Havanski bišon [Havanese]

Alya · 366400

JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #120 : 26 Junij 2009, 12:14:21
Resnično stiskam pesti, da se vam bo s paritvijo in malimi kepicami  izšlo kot načrtujete!  :o
In hvala bogu, da ste se odločili za ne-slovensko (zgoraj omenjeno  :-\ ) paritev!
Jaz osebno iz zgoraj navedene psarne NIKOLI ne bi vzela mladiča.
Lp in srečno, Katja



Medvedka

  • *
    • Prispevkov: 333
    • Točke: 0
Odgovori #121 : 26 Junij 2009, 21:08:59
Zakaj ne??  ??? Je že res, da v nekaterih psarnah, kjer imajo veliko psov lahko dobiš nekvalitetne mladiče, toda vzrediteljica se ukvarja samo z njimi in jim res posveča veliko časa (živali nima za zaslužek, ampak za veselje)  8) Pazi tudi na rodovnik in ima pse z različnih koncev Evrope - sicer je samo s spletne strani težko presoditi, ampak živali se imajo pri njej super  ;)

LP!


Tadeja

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #122 : 27 Junij 2009, 11:19:53
[Pazi tudi na rodovnik[/quote]

ne vem, koliko poznaš sceno s havanci...

"Odgovoren si za tisto, kar si udomačil..." (A. de Saint-Exupery)


Tadeja

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #123 : 27 Junij 2009, 11:36:14
[Pazi tudi na rodovnik

ne vem, koliko poznaš sceno s havanci...


Da dodam... Zdaj je res vse po "regelcih". Tako da super.  :)

"Odgovoren si za tisto, kar si udomačil..." (A. de Saint-Exupery)


JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #124 : 29 Junij 2009, 13:56:05
Oprosti, Medvedka; spregledala tvoje vprašanje!  :-[
Zakaj ne? Zato ker spremljam forume in se je precej pisalo okrog te psarne in mladičev. Iz tega stališča. Kako pa v tej psarni skrbijo za naraščaj pa res nimam pojma in tega ne morem komentirati.
Poudarjam pa, da je to zgolj moje osebno mnenje.
LP, Katja



tarci

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #125 : 05 Julij 2009, 21:08:42

Moja Baby blue je iz te psarne in pri KZS vse štima, preverjeno. Ima št 10 in je super punca stara 4 mesece.



Medvedka

  • *
    • Prispevkov: 333
    • Točke: 0
Odgovori #126 : 06 Julij 2009, 11:33:14
Tarci, lepo da si se oglasila  :)
Tvoja psička je res pravi cukerček  :o se vidi, da uživate! Ali plava v morju?

No, sem se seznanila s sceno o havančkih in mislim, da bi morali nekateri kar precej stvari vzeti nazaj oz. se boljše pozanimati o vsem skupaj  :-\
Ne razumem pa, kako si lahko osebno mnenje sestaviš samo na podlagi forumov, JennyK  ??? Jaz bi se na tvojem mestu raje osebno pozanimala o vsem skupaj in si šele nato sestavila osebno mnenje  ;)

lp


tarci

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #127 : 06 Julij 2009, 18:17:22
Zdravo, morje je samo okušala  :P, plavala pa ni, po mojem je še premajhna siliti se mi jo zdi pa brez smisla ker je bilo tudi za mene mrzlo. Na morju smo jo imeli s seboj, ker je nisem hotela pustiti doma. Je zelo nežna in navezana na nas tako da jo imam tudi v službi s seboj. Sem bila zelo presenečena da je bila lahko na hotelski plaži v Bernardinu in v vseh lokalih in trgovinah z nami, stanje se izboljšuje.



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #128 : 31 Julij 2009, 08:29:21
Pozdrav vsem skupaj!
Spelamg - kako kaže?  :o
Oprosti, Medvedka, ker sem "ignorirala" tvoje vprašanje, vendar zaradi odstotnosti zadnje tedne nisem nič pregledovala portala.
Morda sem se v prejšnjem postu narobe izrazila. Torej osebno mnenje si vsekakor ne bi drznila javno podajati samo na podlagi prebiranja forumov. Vsekakor se zavedam, da takšna mnenja niso vedno objektivna. Moje mnenje temelji tudi na čisto preverljivih dejstvih. Kaj več pa o tem ne bi pisala.
Nikakor ne želim kogarkoli blatiti! Mi je pa v interesu, da se morebitni kupci (generalno, ne velja le za to to pasmo) resnično dobro pozanimajo, od koga bodo kupili mladička.  ;)
LP vsem v teh resnično vročih dneh, Katja



spelamg

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #129 : 08 September 2009, 12:42:53
Hojla vsem skupaj!

Takoj naj povem, da se naša Tajga še vedno ni začela goniti, tako da mi glede paritve ni še čisto nič jasno. Vmes smo ogromno razmišljali, če bi sploh šli v to, malo nas plašijo tudi mnenja, da je dve leti stara psička še kar malo premlada za leglo itd... Da zgodbe o izbiri novih lastnikov mladičkov sploh ne omenjam.

Sicer pa je bila naša havanka letos z nami na morju. Ne, ni šla v vodo, je pa okregala morje, ker je kar naprej nekaj migalo okoli nje (valovi pač) :) :) Prvi dan je bila voda malo razburkana in jo je čisto zmedlo, tako da je lajala in renčala na to vodo, ki se ni in ni umirila... Valjali smo se od smeha, jasno. Seveda je imela Tajga tudi srečanje z ježem, za zajce je bila pa itak prepočasna (v kampu jih je bilo kar nekaj, kljub temu, da so v temu kampu psi dovoljeni - hmmm, pa taki lovci...). Vročino je doboro prenašala, bila je z nami na plaži v gosti senci dreves, imeli pa smo težave z dlako - vse smeti in listke je pometla.  >:( Ampak je bilo to še kar zanimivo: ugotovila sem, da je večina teh smeti kar sama odpadla iz dlake. Najprej smo jo česali kot nori, potem ko smo to ugotovili, pa smo nehali, saj ni bilo potrebe. Kdo bi si mislil?  :o

No, zdaj je življenje že spet nazaj v svojih tirnicah in Tajga lepo živi doma v stanovanju, kjer ji je vse znano in domače (joj, kakšen stres za psa so počitnice!) .... Skratka, uživa, mi pa čakamo, kdaj se bo začela goniti in se sproti zmišljujemo, kaj naj potem naredimo.




aramat

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #130 : 19 April 2010, 22:07:47
Pozdravljeni!

Tudi jaz sem postala ponosna lastnica havanske bišonke Rakshe (Dandy Daisy Warrior Raksha).
Prihaja iz Budimpešte iz psarne Dandy Daisy Warrior.
Stara je osem tednov in je neverjetno navihana, igriva, družabna, skratka ko ne spi, ves čas nori.
Je popolno nasprotje naše Baje, ki je bolj mirna in nežna psička.
Vedno sem si želela dva psa, sprva smo si želeli še enega tibetanskega španjela, vendar nam je bila pasma havanski bišon zelo všeč, da smo se odločili za njo.

Pa še slikce na spodnji povezavi:
http://www.mojalbum.com/aramat

Tamara


spelamg

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #131 : 26 April 2010, 09:16:50
Pozdravljena, havanska srenja! :) In seveda tudi vsi ostali pesjanarji, ki se zadržujete tod okrog!  ;)

Nekam dolgo smo spali zimsko spanje, pa se nisem nič javila. Prosim, oprostite. Včasih mi pač ne gre... A nisem pozabila na vas, nikakor ne.

No, naša Tajga je zdaj res lepa punca (kadar je sfrizirana kot je treba), sicer je pa pač grozno luštna skuštrana kepa. Opazila pa sem, da je pridobila na dlaki. Juupiiii! Konec maja gremo na razstavo v Portorož. Upam, da nam uspe veliki met in da pridelamo slovenski odrasli šampionat. (Hej, če se kvalificiramo za Crufts, pa bomo začeli šparat, a ne, da razturimo še v Angliji! hehehe)

Aramat, čestitam za novo psičko. Moram reči, da je prišla iz psarne, kjer imamo mi dogovorjenega samca za parjenje. A to ni oče vaše Rakshe, ampak je to njihov drugi samec, Eddy. Torej, to velja le za primer, če (ko) se mi odločimo za leglo. Te smem vprašat, kakšen občutek imaš glede te psarne? Ste morda bili tam?

Zdaj smo malo na dopustu. Ko bo spet kaj hudo novega, se oglasim. Vsem skupaj lep pozdrav!



aramat

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #132 : 26 April 2010, 19:41:12
Pozdravljena, havanska srenja! :) In seveda tudi vsi ostali pesjanarji, ki se zadržujete tod okrog!  ;)

Nekam dolgo smo spali zimsko spanje, pa se nisem nič javila. Prosim, oprostite. Včasih mi pač ne gre... A nisem pozabila na vas, nikakor ne.

No, naša Tajga je zdaj res lepa punca (kadar je sfrizirana kot je treba), sicer je pa pač grozno luštna skuštrana kepa. Opazila pa sem, da je pridobila na dlaki. Juupiiii! Konec maja gremo na razstavo v Portorož. Upam, da nam uspe veliki met in da pridelamo slovenski odrasli šampionat. (Hej, če se kvalificiramo za Crufts, pa bomo začeli šparat, a ne, da razturimo še v Angliji! hehehe)

Aramat, čestitam za novo psičko. Moram reči, da je prišla iz psarne, kjer imamo mi dogovorjenega samca za parjenje. A to ni oče vaše Rakshe, ampak je to njihov drugi samec, Eddy. Torej, to velja le za primer, če (ko) se mi odločimo za leglo. Te smem vprašat, kakšen občutek imaš glede te psarne? Ste morda bili tam?

Zdaj smo malo na dopustu. Ko bo spet kaj hudo novega, se oglasim. Vsem skupaj lep pozdrav!

Zdravo,
A lahko kako slikico Tajge?? Če bi se kvalificirali na Crufts, bi bilo pa fantastično, verjetno bi bili prvi iz Slo s havanskim bišonom.
Ja torej Eddy-ja, Choo Choo in Boo Boo smo vidli na razstavi v Mariboru 17. 4.,
Glede psarne, lahko povem samo pozitivno, kontaktirali smo/kontaktiramo preko e-maila, Raksha je bila tisti dan stara ravno 8 tednov, tako da so dali predlog, če se seveda odločimo za njo, jo pripeljejo zraven, ker so tudi razstavljali. Imamo pa namen to poletje se peljat v Budimpešto, jih obiskat, obenem pa si malo pogledati znamenitosti.
Na vse stvari so odgovorili/odgovarjajo preko maila ali telefona, nam dajejo nasvete, ko smo dobili našo kepico, je zraven dobila še veliko stvari. Vsak teden so nam poslali tudi nove slikice Rakshe in nam vsak drugi dan poročali o njej.
Vzreditelja sta resna in vestna, podpisali smo tudi pogodbo.
Eddy je pa pravi lepotec, da o njegovih razstavnih uspehih sploh ne govorimo, Choo Choo pa sploh ne zaostaja za njim.

Eddy got Excellent 1. CAC, Veteran BOB.
Went in the BIS.
To je pa Eddy dosegel v soboto na razstavi :D

Še tukaj, veliko razstavnih uspehov, morda se jeseni srečamo na razstavi v Celju, če boste tam in seveda, če bova s Raksho dovolj vadili za razstavljanje. :)
Pa še nekaj slikic z razstave.

Eddy na razstavi v Mb


Choo Choo v Mb


psička iz hrvaške psarne

mam še več slik, vendar so bolj ali manj meglene, nimam talenta za fotografiranje.  :(
Lp vsem :)


Tamara


aramat

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #133 : 26 April 2010, 20:29:39

Tamara


spelamg

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #134 : 29 April 2010, 08:25:12
Aramat, hvala za vse te podatke! Joj, če bi vedela, da Eddy in njegovi pridejo v Maribor, bi pa tudi jaz prišla pozdravit! Priložnost zamujena... Ampak vaša kepica je pa res tak cuker, pa še enenega psa imate, a ne? To je super, bosta ustvarila mali trop in se bosta imela fino skupaj. Naša Tajga je naš edini pes in včasih je od dolgčasa res boga. Mogoče si bomo tudi mi omislili še enega psa. Seveda bo tudi to havanski bišon... Hja, enkrat havanec, vedno havanec. (Tako sicer pravi vsak lastnik psa za "svojo" pasmo, hehe)

Tajgine slike so zaenkrat samo tule: http://www.mojalbum.com/spelamg. Novejše slike moram urediti in jih spraviti na net, kar pri meni zna trajati.  :-[ Je pa nekaj slik objavljenih tudi na mojpes.netu, v enih mojih starejših postih. Kakor koli, Tajga je uradno zlate barve, tako na oko pa bi človek rekel, da je bela ali bež...  :) Hecne so te barve, še zlasti njihovi opisi. Če se ti ljubi, aramat, se lahko vidimo tudi na razstavi v Portorožu. Lani smo se prijavili, a potem nismo šli, ker nam je nekaj ponagajalo, letos pa upam, da nam uspe. (Crufts, prihajamo! 8) )

LP!



aramat

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #135 : 29 April 2010, 21:12:53
Zdravo spelamg in vsi ostali!
Pravzaprav imamo še dva psa, tibetansko španjelko Bajo in velikega šnavcerja Filota (ata je lastnik).
Tajgine slike na povezavi sem šla že večkrat skozi, čudovita psička je. Glede barv, Rakshina barva je soboljevo-bela, me pa res zanima kakšna bo kot odrasla. Ker se jim barva zelo spremeni. Vzdreditelji so nam rekli, da je Eddy  kot mladiček imel podobno barvo kot Raksha. Tako bo Raksha morda podobna. Ne vem. Meni so recimo zelo všeč čokoladni havanci, njihov rjavi pigment mi je zelo všeč. Rakshin oče je čokoladne barve, tako da Raksha nosi rjavi gen.
Hm... na razstavo v Portorožu bi zelo rada šla, moram mamo prepričat, da pelje. :D Seveda bom takrat brez Rakshe, ker bo stara komaj 3 mesece.
Moram pa povedati, da sem zelo vesela, da nimamo težav s hrano, ker pri Baji smo imeli, ni hotela jesti. Vendar zdaj, ko sta skupaj, Baja bolj je. Več jih je, rajši se je. :)
LP
p.s.: upam, da bo tema malo oživela :)



Tamara


spelamg

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #136 : 30 April 2010, 13:05:25
Živjo, aramat!

Tale tema bo živa zgolj toliko, kot sva živi midve....  :D Lastnikov havancev pri nas ni prav veliko, čeprav število vztrajno raste, a očitno smo taki, da smo zadovoljni sami s sabo, pa se ne pojavljamo toliko na raznih forumih. No, če mene vprašaš, s tako pasmo to ni nič čudnega... Toliko česanja, pa igranja, pa...  :D Veliko lepše kot pisati o njih je gledati jih, te havance, kadar so na kupu in se preganjajo okrog. No, saj, počasi bomo že, a ne.

Torej barva: pred cca enim letom sem gledala Choo chooja na slikah in se mi zdi, da je bil temnejši kot je danes. Všeč mi je predvsem, ker je tako dobro odlakan. Ali je Raksha podedovala tudi njegovo dlako, boš po mojem videla čez pribl. pol leta, zato jo pridno slikaj, da boš opazila razliko. Odtenek barve se res spreminja, ampak ne vem, kako močno. Naša Tajga je imela ob straneh rahlo oranžne lise, tudi konice ušes je imela malo obarvane z oranžnim nadihom, pa je v bistvu vse izginilo in ostal je nekakšen splošen rumenkast odtenek. Mislim, da ji težko rečemo, da je zlate barve kot to piše v rodovniku.

Hrana: super, da Raksha rada je. Tajga je zbirčna ko šus. Ampak pazi - havanec se zredi kot bi mignil. Pri mladičih to ni tako strogo, a odrasel havanec naj dobi cca 10 dag hrane dnevno. Naša se trenutno goni (oz. smo proti koncu), pa je še vedno totalno čudna. Tale teden,ko smo na počitnicah, praktično je le travo (živ obup). Upam, da jo bo kmalu minilo. Sicer je pa alergična na govedino ( :o), zato dobiva hrano (neke hudo posebne brikete) le na bazi piščanca ali jagnetine z rižem.

Razstave: če slučajno planiraš, da boš razstavljala Raksho, je morda smiselno začeti privajanje na tak cirkus čimbolj zgodaj. Da je le cepljena in sicer zdrava, pa je OK. Itak jo bi morala po razstavišču nositi v rokah, da je ne bi drugi pohodili. Gužva je včasih prav nevzdžna. No, mogoče se pa le srečamo. Sicer se pa čitamo. Lepo se imej in uživaj lepe dneve z vsemi kužki!  :)



aramat

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #137 : 04 Maj 2010, 19:47:15
Pozdravljeni vsi!
Ja, spelamg, slikamo jo skoraj vsak dan :)
Hranimo jo po navodilih vzrediteljev in po tabeli zadaj na hrani.
Ja Raksho bomo peljali na razstave in potem videli kako bo. Drugače pa že en teden prakticiram, da ji dajem ovratnico gor za nekaj časa in pa razstavno vrvico, da se malo privadi. Na naslednje cepljenje gremo okrog 15. maja.

Današnje slike:




Ignorirajte mene zadaj :)
To klobaso na sliki pa je že pregrizla, tako da spušča neke čudne zvoke.
V nedeljo smo imeli obisk, prišla je psička podobna shih tzu-ju. Raksha se ni bala prav nič, če se spomnim Baje, ki je bila čisto nasprotje. (mah, že na daleč ve, kdo ji je ok.)
Baja pa je bila danes na sterilizaciji, je uboga, vendar ji ni preveč hudo. Smili se mi, vendar je tako najboljše zanjo. Želim, da čimprej okreva.
Se strinjam kako so psičke čudne med gonitvijo. Baja je že bila ena izmed njih, bila je čisto drugačna. Spelamg, a mogoče kaj razmišljate o paritvi v bližnji prihodnosti?
Aja pa še to, od ste. Mi živimo na Ptuju, z našo številčno "živalsko tolpo" ( Baja, Raksha, Filo, Žakica( veliki aleksander- papiga), Knofek (maček), imamo še 5 golobov, 2 akvarija rib, v kratkem pa se nam pridruži še več rib, zunaj v novem ribniku :D).
(Aha, pa ugotovila sem, kam uploadat slike, da se potem dajo objavit tu - končno :D)
Lep pozdrav vsem

Tamara


aramat

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #138 : 05 Maj 2010, 05:48:38
Aja, pa še to sem pozabila napisat, da kažema zobke vsak dan/ugriz, da se privadi, ampak je zelo divja.

Tamara


aramat

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #139 : 10 Maj 2010, 07:22:08
Slikano včeraj.

Baja je tako luštna (v gobčku drži strgan vozelj, ki je bil na klobasi)



v ozadju del ribnika

moja najljubša slika


Tamara


kajjazvem

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #140 : 11 Maj 2010, 20:29:26

Glede barve pa še tole: nekje sem prebrala, da se havanskim bišonom barva dlake v času spreminja. Ne vem sicer koliko (za en odtenek ali več?), oziroma a je to kar po celem kožuhu ali le na posameznih delih... No, spremembe, ki si jih opisala, po mojem niso nič posebnega, mogoče so celo pogojene s tem, da je Žiži še dokaj mlada. Kar pomeni, da se ji bo barva dlake lahko še spreminjala.


To drži. Barva se nekje okrog 2 leta posvetli, takrat dobi tudi pravi tip dlake. Moj Jerry je star 7 let in je bil kot mladič temen, podoben aramatu, mogoče celo temnejši na ušesih. Nekje pri 2 letih pa se je posvetlil. Po telesu je sedaj bele barve in barve šampanjca, le ušesa še ima sivo-črna. Ko smo ga kupovali, je bila v leglu črno-bela psička, ki jo vzrediteljica ni želela prodati, ker je redka barvna kombinacija in bo oz. zdaj že je, kot odrasla sivo-bela. Tako da, tako kot so luškani kot male barvne kepice, so kot odrasli večinoma vsi zelo svetli. Če so kot mladički kakšne svetlo bež barve, pa bodo potem beli.



kajjazvem

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #141 : 11 Maj 2010, 20:37:07
Naša bišončica Žiži je iz češke, njeno originalno ime je pa Gisella Bohemia Vampireli  :) hahaha. Nekako nam ni sedlo tole ime, pa smo jo prekrstili. Vzreditelji so super, zraven smo dobili CD poln njenih posnetkov ko je bila še čisto mala , zraven pa še posnetke vseh sorodnikov :) zdaj je že devet mesecev stara, in počasi bo šla na operacijo, mi pa na pomirjevala  :'(


Potem pa imava naša kužeka od istega vzreditelja. Naš je uradno Jeff Bohemia Vampireli. Gospa je res s srcem pri stvari. Ko smo se poslavljali od njih, mi ga ni pustila nositi k avtu, ampak ga je ona in se zraven strašno jokala.



aramat

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #142 : 11 Maj 2010, 20:57:53
Pozdravljena kajjazvem!
Lepo, da se je javil še nekdo, ki ima havanca.
Lahko bi nalepila kakšno slikico ;).

Lp vsem :)

Tamara


Melody1

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #143 : 13 Maj 2010, 16:10:15
Me veseli, da se oglaša vedno več lastnikov havančkov. To so krasni kužki. Jaz imam tri, dve psički in psa. Z dvema grem 29. maja na razstavo v Portorož. Se veselim, da bom videla Tajgo, sem veliko prebrala o njej.


aramat

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #144 : 13 Maj 2010, 16:31:02
Pozdravljena Melody1 in ostali!

Kar 3- super!
A lahko poveš kaj o njih- od kod so, barve, koliko so stari, pa če lahko, prilepi kakšno slikico.  :)
Na razstavo v Portorožu verjetno ne bomo mogli iti (čeprav, bi tudi jaz zelo rada srečala Tajgo in ostale), morda v Celju jeseni, če pride kdo, takrat bom Raksho razstavljala- verjetno. Mogoče gremo tudi junija v Varaždin.

Super se imejte vsi!!  ;D

Tamara


Melody1

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #145 : 14 Maj 2010, 20:00:23
Rina (Bohemia Vampirelli) je stara 2 leti, Roni (von den Altlichtenwarther) je star 8 mesecev in Debi (Gold Hopes) je stara 5 mesecev. Vsi so temne barve. Bom poskusila dodati fotke, če mi bo uspelo.


aramat

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #146 : 14 Maj 2010, 20:17:53
Rina (Bohemia Vampirelli) je stara 2 leti, Roni (von den Altlichtenwarther) je star 8 mesecev in Debi (Gold Hopes) je stara 5 mesecev. Vsi so temne barve. Bom poskusila dodati fotke, če mi bo uspelo.

Pozdravljena!

Torej so še vsi med mlajšimi nekako :)
Temni havančki :o
samo namig: jaz sem po več poskusih, kako nalepiti slike, šla na tynipic, jih tam uploadala in potem sem brez problema tu vstavila URL - in deluje ;D
Lahko nekaj vprašam - s katerega konca pa ste?

Tamara


Melody1

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0

Melody1

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #148 : 14 Maj 2010, 22:08:25
Nikakor mi ne uspe pravilno naložiti fotografij, bom morala poiskati pomoč.
Aramat, moj Roni ima povezavo s psarno tvoje Rakshe, njegov oče je Dandy Daisy Warior Fredy.
Kajjazvem, moja Rina pa je iz iste psarne, kot tvoj Jerry.
Na fotografiji ob mojem uporabniškem imenu je Rina.
Pozdrav!