pesjak in pasje ute

robidica · 215413

aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #30 : 11 Februar 2006, 16:30:42
ojla...moja ima prav velik pesjak, pa kočica je tud lepa, samo kaj ko noče biti dalj cajta tam, kako ste pa ta problem rešili.Pri meni je problem ta, da sem iz mesta, ker je polno novoščljivcev in godrnjajo ko včasih tuli, ko izsiljuje.Bom v naslednjem postu dodala njen pesjak. lp


sharona

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 2
Odgovori #31 : 11 Februar 2006, 16:39:10
Šapa še to....za naslednjo zimo razmišljamo o infra lučeh v hiškah.To smo videli pri prijatelju v Nemčiji.Ne ravni (dvižni strehi) je izrezana okrogla luknja,skoznjo je v hiško pomaknjena infra luč,ki je zavarovana z kovinsko mrežo.Njemu se to zelo obnese.Mi imamo infra luč v kotišču v hiši in setudi zelo obnese,saj mislim,da radiator za na novo skotene mladičke ni dovolj.Glede infra luči v pesjakih v hiškah razmišljamo samo v to smer,ali je bolje,če se pes ob dovolj prostorni hiški,da jo lahko sam ogreje.ogreje dovolj (seveda ne pri prehudem mrazu).Glede infralući  imam pomisleke,kako zaščititi kabel koder pride infra v hiško,saj imajo psi na ravnih strehah tepihe,kjer radi poležavajo.Bojim se,da ne bi grizli kabla.In koliko je v redu za psa,da leži pod infra lučjo,potem pa gre ven na mraz (temperaturno nihanje).V glavnem,rešitev z infra lučmi se nam zdi prava stvar,resno razmišljamo v tej smeri za prihodnjo zimo.Lep pozdrav.



sharona

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 2
Odgovori #32 : 11 Februar 2006, 16:45:25
Aska,živimo med travniki in gozdovi,tako,da imajo psi vsak dan 3-5 sprehodov,kjer se dodobra zdivjajo.Na sprehod gre več psov hkrati,tako,da je igra res intenzivna.Ko bo spomladi narejena ograja (zelo prometna cesta gre 2m mimo hiše),bodo psi izmenično prosti na dvorišču.Naši psi so pesjakov vajeni in razen ob obiskih ne lajajo.V boksih imajo igrače (iz latexa,kong,mladi psi imajo spring pole),po potrebi um.kosti,tako,da se kar kratkočasijo,ko nismo odzunaj.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #33 : 11 Februar 2006, 16:56:49
sharona hvala , ja moja ni imela od malega že postavljenega pesjaka, tako da je malce večji problem, sam upa , da mi uspe jo navadit, ker je rajši pri meni notri, samo da ni sama.


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #34 : 11 Februar 2006, 19:14:15
No tukile pa upam , da mi je uspelo priperti slikci, kjer naj bi bil glavni domek od moje Aske, sam zaenkrat to še ni.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #35 : 11 Februar 2006, 19:16:30
uf vidim, da mi je upselo, no prejšnja slika, kop je bil šele postavljen, tukile p še eno malce bol zimska varianta.



S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #36 : 11 Februar 2006, 19:32:35
Hei aska ful lep pesjak ste nardil  ;) :D . Kaj pa uta ? A je ni že aska prerastla ? Zdi se mi nekaj majhna...

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #37 : 13 Februar 2006, 09:25:23
ojla s1b nak , to sm tud jst prvo mislila, da bo uta premajha, sam je delana po merah za novofundlanca, pa veš da je tega še več skupi. Ima še ful placa , sej drugače pa ne sme bit prevelika. No ja upam, da mi jo uspe do naslednje zime navadit, da bo večinoma tam.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #38 : 13 Februar 2006, 13:07:25
Na splošno glede tega kdaj je pesjak lahko boljša rešitev kot stanovanje:
to je takrat, kadar je redkokdo kdo doma, kadar je družina čez dan veliko odsotna, kadar je odsotnost nemogoče vnaprej predvideti, oz je ob razlčnih časih in urnikih.
-Glavna prednsot pesjaka je, da pes lahko gre na potrebo kadar hoče in da mu ni potrebno zadrževat, kar je neprijetno in nezdravo, predvsem, če ni nekega urnika in če so odsotnosti daljše.
-druga prednost je, da če je pes sam doma, mu je bolj zabavno v pesjaku, ker ima navadno boljši razgled naokoli in ker mu lahko pustimo več stvari za neomejeno zabavo, ne da bi bilo stanje stanovanja kaj ogroženo (npr če kaj trga li razturava, razne bomer bale itd, pa kakšne mastne, slinaste, kosti).
-Če imamo manjše stanovanje in pri tem še več psov, ki morajo biti ločeni kadar so brez nadzora, imajo navadno v pesjaku mnogo več prostora, kot zaprti notr v posameznih sobah, kopalnicah , kletkah itd.
- prav tako, če imamo več psov v stanovanju in jih redno uporabljamo ali sprehajamo po terenu  potem porabimo mnogo več časa za čiščenje psov in stanovanja, če so v stanovanju,da ne govorimo o času menjave dlake,( ki je pri nekaterih psih skoraj vse leto  ::) ). Ta opravila lahko vzamejo toliko časa, če hočemo pse usposobiti za caplajanje po vsem stanovanju in pohištu, da že resno skrajšajo čas, ki ga sicer namenimo za bolj konstruktivno ukvarjanje s psi (šolanje, igro ,sprehajanje).
-tudi kadar želimo vzgajati novega mladiča ali če resno delamo s posameznim psom, je dobro, da je čim več časa brez vpliva drugih psov (kar ne pomeni,da se sploh ne sme družiti ali sprehajiti z ostalimi ) in spet pride prav, da imamo bokse kamor umaknemo ostale pse ali pa njega. V ta namen so uporabne tudi kletke, a "vkletkanje" psov je  primerno le, kadar smo večinoma doma, tako da jih ne zapiramo neprestano za več ur skupaj .

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #39 : 13 Februar 2006, 13:35:59
deteljica ful dobro tole napisala si, se popolnoma strinjam. Pri pesjaku je fajn, ravno to, da je pes ko tebe ni odma, lepo na prostem in se zateče v pesjak ko njemu paše. Samo moji bo to treba še dopovedat, sej je zelo rada na vrtu, in tud v pesjak gre in tud v uto, samo ne za dolgo, ker žal ni bila od malega navajena.  Se je navadila biti notri, je pa res, da je kdaj mal dlje časa sama, tud kako škodo je naredila, še posebno takrat ko je polna luna, je nevarnost, da kaj ušpič  >:(, sedaj samo še kak cajtng in temu podobno, sej verjamem, da ji je fajn ko trga na prafaktorje to, zato kar je v njenem dosegu je odmaknjeno.... Imaš kak predlog glede navajanja na vrt in da neha iizisljevat s tuljenjem, ker noče bit tam sama, je rajši notri sama kot pa na vrtu? Drugače tam kjer je notri ni zakurjeno, tko da s tem ni tak problem, sam vseeno je zanjo bolje, da je zunaj. ....lp


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #40 : 13 Februar 2006, 13:54:17
deteljica ful dobro tole napisala si, se popolnoma strinjam. Pri pesjaku je fajn, ravno to, da je pes ko tebe ni odma, lepo na prostem in se zateče v pesjak ko njemu paše. Samo moji bo to treba še dopovedat, sej je zelo rada na vrtu, in tud v pesjak gre in tud v uto, samo ne za dolgo, ker žal ni bila od malega navajena.  Se je navadila biti notri, je pa res, da je kdaj mal dlje časa sama, tud kako škodo je naredila, še posebno takrat ko je polna luna, je nevarnost, da kaj ušpič  >:(, sedaj samo še kak cajtng in temu podobno, sej verjamem, da ji je fajn ko trga na prafaktorje to, zato kar je v njenem dosegu je odmaknjeno.... Imaš kak predlog glede navajanja na vrt in da neha iizisljevat s tuljenjem, ker noče bit tam sama, je rajši notri sama kot pa na vrtu? Drugače tam kjer je notri ni zakurjeno, tko da s tem ni tak problem, sam vseeno je zanjo bolje, da je zunaj. ....lp

večinoma psi nočejo bit zunaj, če mislijo, da je kdo doma. Začni torej tako,d abo zunaj ,ko ni nikogar.  Če vedo , da ni nikogar so običajno raje zunaj. Razen velikih zapečkarjev. Ti pa itak tudi skoraj obvezno niso problematični glede razturavanja.
Če odstraniš vse zabavne stvari iz hiše na dvorišče bo mogoče raje tam. Pa seveda spomladi in poleti je tudi bolj prijetno za navajanje kakor pozimi.
Sicer pa med vrtom in pesjakom za psa ni neke bistvene razlike- s predpostavko , da je pesjak z dobrim razgledom in dovolj velik. Ko so sami namreč psi kdo ve kaj ne tekajo po vrtu. Pesjak je za zaščito psa- da ne pobegne čes slabo ograjo, da ne luta po dežju, da ni dosegljiv za draženje in hranjenje mimoidočih, da s en ganja ob ogrji go rin dol in laja na mimoidoče pse ,ljudi ,promet ipd , kar se navadno slabo konča in za zaščito vrta tudi seveda  ;D.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #41 : 13 Februar 2006, 14:09:15
hvala deteljica. Sem tud sama bila mnenja, da je bolje, da jo začnem navajati spomladi in ne sedaj.


ursy4ever

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #42 : 10 Marec 2006, 19:44:23
js poznam eno k se full važi kko lepo skrbi za njenga "kužka" pol pa sm 1x šla mimo njih pa vidm psa usega premraženga u eniem čist mičkenem pesjakcu :( :( če ne znajo skrbet za psa nej ga raje dajo komu k bi lepo skrbeu zanj >:( >:(

to je moj kuža!!


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #43 : 10 Marec 2006, 20:29:02
ursy4ever: živijo in dobrodošla na forumu... bi te pa prosil če si prebereš Pravila Obnašanja pa tudi branje teme o Ocenjevanju Sporočil ne škodi ;)

Lep Pozdrav, Črt



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #44 : 10 Marec 2006, 20:43:13
koliko približno stane pesjak Ron? http://www.lesimpex.si/index.php?lang=slo&show=katalog&id=38

kjaz bi takega kupila našemu Pajotu  ;) sem imela rojstni dan in imam denar  ;)

če je drag...dražji od 50 tisoč......

poznate še kakšen dober pesjak?


A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #45 : 10 Marec 2006, 20:51:02
ursa... zdajle se ne spomnim točno... vendar mislim da v okolici celje jih nekdo dela po naročilu in tudi dokaj ugodno ...
koliko pa si probala kaj iskati po spletu?

Lp, Črt



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #46 : 10 Marec 2006, 20:53:23
zdajle iščem pa ne najdem nič pametnega  :-\...mogoče veš koliko stane pesjak Ron?

aja..se nespomniš....prosim malo pobrskaj po spominu..zame ;D

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #47 : 10 Marec 2006, 20:57:37
ursa, jaz tud žal ne vem, kolk stane tale pesjak Ron, najbolje,da se obrneš na :[email protected] <[email protected]> ,kateri link si prejle dodala, verjetno to pa si že storila, a ne? ...lp


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #48 : 10 Marec 2006, 21:00:55
ja sem...zdaj čakam na odgovor...potem pa...največji proble....starši...

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #49 : 10 Marec 2006, 21:07:12
ursa, kje pa imš sedaj tvojega pesjana?..


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #50 : 11 Marec 2006, 07:54:32
Pajo in Aro (vsak posebi..pa Aro je ma malo manj) imata 5 m dolgo lahko verigo (mislim da še več)...imata zavetje in sta pod streho ;) imata pa tudi nba prostem še dosti placa  ;) zdaj mislimo naredit še to: Dve štangi (neznam drugač napisat) potem pa vrv oziroma drat bomo napeljali..kupila bom zelo zelo dolg flexsi in bo drsel po vrvi oziroma dratu...pa tam jima bom dala zaposlitev...npr. bom priboljške skrivala  ;) pa igrače jima bom dala ;) in razne žvečilne kosti....pa tekla bosta lahko od naše trte do našega kozolca  ;)  (je velika razdalja v mes  ;)) drugače pa smo veliko na sprehodih....in hodimo na sprehode tudi po 2 uri na dan  ;)

no zdej pa nazaj k pesjakom ;)

še vedno čakam na odgovor....vzela bom pa najvrjetneje pesjak XL RON2 (ali pa 1...mogoče celo 3)  bomo videli kakšne so cene  ;) ....

upam da ne drage

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #51 : 11 Marec 2006, 09:19:13
O đizs .... ??? na verigi?? >:( :'(

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #52 : 11 Marec 2006, 09:27:36
ja sammy  :'(

kako pa naj jaz prepričam starše da naj bo pes notri v hiši ali pa v pesjaku ??  a mi lahko poveš ??  ?? ?? ?? ?? ??
  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

nisem jaz kriva!!!!!!!!!!!!!!!

saj drugače se pa stalno sprehajamo...zradi tega ker sta na verigi!  na se kregat name!  >:( 

na moje starše bi se morala :'(
že nevem koliko časa prosim in težim za pesjak pa mi nočeta tega uresničit.... :'( :'( :'( :'( :'(

bom pa sama 

nevem kako ampak bom...upam da mi bo vsaj deda pomagal...upam...

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #53 : 11 Marec 2006, 09:33:09
Ursa ... mislim da se tu noben ne krega nate ... vsaj jaz se približno zavedam kakšno je stanje pri vas in vem da če bi bilo po tvoje bi obadva spala na tvoji postelji :D

Starše je pa težko prepričat ... mogoče če ti bo uspelo priti na pesjanarsko srečanje.. kjer bo tudi nekaj odraslih ljudi... ki bi se lahko malo pomenili z njima glede tega :D

Lp, Črt



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #54 : 11 Marec 2006, 09:38:34
Točno tako....ko sem sama doma kar izkoristim...oba pesjana not...obrisat tačke da ni kakšnih sledi...pa na mojo posteljo  ;D bom enkrat slikala  ;D

moj oči bo prišel z mano...pa glejte da ga prepričate!  ;D  8) lol

no pesjak bom kupila ali pa ga bo naredil moj deda...strokovnjak za vse...še našo hišo nam je naredil ;D

moja sošolka ima prav fino narejen pesjak...okoli koče potem pa lukno da gre v kočo spat  ;D ...samo zdaj ga ima na verigi ker ima sosede tako tečne da so jim zagrozili da jih bodo tožili ker njihov pes laja  >:( >:( >:( >:( >:( ::) :'(


no držite pesti in tačke  ;) da nam uspe  ;)

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #55 : 11 Marec 2006, 09:39:46
O đizs .... ??? na verigi?? >:( :'(
Poglej, bolje, da sta na verigi , ki je razmeroma dolga + to da ju Urša vsak dan sprehaja in skrbi zanju. Bolje to, kot pa , da se potepata po vasi , saj sta ( ali ne?) nekolikko pretepaška- še sploh Pajo. Je res , najboljša možna rešitev je da imaš ograjen vrt . Ampak, vsi pač nimajo te moćžnosti, še sploh če so njihovi starši (oprostite izrazu ) nekoliko zarjaveli. Saj moji so tudi , še sploh ne razumejo, da sem šla v pasjo šolo pri 4 letih , mislim Kana ima 4 leta.  Res je , poizkusi za pesjak Urša, če ne pa bo zaenkrat še naprej dopbra 5-metrska veriga in vsakodnevna merica crkljanja ter sprehajanja.



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #56 : 11 Marec 2006, 10:34:42
Gle staršev na srečanju ::).Zelo koristno ;).Vsaj pri na saj bilo tako...mami je godrnjala,da ne gre nikamor več,ker ste mu že na 2.srečanju oprali možgane,hehe.
Tako,da Ursa bomo poskusili ;)

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #57 : 11 Marec 2006, 11:19:48
hvala  :-* :-* :-* :-* :-*

še vedno iščem pesjake pa nič pametnega ne najedm  ::)

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #58 : 11 Marec 2006, 11:42:53
Ekola... še tri linke :D
http://www.pasjaoprema-sp.si/
http://mizarstvo-kos.si/program.php?menu=2&cid=10
http://www.geocities.com/jamnikjanez/Izdelano.htm

Drugače pa se na bolhi gibljejo cene za pesjake z uto okoli 100.ooo Sit

Lp, Črt



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #59 : 11 Marec 2006, 11:49:11
tale mi je všeč.... http://mizarstvo-kos.si/program.php?menu=2&cid=10&pid=74

sem vprašala za ceno in če prodajajo tudi take pesjake brez ut  ;)

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]