj bi bil primeren za starejše pse, ki se mogoče ne morejo dovolj gibati, da bi pokurili odvečne kalorije. Tako da če imate bajskaste pse...hitro na kis  ;) Seveda koliko od tega je res  ::) Do kakšnega drugega pomena pa mi ni uspelo prit.


Pa še par dodatkov mi pride na pamet
* goveji požiralniki
* mesni odrezki
* goveje kosti
* piščančje in puranje meso
* hrenovka (narezana in predpripravljena na vse načine)
* brokoli, blitva, grah, čičerika
* palčke iz goveje kože
* topljen sir
* kakšna začimba (bazilika, majaron, origano, peteršilj

Se kdo spomni še kaj?

+1

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #42 : 27 December 2005, 18:59:50
Lunca ti si pa verjetno slišala da so slabi "umetni" dodatki in ne takšni kot so zelenjava, meso.,..reči ki jih mi sami pripravimo. Za te umetne bom verjetno rekla tako: tudi brikete je potrebno kupit kakovostne.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #43 : 28 December 2005, 19:27:49
Ali vašim psom date kdaj kaj drugega za pit kot vodo? Neonu včasih dam kamilice (jih ima zelo zelo rad), če slučajno driska Indijski črni čaj - s tem ni več problemov kar smo hrano menjali včasih pa tudi malo janeža iz istega razloga ker ga rad pije. Kakšen učinek pa lahko imajo pri psu čaji? Indijski npr blaži drisko če le ta ni nastala zaradi hrane ki jo pes redno dobiva.


Dodajamo psu lahko tudi vampe.

p.p. s čim si je zgornji post zaslužil točko  ???

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #44 : 28 December 2005, 21:12:55
Mi dajemo samo vodo, razen ko je driska damo Ruski čaj ja (oz. po tvoje indijski ;))

Točka pa za povzetek, vse na enem mestu ;)

Lp nina



Rozi

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 18 September 2012, 18:53:22
Moja buldoginja je danes dobila polito po briketih obaro z telečjimi jetrcami in telečjim srcem,dosti korenčka, paprike in bučkami. Na koncu pa začinjeno z žlico olivnega olja. Včasih dobi tune, kefir, jogurt,rumenjak, danes je pojedla jabolko, ker je videla da jo naš zajček je ;D, drugač pa fehta kr sama kar vidi od zelenjave v zajčji kletki,..naprimer, dans je zajec jedel papriko in jo je mogla tudi naša Rozi, ker drugač ne bi bilo mira. Parkrat na teden ji kupim kozje mleko,....še bi se dalo kaj najti,...v glavnem, pri nas je naš pes kot v Hilton hotelu  :D :D :D



arči

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Odgovori #46 : 04 Marec 2013, 21:12:34
Pozdravljeni!

Moj višavec je bil letos star 12 let. Opažam, da je postal precej nezainterisiran, manj živahen, ni več toliko pozoren in tudi z ostalimi psi mu ni več toliko do igre, hitro se utrudi. Ker sem mislila, da je kaj bolan, sem šla do veterinarja ki pa je rekel, da je za psa njegove starosti to normalno. Priporočate kakšne prehranske dodatke, ki bi mu dali več energije in živahnosti, ker je včasih kot da bi bil v depresiji.

"Dogs are not our whole life but they make our lives whole." [Roger Caras]


Aleksio

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #47 : 04 Marec 2013, 21:31:30
Lahko probaš začeti s surovim pa boš videla kako bo VENDAR se pred tem dobro poduči!  :)

Talk to the animals. If you do, they will talk back to you. But if you don't talk to them, they won't talk back to you, then you won't understand, and when you don't understand you will fear, and when you fear you will destroy the animals, and if you destroy the animals, you will destroy yoursel


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 04 Marec 2013, 21:41:16
Mogoče kak dorwest herbs?

Drugače pa se lahko tudi pri veterinarju pozanimaš, kake vitamine priporoča  ;)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #49 : 04 Marec 2013, 22:13:02
Ne bo odveč pogledat kri hemogram, biokemijo, preveriti stanje srca, ledvic in jeter. S pravo oskrbo, hrano, terapijo, je lahko še precej let vaš kompanjon.
Pravzaprav bi jaz to najprej naredila in potem glede na krvne rezultate posegla po vitaminih. Mogoče bo pa potreboval posebno dieto ali kaka zdravila.  Bi se splačalo preveriti tudi klopne bolezni.

Pravzaprav se popoln pregled krvi zelo priporoča pri pasjih seniorjih, vsako leto, ravno zato, da se pravočasno opazijo spremembe in se ukrepa že z dietno hrano in s tem se bistveno podaljša kvalitetno življenje. To pa je nek nezainteresiran veterinar. :/

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


moncy13

  • *
    • Prispevkov: 78
    • Točke: 0
  • Sky <3<3
Odgovori #50 : 04 Marec 2013, 23:26:39
Mogoče malo pozno ampak sem videla, da glede beljaka niste bili sigurni. Surov beljak vsebuje beljakovine, k preprečujejo izkoriščanje vitamina biotina, ki je za obnavljanje celic, dlake, ... Kljub temu en surov beljak na teden ne bo škodil ne psu in ne dlaki, če pa ne želite tvegati pa ločite rumenjak in beljak, tega spečete v ponvi, da zakrkne in v skledo dodate še surov rumenjak :)
Glede salmonele pa je tako, da se najverjetneje okužiš, če daš jajce iz hladilnika in ga pustiš nekaj časa zunaj, nanj se bo nabral kondenz, ki stanjša jajčno lupino, ki je iz kalcija in tako pridejo salmonele v jajce, katerega poje naš pes ali pa mi sami(do okužbe pride če jajce ni termično obdelano-skuhano ali spečeno)
Upam, da je bilo v pomoč ;D

Moncy in Sky


tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #51 : 04 Marec 2013, 23:42:55
Naša kužika bi pojedla vse... :o
Drugače pa ji dajem zraven briket riž na vodi kuhan, polnozrnate testenine, meso, kakšen košček posebne salame, polento, ajdove žgance (jih naravnost obožuje), korenček, cvetača, brokoli, bučke, obožuje jabolka, hruške, banane, kivi in jagode. V glavnem je en velik gurman. :)



tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #52 : 04 Marec 2013, 23:43:56
A potem beljak tudi za ljudi ni ok? ???



moncy13

  • *
    • Prispevkov: 78
    • Točke: 0
  • Sky <3<3
Odgovori #53 : 05 Marec 2013, 00:11:20
V zmernih količinah je OK, ni fajn s surovim ;) pretiravat.

Moncy in Sky


tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #54 : 05 Marec 2013, 00:22:57
Aha..no sej nobena hrana v pretiranih količinah ni ok...moja slabost so sladkarije.... :-[



arči

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Odgovori #55 : 05 Marec 2013, 19:58:24
Hja, na žalost imamo precej "čudnega" veterinarja, nič se preveč z veliko vnemo ne spušča v stanje psa. Odvisno kakšen dan ima. Bom šla preveriti kri, ampak k drugemu veterinarju. Hvala za nasvete.  :)

"Dogs are not our whole life but they make our lives whole." [Roger Caras]


LacenS

  • Gost
Odgovori #56 : 08 Marec 2013, 17:44:58
Pozdravljeni!
Psica ima precej prhljala, dlaka je brez leska...Frizerka mi je priporočala naj ji dodajam v prehrano olje.
Bi bilo grizzly lososovo olje ok? In če je kdo na forumu, ki ga dodaja svojemu psu, koliko olja porabite na mesec?(in koliko kg ima pes)
hvala.



LacenS

  • Gost
Odgovori #57 : 08 Marec 2013, 17:46:03
Hrano sem ji menjala pred nekaj dnevi-na taste of the wild. Tako, da še moram videt, če bo tudi hrana kaj pomagala.



čivava

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #58 : 07 Maj 2013, 19:17:27
zanima me kaj lahko dodam čivavi stari 2.5 meseca zraven briketov?? ???