pesjak in pasje ute

robidica · 215428

NagajivkA

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #210 : 21 September 2010, 12:52:58
IZDELUJEM HIŠKE ZA PSE SLIKE SI LAHKO POGLEDAŠ NA fACEBUKU  PASJE UTE



NagajivkA

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #211 : 21 September 2010, 13:00:18
IZDELUJEM RAZLIČNE HIŠKE ZA PSE HIŠKE SO TOPLPTNO IZULIRANE PREKRITE Z TEGOLO IMAJO DVOJNI LOČEN PROSTOR DVIŽNO STREHO .VEČ INFORMACIJ PA NA 070853771 SEM IZ OKOLICE KOROŠKE MOŽNOST DOSTAVE  SLIKE SI LAHKO POGLEDATE NA FACEBUKU PASJE UTE ALI PA NA SALAMON .SI



NagajivkA

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #212 : 21 September 2010, 13:33:55
DVOKAPNE HIŠKE IZ MOJEGA HOBI PROGRAMA:
   
   
 
ENOKAPNE HIŠKE IZ MOJEGA HOBI PROGRAMA:

Kot hobi izdelujem pasje hiške po želji.
Vse informacije so vam na voljo na 070/853-771(Zlatko) ali na mail: [email protected]




NagajivkA

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #213 : 05 November 2010, 07:43:57
Izdelujem hiške za pse so toplotno inzulirane prekrite z tegolo itd možnost tudi dostave več informacij pa na 070853771 slike pa si lahko ogledate na facebook pasje ute ...



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #214 : 21 Oktober 2011, 14:52:35
Kako naj preračunam, kako velika uta je optimalna za mojega psa? Plečne ima 77cm, dolžina hrbta cca 85. 1,5 x 1 mogoče? Pa nevem, 0,9 višine, al je boljše 1m (ravna streha)?

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Gala-V

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #215 : 10 Januar 2012, 11:32:16
Živijo,

ali kdo tu dela pesjake? Rabila bi pesjak 3x4m ...

LP


Pippo

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #216 : 05 Marec 2014, 11:26:02
Upam da mi uspe spet obuditi to temo.  ;D
Zanima me kaj imate oz. kaj menite da je najbolj primerno v pesjaku za tla(les, beton, kakšna posebna zmes,..), kar koli, lahko naštejete tudi kombinacije le teh.

Lp!
     



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #217 : 05 Marec 2014, 19:29:36
Kombinacija lesenega podesta, čez tepih oz. kakšno mehko ležišče (poleg blazine v uti) in zemlje/trave.  Za pasjo kožo je seveda najslabši beton ipd.

Pa psa imeti čim manj v pesjaku in se čim več čez dan  ukvarjat s psom. Boks na takem mestu, kjer ga ne bodo motili mimoidoči. Mladiček-pa naj bo vsaj tam do 9-12 meseca z vami v hiši, na začetku naj spi kar v spalnici ob postelji (ali v kakem transportnem boksu ali pa škatli).

Ogromno o tem pa je že na forumu (sobna čistoča, kletka-boks...).

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #218 : 05 Marec 2014, 20:21:30
Če se ognem običajnim razlagam zakaj pač je pesjak zgrešena in ekonomično brezvezna odločitev napram notranjemu bivanju... Če pes že ''mora'' bit zaprt stran od svojih ljudi naj ima dovolj velik boks (jaz bi rekla da vsaj 2x večji od priporočene minimalne zakonsko določene velikosti) v katerem je v zavetrnem delu (ja zavetrje je meni nujno) pred kočo lesen podest (lej je pač bolj prijazen sklepom). Okoli ograje eventuelno ploščice/robnik...skratka nekaj, kar ne mora spodkopat (ni ga bolj neumnega kot pesjak iz katerega pes lahko pride za hec). Pa še od tekanju ob ograji ni potem cel kanal pohojene zemlje (pač psi radi nabijajo kroge ob ograjici-stereotipije).
Eventuelno lahko nekje v pesjaku kak drevešček raste za senco in zaščito ter učinek ''naravnejšega'' okolja. Hkrati pa lahko tudi kot wc-štender služi  :P Evo, že tukaj je razlog za dovolj VELIK pesjak, da ga je tista polovica kjer je koča tudi pod streho, ostalo pa odprto. No torej streha je fina zadeva, da se lahko s psom v pesjaku lastnik kakšno uro ali dve druži v mokrih dneh. Pa ker sem sama en mal razvajena pri domačih živalih in brez luči nebi zdržala. Tok je praktično, ko v kratkih zimskih dnevih lahko tam po 16h pri luči kvalitetno oskrbiš svoje zunanje živali. Pa še mraz je potem bolj zmeren za prenesit.  8)
No za vse ostalo bi jaz izbrala ali ne pregrob pesek ali kar tisto dano naravno podlago. Ker ni ga bolj neumestnega kot cel betonski pesjak oz. s katerim koli podnom, ki ga je škoda ponečedit. Ker zakaj bi pa pes moral bit zaprt stran od ljudi, če ne zaradi praktičnosti, da v hiši ne dela ''kažina'' in bojazni pred lužicami ter obveznostmi ob lastnikovi odsotnosti od doma. Torej naj ima možnost tam tudi potrebo opravljat. Bo manj stresno za psa in za lasntika.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Nes

  • *
    • Prispevkov: 44
    • Točke: 0
Odgovori #219 : 05 Marec 2014, 20:48:51
Mi imamo ploščice in leseno paleto (je fino ker je malo dvignjena od tal in tudi čiščenje je zelo enostavno). Če imaš psa v pesjaku je najbolje da vzameš spomladanskega mladiča ker je maja že precej toplo zunaj in ga ne zebe. Seveda je potrebna dobro izolirana uta in noter kakšna slama/deka. Deko lahko tudi zgrize in poje kakšen del zato imamo mi slamo. To da bi bil mladiček do 12 meseca v hiši pa se mi ne zdi vredu. Prvič ker če je lahko 12 mesecev zakaj nebi bil skos, drugič pa zato ker se navadi takega življenja in je kasneje selitev v pesjak in osamitev zanj lahko veliko težja.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #220 : 05 Marec 2014, 21:24:10
Zaradi vzgojnega vidika je bolje da je vsaj do 9 meseca v hiši.  Ampak OK to je že druga tema.

Foto prikaz skoraj spodobnega pesjaka. Manjka mu bolj konkreten vetrolov iz lesa.


 S tem, da, če je pričakovati, da bo pes več časa noter recimo 10 ur dnevno, je fajn dodati še kakih 10 x 3M izteka s kakšnim wcjem.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Pippo

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #221 : 07 Marec 2014, 16:27:52
Hvala za odgovore, upam da se še kdo pridruži!
Pri nas imamo vse v lesu, je pa za ene 10 cm dvignjeno od tal. Uta je izolirana, sam jo uporablja sam ko mu ni prijetno(močnejši dež,žled), vendar se tam najbolj varno počuti. Pozimi večinoma prespi zunaj na lesu, pesjak je pokrit. Poleti pa mu senco dela drevo. Ja in ne čepi cele dni v pesjaku!

Sem pregledal, kar nekaj strani foruma pod različnimi temami in povsod sem zasledil "vegetarijance". Da pojasnim kaj se skriva pod tem mojim izrazom. To je pojem za tiste, ki se ne znajo držati vprašanja/teme, ampak hitro predlagajo čist drugo zadevo, ki je po njihovem 100% boljša in seveda 100% pravilna oz. edina pravilna. To pa sovražim in mi gre resno na živce. Tema je: pesjak in pasje ute, in ne kaj je bolje za psa ali je notri ali v pesjaku. Pa spoštujem vsake mnenje, vsiljevanja pa ne! 



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #222 : 07 Marec 2014, 17:14:44
Ne žali ti vegetarijancev in si omisli kak drug, bolj primeren izraz, a ne!

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Pippo

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #223 : 07 Marec 2014, 17:51:23
Lej, še nisem srečal vegetarijanca, ki mi ne bi nekaj posiljeval! Žal! Pa osebno nimam nič proti tistim, ki jedo samo zelenjavo, pač njihova odločitev! Jaz tudi ne posiljujem, da je bolj zdravo jesti vse v zmernih količinah! Sem pa zaključil s to temo, saj ne paša pod to temo. Sam želel sem izločiti iz forumov kar sem napisal v prejšnjem komentarju, saj sem mnenja da to forumu manjša vrednost! 



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #224 : 07 Marec 2014, 18:10:56
http://www.pasjaoprema-sp.si/slike_za_tekoce/cene_ut/enokapna_uta/enokapna_uta4.html

Moja ima tako uto (malo drugačne barve sicer, velikost ne vem katera je). Je pa ful fajn, poceni pa še na dom je bila pripeljana. Samo izolacija je slabo not narejena, je vse dol zgrizla (stiropor prekrit z neko lepenko), smo ji popravili in ima sedaj les okoli stiropora in sedaj je ok.

Pesjak je pa home-made, na tleh so bosanke, en mali delček je tlakovcev (tam, ko ima za hrano in vodo), okoli ima mehko mrežo, ni pa klasične oblike, ampak bol trikotne (zaradi rahle stiske s prostorom). Je pa tudi malo dvignjen od tal, pa pokrit je z tegolo. Pa aja, tako v kotu ima en del zemlje z kamni in tam rada "zakopava" stvari :P . Bom dala sliko ob priliki  :)

Me pa zanima tisti, ki imate pesjake in destruktivne pse, kaj dajete v hišico? Moja je imela prvo zimo odeje, koce in velike brisače, pa je vse raztrgala. Sedaj ji dam eno veliko brisačo samo, ko gre dež/sneg in je mokra (ok, prej jo valda zbrišem), takrat edino ne trga tega (si pa včasih zveleče ven). Drugače je pač brez vsega. Ne vem kaj naj dam not. Razmišljala sem o slami? Mogoče še kaj druga? Nekaj bi ji mogla dat, ker tudi noče pregradne stene not met (poleti jo vzamem ven, pozimi sem ji dala not pa sploh v hišico ni šla, zato je več nima) pa ne bi rada da jo zebe, čeprav je očitno ne, če vse ven zvlači...



Pippo

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #225 : 07 Marec 2014, 18:29:20
Tejch na tak način imamo mi uto. Naredili smo jo doma. Je pa vmes, če me spomin ne vara, steklena volna. Je pa hecno da delajo v notranjosti ute lepenko(karkoli že je) in ne les, ki ga težje uniči in je po mojem tudi najboljša izbira.



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #226 : 07 Marec 2014, 18:57:58
Citiraj
Me pa zanima tisti, ki imate pesjake in destruktivne pse, kaj dajete v hišico? Moja je imela prvo zimo odeje, koce in velike brisače, pa je vse raztrgala. Sedaj ji dam eno veliko brisačo samo, ko gre dež/sneg in je mokra (ok, prej jo valda zbrišem), takrat edino ne trga tega (si pa včasih zveleče ven). Drugače je pač brez vsega. Ne vem kaj naj dam not. Razmišljala sem o slami? Mogoče še kaj druga? Nekaj bi ji mogla dat, ker tudi noče pregradne stene not met (poleti jo vzamem ven, pozimi sem ji dala not pa sploh v hišico ni šla, zato je več nima) pa ne bi rada da jo zebe, čeprav je očitno ne, če vse ven zvlači...
Slamo.  :) Jaz mu dam odejo, ampak jo ima samo za zabavo in da se moti z njo (jo zvleče ven iz ute). Jo res čisto obožuje in je njegova najljubša ''igrača''.  :P Za to da se greje pa ima slamo, drugo se je vse izkazalo za neprimerno.

Moj pa ima lesen pesjak, dvignjeno od tal, iz 3 strani je stena in na vrhu tudi (je za blokom pod balkoni). So pa ta pesjak naredili še njegovi prejšnji lastniki, mi smo ga samo malo izboljšali....
Nočem kogarkoli ''posiljevati'' s tem kjer naj ima psa, ne tako razumet - ampak meni je imeti psa v pesjaku grozno nepraktično, nikoli več ga ne bi imela tako. Ko je ob dežju mokro, zmrzuješ tam s psom, poleti vročina, kaj umazano, hitro se naredi vonj itd. Pravzaprav ne znam pojasniti, ampak meni res ni praktično in tudi pes vidim da veliko bolj uživa v stanovanju kot v pesjaku. Ampak situacija je nanesla tako in dokler sem še pri starših se moram sprijazniti s tem (novega psa za v pesjak si ne bi kupila, tu pa je bilo malo drugače)...  :-\



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #227 : 07 Marec 2014, 20:03:26
Slama je daleč najboljša izbira za uto. Slamice so polne zraka, ki je glavni izolator. Tudi, ko se poleži ohranja toploto. Zaradi tega se tudi ko pes prihaja moker v uto oz. ko je zračna vlaga prisotna (tle pa tud streha nad kletko kaj dosti ne pomaga) hitro suši. Sama po sebi je taka gladka (skoraj voščena) in ima zelo malo por v katere bi se vlaga akumulirala. Pripročam, da se zrihta pri kakem kmetu balo slame. Take lepe. Imaš tudi opcijo slabe slame seveda  ;) Moji varovanci so najbolj veseli ovsene. Je taka bolj čvrsta, cevasta. Pšenična je nekoliko mehkejša in temu primerno slabša na dolgi rok. Itak jo je pa potrebno menjat dovolj pogosto. Ostanki se lahko brez večje škode dajajo v kompost ali kot zastirko spomladi (eventuelne pasje bolhe ne bodo ogrožale paradižnika  :P)
Iz prakse se odlično obnese za od psov, do ''nikogaršnjih'' mačk, do svinj, konjev, krav, kokoši, vodne perutnine...skratka daleč najboljši nastilj za bivanje zunaj.
http://www.alleycat.org/straw

Da ne bom kot navdušena vegetarijanka, ki je tudi meso, solila pameti s slamo- lahko imaste brez problema v uti tudi bombažno posteljo, a jo (iz prakse) menjajte ali vsaj zračite praktično vsak dan...no kar koli bo bolje kot da nima v uti nič. Iz vseh teh praktičnih in ekonomskih vidikov je bivanje v hiši z ljudmi pač v prednost.  8) Še zdaleč ne obveza.  :) Obveza je pa vsaj minimum (po zakonu) pogojev za zunaj živečega psa. Ker pa smo tule sami ljubitelji, ki so s svojimi psi radi čim več ur na dan...pa ni za zanemarit, da s kompliciranjem lahko dosežemo tudi za nas bolj kvalitetno preživljanje zunaj prebivanega časa z našim zunanjim psom.  ;) Hja nič ni samo enostransko. In ni od škode to vsakič posebej omenit. Morda pa kdo niti ni pršel tako daleč, da bi pomislil na vse to.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #228 : 07 Marec 2014, 23:06:43
Men se pesjak še ne zdi tako grozno nepraktičen. Ko je dež grema v garažo, ko je vročina je tudi tam, ko je mraz sma tudi tam :P ... No, če nebi smel pes bit še v garaži pol pa bi mi bil problem... Za čistit tudi ni tak hudo, moja je čista, če se pa kdaj že polula pa takoj ko vidim splahnem z vodo in sploh ne smrdi. Ko je bila mlada in je lulala not je pa kr smrdelo ja, ampak smo čistili z čistilom pa je bilo ok. Bo pa vsekakor naslednji pes noter, je še vedno bolj praktično, če že drugega, socialnega vidika ne štejem zraven  :)

OK, dobi slamo naslednjo zimo, itak mamo polno kmetov v žlahti :P . Smo že letos mislili, pa pol nekako nismo. Itak pa imam ful občutek, da bo še to ven zmetala  ::)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #229 : 07 Marec 2014, 23:49:31
Lej, še nisem srečal vegetarijanca, ki mi ne bi nekaj posiljeval! Žal! Pa osebno nimam nič proti tistim, ki jedo samo zelenjavo, pač njihova odločitev! Jaz tudi ne posiljujem, da je bolj zdravo jesti vse v zmernih količinah! Sem pa zaključil s to temo, saj ne paša pod to temo. Sam želel sem izločiti iz forumov kar sem napisal v prejšnjem komentarju, saj sem mnenja da to forumu manjša vrednost!

Še veš ne kakšno prehrano ima vegatarijanec, potem ne bi sklobasal, da jedo samo zelenjavo. Koliko si pa jih spoznal? 500? Da lahko potegneš takšno vzporednico?  ::) Aja ups, saj niti ne veš kaj vegetarijanec je.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #230 : 08 Marec 2014, 08:01:47
Čara, nje se sekirat  ;) To je pač tko, da eni mislijo, da so drugi vegetarijaci ... sami pa pastirčki. Če ovace kimajo na njihove ideje pol je pastirček zadovoljen. Drugače pa ne. Zdj ovaco lahko pojejo, vegetarijanca pa bolj težko, ker v osnovi gre za isto darvinovo vrsto  :P Sploh se pa težko podrobno o tem menit, ker se ne pozna razlik niti v prehranskih vejah kaj šele o potrebah drugih živih bitij. Do socialnih vidikov posameznih vrst je čist preveč energije potrebne.  8)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #231 : 08 Marec 2014, 10:26:10
Mi imamo takole narejeno



Del, ki je pod streho je po tleh betoniran, čez je pa les tako da lahko svinjarija vmes pada. Uta je v isti višini, torej dvignjena od tal (žal predpotopna, ker je stara že 30 let, plus ves stiropor ki je za izolacijo so menda miši pojedle, v glavnem ni ga), rob kjer je ograja je betoniran, tako da pes ne more spodkopat, po tleh je pa pesek + rastline, katere so se uspele naselit. Je v senčni legi, načeloma brez rednih prebivalcev že ene 10 let, ampak če dam psa čez noč notr, drugo jutro smrdi po pesjaku, kar mi je največji minus. Ne da se sprat vonja ven pa če se na glavo postaviš.



LiliTheLab

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
  • Black beauty
Odgovori #232 : 12 Avgust 2014, 13:07:11
Jaz bi pa potrebovala predloge, kje nabaviti mrežo oz. ograjo za psa in kakšno. Zdaj ima ograjen svoj prostor z manj trdno mrežo, ki jo bo treba zamenjati. Potrebovala bi cca. 8 metrov mreže, računam na višino 1,5 metra. Kaj predlagate (relativno poceni)?

"Rep psa maha s srcem." (Martin Buxbaum)


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #233 : 22 Avgust 2014, 11:16:42
Betonska mreža bo najcenejša varjanta. Pobarvana niti ne izgleda tako slabo.

http://s9.mojalbum.com/76039_17408272_18222419/horjul-psi-ii/18222419.jpg

Moja izbira za "velke in bogate" so pa panelne ograje  :-|~

http://ss1.spletnik.si/4_4/000/000/280/4e5/19602_1318205021_73_19602.jpg

Ne predraga varjanta (predvsem za večje pse sicer) je tudi takale simpl lesena ograja (oz. kaj podobnega).

http://btcdata.blob.core.windows.net/article-big/7847/postavitev-preproste-lesene-ograje.jpg

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


majajama

  • *
    • Prispevkov: 93
    • Točke: 0
Odgovori #234 : 02 December 2014, 14:46:10
Prosim za kakšne nasvete glede tal v pesjaku, da bi bila čim bolj praktična za čiščenje.
Osnovna tla so betonska (z gladko površino, da se lepo čisti). Čez beton smo najprej dali en večji lesen podest, ki je zavzel približno tretjino površine pesjaka, da bi psička ležala na njem. Hitro se je pokazalo, da si je ravno tisti les izbrala za wc (dobili smo jo še kot mladičko in še ni bila navajena čistoče), poležavala pa je na betonu... Poleti ji je to že verjetno pasalo, ni pa dobro zanjo, zato smo naredili večji lesen podest, ki pokrije celotna tla pesjaka. Zaradi raztezanja lesa in zato, da ga lahko dvignemo, mora biti ob straneh nekoliko (cm ali dva) odmaknjen od sten oz. ograje.
Sicer se je načeloma že navadila, da počaka s potrebo (malo in veliko), da jo spustimo ven, včasih pa je še vedno sila prehuda (ali pa se kdaj pač ne moremo držati vedno iste ure za wc). Takrat pač takoj počistimo pesjak - blato odnesemo, vodo speremo.
Čez poletje in v sončnem vremenu je to čisto lepo delovalo. Zdaj v tem megli in vlagi pa opažam, da je začelo smrdet okoli pesjaka in posledično smrdi tudi psička...  :( :(
Očitno se voda in ostala svinjarija nabira pod lesenim podestom. Vsak dan pač ne morem dvigovati podesta, ker je to kar podvig, za katerega sta potrebna dva krepka in spretna. Ker je hladno in vlažno, se tudi ne presuši in les spodaj že kar malo gnije (pa je star le kake 4 mesece!).

Imate kakšne ideje, kaj dati na tla, da bo leseno, lahko odstranljivo, vzdržljivo, hitro sušljivo, ne gnijoče...

Pa še glede "posteljice": zdaj ima v koči deko, rada je v koči, rada je na deki, včasih si jo privleče ven in leži na njej tudi zunaj, potem si jo spet zvleče v kočo... Tako zelo jo ima rada, da je to že tretja deka, ki je tudi že pošteno zgrižena raztrgana, razcufana  :D :D Zgoraj sem brala, da je dobro uporabljati slamo za nastilj. Slamo pri hiši imamo, sprašujem pa se, kako dolgo bo zdržala v koči, saj bi jo po mojem razmetala po vsem pesjaku, ko bi se igrala z njo :-\  Kako pogosto naj bi se menjavala? Vsak teden, enkrat na mesec?... Kako na debelo naj bi bila v koči?

Hvala za vsak predlog!

...
In ja, vsak dan se veliko ukvarjamo z našo psičko, dovolimo ji tudi v hišo, kjer preživi (pozimi še več) kakšno urico ali dve na dan z nami, poleti pa je z nami zunaj na dvorišču, ven iz pesjaka. Ampak ponoči in ko smo v službi je v pesjaku, se tam dobro počuti in tega ne mislimo spreminjati. Toliko za pojasnilo, da ne bi spet tema zašla mimo osnovnih vprašanj.



mišula

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #235 : 10 December 2017, 18:11:42
Zdravo,
vidim, da tema že nekaj časa ni aktivna ampak  vseeno upam, da mi kdo odgovori :D
Zanima me naslednje, kako bi lahko najbolje očistila betonska tla v pesjaku. Pesjak stoji že kakih 10 let, ima betonsko ploščo v katero se je že kar precej zažrlo lulanje. Pesjak je bil namreč precej časa v uporabi, mislim, da je bil sicer čiščen vendar pomojem ne temeljito. Naredila se je kot nekakšna glazura oz ne vem kako naj opišem. Uglavnem kako bi se dalo to sčistiti čimbolje, da bi potem lahko do pomladi pesjak bil primeren za bivanje. Spomladi se ga bo podrlo in naredilo drugega. Jaz pa bi psa, ki je navajen bivanja zunaj in mu notri nikakor ne odgovarja (kadar je res hladno spi v garaži pa mu ni preveč všeč), dala v ta pesjak. Seveda pa bi ga najprej očistila, postavila lesen pod in primerno pasjo utico. Torej, ima kdo kak predlog kako se tega lotit?

In pa še eno vprašanje, sama sem si pesjak omislila tako, seveda dovolj velik, da ne bo pomote. Verjetno bo ´plata´betonska, na malo več kot polovico pesjaka bi potem postavila lesen poden na tačkah, da bi bil dvignjen od betona, na drugo polovico pa bi dala neke ploščice, da bi se v primeru če se kuža polula, lahko enostavno počistilo in se tako nebi zažiralo v podlago..bi bilo to ok? Kakšen drug predlog?
Najlepša hvala :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #236 : 10 December 2017, 19:57:01
Sama sicer ne zagovarjam bivanje psov v pesjakih, ker je večina ljudi prelenih, da bi si ne glede na vremenske razmere, zimsko hitro temo, našli 4 ure v dnevu in se posvetili psu (sprehod, igra, negovanje, trening, masaža...).

Očistiš najlažje z visokotlačnim čistilcem, zatem posprejaš s kombinacijo kisa in pustiš 15 minut učinkovati, zatem zopet spereš.

Psi do 9-12 meseca, pa sploh ne sodijo za bivanje zunaj-stran ljudi in ne zdržijo biti sami več kot 4 ure. Sploh, ker se ji vzame iz legla-bo že moral biti ta čas v hiši z vami-lahko se ga navadi na sobno kletko, zaradi sobne čistoče. Poleg tega so izredno dovzetni za okolico in največ vedenjskih težav se razvije pri psih, ki so od mladega bili v pesjaku ali prosto spuščeni za ograjo. Posebno, če to ni nek osamljen kraj, ampak hodijo mimo ljudje, psi, mačke, je promet...

Torej lulanje, kakanje-psa pelješ na wc vsako uro in ponoči, če je treba, ko se zbudi. Mladiči in mladi psi rabijo wc takoj, ko se zbudijo, po sprehodu, igri, pitju vode, obroku. Tako preprečiš, da se revež podela v boksu.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


mišula

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #237 : 10 December 2017, 20:18:54
Pes o katerem je govora je star 7 let. Z njim se veliko ukvarjamo samo mu pač ne paše biti notri.. Sploh pa nisem o tem spraševala, spraševala sem o nasvetih kako narediti rabljen pesjak bivalen in tak, da bo čimbolj prijazen psu.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #238 : 11 December 2017, 07:45:15
Narediš primerno veliko, dvoprekatno hišo s streho, ki jo lahko snameš in redno zračiš, menjaš steljo. Narediš vetrlov ob uti vsaj eno ležišče, lahko dvižno-ležalnik namenjen psom, pred vhodom v uto daš vpojni predpražnik ali vet-bed.  Preostali del naj bo naraven material, trava, ne pa beton ali ploščice. To ni ravno fajn za komolce, niti blazinice.

Če je pes v pesjaku več kakor samo za spanje čez noč-potem je smiselno da naredite ogrado  20 kvadratnih metrov, poleti še noter eno "želvico" otroški bazen, tendo za senco...

ne glede na sneg, dež, veter, sonce, mrak....4 ure ukvarjanja s psom :)

To je to iz glave, teoretično, v praksi nas ima pa večina tukaj pse noter in boš težko dobila informacije iz prve roke.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!