Whiskas

katya · 45709

catjusa

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
Odgovori #90 : 10 September 2008, 11:16:13
Mi smo tudi probali s Whiskas takoj ko je bil muc naš, pa brez izkušenj. Itak se je začelo branje po internetu pa forumih, pa sem ugotvila, da je to bad  :P Zamenjali hrano (trenutno briketi: Orijen, konzerve: Almo nature)... uf... in zadnjič sem pozabila vse skupaj nekje, pa sem na hitro šibala na Petrola po Whiskas... ma moj mačkon je bil raje lačen dokler nisem njegove hrane prinesla...

Še nekaj glede zdravil: naša psička je imela vnetje očk, in seveda grem k veterinarju, dobim neke kapljice. Ker sem sama bolj revež na očkih občasno (hihi kakršen lastnik takšen pes ;)) imam zalogo kapljic takšnih in drugačnih doma. Pogledam pasje: izdelovalec ALcon, isti kot mojih... gremo gledat sestavine: iste.... a ne koncentracija mora biti druga... In grem k vetu na pregled, zraven prinesem še moje kapljice, pa je rekel da bo vsaj pogledal. No baje si jih analizirali in ugotvili, da so iste kapljice... Saj vem da je vet, ampak če že zdravnikom včasih ne zaupam tud njemu ne bom. In raje kupim tiste ko so za živali.




ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #91 : 10 September 2008, 12:57:19
Še nekaj glede zdravil: naša psička je imela vnetje očk, in seveda grem k veterinarju, dobim neke kapljice. Ker sem sama bolj revež na očkih občasno (hihi kakršen lastnik takšen pes ;)) imam zalogo kapljic takšnih in drugačnih doma. Pogledam pasje: izdelovalec ALcon, isti kot mojih... gremo gledat sestavine: iste.... a ne koncentracija mora biti druga... In grem k vetu na pregled, zraven prinesem še moje kapljice, pa je rekel da bo vsaj pogledal. No baje si jih analizirali in ugotvili, da so iste kapljice... Saj vem da je vet, ampak če že zdravnikom včasih ne zaupam tud njemu ne bom. In raje kupim tiste ko so za živali.



 ::) Veliko stvari, ki se uporabljajo v humani medicini se uporabljajo tudi v veterinarski. In ne vem zakaj kapljice za oči, če so dobre za ljudi niso dobre za psa? Če gre za vnetje in dobiš antibiotične kapljice na recept, bodo pomagale al pri psu al pa pri tebi. Ne komplicirat tam kjer ni treba. Psi tudi dobivajo antibiotik Summamed, pa Amoksiklav (ki je v veterini pod imenom Synolux) gre pa za isto zadevo in isto koncentracijo.  ::)






Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #92 : 10 September 2008, 13:57:58
Jop Cloramphenicol za mačje oči je isti kot človeški. Prav tako Tobrex mazilo. Saj marsikaj za psa/mačka dobiš v lekarni na veterinarski recept. Dajo ti isto kot zate, samo plačaš nekaj, kar bi na navaden človeški recept dobil zastonj.

8)


catjusa

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
Odgovori #93 : 10 September 2008, 13:59:12
ma ok, sestavo še razumem da je ista :) bolj sem bila skeptična glede na koncentracijo... Je pa res, da je prejšnja psička bila srčni bolnik in je 4 leta in pol živela na tabletih, ki so namenjene ljudem z istimi težavami... pa sem se šele zdaj spomnila  :-[



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #94 : 10 September 2008, 14:25:20
A pod sestavo ne piše tudi koliko procentov je?  ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


catjusa

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
Odgovori #95 : 10 September 2008, 15:07:42
možno ja... ampak to je že nekaj časa nazaj. Bom prav pogledala če imam kje pasje spravljene... Ampak smo že malo OT.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #96 : 10 September 2008, 17:22:48
možno ja... ampak to je že nekaj časa nazaj. Bom prav pogledala če imam kje pasje spravljene... Ampak smo že malo OT.

Pasje in človeške kakpljice za oči se nič e razlikujejo. Koncentracije so enake, ker gre za izdelek iz humane medicine. Tako, da jih nima smisla iskat. Če ti jih je dal veterinar ali pa si jih kupila na vet. recept v lekarni so enake kot za ljudi.



catjusa

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
Odgovori #97 : 10 September 2008, 17:48:53
thanks... bom drugič prišparala par €  :P



catjusa

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
Odgovori #98 : 10 September 2008, 17:49:49
thanks... bom drugič prišparala par €  :P

Bo pa več za mačjo hrano  :o



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #99 : 10 September 2008, 19:07:35
thanks... bom drugič prišparala par €  :P

Ne vem sicer ampak ok... bom še malo pametna ::) Vse kapljice za oči, sploh antibiotične tipa Tobrex, Tobradex, Maxidex, Maxitrol... so uporabne SAMO 1 mesec po odprtju! Tako, da jih je treba it pri ponavljajočih se vnetjih iskat vsakič sproti.

Smo pa full daleč prišli od Whiskasa ::)



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #100 : 10 September 2008, 22:45:23
Aja sem mislila, da je govora o briketih, pa sem šele zdaj videla da so to ubistvu vrečke.Ampak ok tisti stranski proizvodi me še vedno motijo...
Samo meni še zdaj ni jasno zakaj je v vrečkah tako malo beljakovin v primerjavi z briketi? V povprečju naj bi jih pa bilo za mačke tam nekje med 25 in 30 %...



catjusa

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
Odgovori #101 : 11 September 2008, 10:32:13
ninci: vem, jih imam večinoma stalno na zalogi, na žalost imam sama težave  :'(

sicer pa evo ravno včeraj sva izbrskali še ostanke enega whiskasa, ki mu še ni pretekel rok (neki vzorec briketov) in sva jih zmešali z Orijenom... Ja zjutraj sem lahko samo Whiskas stran vrgla, ostalo je bilo veselo v trebuščkih....



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #102 : 02 Avgust 2010, 10:15:17
RC
Dehidrirano perutninsko meso, riž, rastlinski proteinski izolati, živalske maščobe, koruza, koruzni gluteni, hidrolizirane živalske beljakovine, rastlinske vlaknine, L-lizin pesni rezanci, fruicto-oligo-saharidi, ekstrat kvasa, taurin, DL-metoinin, izvleček žametnic, likarnin.
Whiskas junior
žita, meso in stranski proizvodi predelave mesa, , ekstrati rastlinskih beljakovin, olja in masti, stranski proizvodi rudninskega porekla, rudninska posamična krmila, mleko in stranski proizvoddddi predelave mleka, zelenjava, taurin.