pesjak in pasje ute

robidica · 215425

aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #60 : 11 Marec 2006, 12:14:39
ursa tale pesjak na zadnjem linku je tud meni ful všeč. Držim pesti, da ti uspe starše prepričati.


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #61 : 11 Marec 2006, 15:10:31
ursa, sorry, ampak ne morem si kaj, da me ne bi stisnilo pri srcu, ko vidim psa na verigi, hkrati pa občutim jezo na neodgovorne lastnike. verjamem, da bi ti rada imela psa v hiši, vendar a ni tako, da naj ne bi imeli psa, če nimamo pogojev zanj? ne vem, kako si ti prišla do psa, glede tega, kako skrbiš zanjo, pa tudi ne morem ničesar reči, ker te ne poznam.
kakorkoli, pridno varčuj, poprosi dedka za pomoč in omogoči svojima kosmatincema čim prej življenjsko okolje kot si ga zaslužita. aja pa še to - a bosta imela skupen ali ločen pesjak? ker v primeru da bosta skupaj, je pesjak 3x2,5 m vsekakor premajhen!

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #62 : 11 Marec 2006, 18:42:00
jaz nisem psov pripeljala domov! takrat sem bila stara okoli 6 ali pa 7 let...kaj sem jaz vedela  :-\

sigurno bosta imela ločena pesjaka in deda mi bo pomagal  ;)  ;)  najvrjetneje bo naredil uto in pesjak  ;) mogoče ga bomo pa kupili....vi moje starše na srečanju prepričajte pa bo  ;) zdaj pa bova z dedatom že pripravila  ;)

zdajle sem glih z večernega sprehoda ;D








A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #63 : 12 Marec 2006, 12:20:03
Ja uta mora bit zravn, ker drugač je vseeno a je pesjak ali ga ni. Piha itak skozi, v dežju/snegu + vetru pa vse noter nese...

Ps. Vso srečo pri prepričevanju  ;)

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


_lily_

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 4
Odgovori #64 : 12 Marec 2006, 12:57:48
Ja uta mora bit zravn, ker drugač je vseeno a je pesjak ali ga ni. Piha itak skozi, v dežju/snegu + vetru pa vse noter nese...

Ps. Vso srečo pri prepričevanju  ;)
Mnja...95% se s tem strinjam, ampak tudi ni tako hudo, če je pesjak brez koče, seveda pa mora biti potem pošteno narejen (beri: če je zaprt vsaj iz dveh strani - pa zaprt tako, da ni nikjer nobene luknje), mi smo naši Tisi (oz. je ati) zaprli pesjak iz dveh strani - tam kjer najbolj "vleče" skoz. Ima pa tudi kočo, a je rajši na koči kot pa v njej ::). Takrat, ko je snežilo (ali pa deževalo) je mela v pesjaku vse suho.
Pesjaka na tejle sliki, pa jaz osebno ne bi imela. Ima preveč "lufta" pri tleh, in psa bi zeblo ker bi vleklo skoz, pa še vse bi imel mokro.
Mi smo naš pesjak tudi dvignili za okrog 15 cm od tal. Tla so zbetonirana, na enem delu pa so na tleh tudi deske (tam stoji tudi koča). pesjak je cel lesen in se obnese odlično (hvala gre mojemu očetu za mojstrsko izdelavo ;D ).
Aja..pesjak pa je velik okrog 3X3 metre.

urša tudi jaz upam da ti bo uspelo prepričati starše, da boste zgradili (kupili) pesjak.


lp, Tina

p.s.:če bi bilo po moje bi Tisa spala zraven mene v moji postelji ;D , ampak..saj vesete kakšni so starši, sploh pa mame ki so "vsekane" na čiščenje hiše vsako soboto (pa še med tednom malo) ::)



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #65 : 12 Marec 2006, 13:02:42
mislila sem da bi uto kupila posebej...samo raje bom kar pesjak in uto skupaj....saj pravim mogoče bomo pesjak tudi naredili  ;)

_lily_ super!

ja če ga bomo naredili doma bo ta pesjak iz 3 straneh zaprt  ;)

kako ste vi naredili poden za uto...ste deske zgladili? in kako ste zaprli pesjak? z deskami ali s čim?

lahk daš kakšno sliko vašega pesjaka da ga bomo lažje nareil in da si ga bom lažje predstavljalai?  :)

ps: hvala enako...najbolj proti je mami da bi bila pesjanarja notri  in prav zaradi tega ker bo potem polno dlake po hiši  ::) >:(

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #66 : 12 Marec 2006, 13:10:16
Jaz sem mislila predvsem take, kot je tisti Ron al kaj že, ko ima 3 strani odprte, če ima pa sam eno, se pa pozna ja  ;D

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #67 : 12 Marec 2006, 13:11:18
misliš zaprte?  ;)

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #68 : 12 Marec 2006, 13:27:42
Ne...če ma samo mrežo, da ni sten, taj piha skoz (da ma odprte..saj vem kako se sliši  ::) )..če ima pa tri stene, tako da so deske ali pač kar je, pa ne piha...

Ps. pa ne Ron...tist ma 3 zaprte stene ja  ;D Oni pri mizarstvu Kos..sem se zmotila  :-[  :)

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #69 : 12 Marec 2006, 13:32:29
kaj pa če daš deke za steno??? lol
kaj  pa zidana streha?

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #70 : 12 Marec 2006, 13:39:06
Ojla..Naj svetujem, naj bo pesjak vsaj dve steni, če  ne tri iz desk, sem pri pesjau od moje opazila, da če je dež, da ga kar namoči nekaj, no tak , da morm še za to rešitev najti...lp


_lily_

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 4
Odgovori #71 : 12 Marec 2006, 13:59:51
aska se strinjam. pesjak naj ima vsaj dve steni iz desk (torej naj bosta vsaj dve steni zaprti)
no..še naš pesjak




prosim ne glejte pogriženega lesa :(
letos ko bo topleje bom (magari sama) naredila novo kočo, pa pobarvala bom še tiste late ki še niso pobarvane, manjkajo pa še tudi žlebi :-\
kot vidite je ati naredil tudi odtok ;) pesjak pa je dvignjen 20-25 cm (in ne samo 15cm).
urša pesjak je zaprt s "fosnami" - upam da veš kaj to je, ker ne znam drugače povedat :-\ :-[ , prav tako pa je tudi poden pod uto iz fosnov.


lp, tina



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #72 : 12 Marec 2006, 14:07:34
hvala  ;)

in kje se te "fosname" dobi? a to jih narediš sam? al jih kupiš?

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


_lily_

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 4
Odgovori #73 : 12 Marec 2006, 14:21:34
urša en fosn, dva fosna, trije fosni, z večimi fosnami ;D..ok...res je ja...očitno ne vem sklanjat :-[ ;D
am..kupit se jih pa da v trgovinah z gradbenim materialom (tak mi je ati reko ;D ), če pa mate na voljo kako drevo (najboljše je če je to drevo hrast - bodo fosni bolj trpežni/močni), pa drevo podrete pa ga peljete k "tišlarju" - mizarju (mislim da je to to ;D ) pa vam bo iz drevesa naredil fosne.
- to pod "kočo" so fosni


lp, Tina



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #74 : 12 Marec 2006, 14:22:12
_lily_   Askin pesjak bom tud nekako vsaj z dveh stranii zagradiila, da ne bo mokrota notri prišla...Vaš pesjak je prav fajn, no ja spomladi 100 na uro mojo začnem navajat, da bo tam čez dan, no dost prostora bo imela, , da se nalaufa, ko bo to hotela ;) ;D
 


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #75 : 12 Marec 2006, 14:46:11
bomo že kako  ;) doma imamo polno drv in desk  ;) tako da pomojem ne bo problema...za zapret pesjak nam bo pa mogoče naredil en od očita prijatu  ;) no upam  ;)

to sm jst načrt naredila ki ga za enkrat veste samo vi  ;)

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


galy

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 10
Odgovori #76 : 12 Marec 2006, 14:59:04
Naš pesjak je zaprt samo z ene strani, ima pa zato boljšo utico (les-stiropor-les, dva prostora). Narejen je doma.

         

(danes »žal« služi le za okras in obešanje rož)



_lily_

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 4
Odgovori #77 : 12 Marec 2006, 15:03:19
uu waw galy ;D
kako ste naredili to kočo? se mi zeloo dopade :D

lp, Tina



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #78 : 12 Marec 2006, 15:07:10
mene tudi to zanima  ;D ;D ;D  ;D

mogoče bomo tako naredil...k mi je tok ušeč  ;)

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


galy

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 10
Odgovori #79 : 12 Marec 2006, 15:27:52
:) zdaj ste me pa dobili… naredil jo je dedek, po mojih merah, zato je uta prevelika za labradorca – če si bom kdaj umislila irskega volčjega hrta, bo (skoraj  :P :-[) lahko spal notri.
Najprej je ded naredil ogrodje z nekoliko debelejšimi deskami (notranja plast), nato smo od zunaj dodali stiropor in nato obili s temnejšimi deskami. Debelina stene je 7cm, od tega 2,5cm stiroporja. Po tleh je les, ovit v topli pod (se tako reče?).
Za čiščenje se dvigne strop (pripravno tudi za krepitev mišic v rokah – glej debelino stene ;))



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #80 : 12 Marec 2006, 15:33:27
super   ;D

zdajle grem dedija vprašat če je za....držite pesti! ;D prosim  ;)

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


_lily_

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 4
Odgovori #81 : 12 Marec 2006, 15:37:56
galy hvala!
mogoče bomo mi tudi imeli podoben pesjak (upam da ne zameriš če bomo kopirali) ;D samo je še treba prej atija prepričati da ga bo naredil ::) :)


lp, Tina



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #82 : 12 Marec 2006, 16:01:47
sem bila pri dediju in je rekel....da nebo naredil pesjaka  :( ...saj se hecam  :D...je bil preci za  ;) ...mi je rekel da lahko naredi vse za epsjak...bo naredu uto in pesjak..potem sem ga pa vprašala če zna narediti uto z dvižno sreho...in je rekel da komot....pesjak bo imel 2 strani zeprti z deskami  ;) začela bova oziroma bo on začel ko bo bolj sončno in ko bo sneg skopnel  ;)

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #83 : 12 Marec 2006, 17:29:12
Galy: prima pesjak, sploh pa koča :D

ursa: najbolje da se do takrat naredi natečaj za načrt za najboljši pesjak ;D

Me veseli da je dedek za ... drugače pa 'fosne' lahko prevedemo kot masivne deske, verjetno pa se jih najceneje dobi na kakšni žagi ;)

Lp, Črt



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #84 : 12 Marec 2006, 17:36:57
ja najbolje  ;D in potem je glavna nagrada.....am...da pomislim....Danish design posteljica...lol...saj se hecam  ;)

bomo šli na žago ja  ;)...aja pa naredila bova dvojni pesjak..vsak bo imel 3x3m ali pa celo 3x4m...bomo videli  ;)

ps: tale natečaj bi pa res lahko bil   :P  ;D Črt ga organiziraš? lol


A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #85 : 12 Marec 2006, 18:56:25
:) zdaj ste me pa dobili… naredil jo je dedek, po mojih merah, zato je uta prevelika za labradorca – če si bom kdaj umislila irskega volčjega hrta, bo (skoraj  :P :-[) lahko spal notri.


Hehehe, se enga labija nabavt pa bo :D  :P



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #86 : 12 Marec 2006, 19:25:20
galy res lep pesjak imate....ursa zate pa super, da dedek je zato, da naredu pesjak..lp


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #87 : 13 Marec 2006, 07:39:14
 ;D
ja zdaj pa še molite da bo sneg hitro skopnel ::) 

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #88 : 13 Marec 2006, 13:58:50
Privez ima res vedno slab prizvok, vendar , če povem po pravici se meni tekalna veriga v kombinaciji s primerno ovratnico zdi celo boljša rešitev kakor premajhen pesjak ali napačno lociran pesjak.Imam občutek , da ima slab prizvok prevsem zaradi tega se ker večina ljudi ,ki imajo pse privezane z njimi ne ukvarja in jih na splošno slabo oskrbuje. Tako se pomeša vzrok in posledica.
Ko takole gledam pesjake, se mi zdijo večinoma premajhni. Pogosti so 2 x 3m , v katerih potem stoji koča 0,90 x1,30 m in zasede pol pesjaka skupaj s posodami za vodo in hrano. V ostanku se pes lahko samo še na mestu vrti. Videla sem pa še tudi manjše.
Obenem sem videla tudi dobre postavitve tekalnih verig , ki so psu omogočale uporabo površine npr 10 ali več  x 6 m.
Je pa pri vsakem privezu seveda večja možnost,da se pes kam zatakne ali preskoči kaj in se obesi- zato je treba dobro preverit teren.
Jaz sem imela pse občasno privezane na vikendu ,kjer nimamo ograje in je v bližini gozd. Nisem opazila, da bi bili kaj nesrečni. Nasprotno, prav zadovoljni so bili. Seveda, pa so bili privezani blizu centra dogajanja, imeli so svoj običajni dnevni program in ponoči smo jih dali nekaj v hišo nekaj v drvarnico (prazno in z jogiji seveda, podobno pesjaku na sliki), ampak če bi jih vprašal ali bi želeli biti tudi podnevi v drvarnici - dajali so vtis , da ne, da so raje privezani zunaj,.



Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #89 : 13 Marec 2006, 16:51:54
imaš čisto prav  ;)

gledam ljudi ki imajo pse v majčkenem pesjaku da se komaj premika....in uto ki je pol prevelika in ni izolirana  :'( poleg tega pa psa spustijo nevem če 2x na teden  :-X :-X :-X

sem že izbrala lokaciji kjer se  bosta pesjaka nahajala  ;)

za drugo lokacijo upam da bo mama pustila tam zgraditi pesjak..imam pa še eno rezervno lokacijo  ;)

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]