Ali psi čutijo kdaj se bližajo njihovi človeški prijatelji?

TYASHY · 1252

TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Oj!
To temo sem odprla ker me zanimajo tudi vaše podobne ''prigode''. ''Moja prigodica'': Danes smo se vračali z vikenda. Šli smo k babici kjer ima soseda psa (višavčka), ki ga včasih peljem na sprehod. Stopila sem iz avta in zaslišala neko lajanje. Potem me je psičkova lastnica zagledala in dvignila psa. Ko sem prišla k njej(do balkona), je rekla, da je Vir nekaj lajal pa ga je kregala potem pa je začel noreti po balkonu  >:D . Jaz mislim da je to čutil, da se bližam in je bil vesel.

Ali je mogoče, da me je zavohal in se razveselil ???

Lp,Tjaša



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Jaz osebno menim, da smo s psi nekako telepatsko povezani oz., da imajo oni tisti 7. čut, ki ga mi nimamo. Tako se znajo oni vrniti domov- čeprav so izgubljeni in začutijo navzočnost ljubljene osebe. Kana je bila zadnji dan našega lanskega dopusta baje presenetljivo mirna in pridna, medtem, ko je ostale dni bila živčna in je bruhala ter tudi imela drisko. Letos gre na srečo na dopust z nami. Tako, da po moje psi res čutijo kaj se bo zgodilo v prihodnosti, ampak na svoj način. Tako, da je včasih že kar malo srhljivo, ko ljudje pišejo o tem, kako je pes cel večer lajal, potem so ga pa oropali ali kaj takega. No, nič zato....
So pa še vedno naši the best prijatelji  :P



Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Enkrat je bil na Discovery-ju en dokumentarec na to temo in so naredili preizkus z enim psom. Mislim, da so potrdili, da pes 've' kdaj bo prišel lastnik domov. So snemali enega psa, ki so ga imeli starši od lastnice v varstvu, ko je ona odšla brez psa. Kamera je spremljala oba - cel dan. Ko se je lastnica odpravila iz mesta proti domu, je šel pes čakat k balkonskim vratom in je gledal kdaj se bo vrnila. So pa pazili, da čas odhoda iz mesta ni bil enak tistemu času, ko se ponavadi vrača domov - je bilo mislim, da nekaj ur kasneje kot ponavadi. To je edina podrobnost, ki se je spomnim.
Je bil pa zanimiv dokumentarec!


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Jaz se tudi strinjam da imajo tisti 7. čut oziroma nevem kako bi temu rekli. Vem da Bugz že 5 minut predno pride tata domov čaka pred vrati - pa čeprav ne pride vedno domov ob isti uri. Pa tudi ko gremo na obisk k noni točno ve, da pač po njej ne more skakt ker je že stara in se do nje obnaša full drugače - full bol nežno :)

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


beno

  • Gost
Verjetno res. Najbrž pa niso edini in imamo tudi ljudje ta sedmi čut, kot mu pravite, samo da smo ga zatrli.