novi član!!!

majcek · 13190

majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
: 10 April 2007, 19:20:38
preselili se bomo v hišo (skrajni čas) in bomo dobili novofundlandca (lacrima negra a se lahko oglasiš v temi)
pa newem kako naj mu dam ime...
rada bi da je medo pa me bo spomnil na mojega kuštruna :'(
rada bi da je na M ali G.


LP maja in ljubosumni Maks :D

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #1 : 10 April 2007, 20:35:10
G
 Genious
Golden black
Gargamel-hec
Gusy

G-female
 nimam idej :-[


Pa na M
Medo
Mike
Mustang-hec
Mully-sam je tako, nekam čudno...


M-female
Minny big
Mel
Milly
Magoga(Gogijva želja da vsebuje njegovo ime  ::)




Lp,Tjaša



majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #2 : 10 April 2007, 20:36:42
genious mi ni všeč.
golden black ni... pomisli, da kričiš po ulici: golden black k nogi!! ;)
gargamel mi ni všeč.
gusy pa bratu ni všeč.

medo je zdaj najverjetneje da bo.
mike je tudi fuul lepo.
mustang ;D
mully pa mi sploh ni všeč.

p.s. samček bo!


je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #3 : 10 April 2007, 20:39:56
Oj!
Saj so oboja! ???

Lp,Tjaša



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #4 : 10 April 2007, 22:25:14
Majcek - a se niso tvoji starši znebili prejšnjega psa zato, ker je bil prevelik in ker je imel gliste? Ste prepričani, da sedaj lahko skrbite za ogromnega njufa? Sicer, če pride od dobrega vzreditelja (torej ima rodovnik...itd), potem najbrž ne bo imel glist, ampak vseeno pa bo velik.


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #5 : 10 April 2007, 23:08:00
Majcek a niste vi ze imeli pred kratkem njufka in se ga znebili po liniji najmanjsega odpora, ker je bil prevelik in je imel bolhe (ali nekaj podobnega) ? ??? Upam, da ste sedaj dobro premislili in se zavedate v kaj se spuscate, predvsem tvoji starsi, da ne bo se kaksen njufko brez potrebe pristal v zavetiscu :-\


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #6 : 10 April 2007, 23:10:57
Ups, nisem brala cele teme in nisem videla, da je ze scythe vprasala  isto  :-[ :-[


pika*

  • Gost
Odgovori #7 : 11 April 2007, 07:44:22
majcek-njufka boste dobili? Pa bo njufko primeren za v pasjo šolo? Ali bo oči spet rekel, da tak pes ni za v šolo tako kot za Maksa? Res me skrbi, da bo potem en tak lep njufko zelo neolikan, če ne boste pravilno delali z njim (učenje). Upam, da  bosta oči in mami peljala njufka v šolo, če že Maska nista pustila oz. se jima je zdelo neprimerno.
Lp



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #8 : 11 April 2007, 09:19:49
Majcek - nočem ti delati krivice, samo da ne bo potem Maks zapostavljen, ko bo v dom prišla nova puhasta kepica, na to boste morali zelo paziti, da bosta oba deležna iste pozornosti in iste količine vašega časa! ;)

Ker poznam veliko primerov, ko so dobili novo malo puhasto kepico, se je zgodilo, da je bil prejšni kuža odpisan... :-\



newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #9 : 11 April 2007, 14:46:27
No, lepo!
Upam le, da tole ni odločitev čez noč in upam, da si boš do selitve in nakupa prebrala čim več o njufih. Naj te le opozorim na to, da je potrebno včasih na rodovniškega njufka malce počakati, ker legla pač niso ves čas na voljo. Tudi to ni slabo, da se pri vzreditelju že prej postaviš v vrsto. To pravim samo v primeru, da ne boste na koncu nabasali kakšnega nerodovniškega, če rodovniških legel slučajno ne bo.
Glede tistega v oklepaju pa mislim, da je najbolje, da vzreditelja kontaktiraš na zs, ker menim, da ni naloga vzrediteljev, da tekajo za morebitnimi kupci.  ;)

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


BRUNO

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 2
  • Naš medvedek
Odgovori #10 : 11 April 2007, 15:15:36
Sicer tole ni moja stvar, ampak kolikor jaz poznam Lacrimanegro, se mi zdi, da eni taki familiji, ki da psa stran zaradi bolh ali glist, svojega psa nikdar ne bo dala. Ima preveč rada svoje pse in želi zanje vse dobro, ne pa tole. Če sta starša takole spravila stran enega, kje piše, da ne bosta še drugega, tretjega...itd. Mogoče bo poteptal vrt ali pa umazal sosedo, pa bo že dovolj velik razlog, da pes gre....
Pa brez zamere, Majcek, mislim, da bo bolje, da imaš takega psa, ko boš na svojem, ko boš imela plačo in kupiti ovratnico proti bolham ali pa pratel proti glistam ne bo tak problem...
Gabi

_____________________________
http://grandmaster.moj-album.com


majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #11 : 11 April 2007, 18:35:35
prvo: maks ne bo šel na stran ker ga ljubim in ker je del mene.
drugo: njufi bo šel v šolo tako, da mi ga starši ne bodo mogli vzet (pa če bo mene umazal ali pa koga drugega).
tretje: če ga od lacrime negre ne bom mogla kupiti ga bom pač od koga drugega.
in četrto : veličina je zdaj čisto ok ker smo v hiši in so mi starši obljubili da ko bomo v hiši dobim katerega koli psa.

zdaj pa če mi misli še kdo pridigat bom pač odpisala kar jaz mislim.

P.S.upam da ne mislita da se jezim...

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #12 : 11 April 2007, 18:42:02
majcek te lahko vprašam koliko si stara?
Upam da boste za novega kužka bolje poskrbeli. Sicer nisem spremljala prve zgodbe, ampak kar tukaj preberem mi je kar mal žalostno da ne rečem še kaj zraven. Ampak kar je bilo je bilo. Sedaj je nova prilika, starše poduči o vsem kar je treba pač vedet o psu, točno o tej pasmi, negi, vzgoji itd. Verjamem pa, da so starši lahko velika ovira pri hišnih ljubljenčkih, sploh če oni financirajo vse zadeve.
Zakaj pa želiš še enega psa, če že imaš enega?



majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #13 : 11 April 2007, 18:47:20
stara sem 10 :-[

novega psa si pa želim zato ker ... so mi njufiji všeč in zato ker zdaj tukaj nebi bil maks ampak bi bil medo.

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #14 : 11 April 2007, 18:54:35
stara sem 10 :-[

novega psa si pa želim zato ker ... so mi njufiji všeč in zato ker zdaj tukaj nebi bil maks ampak bi bil medo.

Mislim da tvoja starost pojasni rahlo zaletavost, pa brez zamere. Če se odločiš imeti psa, moraš biti sposoben zanj skrbeti 24/7. Glede na to, da si še daaaleč do polnoletnosti, kaj šele do lastnih dohodkov, sta v veliki meri za psa odgovorna starša-kar se tiče prehrane, vseh zdravstvenih zadev itd. To pomeni, da si morate psa vsi želeti in se vsi z njim ukvarjati. Če ste v to prepričani in če ste sposobni vsega kar tak pes zahteva od vas, potem super da ga boste imeli in z njim lepo ravnali.
Oprosti, zadnjega tvojega stavka ne razumem-ker so mi njufiji všeč (ok to mi je jasno, čeprav psa nimaš samo zato ker ti je všeč) in zato ker zdaj tukaj nebi bil maks ampak bi bil medo->tega ne razumem.



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #15 : 11 April 2007, 19:26:56
Citiraj
drugo: njufi bo šel v šolo tako, da mi ga starši ne bodo mogli vzet (pa če bo mene umazal ali pa koga drugega).
Če gre pes v šolo ti ga ne bodo mogli vzeti?Če ne bo šel ga bodo lahko?Če te bo umazal...njufki se SLINIJO!!!!Umažejo te že s tem ko naredijo vajo okrog in se spotoma obrišejo v hlače...

Citiraj
in četrto : veličina je zdaj čisto ok ker smo v hiši in so mi starši obljubili da ko bomo v hiši dobim katerega koli psa.
Mamica jaz bi pa dogo:"Dobiš,saj smo itak v hiši ne?Mamo lahko kateregakoli psa "Psa se ne dobi z danes na ju3,z januarja na februar...pes ni igračka in sploh njufko je karakter.Pa ne uno:k nogi pa je po luftu pri tebi...trma pa še kaj...

Sploh ne bom pridigala...naredi kar misliš da bo prov vedi pa,da želja po psu še ni pogoj za psa ;).

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #16 : 11 April 2007, 22:32:14
Pomisli tudi, da bo majhen kuža kmalu zrasel v velikega psa, ki ga verjetno ne boš mogla zadržati, če se bo odločil vleči.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #17 : 11 April 2007, 23:14:16
moje mnenje:

sej drugače meni starost ne pomeni veliko ampak 10 let se mi zdi pa res prezgodaj še za psa, sploh če hočeš da je to tvoj lasten pes, ker je to vsaj kakor jaz gledam na stvar na nek način nemogoče. glede na to akr sem prebrala sem si ustvarila določeno mnenje in pri tej starosti imajo večinsko vlogo starši, ki pa kot jaz razumem jih pes ravno ne interesira. počakaj še nekaj let in ne zdaj rinit v novofudlanca. jaz se sama z 10 letnim otrokom, ki pelje svojega njufa na sprehod ne bi rada srečala. jaz sem dolgo navijala za psa pa mi niso dovolili in vedno je bil razlog tega še nisi sposobna. ja česa sem se vedno pritoževala pa ja gor dol levo desno. potem smo se le odločili ampak je prej nepričakovano seveda prišel rondo. kljub ogromno prebranih knjig itd. teorija ni praksa in ko sem videla kot pomoje sm bla takrat stara 13 do 14 let sem zmrznila. ampak starši so mi veliko pomagali, mami ki je prej imela rotta ki se je na vso zadevo spoznala, očija ki mu te zadeve tudi niso tuje. pa ga mamo rondota, ki je takršen kot je.
jaz da si predstavljam mojo sestrično, ki je stara 10 let in je prav tako blazna ljubiteljica živala in psov in bi imela bernca in nevem koga živega boga vse ampak ga pač še ne bo imela.žal. že ko rondota pelje jo šlepa naokoli pa tisti ki poznate rondota veste da nič ne vleče ampak njo enostavno odšlepa pa če se dere, rjove, piska, nič briga njega. enostavno ga za njo briga in če mu nevam kaj naredi on nje ne bo upošteval, ker se mu zdi, da ona pač ne more biti nad njim in se on njej ne bo podrejal ampak bo naredil kar bo on hotel. nočem te primerjati z mojo sestrično ampak zgolj primer. glede umazanije pa če je pogoj šola :-\ to je pes, ki se spotakne mu pade glava v lužo in ker je to pač voda se noter malo povala potem prileti mimo tebe se mal otrese, obriše in so v šušu blatnast. pač. to je samo moje mnenje, ker poznam dosti takih primerov kjer so imeli otroci psa za moje pojme prekmalu in ni bilo nikoli dobrih koncev. zgolj moje mnenje.

+1

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #18 : 12 April 2007, 00:05:08
Majcek nihce ti noce pridigati, vsi zelimo samo dobro tebi, tvoji druzini in bodocemu psu. Verjamem, da ti je hudo za tvojim kosmatincem in ravno zato nihce noce, da se zgodba ponovi..da si umislite novega psa in spet pridete do zakljucka, da zanj niste sposobni skrbeti.. in konec koncev bodo tudi tvoje rane se bolj bolece.

Pravis, da si stara 10 let.. ne razumi narobe - si otrok. Verjamem, da je zelja po njufku velika in da se je tezko upreti veliki crni kosmati kepi z takimi prijaznimi okicami, obcudujes slike in vsi so videti tako zelo prijazni, ogledas si se sreco na vrvici in si pecen... takega psa hocem in pika.  Vendar mislim, da zaenkrat nisi ne psihicno ne fizicno sposobna sama obvladati psa, ki z lahkoto doseze 70+ kg. Sama nisem trlica, ki bi z postlo vred imela 50 kg pa svojega njufka samo z fizicno mocjo ne obvladam. Ce se on odloci, da bo potegnil lahko uporabim vse sile in ga ne bom odvrnila od namena.. na zalost je mocnejsi in bom zletela za njim po zraku. Marsikdaj je imel tudi kaksen odrasel moski probleme.. pa ni samo nas taksen, poznam vsaj se enega podobnega :P Tukaj bi potrebovala konkretno pomoc starsev, kar se tice vzgoje itd. (finance pa tako ali tako) in tudi rabis nekoga, ki bo psa vodil v pasjo solo itd.. ti pa tudi prihajas v "nevarna leta", ki marsikomu zmesajo glavo do te mere, da mu je pes zadnja briga... ja, ja, vem da prisegas da ti pa ze ne  ;D Pocakaj se kaksno leto  ;)

 Zavedati se moras, da iz male kosmate kepice kmalu zraste ogroma kepa, ki pa je v glavi se kar otrok/mladic,in tako se tudi obnasa.  Zato te v igri lahko mimogrede poskoduje, zbije po tleh... kar pa ni namerno. So orjaki, ki znajo v vecini primerov lepo uravnavati svojo tezo in se jo zavedajo... po drugi strani pa znajo biti kdaj tudi prokleto nerodni. Upam pa, da ti je tudi znano dejstvo, da tudi njufki, ceprav slovijo po svoji prijaznosti niso naravno inteligentni in se ne rodijo pametni. Vcasih znajo biti celo prokleto trmasti in vcasih res ze zgubljas potrpljenje, ko ves da neko stvar obvlada ampak jo v tistem trenutku pac ne bo naredil.. ker je to pac njuf. To pac ni nemski ovcar (samo primerjava), ki bi slovel po svoji reakciji na prvi migljaj.. ne, za njegovo ubogljivost in zaupanje se boste morali potruditi. Brez zaupanja pa pri njufku itak nimas kaj poceti.

Kar se pa tice umazanosti.. ne pricakuj, da boste ravno cisti. Vsaj jaz pa ceprav ne caplja po blatu prihajam iz sprehodov taka, da razmisljam ali dam v pralni stroj samo oblacila ali grem kar cela  ;) Pac iz prijaznosti da samo tacko in v svoji vnemi namesto v roko ti jo polozi na rame in ze si umazan. Druga stvar je slina.. vsi njufki se slinijo, nekateri bolj, drugi manj.. ampak slinijo vse vsi, sploh ce jim je vroce ali ce zagledajo kaksen slasten priboljsek. To, da boste marsikdaj delezni kaksnega slinastega tusa in bili celi obslinjeni se navadite, to pac spada k pasmi. Kot tretje pa dlaka.. njufko dlako izgublja vseskozi in skoraj nemogoce mu je izcesati vso odpadlo dlako.. vedno se bo kje nasla se kaksna. Tudi ce pes zivi zunaj se pripravite, da boste dlake nasli na najbolj nemogocih mestih..recimo na kaksnem krozniku. Da o sezoni menjave dlake raje ne govorimo.

Rada bi te samo nekaj vprasala.. koliko njufkov si v zivljenju ze videla? Pa ne mislim na sliki ali mimogrede na sprehodu..ampak recimo z njimi prezivela nekaj casa, jih bolj spoznala, videla kako se obnasajo, spoznavala njihov karakter v zivo, jih poskusala peljati na sprehod in uspela videti kaksnega njufka tudi takrat, ko mu  >:D pogledajo iz glave in pokaze vse kar zna?  :D Mislim, da nebi bila slaba ideja, da se kdaj skupaj z starsi odpravite na obisk k kaksnemu njufku in ga spoznate tudi "v zivo" ter se na podlagi tega odlocite, ce se sploh sklada z vasimi zeljami in pricakovanji in ste pripravljeni najn.. Mislim, da nihce od nas njufkarjev nebi imel nic proti kaksnemu cohanju, nasi njufki pa se manj  :P :P

Mislim, da nebi bilo slabo, ce bi kaksnega od postov pokazala tudi svojim starsem in  bi skupaj nasli nek skupen jezik..

+1



BRUNO

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 2
  • Naš medvedek
Odgovori #20 : 12 April 2007, 07:59:17
Majcek,
samo v razmislek....jaz imam otroka starega 10 let...no, skoraj 11; ni osnovnih pogojev, da bi lahko našega njufka, ki ima najbrž še enkrat toliko kg kot moj otrok, peljal sam na sprehod. Tudi jaz nisem suhica in brez moči, pa sem nekajkrat letela po tleh in to prav na hudo, čeprav sva se "šolala" v pasji šoli. Dobro si preberi post od Nelly, tam imaš vse opisano zelo zelo dobro in premislite vsi skupaj. Njufi ni samo tisto, kar vidiš morda kdaj na cesti, ko lenobno stopa za lastnikom.....do tja je kar dolga pot. Nihče tukaj ti ne želi pridigati, večina nas ima njufke zelo rada in samo ne želimo, da se prejšnja zgodba ponovi. Verjamem pa, da si lahko, ko boš odrasla in tako kot sem prejšnjič rekla, sama, brez staršev lahko zelo zelo dobra lastnica njufka. Tud jaz sem si ga želela od malega, pa ni bilo pogojev; želja se mi je izpolnila šele na 35 rojstni dan, nič prej. Ampak je bilo vredno počakati....odločitev za tako velikega psa nikakor ne more biti iz danes na jutri.
Lp,
Gabi

+1

_____________________________
http://grandmaster.moj-album.com


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #21 : 12 April 2007, 11:05:27
Ok Majček, naj ti povem lastno izkušnjo. Svojega prvega kužka Ricka pasme nemški ovčar sem dobila pri 9-ih letih, pravzaprav sem si ga sama kupila (dana možnost s financami), seveda s potrditvijo staršev in s temeljitim pregledom psa in povpraševanjem o vsem glede njega iz očijeve strani, ki se dobro spozna na pse in jih je v svojem življenju imel že kar nekaj. Ko je oči videl, da je pes super in kvaliteten mladič mi je dal "zeleno luč". Pri svojih 9. letih sem zelo lepo skrbela zanj in se non-stop ukvarjala z njem - vse lepo in prav... vendar, da bi ga peljala v pasjo šolo pač nisem bila še zrela za to, saj pes potrebuje avtoriteto, ki pa jo z moje strani takrat res ni mogel dobiti, čeprav se takrat jaz tega nisem zavedala in zato je to "nalogo" prevzel moj oče. Tudi veterinarski pregledi, nakupi hrane (katera hrana, koliko, kdaj...), pozni večerni sprehodi, zgodnji jutranji sprehodi, ko sem jaz še sladko spala, potem navajanje na čistočo, učenje osnovnih življenskih pravil psa in še in še - za vse to je skrbel moj oče in seveda tudi mami. Jaz sem pri vsem tem sodelovala "zgolj" z svojim velikim veseljem do psa, da sem se z njim ukvarjala na svoj način - se pravi - z igro, sprehodi, učenje trikcov (ki so bili takrat večinoma aktualni preskakovanje ovir in podobnih stvari) in pa, da sva bila z Rickom velika velika prijatelja - vendar vse to nikoli nebi zneslo, če pri tem nebi sodelovali moji starši, saj jaz sama nebi nikoli mogla obvladati Ricka, ki je bil zelo velik nemški ovčar (nihajoče od 55-60kg), če ga starši nebi vzgojili v meni primernega psa, ki me je upošteval, pa čeprav roko na srce pri tistih letih nisem ravno vedela kaj delam (saj še danes ne vem vedno, kaj naredim prav in kaj ne in se moram v vsako stvar, za katero nisem sigurna poglobiti), saj mi je bilo važno edino to, da ga imam zraven sebe in da je vedno ob meni in da se skupaj igrava in delava norčije. Res je tudi, da ne vem kako, ampak je Rick imel z mano vedno občutek, kot da bi se zavedal moje takratne fizične šibkosti in me ni nikoli vlekel ali delal kakršnih koli težav - ampak kot pravim, to pripisujem mojim staršem in njihovem trudu okoli psa. Nobenemu od nas ni žal da smo ga kupili pri mojih 9-ih letih, vendar, če moji starši nebi imeli posluha za psa in pa veselja do njega, ta zgodba nikoli ne bi bila taka in bi bila daleč daleč od tega.

Kaj ti hočem povedati?
Da bi jaz in moja družina imela hudičevo velike probleme, če za psa nebi skrbeli moji starši, v bistvu psa sploh bilo nebi, če za to nebi bili moji starši, ki so nosili vso odgovornost za njega in vso težo kar se tiče skrbi zanj, ki je jaz nisem niti slučajno mogla nositi pri svojih takratnih 9-ih letih. In, če tvoji starši ne bodo tako skrbeli za vašega novega njufkota, verjemi da ne bo dobro... oziroma se bo zgodilo kot s vašim prvim kužkom, saj če ga ne boste pravilno vzgajali od začetka, ga na koncu ne boste mogli več obvladati - niti tvoji starši, kaj šele ti!

Tudi jaz ti nočem zbijati veselja do njufkota, samo povem ti kako jaz danes gledam na celotno sliko in verjemi, da sem pri 9-ih letih mislila, da pa jaz našega Ricka obvladam 100% - niti slučajno, če se bolje zamislim, je on obvladal mene in se na  srečo zavedal sebe in svoje moči in me varoval pred kakšnimi nesrečami, ki bi se lahko zgodile, če bi me kam potegnil. Je pa treba povdariti, da Rick je bil res idealen pes za otroka - tu je bil zaslužen sam karakter psa in pa skrb in vzgoja mojih staršev do njega.
Ni nujno, da bi vsak pes prenašal otročje vragolije in teženje in bil tako potrpežljiv in dobrohoten.


Zato Majček prvo se s starši odkrito pogovorite zakaj bi imeli psa, kaj pričakujete od njega in če ste vsi pripravljeni skrbeti zanj 24 ur na dan in 365 dni v letu in če ste tu vsi 100% za, potem ni problema, če pa starši mislijo, da boš samo ti skrbela zanj, ti moram pa povedati - dobronamerno in iz svojih izkušenj - da to pač ne bo šlo.

Upam, da se boste odločili pravilno... ;)


Lp
Tina



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #22 : 12 April 2007, 17:31:53
Večino je napisala že Nelly jaz dodajam samo svojo izkušnjo z novofundlandcem.

Ko sem dobila Neona sem bila stara 14 let. Pred njim seme psa že imela, par mesecev dokler ni umrl. Vzgoja - prvo leto ama ništa. On je mene vozil na sprehode, med igro se je ponesreči zaletel vame in sem odletela po tleh. Ker me je hotel potolažit je priletel do mene in me po nesreči pohodil. Odpoklic - kaj je to? Preprosto ga nisem zanimala če nisem imela pol kile salame s sabo ali če ni bil na povodcu. Ko sem se kakšno leto kasneje končno spravila k temu da bi ga kaj naučila sem bila že zelo zelo pozna saj je znal že večino neumnosti, o osnovnih komandah pa ni imel pojma. Rabila sem skoraj enkrat toliko, da sem ga rpibližno spravila v red. Postopek učenja še ni končan. Zdaj nadgrajujeva naučeno. Ampak nikoli pa ne bom mogla doseči vsega tistega kar sem zamudila v njegovem otroštvu. Predvsem motivacija je problem. Več kot par minut naenkrat z njim ne morem nič. In ne misli da sem s tako vzgojo edina. Veliko veliko nas je. Večinoma mladi, premladi oz. nezreli za psa.

In pomisli. Imaš deset let. Novofundlandca je potrebno nositi po stopnicah kolikor moreš dolgo. Zaradi okostja. Kako ga bo desetletno pišče nosilo ko bo star tri mesece in bo imel okrog 20kg?

Za njufka (pa naj se ime sliši še tako nežno in ljubeče) rabiš karakter. MOčan, da ga pripraviš k učenju, ampak dovolj nežen da v njem ne zlomiš tiste nežne dušice. Znajo krasno pogledat in te obračat okrog z očmi - pa ne smeš popustit za svoje in pasje dobro. Znajo te krasno ignorirat ravno takrat ko nebi bilo treba - pa mu kljub provokaciji ne smeš pritisnit klofute čeprav bi to najraje stori - če ne drugega zato ker potem sledi globoka užaljenost, ki se ji lahko odkupiš s cartanjem - evo spet pasja zmaga.

Lani sem imela poleg Neona še mladičke doma. Pa sem kljub izkušnjam ki mi jih je dal Neon včasih ponovila kakšno napako - recimo je ena izmed malih zdemolirala rožo sem se zadrla nanjo in ona s pogledom jaz pa že nisem tega naredila. Namesto da bi se stran zasukala in šla sem jo pocrkljala. Ko sem se obrnila okrog je pa začela z naslednjo rožo,...

Si prepričana da si že zdaj želiš takšnega psa? Jaz bi počakala še par let. In pomisli kakšna razlika je med 10 in 14 letnikom. Ogromna, čeprav se ne sliši veliko. Tako v velikosti teži in moči kot v psihi.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #23 : 12 April 2007, 18:03:20
no ja iz tega spet ne bo nič
starši so rekli, da šele pri 18 letu dobim kepico in tudi vi ste me prepričali tako da bom počakala še 7 let (novembra boma stara 11)

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #24 : 12 April 2007, 18:09:21
No Majček super, bo bolje tako... :) Saj do takrat ti bo pa delal družbo in te spravljal v smeh tvoj mali navihanček. 8)

Ko boš pa dovolj stara si boš pa kupila njufka ali pa katero koli drugo pasmo, ki ti bo všeč in si jo boš želela, do takrat
se pa čim več nauči o vzgoji, prehrani, zdravju in na splošno o vsem o psih, da potem ko bo prišel čas za enega velikana
ne boš imela problemov in boš že vse znala - vsaj teoretično! ;)

Lp
Tina



majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #25 : 12 April 2007, 18:16:29
zdaj tudi jaz mislim da bo bolje tako.
pa imam prošnjo za vse ki imate njufije in bernije.
a bi se lahko enkrat zbrali pred novim mercatorjem v novih jaršah?
ker imave s tjašo veliko željo da vidive in prečohave te velike kosmatince!


P.S. seveda ste vabljeni tudi drugi!!!

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #26 : 12 April 2007, 18:48:36
huh majcek za srečanje bo verjetno kar teka. Smo iz precej različnih koncev slovenije. Vendar pa nas je na pesjanar srečanjih ponavadi kar veliko in se splača prit pogledat  :)

Me pa veseli da si se odločila počakat  :) v končni fazi zdaj imaš tudi malega Maksa, veliki Mini bo pa malce kasneje  ;)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


BRUNO

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 2
  • Naš medvedek
Odgovori #27 : 13 April 2007, 12:43:12
Majcek; ne sekiraj se. Če si njufkota resnično želiš, ga boš enkrat v življenju tudi imela, v to sem prepričana! Tako sem si govorila jaz in vidiš.....ko si na svojem, si željo uresničiš sam! Mislim, da te je treba pohvalit ::), da si se zdaj prav odločila, starši pa verjetno tudi. Probaj pa jih prepričati, da te pripeljeta na Pesjanar srečanje - prejšnjič nas je bilo z njufki kakšnih 8, 9. Če bomo tudi sedaj pridni, boš imela dovolj za čohanje. :D

_____________________________
http://grandmaster.moj-album.com


majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #28 : 13 April 2007, 15:33:37
mislim, da me oči ne bo hotel peljat :'( :(

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #29 : 13 April 2007, 15:54:17
Majcek iz kje pa si ti?

Pomoje res najboljse da izkoristis kaksno pesjanarsko srecanje, vsaj nazadne so njufki glede stevila prevladovali  ;) Lahko zdruzis prijetno z koristnim..doma si privoscite en izlet, pripeljes s sabo svojega kuzeka, da se malo naigra z drugimi, ti se nacohas pesjanckov..malo poklepetate, se martinckate na soncku... poskusi, mogoce ti pa le uspe  :)

Ce se bos pa kdaj smukala kaj po Zasavju pa vabljena, nas se nikoli ne brani kaksnega para rok, ki je pripravljen na cohanje...samo lepe obleke pustite doma   ;) :P