Vprašanja

Ula82 · 3017

Ula82

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 1
: 31 Marec 2007, 23:56:19
Jaz sem tista, ki sem pisala temo Help! Zdaj se je ta nedloga umirila in je prav prijetna psička. Nehala je prosjačit tolko, pa tudi bolj me posluša in razume. Imam pa vseeno nekaj vprašanj. V šoli zna vse, sicer smo pri čistih osnovah v šoli a nama gre zelo dobro.

Zakaj pes grize zid? Naredila mi je velko lukno v zidu!
Na sprehodi ji včasih nekaj ne paše in začne skakat in me gist, ko utrgana in to traja kar ene dve minuti, potem se pa kar naenkrat umiri.
Vse kar je svinjskega na tleh gre v njen gobček. Kako to preprečiti,  razen, da jo vlečeš stran? Meni se ful gravža potem tisto svinjarijo iz njenega gobca prijet.Ker je to toaletni papir, plenica, svašta. Fuj kako so ljudje nagravžni, še ti bogi mestni travniki, ki jih imamo, pa mečejo vse po vrsti, tako, da tisti, ki to počnete, sram vas bodi! >:(
Dvakrat ji je kar ušlo, se je polula na posteljo pa enkrat med igro. Tri dni je bla kolegica pri meni in vsakič, ko jo je zagledala se je polulala. :-\ Drugače kar pridno lula zunaj, prej tega nikoli ni delala, da bi se med igro ali ko koga vidi, ki je nov. Isti dan je bil en gospod pri nas, pri njemu se ni polulala, pa ga ne pozna, ko je pa to kolegico vidla se je pa vsakič. ???
Hvala vam vnaprej za odgovore!



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #1 : 01 April 2007, 00:06:58
Vse kar je svinjskega na tleh gre v njen gobček. Kako to preprečiti,  razen, da jo vlečeš stran? Meni se ful gravža potem tisto svinjarijo iz njenega gobca prijet.Ker je to toaletni papir, plenica, svašta. Fuj kako so ljudje nagravžni, še ti bogi mestni travniki, ki jih imamo, pa mečejo vse po vrsti, tako, da tisti, ki to počnete, sram vas bodi! >:(
Se strinjam... Najboljša varianta (vsaj za mojo je bila), da sem jo naučila spusti. Na začetku z igračko, med igro in vsakič, ko je spustila, je dobila nagrado. Zdaj (vsaj po večini) tudi če kaj pobere rečem spusti in ona zadevo spusti. Seveda sledi obilna nagrada in še obilnejša pohvala  ;). Druga možnost je pa, da se spremeni lokacija sprehodov. Samo na žalost je svinjarije povsod preveč.
Dvakrat ji je kar ušlo, se je polula na posteljo pa enkrat med igro. Tri dni je bla kolegica pri meni in vsakič, ko jo je zagledala se je polulala. :-\ Drugače kar pridno lula zunaj, prej tega nikoli ni delala, da bi se med igro ali ko koga vidi, ki je nov. Isti dan je bil en gospod pri nas, pri njemu se ni polulala, pa ga ne pozna, ko je pa to kolegico vidla se je pa vsakič. ???
To je pa čista podrejenost ali pa strah. Sklepam, da je kolegica ni nič slabega naredila, torej mora biti nekaj na njej česar se psička boji ali pa se tako avtoritativno drži/obnaša, da se ji tako podreja. Kaj od tega drži boš najbolje presodila sama.
Tega s skakanjem si pa ne predstavljam najbolje, mogoče je to njen način s katerim bi te rada pripravila do igre  ???. Opazuj kaj narediš oziroma kaj se dogaja preden začne s takšnim norenjem.
Si sigurna, da zid je ??? Je to iz dolgčasa, ko je sama doma?
lp
T.

8)


husky_girl

  • *
    • Prispevkov: 255
    • Točke: 3
Odgovori #2 : 01 April 2007, 08:03:24
Začne skakat takrat ko kaj vadita oz. se učita na sprehodu? Ker ko se midve s Sany učiva zelo dolgo in me ima že polhen kufer, začne skakt po men, na ta način mi hoče povedat, da bi zdej pa rada počela kej bl zanimivga ;)
Se strinjam s Tečko da bi bilo fino če jo naučiš spusti, in to kar se da hitro, ker pes lahko poje kakšno zastrupljeno stvar. V našem koncu tam ob sprehajalni poti, kjer je veliko psov in majhnih otrok kar ležijo piščančja bedra in drugi kosi mesa, se je za prašat zakaj ??? >:(
Kar pa se tiče lulanja, pred nekaj leti je moja mama k sebi vzela zanemarjeno do konca prestrašeno psičko. Ko te je zagledala je mahala z repom, skakala po tebi od veselja vmes pa se je še polulala. Problem se ni rešil kar čez noč, jo je pa veliko vozila med ljudi in ko so prišli obiski je bila vedno zraven psičke, da ji je z mirnim glasom prigovarjala čeprav ni psička kazala nobenega strahu.

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself. (Josh Billings)

http://saniya.moj-album.com/


Ula82

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 1
Odgovori #3 : 01 April 2007, 22:40:21
Ona skače ne, ker bi se rada igrala, to se spomni pred in tudi po igri. Včasih, ko greva na sprehod, hodiva samo minuto, ko začne s tem. Pri tem še grize. Zid je jedla takrat, ko smo bli doma. Je možno pomanjkanje kalcija. Čudno, ker ima brikete z vsemi možnimi vitamini in minerali.



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #4 : 02 April 2007, 09:07:27
Gremo lepo po vrsti:  ;)

Mladi psi se bodo, če jim je dolgčas, lotili vsake stvari, ki se jim zdi primerna za v gobec.

Mislim, da na sprehodu skače po tebi, ker bi se rada igrala. Reci ji sedi in počakaj, da su umiri, potem se pa igrajta.

Lulanje pa je pri mladih psih precej pogosto. Če je še zelo mlada, moraš upoštevati, da se po igri vedno mudi lulat in jo zato vedno po igri odnesi na za to primeren kraj. Če kdo pride na vrata, se verjetno polula od veselja. Moja je to delala še dolgo, zato jo je vsak obiskovalec ob prihodu ignoriral tako dolgo, da se umirila.

Tecka, ni nujno, da se polula od strahu. Če se psička vrže na hrbet in polula, potem ja, drugače pa sploh ni nujno. Jaz prej mislim, da od veselja.

Kristinca & Florinca