Igrača za novofundlandca

Gost · 13162

katka

  • Gost
: 07 Maj 2007, 13:52:18
No, mene zanima, kakšno igračo naj kupim naši mrcini, ker prav vse takoj gre...Čeprav me v trgovini prepričujejo, da je trpežno, se že v cca. 3 dneh vse strga, poči itd... Imam samo eno rumeno žogico in je res super...amapk...ali ni ena igračka malo premalo ???  :-[
Hvala za odgovore  8)

lp!
 Katja & uničevalec igrač Bart  ::)



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #1 : 07 Maj 2007, 14:16:16
Kong si ze probala? Original, pa tisti tacrn, ki je extra trpezen :)

battito animale


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #2 : 07 Maj 2007, 14:31:39
katka, šparaj in daj za igračko malo več cekinčkov,...ker te ta poceni gredo v momentu ....lahko pa ponucaš tudi kakšno staro cunjo, polena.....  ;)

kong mislim da pride okrog 25 eurov  ???


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #3 : 07 Maj 2007, 14:35:18
Mene samo zanima v čem je fora tega Konga, mislim kaj pes z njim lahko počne? :-[ :)
(...ker s to igračo pa res nisem na tekočem...)




katka

  • Gost
Odgovori #4 : 07 Maj 2007, 14:40:41
Sem že gledala pa se mi je malo bolno zdelo dat 9.000 sit. za igračo niti nisem vedela, če je trpežna heh...Ja, jaz tudi ne vem, kaj je poanta tega kongota???



Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #5 : 07 Maj 2007, 14:41:50
v kong nafilaš hrano, ki jo počasi pes poje. Jaz je sicer nimam, ampak obstajajo različne variante. v nekatere daš lahko briketke in ker ima kong luknjice, ob kotalitvi, počasi popadajo ven. V nekatere pa menda lahko nafilaš tudi kakšno konzervo ali kaj drugega, pes pa to liže.

Meni je to bolj igrača za preganjanje dolgčasa  ???  :-\

Glede igrač pa ima Soča najrajae poleno za glodanje  ;D


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #6 : 07 Maj 2007, 14:42:14



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #7 : 07 Maj 2007, 14:49:36
Kong ni 9.000 ampak je tacrn okoli 6.000, ce se prav spomnem. Poanta konga je, da je vsestranska igraca :) pes jo lahko grize in zveci in ne gre na koscke, lahko jo meces kot zogo in se odbija v vse smeri zaradi svoje oblike, lahko ga namazes s sirckom, nafilas s hrano, lahko ga privezes na vrvico in se vleces s psom...

battito animale


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #8 : 07 Maj 2007, 14:59:18
No potem je to super igrača... in če je res neuničljiva je tudi vredna tega denarja, saj kot razumem je to več igrač v eni... :)

Ker če pogledaš, da ko kupuješ tiste igračke, ki stanejo okoli 2000sit ali pa celo 3000sit in po dveh urah, ko jo ima pes v gobčku razpade na več delov, je bolj pametno kupiti eno orng igračo, ki jo ima pes lahko dolgo časa in še po zgoraj povedanem, mu je zelo zabavna, saj se mora malo pomatrati, da dobi tiste priboljške v notranjosti konga. ;)



katka

  • Gost
Odgovori #9 : 07 Maj 2007, 15:38:25
Haha no super..potem pa kar pridno z varčevanjem  :P . No ta rumena žoga je narejena na ta princip, da piškotki padajo ven, ampak, našemu ni potegnila, ni ga pritegnila in jo sedaj le prenaša po gubcu sem in tja po dvorišču. Kakšne igrače pa imaste vi in ali ima kdo kake izkušnje s frizbiji... ???



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #10 : 07 Maj 2007, 15:50:06
katka, jest sicer mam firzbi ampak kakor veš je mojamala bistveno drugačne pasme...imam pa občutek, da za njufa frizbi, nebi prišel toliko, v poštev   :-\ ali pač? Meni deluje, da bi se njufko ali pa kakšna druga večja pasma ob lovljenju frizbija lažje poškodovala, kakor manjši pes? na primer, če bi skočil in pristal trd pristanek na zadnjih tacah, bila kar precejšna sila na zadnje noge, zaradi teže ??? 


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #11 : 07 Maj 2007, 16:48:56
Mi imamo za nasega njufka frizbi. Kajcyka prav si ugotovila, da razno skakanje za frizbijem ni najbolj priporocljivo za nase orjake. Nas je pa kljub temu nor nanj, res pa je, da nikoli ne lovi frizbita v zraku ampak vedno, ko ga vrzes obstoji na mestu ter gleda kako leti, sele ko pristane na tleh se zazene proti njemu in ga prinasa nazaj. Ce bi pa skakal in ga poskusal loviti v zraku bi ga pa po hitrem postopku "skenslali"  ;D Konga ne mara, neglede na to z cim je namazan... pri njem zmagajo palice in frizbi, da lahko gleda kako letijo po zraku  ::) Tako da ni nobene razlike med raznimi  poleni in frizbijem, razen tega da te po parih ponovitvah manj roka boli pri  frizbiju.. ker polena so mu vedno vsec samo tista, ki ze spominjajo na malo tanjse deblo  ;)


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #12 : 07 Maj 2007, 17:59:12
Nelly - sem se pa zdajle od srca nasmejala, ko sem brala tvoj post, ker si kar predstavljam tvojega njufkota, kako opazuje tisti frizbi, ki frči po zraku. :D


Drugače bi pa mogoče prišel v poštev frizbi na tak način, da ga ne mečeš visoko v zrak ampak bolj pri tleh, tako da ne pride do tistih skokov v višino in potem posledičnega padca oziroma pristanka na zadnje noge. ;) Verjetno se to da izvesti, kajne? :-[



katka

  • Gost
Odgovori #13 : 07 Maj 2007, 18:11:14
ja sej to je meni vse jasno in vsake take zadeve, pri katerih se skače skenslamo, sem le hotela zvedit, kako se vaši medvedi obnašajo do frizbijov in če jih pritegnejo. Frizbi imamo mi en rumen plastičen(ful fajn..sicer za ljudi) ampak naš počaka, da pade na tla, potem se pa gomba in ga hoče pobrat, pa mu ne uspe kaj hitro. Ko končno zmaga in pobere frizbi, takrat pa teče okoli in se razkazuje  :P .  Naš je nor na kakršne koli piskajoče zvoke in tudi če navadno igračo, ki ne piska žveči, se potem jaz rada oglašam zraven, da ima še večje veselje  :-[ . Se pa spomnim, da je enkrat eno ful veliko skokico našel v stanovanju in jo je zgrizel do totalke, jaz pa sploh nisem vedela, da ima kaj v gobcu. Vse odpadle koščke je pojedel in potem sem še 3 dni hodila gledat njegove kakce, če je vse posračkal  8) . Tudi pri vas kaka taka izkušnja??



m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #14 : 07 Maj 2007, 19:22:46
Kongov imaš drugače ful vrst, in pač glej, le da je črn in primerno velik. Jaz imam naprimer eno črno kost, ki ima na vsaki strani 2 luknjice, kamor daš lahko piškotek in moj je nor nanjo, vendar ne vem če obstajajo večje, je pa že moja ful majhna, ene 15 cm je dolga, potem ima pa še enega ki je na špagi, je pa sicer oranžen, ampak za mojega čist dost(labradorec), ga pa ne zanima popolnoma nič, tako da upam, če boste investirali da mu bo všeč  :).



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #15 : 07 Maj 2007, 21:07:00
ko ga vrzes obstoji na mestu ter gleda kako leti, sele ko pristane na tleh se zazene proti njemu in ga prinasa nazaj.

Hmmm . . . očitno sta si najina njufija zelo podobna. Tudi Indi ima najraje frizbi in palce (tudi spominjajoče na debla)  :o Pa tudi počaka da pade na tla in se potem zažene  :P



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #16 : 07 Maj 2007, 21:24:03
Frizbi pri nas leti prepočasi  :-\ ga hoče lovit po luftu, sledijo trdi pristanki po tleh in zato sem ga ukinila.

Neon prisega na Konga (nimam originala ampak kar en fake za jurja - zaenkrat je še cel (1,5 leta vsakodnevne aktivne uporabe) vendar sva ga najbrž izgubila  :'( tako da ko se spravim nekam moram kupit org). Nafilan s hrano - jami, leteč po luftu - špica, kotali se po pesjaku - obožuje ga,...
ponovno mu je všeč tudi vrv za vlečenje - pod pogojem, da sem na drugi strani vrvi pripeta jaz ali pa ga nekdo lovi  ::)
Žogice so sicer atraktivne ampak sem vse pogubila oz. so jih mladičke ko so bile doma in jih trenutno ni. Je pa imel kar navadne teniške. Vse kar je bilo ostalega je šlo prav na hitro v franže  ??? polnjene gumijaste, piskajoče gumijaste,... edino tiste, ki je pletena iz vrvi še nisem sprobala.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


katka

  • Gost
Odgovori #17 : 08 Maj 2007, 07:53:39
Naš pa že od malih nog ni imel rad une vrvi za cufanje, žogice ni porajtou-preveč nezanimivo  :'( . U bistvu sem že ugotovila, da je naš pravi zbirčnež ko gre za igrače. Spomnim pa se, da je kot mladič imel eno majhno zeleno žogico z nekakšnimi izrastki in jo je ful rad glodal, potem je pa kar ni bilo več  ??? No, pa smo jo potem našli pod teraso nekaj tednov nazaj  :P ,potem sva jo nekje v travi pustila na travniku, pa sva jo spet našla...  :-[ Jah no...vse tiste stvari, ki piskajo jih pa takoj distrojera  :-[

lp!



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #18 : 08 Maj 2007, 08:38:07
Naš ima zelo rad tiste plišaste igračke, ki še piskajo povrhu, ampak kaj, ko jih takoj demolira, oziroma se strgajo nekje na robu in potem naš Taj veselo vleče tisto peno-polnilo ven, jaz jih pa šivam in šivam, pa se vedno znova razparajo... ::) :D :-\



pika*

  • Gost
Odgovori #19 : 08 Maj 2007, 09:12:21
odvisno je od psa, kok je vztrajen pri brskanju in matranju, da pride do priboljška, našemu če mu anmažemo pašteto notr je 1 minutka in je kong prazen, če mu damo bikovko notr jo obgloda kolikor jo vn štrli ostalo pusti, sploh se noče z njim zamotit, sedaj pa smo naredili igračo iz njega (da ga vsaj uporabljamo, da ni tako kot ostali 1000 igrač ki so v vreči pospravljene in brez haska:) kong smo dali v nogavico in nogavico zavezali in sedaj je to nova igrača za Spajka:), ampak tudi ta ne traja prav dolgo ker mu je tako fajn uničit in raztrgat nogavico:)



katka

  • Gost
Odgovori #20 : 08 Maj 2007, 13:31:42
Ha ha, ta je pa dobra  :P . m_tejch, zakaj pa mora bit kongo ravno črn? a to morda so z barvami označeni po kilaži psa?  :-[

lp!!



BRUNO

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 2
  • Naš medvedek
Odgovori #21 : 08 Maj 2007, 13:51:59
Naš njufko pa ima najraje tistega plastičnega pujsa, ki piska, ko ga zagrabiš, kupljen je bi v pasji trgovini, cena okrog 7 eur; meče ga po zraku, divja naokrog z njim v gobčku, če ga kdo vpraša, kje ima pujsa, laufa vse okrog hiše, ga poišče in prinese; ko bi se pa sam rad igral, ga pa prinese in te gleda v oči, ter ga stiska, da piska - kot bi hotel izzivati. To je tudi zjutraj, če me do sedme ure ni pri njem - mi na jasen način pove, da je čas za zajtrk, ker začne po travničku, ki je pod oknom od spalnice hodit s svojim piskajočim prijateljem. Sosedje nad tako budnico sicer niso najbolj navdušeni, a ker so vsi po vrsti Brunotovi fani, nihče nič ne pojamra.... ;D

Drugač pa ima tudi rad žogico, ki piska, ko jo stisneš; pa plišaste igračke tudi zelo rad nosi v gobčku...
Probaj Katka mogoče s tem pujsom....je kar zanimiv, še posebej, ker ga ni tako enostavno zagrabit - iz mokre šnoflje kar naprej leti ven...he,he...in to naredi stvar še bolj zanimivo! Imamo kar dost igračk, pa mu je ta še najbolj atraktivna.


_____________________________
http://grandmaster.moj-album.com


katka

  • Gost
Odgovori #22 : 08 Maj 2007, 14:08:34
Ha ha, ne boš verjela, tudi mi imamo že 3 generacijo tehle pujsov haha  8) , pa morem rečt,da je to najbolj trpežna igrača, kar smo jih kdaj imeli, trenutno prenaša po dvorišči takega pujsa, samo da mu je zmeličil obraz. Drugače pa tudi naš takoj gre v akcijo, če mu rečeš kje je pusjs samo, da ga ne prinese ampak se ustavi meter pred tabo in začne piskat s prašičom in izzivat hehe. Zdajle trenutno kosmatinec spi, ne vem pa, če mu družbo dela tudi prijatelj pujs  :P So pa zlo luštno tele pujsi, ker so različnih velikosti, mi seveda prisegamo na xxl  :D So pa tudi kure dobre za pogledat in simpatične, ampak tisto je pa res samo za gledat  :)

lp!



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #23 : 20 December 2007, 21:12:54
Hej!

Mi pa imamo za Indija polno igrač, vendar gredo vse po hitrem postopku "rakom žvižgat".

Prakticirali smo cunje, kakor so nam predlagali, ampak je vse v 10ih minutah zdemoliral in pojedel. Naslednji dan pa ven.

Vmes smo kupili par piskajočih žogic, ki čez par dni niso več piskale, frizbi (iz blaga), ki je tudi končal v Indiju (:, še pa još plišastih igrač, ki so končale podobno, do razno raznih piskajočih igrač v obliki kosti, ki so jih zdemolirali sosedovi otroci (:.

Pa smo prišli do plastičnega frizbija. Imamo ga že nekaj dni, Indi je navdušen. Ga vržem. Čaka, da pade na tla in nato leti ponj, se spravi čim dlje od bližine človeka in gloda. Ampak ne zgloda. XD Super stvar. (:



katka

  • Gost
Odgovori #24 : 24 December 2007, 14:55:52
Jaz sem se tudi z Bartom večkrat hecala s frizbijom, ampak, ko je padel na tla je tekel ponj in ga ni mogel pobrat. Potem se je drev v frizbi, ga bombandiral s tacami in na koncu, ko mu je uspelo ga pobrati, ga je zgrizu do konca(Tako, da noben ni vedu, kje je frizbi...ga je skrival pod grmom in ko ni nihče gledal je očitno lepo žvečil)...Zdaj smo nabavli eno plastično kuro in je zlo navdušen nad njo...pa za enkrat najbolj trpežna igrača do zdaj...jo vlečeva, on jo premetava po celem dvorišču, grize in prenaša naokoli v gobcu pa se ji ni še nič zgodilo....ZA ENKRAT  8)  8)

lp!



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #25 : 21 Februar 2008, 19:25:27
Hay,
jaz imam podoben problem, ker moj airedalec tako rad uničuje vse igrače. Kupim mu največje in čim bolj trpežne, pa gre takoj. Kongi mu pa niso všeč, ker ima tisto kost (oz. kar 2, ker smo mu 1 kupili za roj. dan, pa smo kasneje našli še tastaro), ki je narejena na podoben princip kot kong in mu te kosti sploh niso všeč (par dni na leto so mu zanimive, drugače jih pa kje pusti in se dela da jih je izgubil, da jih ne bi imel več). Jaz ne vem kaj naj mu še kupim, da bo bolj dolgo obstojno. Zadnjič je dobil tisto vrv z žogco in to največjo velikost, pa je v minuti bila žogca že uničena, pa vrvi natrgane. Piskajoče igrače cvilijo samo pol ure, v kakšni uri pa imajo že luknje če so bolj kvalitetne (1 je celo v manj kot pol ure nučil na 1001 kos, velikih približno 1 kvadratni cm).
Imate kakšen predlog, kaj bi bilo takega, ki bi zdržalo dalj časa?
Aja, frisbe sva imela (sicer za ljudi, ampak je bil primeren za psa, ker je bil mehek), ampak ko ga je prijel so bili kar odtisi zob na njemu, na koncu pa ga je totalno zravnal, pa mi ga je en stran vrgel, ker je mislil, da je zanič, ampak letel je pa le.
Je pa nor na žogice in pa piskajoče igračke.
lp,
Anja


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #26 : 22 Februar 2008, 13:23:56
Jaz pri obeh uničevalcih(smisel igre je eliminirati igračko) kupujem samo latex igrače(zivalce,žogice,...) in vse ostanejo zelooo dolgo časa-mora pa biti res kvaliteten lateks,ne tisti,ki poči.
V Tukanu je to tisti pujs oranžen. Nekvalitetna pa je tista raca,ki ji je Paxx odpulil krila stran,ker so zalimana skupaj. Drugače bi še trajala.  :)
Eno račko npr.imamo že od marca 2006 in je v uporabi vsak dan  :o
Je iz Zootica. V zooticu je tud fajna tista velika žoga iz lateksa,Paxx jo žveči tudi vsak dan in še vedno piska in se ne vda  :D
Paxx pa ima še konga,skoraj eno leto,ki ga rad žveči,-unega črnega in se niti zobje ne poznajo gor  :o



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #27 : 22 Februar 2008, 13:36:14
Zorek , človeški freesbyi n ezdržijo, Od pasjih vzemi Jawz- res zdržijo vse zobe in ugrize , samo ne mu puščat za žvečenje,ko je sam. Konge filaj s pašteto, sirom itd- ga bo zagotovo začel zanimat.
Kar dobro drži ena vaniljeva plastična kost (jaz sem jo v Alerju kupila). Pri mesarju dobi tavelike votle kosti (ta debele,ki jih ne more uničit)ko se naveliča naravnih, votlino, kjer je bil mozeg nabaši pasjo konzervo al pa namaži z maslom na tanko- zagotovo ga bo zanimalo.
Imela sem tudi nekakšne ježe v obliki rugby žoge- velike- tisto je bilo tudi zeloo trpežno.
Obnesejo se velike žoge iz trde plastike z luknjo za brikete- nekatere gagajo kot raca al pa cvilijo. Držijo,ker so prevelike,da bo pes dobil oprijem.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #28 : 22 Februar 2008, 19:02:14
Hay,
deteljica hvala za odgovore. Samo jaz nimam pojma katere so ti zadnji igrački. Si predstavljam kateri sta, samo nisem 100% da sta to te. Mogoče imaš kako slikico?
Frisbee in podobne igrače mu ne pustim da jih grize, samo on med igranjem se uleže in malo grize ali pa med tem ko mi nosi, grize da mi jih ne bi dal, ker se še učiva prinašanja, nama nikakor ne uspe, ne da bi mu mogla jaz vse usaj 3x reči. Drugače pa ko je sam, ga ne veseli niti ena igračka, samo ko je kdo poleg njega se bo igral, tako da ima igrače ves čas na voljo (razen tistih, pri katerih je več nevarnosti da pride do kakšne tragedije in tistih, ki jih pusti na balkonu), igrače ima pa ves čas na voljo, ker je tako manj možnosti, da uničuje svojo posteljo. Sploh ne vemo kako bi ga tega odvadili, poskušamo s tem, da mu blazino zavijamo v razne deke ipd. ampak ponavadi te vse da na kraj in se dokopa do blazine da jo raztrga. Mogoče imaš kakšen predlog kako ga tega odvaditi? Sicer to ne spada v to temo. Lahko tudi na ZS.
lp,
Anja


katka

  • Gost
Odgovori #29 : 22 Februar 2008, 23:55:10
Hm, mi smo zdaj iznajd eno super zadevo...no, Bart jo je. Ker smo celo poletje v gozdu napravljali drva in jih potem doma še vse zložili itd., Bart mora nujno(že od malega) ko ga spustim iz pesjaka nekaj dat v gobec. Tako gre v skladovnico in ven vleče palice in jih potem prenaša po dvorišču, gloda...in so, TRPEŽNE :D Poleg drv se znaša nad svojimi brisačami, ki so sicer namenjene njegovemu mokremu kožuhu, jh pravtako troga ke in sem. Plastičnega prašiča smo mi uničili, zdaj imamo kuro že cca.1 leto se mi zdi in še kar živi!
Glede uničevanja postelje pa ne vem povedat nič, ker je nismo nikoli imeli.

LP