pesjak in pasje ute

robidica · 215832

scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #150 : 06 April 2007, 23:20:12
Aja, ups....  :-[ Šele sedaj sem videla, da sprašujete po velikosti pasje utice in ne pesjaka.  :-[  ::) :-[

No, pa dajmo še to (iz istega Pravilnika o zaščiti hišnih živali).


Pasja uta mora biti dovolj velika, da lahko pes v njej normalno leže, vstane ter se obrne oziroma mora biti vsaj naslednje velikosti:

Velikost psa – plečna višina v centimetrih                    Velikost ute (širina x globina x višina) v centimetrih
do 55 cm                                                                                   100 x 60 x 55
od 56 do 65 cm                                                                          150 x 100 x 70
nad 65 cm                                                                                 170 - 180 x 120 x 85             


Seveda je dobro upoštevati, da tudi uta ni prevelika, ker potem jo pes pozimi ne more dovolj segreti oz. ker je uta prevelika pes ne uspe zadržati toplote v uti. Tako ima moj Astor (ki ima nad 65plečne) manjšo uto od predpisanih mer, pa mu je še vedno prevelika.  ???



Lp,
M


Person

  • *
    • Prispevkov: 556
    • Točke: 2
Odgovori #151 : 06 April 2007, 23:38:30
Hehe, sem te ravno mislil opozoriti, da si napačen odgovor napisal, pa si hitro ugotovila.
Hihihi, od mojga pesjak v gradni je v ta velikem rangu ;)
Utica pa mislim, da bi mu ta sedla v nulo:
Citiraj
od 56 do 65 cm   150 x 100 x 70
Ali mogoče celo 160 cm, kaj predlagate?

... Pluto, the golden retriever, itak ... :)


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #152 : 08 April 2007, 16:42:18
Person vidim, da mava isto zadevo na sporedu. Mi smo se danes odločili, da bomo kočo naredili kar sami. Koča bo itak stala v prostoru, tako da ne potrebuje največjih možnih izolacij.
Predvidevam da pride v poštev tale srednja (150x100x70) varianta za zlato prinašalko a ne?



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #153 : 08 April 2007, 21:05:04
Hehe, sem te ravno mislil opozoriti, da si napačen odgovor napisal, pa si hitro ugotovila.
Hihihi, od mojga pesjak v gradni je v ta velikem rangu ;)
Utica pa mislim, da bi mu ta sedla v nulo:Ali mogoče celo 160 cm, kaj predlagate?

Kje je pa Pluto sedaj?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Person

  • *
    • Prispevkov: 556
    • Točke: 2
Odgovori #154 : 08 April 2007, 21:10:56
A ponoči?
V garaži ima odprto kletko na paleti :)
Zraven pa še radio, uro, pa luč gori do zadnjega večernega sprehoda :)
No ... pač to ima za ponoči, pa za po obroku ... drgač pa taca po hiši ali zunaj na travci.

... Pluto, the golden retriever, itak ... :)


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #155 : 08 April 2007, 21:14:21
Aha, sama še vseeno navijam za to, da kuža živi v hiši. Nimaš nobenih problemov ne z utico in ne s pesjakom ;D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Person

  • *
    • Prispevkov: 556
    • Točke: 2
Odgovori #156 : 08 April 2007, 21:28:15
Tole navijanje je pa še off topic :)
Jaz bi ga tudi raje meu na postli ... pa nekot najbolj ne gre.

... Pluto, the golden retriever, itak ... :)


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #157 : 08 April 2007, 21:47:21
A si dam minus točko? :P ;D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Person

  • *
    • Prispevkov: 556
    • Točke: 2
Odgovori #158 : 10 April 2007, 11:52:02
Ma brez veze tukaj sprašuješ in pišeš take stvari, ki se lahko vprašajo preko PMja ali MSNja in niti pod razno nimajo kaj veze s pesjakom ali pasjo hišico in. Pa povrhu imaš enak off topic na začetku te teme ... ki je povrhu še bolj duhovit.
OK, sej razumem, da je včasih komu pač dolgcajt, pa more svoj višek energije ulit v prvi topic na forumu :P

Sej zdaj bom pa jaz dobil minus točko :) ... no sej, ko prebereš ta post, ga lahko pobrišeš, ker itak vreden ni nič, v bistvu dela celo izgubo ;)

Je slučajno vmes še kdo kaj pametnega odkril na to temo?

... Pluto, the golden retriever, itak ... :)


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #159 : 10 April 2007, 11:54:21
Še ne, jst še vedno ugotavljam koliko je pravšnja velikost pasje utice za zlatega prinašalca, ker jo bomo sami naredili.



Person

  • *
    • Prispevkov: 556
    • Točke: 2
Odgovori #160 : 10 April 2007, 12:03:07
Enako, še tudi izbiram končne mere ... ter količino izolacije.

... Pluto, the golden retriever, itak ... :)


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #161 : 10 April 2007, 12:09:30
Če boš kej pametnega pogruntu kar tukaj povej ;) Mi bomo imeli pesjak tako narejen, da bo en del notraj hiše, en del pa zunaj, zato ne bomo kupovali najbolj izolirane in ne vem še kakšne ute, jo bomo kar sami naredili. Nabaviš tistih nekaj desk, izolacije, malo domišljije in bo. Prihraniš nekaj denarja zagotovo. Itak bomo še povečali nekaj, tko da bo fajn. Komaj čakam da začnemo delat.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #162 : 13 April 2007, 16:22:16
Obema priporočam da vzameta v roko knjigo Miroslava Zidarja O psih-ne brati način šolanja, ker je zastarel  ::) Ampak odprita na strani 150. Jaz jo ravnokar držim v rokah  ;)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #163 : 13 April 2007, 17:10:40
čara kaj pa piše na tej strani?  ;)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #164 : 13 April 2007, 18:53:28
Načrt ute in mere, za S, M, L...Tudi tloris je.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #165 : 13 April 2007, 18:59:30
Bi nam zaupala mere?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #166 : 17 April 2007, 17:59:49
Bi nam zaupala mere?

jooj nisem opazila prej  :-[. Zdaj sem Personu posodila knjigo, mu bom rekla naj prepiše, pa pove če je uporabna.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Person

  • *
    • Prispevkov: 556
    • Točke: 2
Odgovori #167 : 28 April 2007, 23:45:37
No, če še kdo rabi mere in načrt za pasjo hiško (pač klasična izvedba, ki jo pač malo prilagodiš):





Pa še nekaj razlage:





PS: Klik za večjo slikico ;) ... to je iz zgoraj omenjene knjige, ki jo je posodila Čara.
So kr uporabni podatki, pač za izhodišče, potem pa daš malo +/- kakšen cm, pa malo naklon strehe pirediš, pa dvojno dno (+ izolacija), pač tako, da zadeva spodobno izgleda in da je uporabna in da se da se da enostavno in učinkovito naredit :)
Pač hočem povedati, da nismo komplicirali za kak centimeter, če so se deske ravno fajn izšle, pa je bila skupna širina 3 cm ožja ... ;)


PS2: A bi se lahko tema priiemnovala v: Pesjak & pasja uta ?

... Pluto, the golden retriever, itak ... :)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #168 : 29 April 2007, 16:21:16
Prekopirano iz knjige O psih, avtor Miroslav Zidar

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #169 : 30 April 2007, 11:02:21
Person boš ti izdeloval sam uto?
Mi smo včeraj resno stopili v akcijo in nam je že uspelo preoblikovati prostor, smo betonirali, ometavali, nekaj pozidali itd. Čez nekaj dni pride vgradnja okna, barvanje sten, nato je treba dvigniti tla + nabiti gor lesene deske. Uto bomo najbrž naredili sami, samo naša uta bo znotraj v prostoru ne zunaj. Zato se mi zdi tale dvojna mogoče nepotrebna oz prevelika. Ima kdo mere za navadno utico z enim prostorom za ZP?



Person

  • *
    • Prispevkov: 556
    • Točke: 2
Odgovori #170 : 30 April 2007, 12:29:31
Sam z očetom jo bom delal oz. jo že delava ;)
Je pa bolj kot ne po teh merah, ki sem jih prilepil.

... Pluto, the golden retriever, itak ... :)


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #171 : 30 April 2007, 12:45:48
Aha bo dvojna. Kje boste imeli Plutija potem, zunaj v pesjaku?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #172 : 30 April 2007, 19:24:34
Ja, Pluta bodo deportirali  :( Zakaj bi pa ti v pesjaku imela okno? V koči menda ne-prepušča mraz, poleti pa žargi razbelijo kočo.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #173 : 30 April 2007, 19:41:52
čara bo malo drugače kot ti misliš. Naredili bomo pesjak ob hiši oz enem objektu in bo tako narejeno, da bo imel pesjak zunanji in notranji del. Zunaj bojo po tleh lesene deske nekaj kvadratnih metrov, mala vratca pa bojo vodila v notranji zaprti del, ki je pač del hiše. V tem delu pa mora biti okno (je majhen in visoko), da se bo lahko zračilo in da bo svetloba. Notri pa bo na deskah koča.
Ko bomo vse dokončali bom poslikala in vam pokazala ;)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #174 : 01 Maj 2007, 12:04:44
aja zdaj mi je pa jasno. Lahko je okno ali pa tista vratca za pse.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Taroman

  • *
    • Prispevkov: 298
    • Točke: 0
Odgovori #175 : 03 Maj 2007, 14:07:59




Mene pa zanima kako izgleda ročaj za izvlek dna, noge z zankami, nosilna palica za zaščitno zaveso in zaščitna zavesa :-[. Aja pa še a je na koncu mišljeno mogoče lesni vijak ali leseni?



Person

  • *
    • Prispevkov: 556
    • Točke: 2
Odgovori #176 : 03 Maj 2007, 14:55:33
Eh, tk fejst pa spet nismo komplicirali ;)

Dno je kar fiksno pritrjeno ... v bistvu jaz še nisem videl hiške, da bi imela dno, ki se ga da izvlečt.
Tako da bi rekel, da so takšne hiške zelo zelo redke.

Tista zavesa je pa mišljena taka gumasta kot so v zdraviliščih, kjer je ločen zunanji in notranji del bazen. Pač tam ko lahko plavaš ven na prosto.
Pa to bi jaz rekel, da se da naknadno ( + z možnostjo odstranitve ). Pač za zimske mesece, da se mrzli zrak manj izmenjava s toplejšim notranjim

Na sliki piše: leseni vijak ... obstaja možnost, da je napaka, pa da je mišljeno: vijak za les ... pa sej ni važno.

Tiste zanke pri nogah so pač mišljene, da pač če bi hiša stala samo na štirih nogicah, ki imajo del, ki je naslonjen na tla, majhne površine.
Bi bil zelo velik pritisk na tla in bi zato v tleh nastale luknje ... zato se pač tista površina na nek način poveča.
 

... Pluto, the golden retriever, itak ... :)


Taroman

  • *
    • Prispevkov: 298
    • Točke: 0
Odgovori #177 : 03 Maj 2007, 16:57:44
Aha. Hvala! :)



galy

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 10
Odgovori #178 : 03 Maj 2007, 17:50:20
Naš pesjak je zaprt samo z ene strani, ima pa zato boljšo utico (les-stiropor-les, dva prostora). Narejen je doma.

         

(danes »žal« služi le za okras in obešanje rož)

Če koga zanima - tole zadevo prodam. Piši na email ali ZS. Brez psa ;D



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #179 : 02 Julij 2007, 08:31:08
koliko bi bila hišica?

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]