cene hran v SLO in tujini

BRUNO · 31865

poki

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
  • As
Odgovori #60 : 05 Januar 2012, 16:08:24
Kot sem že napisala, kdor je zainteresiran za pomoč, naj mi piše na ZS.


Roger

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #61 : 08 Januar 2012, 08:13:08
Na zooplusu.de je hrana Tate of the Wild cenejša za slabih 20, kot v Sloveniji :o.

Točno!

4 vreče Taste of the Wild - High Prairie Canine po 13,6kg skupaj 178,18 eur z vključeno DHL dostavo na dom (v Slo, da ne bo pomote)! Je pa v tej ceni kupon za prvo naročilo v vrednosti 19,80eur, kar pomeni, da bo pri naslednjem naročilu cena za toliko višja, pa spet zmanjšana za 10% popusta.  8)

Do sedaj sem to hrano kupoval v eni ljubljanskih trgovin po 61,50eur, naše spletne trgovine pa, kot gledam, celo do 71eur  ???



poki

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
  • As
Odgovori #62 : 10 Januar 2012, 22:04:45
V katerih spletnih trgovinah v tujini še kupujete hrano?  ??? Poleg zooplus-a in njegovih 'podružnic'...
(ZDA bomo iz tele tabelice izključili zaradi davka, carine, itd.)


poki

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
  • As
Odgovori #63 : 15 Januar 2012, 01:16:32
Tabelica s cenami pasjih briketov je končana!   ;D  ;D  V njej so primerjane cene kar 44 vrst briketov v 22 trgovinah (4 iz tujine)!

Dela je bilo ogromno, vendar verjamem, da bo tale primerjava komu prišla prav! Kdor bi želel tabelico, naj mi piše na mail [email protected] (tabelica je v Excelu).

Ker je že bilo govora o češki strani zoohit.cz in njihovih cenah, naj kot zanimivost povem, da so njihove cene v veliki večini še vedno najugodnejše. Se pa vrednost češke krone vztrajno viša, oz evra niža (v teh desetih dneh kar sem se ukvarjala s tabelico, se je valuta povišala za cca. 0,60€! :-\)

Hvala Neji in Anji za pomoč!  ;)


poki

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
  • As
Odgovori #64 : 17 Januar 2012, 15:45:42
Da dvignem temo iz prahu...  :P Če kdo želi tabelico, se mi še vedno lahko oglasi!  ;)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #65 : 19 Januar 2012, 10:05:47
Kaj pa če prilepiš datoteko kar v prispevek?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


poki

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
  • As
Odgovori #66 : 19 Januar 2012, 10:39:20
Čara, hvala za tale namig! Nisem vedela da je možno pripeti datoteke!!!  :o  :o  (ponavadi na forumih to ni možno! ::))


amonra

  • *
    • Prispevkov: 278
    • Točke: 0
Odgovori #67 : 19 Januar 2012, 10:41:20
je se spletna trgovina www.ezoocentrum.cz kjer mi kupujemo :) ne vem pa kako je s posiljanjem v slo



poki

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
  • As
Odgovori #68 : 19 Januar 2012, 11:15:18
Mislim da ne dostavljajo v Slovenijo. Vsaj kar sem jaz dešifrirala s pomočjo Google translatorja.  ;)


amonra

  • *
    • Prispevkov: 278
    • Točke: 0
Odgovori #69 : 19 Januar 2012, 13:42:56
Glede na to da na Slovasko dostavljajo mogoce bi hoteli tudi do Slo vendar je potem postnina vprasanje, glede na to da do Slovaske prestavlja 12 eur nekje..odvisno spet od kurza krone ;)



poki

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
  • As
Odgovori #70 : 29 Januar 2012, 10:33:13
Upam, da mi do konca prihodnjega tedna uspe 'osvežiti' tabelico s cenami.  8)
Tisti, ki ste si jo 'downloadali', kaj še pogrešate? Mogoče nisem zajela katere od hran? Poskusila bom dodati še pakiranja za XL pse.  :P Do naslednjič pa še za small breeds.  ;)


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #71 : 29 Januar 2012, 11:24:09
uuu poki, super si tole uredila  :o , zanimivo bi bilo edino še videt a je zooplus.cz, sk. res najugodnejša mogoča varianta (vsaj za moje hrane) ali obstajajo še kakšne druge iz tujine, ki nam še niso preveč poznane in pošiljajo v Slo brezplačno oz tako, da se vseeno splača...čeprav mislim, da 49 €za taste of the wild, in 58 € za Acano, to bo težko najdit še cenejše,a ne  ;)



k94lif

  • *
    • Prispevkov: 107
    • Točke: 0
Odgovori #72 : 29 Januar 2012, 14:19:01
Ker je tabelca v excelu lahko za češko nekje narediš na strani celico z menjalno vrednostjo in potem v tabelci pri ceni hrane uporabiš folmulo(množiš s to celico), tako lahko vsakdo sproti pogleda kak je tečaj in samo spremeni to polje in se bojo vse češke cene preračunale po aktualni menjavi.



amonra

  • *
    • Prispevkov: 278
    • Točke: 0
Odgovori #73 : 29 Januar 2012, 15:28:45
Ce vas vec zanima lahlo kontaktiram e-zoocentrum in vprasam ali bi mogoce hrano lahko dostavljali tudi v Slo in za ceno postnine :)



poki

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
  • As
Odgovori #74 : 29 Januar 2012, 23:44:26
Ker je tabelca v excelu lahko za češko nekje narediš na strani celico z menjalno vrednostjo in potem v tabelci pri ceni hrane uporabiš folmulo(množiš s to celico), tako lahko vsakdo sproti pogleda kak je tečaj in samo spremeni to polje in se bojo vse češke cene preračunale po aktualni menjavi.
Hvala za idejo! Se bom potrudila urediti, čeprav nisem ravno strokovnjak za Excel!  :-\

to bo težko najdit še cenejše,a ne  ;)
Verjetno ja. Bi bilo pa fajn, a ne? V današnjih časih pride prav vsak prihranjen evro!  ;)

Ce vas vec zanima lahlo kontaktiram e-zoocentrum in vprasam ali bi mogoce hrano lahko dostavljali tudi v Slo in za ceno postnine :)
Mene bi vsekakor zanimalo!  :o


amonra

  • *
    • Prispevkov: 278
    • Točke: 0
Odgovori #75 : 02 Februar 2012, 12:41:35
No sem se pozanimala in je problem v tem da njihov prevoznik ne vozi in ne zeli v Slovenijo, v kolikor bi iskali novega bi jih prislo to precej drago kar bi se potem poznalo tudi na ceni ki ne bi bila vec tako ugodna. Ceprav vem da imajo tukaj posiljanje preko ceske poste in PPL , ta pa menda obstaja v Sloveniji ???



poki

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
  • As
Odgovori #76 : 12 Februar 2012, 15:49:56
Evo, izpopolnjena in osvežena tabelica s cenami.  ;D
Upam, da vam pride prav! Nekaj sprememb je vsekakor bilo. Tokrat so v tabelico vključeni tudi briketi za večje pasme.


Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #77 : 12 Februar 2012, 16:46:53
Si se pa res potrudila, pridna :) Jaz imam Healthy Paws in jo žal prodajajo malo kje :-\



poki

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
  • As
Odgovori #78 : 13 Februar 2012, 09:59:51
Hvala.  Pravzaprav mi je bilo kar v veselje, ker sem človek, ki vedno išče najcenejšo možno varianto! In če lahko nekaj kupiš tudi do 20€ ceneje, zakaj pa ne. ;)  :P

Še majhno opravičilo vsem, ki boste ali ste že download-ali tabelico. Tista zadnja rubrika z najcenejšimi cenami je za vzet malo z rezervo, saj je pravzaprav odvisna glede na tečaj krona-evro. Včeraj sem popravila tečaj krone (tik preden sem objavila tabelo) in se je že spremenilo nekaj cen, tako da samo poglejte ali je ceneje na zoohit.sk ali zoohit.cz. Saj druge možnosti tako ni - v Sloveniji briketi ne bodo cenejši kot pri njih!  :P


poki

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
  • As
Odgovori #79 : 04 Marec 2012, 00:34:03
Evo, mislim da je zdaj v tabelo zajeta večina variant briketov (zdaj tudi za male pasme). Za nekaj časa bo dovolj tega brskanja.  ;)

Lp


ferof

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #80 : 04 Marec 2012, 13:28:10
Gledal sem samo za Acano Puppy LB in sicer na strani zoohit.sk piše da je pakiranje 13.5kg.



k94lif

  • *
    • Prispevkov: 107
    • Točke: 0
Odgovori #81 : 04 Marec 2012, 17:21:15
Poki, hvala za trud!



poki

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
  • As
Odgovori #82 : 05 Marec 2012, 13:05:05
Gledal sem samo za Acano Puppy LB in sicer na strani zoohit.sk piše da je pakiranje 13.5kg.

A veš za imaš prav?!  :-\ Tole sem šele zdaj videla...  ??? ??? ??? Nisem niti opazila, da imajo oni manjša pakiranja, pri nas pa so največja pakiranja Acane le 18kg!  ??? Hmm, in to na vseh njihovih podružnicah.


litera

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #83 : 11 April 2012, 15:10:01
Ne vem zakaj nihče ni napravil te tabele širše dostopne na Google Docs?
Vsakdo bi jo lhko dostopal brez potrebe po registraciji na portalu in tudi dodajanje podatkov bi bilo enostavnejše...

A se vam ne zdi?

Sicer pa SUPER da se je kdo sploh spravil skup dat vse tele podatke. Pohvalno!

Sicer pa je tukaj istarazpredelnica na Google Docs.
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AkH4csFPKn-ndGI0N3RZMWY2VmpsVGxOTnF5Uk9jT2c

Če bi jo kdo rad editiral pa naj pove, pa ga bom dodal med editorje. Najraje bi prenesel lastništvo te razpredelnice na originalno osebo, ki je najbolj zaslužna za originalno Excel tabelo. Naj pove...



poki

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
  • As
Odgovori #84 : 12 April 2012, 22:54:11
Pozdravljen litera.
Jaz se ne spoznam na tele nove zadeve kot so npr Google Docs, tako da se s tem ne bom ukvarjala. Tabelico sem zbrala skupaj ker se mi je zdelo, da bo prišla še komu prav (ne samo meni :P) in jo delim s 'prijatelji' na pesjanarju. Pa naj se vključi na forum kdor jo želi videti. A ni tako?  ::)


k94lif

  • *
    • Prispevkov: 107
    • Točke: 0
Odgovori #85 : 13 April 2012, 21:24:01
Litera - ti pa kar kradeš in okoli objavljaš tujo avtorsko delo.

Lahko bi prej Poki vprašala, če lahko uporabiš tabelco, za katero se je bilo treba pošteno potrudit.



Klaudija

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
Odgovori #86 : 21 Maj 2012, 20:09:46
Tabela se mi zdi super, res pohvalno za ves trud.

V tebeli vidim, da so vnesene cene za TOTW Sierra Mountain tudi za tiste poceni tuje strani (zooplus in zoohit), ampak jaz prav tega okusa TOTW ne najdem na teh straneh. A kaj narobe gledam? Ker je to v bistvu edina hrana ki jo moj požrešneš prenese in bi bila vesela malo ugodnejšega nakupa.



poki

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
  • As
Odgovori #87 : 22 Maj 2012, 14:00:22
Hvala za pohvale!

Glede hrane TOTW ti ne morem povedat zakaj je na njihovi strani ni več, mogoče je trenutno nimajo ali pa je nimajo več v prodaji. Ne vem. Ko sem obnavljala tabelico, je bil okus Sierra Mountain še v njihovi ponudbi.

Na hitro sem pogledala vse njihove strani in tega okusa nimajo nikjer več v ponudbi.

Bo očitno treba malce osvežiti stanje tabele... Ma ni časa...  :-\


Klaudija

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
Odgovori #88 : 22 Maj 2012, 14:09:00
Ah poki, toliko si vložila v to, takšne malenkosti res lahko vsak zase pogrunta.
Sem le vprašala, ker že nekaj čas klikam po njihovih straneh pa ni bilo tega okusa, sem že mislila da kaj narobe gledam, ker nimam izkušenj z naročili na teh straneh.
Res vse pohvale za vložen trud, si bila zelo pridna!



stari ovčar

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #89 : 14 Junij 2012, 17:18:20
jaz še 16.let kupujem v isti trgovini isto hrano za vso mojo mnogoštevilčno živalsko družino!
nobenih problemov z dlako, prebavo, neješčnostjo.....vedno mi svetujejo pravo igračo, pravo opremo, pravo krtačo!
zaupam jim v vseh pogledih in za par everčkov mesečno, trgovine ne bi menjal.
tudi odnos in zaupanje nekaj velja!
v razmislek!