Količina hrane na dan

Bela stella · 8092

Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
: 03 April 2007, 16:06:06
Zanima me, kako vi hranite svojo mačko glede količine. Ali se držite predpisane količine glede na njeno težo? Imate merilne lončke ali kar stresate hrano v posodico?

Pri nas mačko hranimo z Iams briketki, vsakodnevno ji odmerim potrebno količino in ji dajem zjutraj pol in zvečer pol. Pri mojem fantu pa ima mačka cel dan polno posodo briketov in pač je kadar ji paše in kolikor ji paše. Junija bo stara eno leto, ni predebela, ima normalno postavo.

Ali se vam zdi, da se mačka lahko zredi, če ima na voljo stalno toliko hrane? Ali se enostavno kontrolira in poje kolikor je lačna?



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1 : 03 April 2007, 16:23:18
Nasa ima hrano vedno na voljo, ima pa cisto normalno postavo. Pozimi se malo zredi, zdaj pa spet malo izgublja.

Problem je pri mackih, ki nimajo kontrole nad samim seboj pa bi sam zrle.



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #2 : 03 April 2007, 16:25:14
Če ima mačka od malega na voljo polno posodo hrane, mislite da bi se kasneje kdaj začela prenajedat in bi se zredila ali ji ta navada pojesti kolikor je lačna ostane od malega?



kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #3 : 03 April 2007, 16:37:40
Js sem lastnica dveh mačkov. Oba imata vedno na voljo polno posodo hrane. Pri starejšem mačkonu ni nobenih problemov, da bi se redil ali karkoli poje samo toliko da je sit, ta mlanjša mačka pa sedaj misli da lahko dobi za jest vedno kadar ona hoče in je sedaj že prava"bajsa". Zdaj jo imamo že malo pod kontrolo kdaj dobi za jest ampak se moji mami ne da dopovedat da lahko maček je tudi če ni lačen, saj tako se meni zdi. ::)
Če ima mačka od malega na voljo polno posodo hrane, mislite da bi se kasneje kdaj začela prenajedat in bi se zredila ali ji ta navada pojesti kolikor je lačna ostane od malega?
Moja Maca je imela vedno polno posodo hrane in se je počasi začela rediti, ker je vedno takoj vse pojedla ampak mislim da je to odvisno od posamezne mačke.

L.p


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #4 : 03 April 2007, 18:47:59
Pri nas imamo pet muc. Hrano imajo na razpolago od jutra do večera. Vsaka je drugačna. Ena je prav grdo suha, pa tudi bolj majhna, ostale so normalne, ena pa je debela. Vse jedo približno enako, le gibljejo se različno. Pozimi jedo več, poleti pa manj.



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #5 : 04 April 2007, 09:08:12
Jaz mojo mačko hranim zjutraj in zvečer, občasno tudi vmes. Hrane nima cel dan na voljo, ker bi drugače skoz jedla. Kot mladič pa jo je imela na voljo čez cel dan in je bila redko kdaj prazna.


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #6 : 04 April 2007, 09:51:56
Tudi mojmaček dobi hrano 2x na dan, takrat kot psička. Ko sem ga dobila je imel težave s prebavo, zato je jedel Eukanubo intestinal in je imel hrano na voljo ves čas in jo je včasih pustil do naslednjega dneva. Ko se je pa stanje izboljšalo, sva zamenjala hrano in ima zdaj Arden Grange. Od takrat naprej dobiva obrok 2x dnevno, ker bi drugače že zjutraj pojedel celo dnevno količino  ::)
Je pač bolj požrešne sorte  ;D Vmes dobiva tudi priboljške, ko se kaj učiva...


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #7 : 04 April 2007, 21:16:05
moja posast ima hrano na voljo ves cas in nima nobenih tezav s prenaziranjem ali tezo. No, slednje je pri njegovi hiperaktivnosti itak nemogoce - bi moral najmanj vola pozret vsak dan  ::)

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #8 : 04 April 2007, 22:11:39
moja posast ima hrano na voljo ves cas in nima nobenih tezav s prenaziranjem ali tezo. No, slednje je pri njegovi hiperaktivnosti itak nemogoce - bi moral najmanj vola pozret vsak dan  ::)
Pri nas je enako, s to razliko, da ima brikete na voljo 24/7, konzervo oziroma kuhano pa dobi 2x na dan, ker ko zadeva stoji kakšnih 20 minut je gospodična mnenja, da je to postano in fuj (s tem se vsekakor ne strinja Theba, ki ostanke, če je le možno, "pospravi"). Je pa Mandi prej presuha kot debela. Eh ja hiperaktivci  ;)
lp
T.

8)


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #9 : 05 April 2007, 21:06:32
no saj ... pri nas je enako. Ves cas so na voljo briketi, poleg tega pa dobi vsaj 2x dnevno se drugo hrano (meso, skuto, ...)
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #10 : 07 April 2007, 19:47:17
Tudi naš muc ima hrano na voljo nonstop (ozr. ko prosi mu jo damo), pa ima prav lepo postavo.



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #11 : 21 April 2007, 23:49:39
Koliko gramov na dan naj bi pojedel maček težek 7 kg? Aja..maček je na shujševalni in je light hrano.



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #12 : 21 April 2007, 23:52:09
Mucika kaj ti piše na embalaži briketov? Ponavadi piše točno koliko gramov za določeno težo muce.



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #13 : 22 April 2007, 00:00:13
Vem, da piše..mene zanima še mnenje ostalih..



Čenča

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 22 April 2007, 10:13:19
Vmes dobiva tudi priboljške, ko se kaj učiva...

Mene pa zanima, kakšne priboljške dajete mačkam takrat, ko jih želite nagraditi - npr. ko se kaj učite?



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #15 : 22 April 2007, 10:38:47
Jaz ji dajem Greenies mislim da se tako reče, take male zelene vrečke so, naj bi bili dobri za zobe. Imam še ene druge za zobke tudi.



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #16 : 22 April 2007, 17:36:18
Mene pa zanima, kakšne priboljške dajete mačkam takrat, ko jih želite nagraditi - npr. ko se kaj učite?

Mi imamo tudi Greenies, ko se pa kaj učiva pa največkrat uporabim od Vitacraft tiste palčke z okusom lososa, ki jih ima ful rad.



Urssky

  • *
    • Prispevkov: 89
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 23 April 2007, 16:05:31
Naša Tačka je zjutraj in zvečer, pa najbrž še pri sosedih kej.  ::) (ker so popolnoma zaljubljeni vanjo). Sicer pa ima hrano in vodo vedno na razpolago, ampak je samo zjutraj in zvečer.