Neješč pes

Gaya · 56670

Yushy

  • *
    • Prispevkov: 107
    • Točke: 0
Odgovori #90 : 27 Januar 2013, 18:43:30
Pes si zmišljuje ravno toliko kolikor se mu pusti, da si. Komur pač paše, da si pes sam jedilnik izbira tudi OK.



karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #91 : 30 Januar 2013, 13:25:31
Ok imam situacijo.

Bom začela na začetku, toliko da vidite kaj je moja teorija. Lani avgusta smo dobili novega člana v hišo. Večji ko je, več pozornosti potrebuje, tako da imam manj časa. Sicer Eva ima še vedno isto število sprehodov na dan, isto časovno dolgi... poskušam biti enako aktivna z njo na sprehodih kot prej - žogica, igranje (če nama sin dopušča), trikci itd. Doma pa žal zaradi dojenčka ne morem se ji več posvečati toliko. Problem?

Nehala mi je jesti. Nič noče. Briketov, konzerv, riža, priboljškov, rib, celo jetrica ki jih obožuje.. NIČ NIČ. Zmrduje se nad vsem, povoha skledo in se obrne in gre na svoj kavč ležat. Na sprehodih je živahna kot vedno, tudi da bi jo kaj bolelo ni  za videt. Ali je možno, da ji manjka ta čas, ki ga je prej imela od mene, zdaj pa se je skrajšalo vse skupaj in zato štrajka s futrom?



njufkaAisha

  • Gost
Odgovori #92 : 30 Januar 2013, 14:07:14
živjo,si mogoče pomislila če ima gliste,ne bo mu škodilo če ga razglistiš,takrat kužki tudi zavračajo hrano
(to je pametno parkrat na leto naredit  tudi zaradi otroka).
Drugače pa poskušaj in vstrajaj še naprej,pa čeprav tudi iz roke,samo da se nebo navadil....
Želim lep dan.



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #93 : 30 Januar 2013, 14:25:55
Kaj pa ti narediš kadar noče pojesti? Jo gledaš, vzameš hrano, primešaš kaj novega, nič? Lahko je to tudi način izsiljevanja tvoje pozornosti...



san-san

  • *
    • Prispevkov: 353
    • Točke: 0
Odgovori #94 : 30 Januar 2013, 21:17:59
Pri meni je blo pa tako, da je pes nehal jest.. najprej svoje brikete, čez čas še vse ostalo.. (sem na začetku tudi mislila, da me zajebava in si zmišljuje ), pa smo šli čez en teden h veterinarju in testirali za erlihijo, ki je bla pozitivna.  Ker pol je tudi pit začela dosti in lulat dosti, to pa ni uredu..


LacenS

  • Gost
Odgovori #95 : 30 Januar 2013, 21:57:51
Pes si zmišljuje ravno toliko kolikor se mu pusti, da si. Komur pač paše, da si pes sam jedilnik izbira tudi OK.

Se popolnoma strinjam. Psica zdaj brez problema poje brikete, ko ji jih dam-sicer ne z blaznim navdušenjem, jih pa poje. Zdaj bo pa samo potrebno počakat, da se vidi, če ji odgovarjajo(prebava, dlaka...).
Sem pa delala tako, da sem ji brikete dala in po 15 min vzela. Prva 2 dni je še hodila za mano in me "prosila", če bo še kje kaj drugega padlo, zdaj pa je tudi to prenehala :D.

lp



karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #96 : 31 Januar 2013, 09:15:14
No mi smo včeraj tudi bli pri veterinarju. Ima navidezno brejost in vnetje maternice. Moja teorija ovržena.



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #97 : 31 Januar 2013, 12:18:11
Ojej :(



njufkaAisha

  • Gost
Odgovori #98 : 31 Januar 2013, 12:34:06
Saj bo vse vredu,samo pazite,da je ne božate preveč po trebuhu.(pospešuje nastanek mleka)
Verjetno je pa tako dobila zdravila,proti nastajanju mleka.
Želim da "brejost"hitro mine.



karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #99 : 31 Januar 2013, 13:38:04
Saj bo vse vredu,samo pazite,da je ne božate preveč po trebuhu.(pospešuje nastanek mleka)
Verjetno je pa tako dobila zdravila,proti nastajanju mleka.
Želim da "brejost"hitro mine.

Ja smo dobili antibiotike, mleka sicer nima.. je pa zelo jokava in cela scrkljana.. sem v dilemi.. želela sem si vsaj eno leglo imeti z njo.. tako da bomo delali na tem, da nam rata vzrejno dovoljenje dobiti do naslednje gonitve ... če ne bo možno bomo kar dali jo sterilizirat :(



njufkaAisha

  • Gost
Odgovori #100 : 31 Januar 2013, 13:44:30






Saj bo , ne gledat tako črno,samo ne se prenaglit z sterilizacijo,počakaj da mine nekaj  gonitev , prej ko se odločiš za ta poseg,boš videla,da  se bo vse dobro izsteklo, upam pa, da bo dobila vzrejno dovolenje res pred naslednjo gonitvijo,ne je "preveč" cartat,tako bo navidezna brejost hitreje minla.(čim več naj pije!!!!!!)



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #101 : 31 Januar 2013, 13:50:15
Meni se zdi bolj problematično vnetje maternice kot navidezna brejost... Saj nekje na forumu je že tema o navidezni brejosti - pač ne crkljat, čimbolj zaposlit psico (čeprav ne vem koliko je lahko aktivna zaradi vnetja?).

Moje čisto osebno mnenje je, da bi tudi psico z vnetjem maternice sterilizirala oz. eno leglo, če je želja po tem in potem sterilizacija (če seveda vnetje ni tako hudo, da bi bilo takoj za operirati).



karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #102 : 31 Januar 2013, 22:31:38
Meni se zdi bolj problematično vnetje maternice kot navidezna brejost... Saj nekje na forumu je že tema o navidezni brejosti - pač ne crkljat, čimbolj zaposlit psico (čeprav ne vem koliko je lahko aktivna zaradi vnetja?).

Moje čisto osebno mnenje je, da bi tudi psico z vnetjem maternice sterilizirala oz. eno leglo, če je želja po tem in potem sterilizacija (če seveda vnetje ni tako hudo, da bi bilo takoj za operirati).

Ja saj mi smo hoteli imeti eno leglo, ker je res krasna pesula, karakterno, delovno, zdravsveno in bi bilo škoda da se linija prekine (razen ene sestrice, so vsi drugi kužati kavč psi, že kastrirani ali sterilizirani)..

 ja brejost ni težava, težava je ta maternica in bo šla sigurno pod nož. Samo vprašanje je kdaj.

To kako je lahko aktivna nimam pojma, ker ona sicer se je drugače obnašala, ampak ne tako da bi jo karkoli bolelo, samo bolj depresivna mi je zgledala, na sprehodih je bila povsem normalna. No ne bomo blatili teme, torej, če vam neha jesti in je minil kak čas po gonitvi, je tudi to opcija :)



njufkaAisha

  • Gost
Odgovori #103 : 01 Februar 2013, 08:37:14
Jutro karamela86
kako ste kaj prespali noč?



AnjaDona

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 0
Odgovori #104 : 02 Februar 2013, 18:13:31
Uh pri nas pa j ravno obratno. Dona poje vse kar vidi, brikete zmaže v manj kot pol minute. Mene je res strah da se bo enega lepega dne zadavla...  :-\

Dobiva pa obrok 2x na dan po 60g.


Dami

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #105 : 11 Maj 2016, 12:34:52
Jaz pa pri svojem 7-mesečnem psu opažam, da mu do briketov ni več tako kot prej - včasih je bil problem, da se mu je preveč mudilo jest.  ::) No, se mi zdi da od kastracije naprej (to je edina sprememba ki jo je zdaj doživel) mi pa pušča brikete ali pri zajtrku ali pri večerji.

Je namreč 2x na dan - en obrok vse v posodo, ostalo pa večino iz roke - kar ostane pa včasih iz posode. Za nagrado imam vedno v vrečki brikete in sir in že pri nagradah brikete pogosto zavrne, sir vedno poje. Sir je mišljen kot boljša nagrada za bolj težke zadeve. Postavo ima sicer OK, giblje se par km dnevno, aktivna igra...
Hrano imava Happy dog nature za mladičke, ker ima po njej še najbolj kompakten kakec, v primerjavi z drugimi ki sva jih imela (navaden happy dog, barking heads, monge, bosch).
Ko smo že pri kompaktnosti kakca - tudi ta bi bil lahko boljši - pobiranje po travi je živa mora, kar najbrž ni OK. Sploh glede na to, da poje precej sira, ki menda lahko zapira? Pa tudi zelo pogosto proizvaja kupčke - na sprehodu (ki je lahko tudi 6 ur ali več po obroku iz posode) tudi do 2x, pa že prej 1x doma... Malo čudno se mi zdi, ko sem brala tole temo za nazaj... ???

Mu pustim zmanjšane porcije (kolikor ne poje dam nazaj), dajem spet 3x na dan, menjam hrano?  Veterinar sicer ni nič rekel začetek meseca ko sva bila tam, da karkoli ne bi bilo ok - teža, koža,...



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #106 : 11 Maj 2016, 12:58:05
Kastrirani psi porabijo manj energije, tako, da pazi, da se ne bo poredil. Sicer močno upam, da ni večja pasma 20+kg odrasle teže, ker tako zgodnja kastracija lahko pomeni hude težave z okostjem in poveča riziko kostnega raka. Velike pse, se kastrira, ko dosežejo končno velikost in se razvoj okostja zaključi-tam okoli 18+ meseca, še bolje po 24 mesecu.

Jaz se glede ne-ješčnosti ne bi sekirala, če pes ni presuh (rebra se morajo z lahkoto otipat, tudi hrbtenica) in če se počuti OK.

Bi se pa zamislila nad ustreznostjo sestavin, ker mu očitno nekaj ne ustreza, ogromni kupi drega, premalo čvrsti. Najugodnejša varjanta je bioresonančno testiranje in tudi okoliški veterinarji to opcijo podpirajo in priporočajo, prav tako pa tisti, ki so to že dali skozi. Osebno bi se odločila za Nabergoja imaš pa več opcij.

Sir pa-ja, majhne količine, dodatek, priboljšek, kot skuta, jogurt.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Dami

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #107 : 11 Maj 2016, 13:41:16
Hvala za odgovor  :)

Ne, ne, srednje velik je (trenutno ene 12 kil) - ima malo terierja v sebi in mi je bilo svetovano bolje prej kot prepozno. Če sem popolnoma iskrena, me je bilo strah da bo razvil kakšna neželena vedenja (naskakovanje, uhajanje,...) in sem že zaradi tega imala namen to naredit čimprej. Saj to vem, da se po kastraciji veliko psov lažje zredi, zato me je pa toliko bolj presenetila tale neljubezen do hrane.
Mu bom pa dajala, kolikor bo pojedel, sploh če bosta teža in vedenje okej - saj se mi zdi nekam miren, pa že ne vem ali imam "privide" ali se mi samo zdi, ali je posledica tega da je več notri (v pesjaku se po mojem navzame živčne energije  :() - bomo gledali na daljši rok kaj bo. Saj ne pusti veliko, ampak je to res taka sprememba od prej, da me je zaskrbelo - moj prvi pes in je pač vse novo, spoznam se pa tudi teoretično ne. Ima pa krasen čut za izsiljevanje, moram pazit da me ne obrne.  ;D

Kakšne gliste ne bi smele biti problem? Ne bi mu pretiravala s tistimi tableti, nazadnje jih je dobil ob zadnjem cepljenju februarja se mi zdi.

Sestavine sem že malo gledala - že prej zaradi konsistence kakca, bom še podrobneje. Sploh mi ni  potegnilo, da bi moral samo 2x ali recimo 3x kakat, ne pa toliko...  :-[ >:(
Imam še par hran v mislih, ki bi mu jih lahko probala - oz. najprej preverila sestavine in potem mini testno verzijo. Prej nikoli ni imel težav z menjavo hrane, zato bi upala menjat (ne ravno vsak teden). Jogurt in skuta najbrž polnomastna, katerekoli znamke?

Bom razmislila, bioresonanca je fajn ja (imam osebne izkušnje  :)). Bom pogooglala, ker vem da z primerjanjem sestavin lahko ali pa tudi ne zadaneš točke problema.

Saj za nagrade bova zdaj probala več z igro, samo za kakšno nagrajevanje lepe hoje ali sedenja mi igra razen ob koncu seta vaj ne pride ravno v poštev. Bi mu sploh raje dajala kakšno jabolko, pa ga celega pogoltne in če pa že žveči pa traja in traja...  ::)