pesjak in pasje ute

robidica · 215421

robidica

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
: 02 Oktober 2005, 19:03:42
mene pa zanim kakšen naj bo pesjak za labradorca.......kakšne naj so njegove mere,..........pač nasplošno........ ;D ;D ;D ;D ;D     hvala za odgovore..........



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #1 : 02 Oktober 2005, 19:12:27
Če mene vprašaš je najboljši tak pesjak ki ma vsaj 25 kvadratnih metrov površine ... ma vsaj dva radiatorja , parket po tleh, ločen prostor za spanje in igranje, kopalnico z WCjem ... posteljo 90x180, televizor, PC, DVD player z radiem, mikrovalovko, hladilnik, par stolov, tepih, kako slikico na steni, veliko igrač po tleh in dva tečneža ki zasedata njegov najljubši prostor :)

P.s.: nekako tak pesjak imata Rumba in Smart :) Naše stanovanje :)

LP, Črt



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #2 : 02 Oktober 2005, 19:14:12
Trigi jaz crkujem od smeha no.

Drugače pa...Ron ima 3x4 za njegove nočitve drugače pa nekaj arov domačega dvorišča.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3 : 02 Oktober 2005, 19:50:45
robidica, jaz osebno sem striktno proti psom v pesjakih in zunaj na vrtu, med tem ko se mi grejemo na naših kavčih in gledamo tv. Ampak vseeno... Pesjak naj bo čim večji, bolj je problem v koči. Ker jo pes segreva z svojim telesom in prostor ne sme biti prevelik, ker ga tako težko segreje in ga lahko zebe. Vseeno pa mora imeti dovolj prostora, da se v koči lahko obrne in stegne.
Mogoče bi ti lahko kaj več povedala Rinchy zanjo vem, da imajo za Rino velik pesjak, ki je še meni všeč ::)

Sem v njenem albumu našla eno sliko in vse skupaj zgleda takole:

http://nina.moj-album.com/album/48070/?os=48303

Lp nina



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #4 : 02 Oktober 2005, 20:21:36
http://nina.moj-album.com/album/48070/?os=48303

Ja,tole je domek naše gospodične.Moram rečt,da je zelo rada v pesjaku oz v koči.Pozimi,ko čez dan posvetijo sončni žarki se uleže na les in se sonči ;D.
Ima pa v koči veliko prostora...Če bi bila mehka podlaga(beri: vzmetnica) bi prez problemov spala v koči-brez da bi bila zvita.Če te zanima,ti lahko jutri napišem mere koče in pesjaka.
Je pa vse delano doma ;)

Lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #5 : 02 Oktober 2005, 20:43:57
No naš pesjak je ogromen in se Neon v njem komot prekopicuje, dela prevale, stoje, lavfa,...

Mere so približno 3x5m vendar pesjak ni čisto simetričen, tak da je ponekod še mal večji.

Uta je velka, tak da se loh stegne not (ni prehrajena, ker bi zavzela pol pesjaka), je pa izolirana tak da ga ne zebe. Če ja pa premrzlo (- 5 in manj) pa gre v hišo v klet. Nima sicer ene zagrajene stene ampak ima pesjak na takem prostoru, da bi umrl če bi mu zagradili katerokoli. Je namreč nepopisn ferbc in kadar ga pogledaš pa da je budn čepi ob eni od strani in gleda čez.

Kar se tiče pa psov v stanovanju bom pa rekla odvisno od pasme. Nemške doge npr. jaz za nič na svetu ne pustim v pesjaku. Nevfita met not v ogrevanem stanovanju. Težka. Bi crknu od vročine (vsaj pri nas, ker smo pri hiši trije zmrznjeni in se kar močno kuri). Pa podlanko zgubi, pa dlaka je krajša, pa če ga v bol mrzlem na sprehod pelaš se ti prehladi hitro.

Tole gledam jz iz obeh strani za nekaj reči in nekatere pse je dobro za druge pa ni najboljše. Verjemte, tud jaz bi raje en tepih več v moji sobi. Ampak mi itak tastari ne pustijo, pa dlake pušča tok da bi loh cel dan letala po stanovanju pa sam pucala za njim. Pa nevem. Bom rekla tak. Kokr vsakmu paše.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #6 : 02 Oktober 2005, 20:55:58
Kar se tiče pa psov v stanovanju bom pa rekla odvisno od pasme. Nemške doge npr. jaz za nič na svetu ne pustim v pesjaku. Nevfita met not v ogrevanem stanovanju. Težka. Bi crknu od vročine (vsaj pri nas, ker smo pri hiši trije zmrznjeni in se kar močno kuri). Pa podlanko zgubi, pa dlaka je krajša, pa če ga v bol mrzlem na sprehod pelaš se ti prehladi hitro.

Tole gledam jz iz obeh strani za nekaj reči in nekatere pse je dobro za druge pa ni najboljše. Verjemte, tud jaz bi raje en tepih več v moji sobi. Ampak mi itak tastari ne pustijo, pa dlake pušča tok da bi loh cel dan letala po stanovanju pa sam pucala za njim. Pa nevem. Bom rekla tak. Kokr vsakmu paše.

hehe Neyka, potem bi se tudi meni Smart prehladil, ker cele zimske dneve leži v postelji ali ob radiatorju, potem pa greva vn v -5 ali več, pa ni bilo nikoli kakšnega taklega problema. Tudi, da bi kazal da ga zebe ne.
Je pa brez poddlake ja in dlaka odpada v enormnih količinah, enkrat dnevno se obvezno sesa ampak to pač sprejmeš preden pes pride k hiši. Je pa res, da znajo biti starši problem, poznamo to ;)

Saj če se z psom res ukvarjaš vsak dan full ok, če pa je pes zaprt v pesjaku lastnik pa sedi v hiši in bulji v tv, pa... sem strogo proti bolje da psa nima, saj ga je konec koncev kupil zase ne pa, da ga gledajo sosedje ::)

Pa ne mislim nič slabega, da ne bo kdo narobe razumel. Vem, da imate nekateri tukaj pse zunaj in zanje odlično skrbite, žal pa vedno ni tako, zato raje preventiva.

Lp nina



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #7 : 02 Oktober 2005, 21:10:58
Ajaaaa tko si misla. Ja jaz Neonu nudim zadostno oskrbo tudi če je v pesjaku. Sma najmanj dve uri skupi. Če pa zbolim ali sem odsotna ga pa starši al ven spustijo al pa clo na sprehod pelejo.

Drgač pa sprehodi. Niti niso problematični tok, ker je pes v gibanju in se greje. Sam ko je treba čakat (npr razstava) pol pa nastane problem. Sploh pri še bolj kratkodlakih. Nekatere na razstavah pokrivajo če je mraz (nemške doge) in jim prav ne oporekam. Bi se tut bala, da se mi pes ne prehladi.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #8 : 03 Oktober 2005, 15:15:24
Mi sicer za Rondota nimamo pesjaka, ker imamo okoli hiše vse ograjeno večino časa pa je notri. Jaz nimam proti pesjakom nič, ker vem, da se nekaterim psom, ki imajo pesjak godi zelo zelo vredu. Ni mi pa všeč, da je potem pes zaprt noter cele dneve, tedne, mesece, leta.......še huje da je privezan na ketni. Moram pa rečt, da so Rondotu pesjaki zelo všeč....npr: pri prijateljici, ki ima pesjak gre Rondo vedno notri ležat čeprav ga ni noben poslal notri. Ker pa je Rondo veliko zunaj na dvorišču in zadaj na travi, čez dan ko je sonček....ko je dež tako ali tako noče ven ::)...sicer gre in potem mu postane blazno všeč... ::) ::)..no zunaj ima tudi kočo, ki pa ni za moje pojme primerna, da bi v njej bil celo leto...mogoče poleti pozimi pa kljub deki ki je notri ni vredu...ker je tako rečeno zbita skupaj iz 6 ivernih plošč in ni izolirana in nič. Je pač bila narejena za silo, ko je prišel k nam in je bil zunaj...po enem tednu je bila njegova koča naša bajta. ::). Drugače je pa ponoči vedno notri. Čez dan pa po volji!

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


katya

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 4
Odgovori #9 : 05 Oktober 2005, 22:47:41
Naša Gana ima pa kot je nekoč rekla Ninci apatrma  ;) No ima travco okoli hiše( ograja) in nekaj prostora še pod streho...čez noč je zunaj, podnevi pa tam kje smo mi. Tako da se ji godi kar dobro.

Moram priznat, da je tisti pesjak res pohvale vreden,men je zelo všeč  ;)

:)Tvoj ljubljenček je odsev tvoje osebnosti!!!


Lanyca

  • Gost
Odgovori #10 : 18 Oktober 2005, 12:24:46
No mi pesjaka sploh nimamo... no ja mamo ga samo, da ga ne uporabljamo notr mamo kolesa. ;D Lana ma veliko prostora ja pa spi tudi notri. ;)



robidica

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 03 November 2005, 14:00:14
ja sej to je tut najlepše.....ker mi se zaj naprimer odločamo za psa (kot že verjetno ste opazili za labradorca) ;) no in se vsi strinjamo, da ne moreš kupiti psa doma pa nič imeti pripravljeno za njega.....vsaj nekaj moreš met da ne laufaš pol okoli pes pa te doma čaka.....vsaj nekaj moreš met pripravljeno..... :D



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #12 : 03 November 2005, 14:48:54
Robidica Bravo :)

Definitivno je treba že pred prihodom psa treba poskrbeti za njegovo bivalno okolje... naj bo to vrt, pesjak, garaža, stanovanje ali boks ... jaz še vedno priporočam da je pes (neglede na pasmo) čim več z svojim skrbnikom... torej če se le da v stanovanju/hiši.
Je pa res da je v tem primeru dostikrat potrebno kupiti tudi boks... kjer ima psiček zatoščišče in je to prostor kjer nas počaka ko nas ni doma. Jaz sicer boksa ne uporabljam... vendar ga skoraj sigurno bom pri naslednjem psu.
Če pes že mora biti zunaj ... naj ima tudi tam urejeno okolje ... velik pesjak z kočo in ograjen vrt ... pa seveda redne dnevne sprehode in ukvarjanje z njim vsaj kako uro na dan.

LP, Črt



robidica

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 03 November 2005, 14:56:47
ja sej.....nekateri si tak ful želijo psa ko ga imajo jim je ful luškan, bi radi bili skos z njim pol pa jim več ni zanimiv in tako naprej.....pa na začetku mu dovolijo biti na kavču, pa tak naprej (primer tudi na postelji) potem ko pa jim ni več zanimiv pa mu to več ne dovolijo.....če pa že tja navadijo naj tam tudi potem ostane ne pa da potem spa zmedejo ko ne ve kam naj sploh gre.........



shivas_

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 2
  • Izberi svojo ljubezen, in ljubi svoj izbor!
Odgovori #14 : 10 November 2005, 15:14:18
Mene pa zanima kaj nej naredim k noče bit v pesjaku, zato ker takoj ko smo mu postavili pesjak(ni bil še dokončan) si je glavo zataknil med mrežo in smo morali mrežo prerezat. zdj pa misilm da se boji, in tuli, tuli,tuli dokler ga ne spustimo ven, samo on MORA biti dopoldan v pesjaku, ker imamo doma s.p. in mora bit ograja odprta... :-\


shivas_

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 2
  • Izberi svojo ljubezen, in ljubi svoj izbor!
Odgovori #15 : 10 November 2005, 15:46:26
pa še nekaj, ker je moj pesk že tok zrasel da je prerasel svojo uto moramo narediti novo, ali kdo ve kako velika mora bit za huskyja? :)


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #16 : 10 November 2005, 16:03:46
hmmm, mi imamo za nemškega ovčarja uto 150x100x100 mu ful paše , da je malo stisnjen  ;D



shivas_

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 2
  • Izberi svojo ljubezen, in ljubi svoj izbor!
Odgovori #17 : 11 November 2005, 17:58:09
heh, hvala za odgovor, samo moj pa rabi proooostor ker on spi kot kralj in ima vse noge narazen 8)


shivas_

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 2
  • Izberi svojo ljubezen, in ljubi svoj izbor!
Odgovori #18 : 12 November 2005, 12:22:01
kancha, a maš vaš ovčar pregrado oz. je dvoprostorna?


Miso

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 3
Odgovori #19 : 10 Januar 2006, 17:29:12
Ima kdo kakšen naslov od izdelovalcev pesjakov?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #20 : 10 Januar 2006, 18:24:12
Na internetu se najde tole:
http://www.pasjaoprema-sp.si/PBO/Cenik.htm#pesjaki in http://www.geocities.com/jamnikjanez/Izdelano.htm
http://www.lesimpex.si/index.php?lang=slo&show=katalog&id=38.

Drugače pa ima nekdo v albumu objavljene celotne slike od začetka do konca gradnje http://ribica.moj-album.com/album/350376/?os=350379&sp=7 in se zadeve morda lahko lotiš sam ::) ;D

Lp nina



matrox

  • *
    • Prispevkov: 196
    • Točke: 2
Odgovori #21 : 10 Januar 2006, 18:24:45
Jaz sem ne tako dalec nazaj zasledil na internetu nekoga, ki je izdeloval pesjake in pasje ute po vseh moznih variantah in zmožnostih plačila. Dalo se je dobiti uto kjer so pozimi ogrevana tla, poleti pa s klimatsko napravo ;D
Tako da danes pa res ni vec problem. Baje ima prav tako uto pes nasega predsednika ::)
Je bil pa to slovenski proizvajalec. Jaz ga ne najdem vec. Bo treba se malo pobrskati. Samo v vednost da se vse da.

lp



Miso

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 3
Odgovori #22 : 10 Januar 2006, 19:17:39
Hvala za odgovore, bom kontaktiral izdelovalce!
Če lahko še naslov od tega z ogrevanim podom bi bilo super!



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #23 : 25 Januar 2006, 20:01:44
kancha, a maš vaš ovčar pregrado oz. je dvoprostorna?
ne naša bajta ni dvoprostorna je pa izolirana,  to leto nameravamo nov pesjak , ki bo imel dvoprostorsko bajtico



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #24 : 06 Februar 2006, 20:32:32
Naš Mike ima pa takole vikendico! ;)

http://www.moj-album.com/slike/52692/xQGrd7RxMZDYV2HX.v.jpg


Sky in Lok sta pa itak "hišna" psa. :)


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


kanmačka

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 4
Odgovori #25 : 06 Februar 2006, 21:08:54
pri huskiju definitivno ravno streho,saj obožujejo ležati na uti in imeti razgled
naš kan večino časa ko je v pesjaku leži na uti,v uti je samo zvečer kadar je treba spat.
Uta je izolirana z vseh strani in kar velika da se ˝gospod˝lahko obrača kakor hoče :D

http://kanmacka.moj-album.com
kdor ne mara zivali,ne mara samega sebe


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #26 : 08 Februar 2006, 20:07:53
SKY,

lepa pasja rezidenca  ;D !

Jaz sem si ogledovala nekaj takšnega :

www.fidobox.it

Vendar se še zmeraj ogrevam za kaj bolj fiksnega, zidanega, kjer ima pes več možnosti zaščite pred mrazom, vročino in seveda z možnjostjo boljše opreme.

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


sharona

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 2
Odgovori #27 : 11 Februar 2006, 14:16:14
Pri nas imamo montažne pesjake,hiške so predelne,izolirane z dvižno streho....









Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #28 : 11 Februar 2006, 14:31:57
sharona nekaj me zanima.. kje imate pse cez zimo? glede na to da imate vecinoma samo take pse ki nikakor niso za v pesjake.... jih imate ob mrzlih dnevih (oz. mescih) notri?



sharona

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 2
Odgovori #29 : 11 Februar 2006, 16:20:14
Šapa,nekaj psov živi v hiši,nekaj odzunaj.Psi,ki so odzunaj,so odzunaj vse leto.Boksi so narejeni po normah,hišice so z vseh straneh izolirane (5 cm izolacije),imajo pregrado (dvoprostorne),v pesjakih je pozimi ali slama ali deke,vhodi so prekriti.Hiške so dovolj velike,da jih psi lahko ogrejejo.Če pa nastopi res hud mraz,imajo psi možnost bivanja v garaži ali hiši.Pri nižjih temperaturah rešujemo zadevo tudi tako,da sta ponoči po 2 psa skupaj v boksu.