Yorkshirski terier [yorkshire terrier]

Alya · 1707053

mamica_V

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
Odgovori #5490 : 09 Maj 2014, 08:14:15
Royal Canin sem jaz našemu dajala ca. 1 mesec. Potem sem takoj prenehala, saj je imel zaradi nje suho dlako, brez leska. Skratka jaz odsvetujem.
Naš zdaj uživa ob Lupo Natural in je zelo zadovoljen, dlako pa ima lepo in sijočo. :P



MP

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #5491 : 11 Maj 2014, 11:52:28
Zanimivo, hvala.. tukaj sicer ni te hrane, ampak bom preizkusila katera ji najbolj odgovarja :D Raste kot gobica in je zelo pridna.



La-yorki

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #5492 : 11 Maj 2014, 17:46:16
Mi mamo RC že hmm kakšno leto pomoje (: Pa ga lepo je in je to edina hrana ki je pri zbirčni riti aktualna toliko časa (: Tako da mi nimamo pripomb, malo dražja glede na ostalo v tem razredu po kvaliteti, ampak yorkiji itak pojejo tako malo da se to nepozna preveč :p



Nincha

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #5493 : 25 September 2014, 12:06:11
nekaj vaše pomoči potrebujem. imam 10 mesecev starega terierja. yorkija. prikupen, igriv, čuten, nagajiv, učljiv :) pa sej veste.
je precej velik ima 4 kg. črn in rjav. hranim ga 2x na dan, tako kot piše na embalaži hrane. pedigree.

moja vprašanja so:
- kdaj se prične hraniti samo 1 na dan? in katero hrano priporočate?
- sem iz celja, in me zanima kater pasji salon priporočate?

hvalaaa!

Nincha



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #5494 : 25 September 2014, 14:35:07
Pedigree vsekakor ni v redu (nevem kako vam tega že vzreditelj ni povedal  ::) ). In tudi ostale tapoceni hrane iz supermarketov niso ok. Piše že veliko v temah odprtih pod prehrano. Obvezno pa zamenjaj iz pedigreeja na kaj boljšega.  :)

Glede tega, kdaj se lahko začne hraniti enkrat dnevno sicer ne vem, najboljše da kar vzreditelja vprašaš. Imam pa eno vprašanje, in sicer zakaj tako veliko ljudi tako hoče psa hraniti samo enkrat dnevno? Jaz osebno hranim psa običajno v najmanj 2 obrokih, ker se mi zdi bolj primerno da večkrat dobi po manj hrane kot pa da se samo enkrat nabaše (to pri njemu pomeni da hitro zgolta vso hrano  :-X ), pa tudi za zasuk želodca je če se ne motim manjša verjetnost da ga pes dobi če ima več majhnih obrokov.  ??? Nobenega v nič ne prepričujem in po mojem mnenju je to kako hraniš največ odvisno od posameznega psa, samo zanima me kakšne točno so tolikšne koristi hranjenja v le enem obroku.  :)



cufko

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #5495 : 26 September 2014, 23:10:52
Pozdravljeni.

Prosim za vaše mnenje oziroma nasvet in sicer glede hrane.

Naš Cufko je star tri leta in ze nekje pri 6 mesecih smo mu pričeli dajati hrano Orijen. Z hrano smo zadovoljni vendar mi veliko ljudi pove, da je hrana premočna za našega yorkija. Naj bi bilo preveč beljakovin kar bi lahko kasneje slabo vplivala na ledvičke.
Kakšno je vaše mnenje? Naj zaenjam hrano?



Guess

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #5496 : 21 December 2014, 18:36:06
Zdravo!

Pri moji 1,5 let stari yorkici sem pred nekaj meseci tik nad smrčkom na desni strani opazila, majhno področje brez dlake. Ob rednem opazovanju sem opazila,da se to področje brez dlake, sicer zelo počasi, veča.. prav tako je tudi na levi strani ob smrčku dlaka že nekoliko zredčena. Zadnjih nekaj tednov pa se je psička začela tudi izrazito praskati po smrčku. Kaj bi lahko bil vzrok temu? Alergija? Prehranjuje se izključno z briketi..zdaj sem ji kupila take, ki ne vsebujejo piščanca in žitaric (saj sem brala, da to dvoje dostikrat povzroča alergijo)... dejstvo je, da jo smrček zelo srbi. Prosim za nasvet oz kaj menite, da bi bil vzrok temu?

Hvala in lep pozdrav :)



lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #5497 : 21 December 2014, 19:01:33
Lahko bi bila mikrosporija. Pelji jo k veterinarju, da vzame ostružek in preveri.


xeres

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #5498 : 26 Februar 2015, 22:24:13
Pozdravljeni ljubitelji Yorkijev!
Razmišljam o nakupu pasemskega samčka Yorkshire terrier, pa me zanima kako se pridobi vzrejno dovoljenje? Hvala za vaše odgovore.



Panama

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Little Dreams come true...
Odgovori #5499 : 27 Februar 2015, 08:24:22

Be My Sp´Icy Dream-Dreamy
www.mojalbum.com/panama


exauro

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #5500 : 17 Januar 2016, 15:56:21
Živjo
V naši psarni smo dočakali zdravo leglo rodovniških yorkshirskih terierjev vrhunskih staršev. Zainteresirane prosim da me kontaktirajo na 031405411 ali pa na pia.dancer112
Hvala :)