dopolnilna hrana, ki čisti zobe

majcek · 2200

majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
: 01 Maj 2007, 11:53:11
mami je maksu kupila nekakšne priboljške ki naj bi čistili zobe ???


pa me zanima če ima kdo izkušnje ali to uporablja namesto pasje zobne ščetke.

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #1 : 01 Maj 2007, 13:28:07
Do sedaj nisem naletela še na nobene priboljške/hrano, ki bi psu uspešno čistili zobe (da bi bila res opazna razlika). Definitivno pa nekateri priboljški pripomorejo k boljši ustni higieni. V nobenem pogledu pa  takšna dopolnilna hrana oz. priboljški ne nadomeščajo ščetkanja zob! Zobe je potrebno mehansko (ročno) čistiti, navkljub priboljškom - na te glejte zgolj kot pomagalo in ne nadomestek za čiščenje zob.

Na slovenskem tržišču drugače obstaja veliko različnih priboljškov za ustno higieno in tudi (meni se zdi) neka vrsta briketov. Vsak pa sam presodi kako to ustreza njegovemu psu.



Lp,
M


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2 : 01 Maj 2007, 13:45:02
Nekateri so navduseni nad Greenisi - zelena masa v obliki zobne scetke, ki nekaterim celo pomaga uravnavati zelodcno favno al neki podobnega. Je pa to za manjse pse, ker nas dvakrat pregrizne pa pozre. Drugace pa niso ravno lahko dobavljivi, ce pa ze so pa kar dragi. Uvozniki Eukanube jih pri nakupu hrane dodajajo kot darilca, seveda zastonj :)



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #3 : 01 Maj 2007, 13:56:43
Te Greenies jaz redno videvam v Mr.Petu - pa tudi kje drugje se najdejo. Samo so res dragi - sploh tisti tanajvečji (ki itak niso ne vem kako veliki).  :-X


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #4 : 01 Maj 2007, 13:57:59
Greenies-e se najbolj splača kupit na kakšnih razstavah v Avstriji. Je cena celega paketa skoraj tolikšna, kot pri nas 1 kost :-\



Tetameta

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 1
Odgovori #5 : 01 Maj 2007, 16:17:44
Greenies so fajn, ampak dragi za znoret...
Drugače so pa za čiščenje zob fajn tut posušeni vampi in sploh vse take sušene zadeve (ušesa, bikovke) in vse umetne kosti... No, jaz dajem moji psički vsak dan eno tako stvar za grist in ima zaenkrat lepe bele zobe in mi jih še ni bilo treba čistit s krtačko...

Nekateri imajo tisto, kar si zaslužijo. Ostali so samski. ;)


majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #6 : 01 Maj 2007, 19:48:40
sej maksu tud ni treba čistiti zobe samo me tako zanima. :-[

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


maya

  • *
    • Prispevkov: 1.632
    • Točke: 5
Odgovori #7 : 02 Maj 2007, 16:46:28
Enkrat smo tudi mel te Greenies-e. Takrat sploh nisem gledala cene in sem kar kupla. Sem šele doma na računu vidla kok so dragi  >:D.Se mi je pa zdel da nima več tok zadaha iz ust.

Drugač pa ji dajemo za žvečt kosti iz posušene kože.

Lp Maja