Mini razstava

Alya · 8066

Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
: 22 Maj 2007, 15:41:39
 :-[  :-[  :-[ Sploh ne vem kako mi je prišla na misel mini razstava! ;D  :-[ No skratka,razmišljala sem o eni (zabavni) pasji razstavi na katero se lahko "prijavijo" tudi nerodovniški psi(mešanci)(ne rabijo stati v razstavni pozi)Hehe...bilo bi srečanje na katero pridejo pesjanarji s svojimi pesjani...nagrada...hmm nimam ideje kaj menite?Mislim da bo se večini,ideja zdala butasta! :-[ Samo predlagam. :P Za kraj,datum,čas pa se menimo kot v drugih temah. :)


:-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[



lajka

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 08 Avgust 2007, 13:34:16
Super ideja samo kje
 ???



katjaT

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 2
  • bobi je car
Odgovori #2 : 08 Avgust 2007, 14:58:40
No ideja ni slaba!

Nekaj takega že obstaja za bokserje (rodovniške, nerodovniške, bele) in bo potekala letos 06. oktobra 2007 imenuje pa se Openbox  ;D

http://www.zoycik.si/joomla/index.php?option=com_content&task=view&id=2&Itemid=9



missy

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 11
Odgovori #3 : 08 Avgust 2007, 15:02:22
Kako pa se potem ocenjuje?  ;D Mislim mešančki in to. Potem je to malo čudno ker ni nikjer standarda in tega in ne bi mogli izbrati najlepšega mešančka...


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #4 : 08 Avgust 2007, 17:41:21
Hm,tega pa ne bi vedela.

Ja,to pa imašš prav missy!
Lahko bi mešančke in pasemske kužke razdelili.:-[
Izbrali bi nekoga,ki ima kaj izkušenj s razstavljenjem,za sodnika,da bi ocenjeval pasemske pse,
in sodnika/e za mešance,te pa bi ocenjevali emmm... kar tako...po lepoti... :D

Samo ideja.Dajte še vi vaše.
Aja,kraj in čas...da ne bodo morali primorci priti v prekmurje.( ;D) bi lahko bilo več takih "mini razstav". ;)



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #5 : 09 Avgust 2007, 00:02:21
Ideja res ni slaba :)


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #6 : 09 Avgust 2007, 00:06:34
Saj nekaj časa nazaj so tudi prirejali razstave za mešančke (ne vem, če je to še aktualno). Našla sem temo, kjer so pisali o razstavi, pa si lahko pogledate  ;) KLIK

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #7 : 09 Avgust 2007, 09:34:37
Saj nekaj časa nazaj so tudi prirejali razstave za mešančke (ne vem, če je to še aktualno). Našla sem temo, kjer so pisali o razstavi, pa si lahko pogledate  ;) KLIK

lp,
Nina
:o
Bi lahko tudi kaj podobnega imeli,če bi našli koga,ki bi vse skupaj lahko organiziral,ker jaz res nevem kako bi... ::) :-[



lajka

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 09 Avgust 2007, 12:00:50
Mogoče pa bi Ninci pa Richy ocenjevalii če sta administratorki in sta ta fforum pravzaprav nardile.Tako da največ vesta ali ne?



lajka

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 09 Avgust 2007, 12:03:09
 :-[Ups pomota Ninci administratorka ,Rinchy pa moderatorka. :-[



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #10 : 09 Avgust 2007, 12:08:52
Portal in forum sta naredila Ninci in Trigi. Zoe in jaz pa pomagava skrbet za forum, tako da ostane lep  ;D

Glede take razstave se boste morali obrnit na koga drugega, saj zaenkrat v planu PeSjanar.si tega ni. Kaj pa če bi katera od vas kontaktirala ogranizatorja teh razstav, ki so že bile? Mogoče bi bili pa pripravljeni to naredit še enkrat.

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #11 : 09 Avgust 2007, 12:09:20
Hehe,ja. ;D
Aja,v mislih sem že prej imela tudi "spletno razstavo".
(Pošiljanje slik,ocenjevanje,...)



lajka

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 10 Avgust 2007, 17:32:26
Mogoče pa bi enkrat naredili npr. nekje v Mariboru tak da i bil en del za mešančke drugi pa za rodovniške pse .Samo problem je če bo katerih premalo? :(



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #13 : 11 Avgust 2007, 09:39:46
Zakaj pa ravno v MB-ju ;) ??? Vseeno kje v SLO. Samo, da bo spet kdaj kaka takšna razstava ;) ;D


lajka

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 11 Avgust 2007, 11:25:54
Saj sem napisala npr. .Imaš pa prav o tistem samo da bi bila



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #15 : 16 September 2007, 17:20:19
Se kdo javi...? ;D
Lahko bi meli nekaj takega kot je bil piknik revije MOJ PES in radia Zeleni val... :-[

Lp



lajka

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 16 September 2007, 18:13:11
Mogoče lahko kdo kontaktira kdo ki je bil na kaki taki mini razstavi ali teh piknikih ?



Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #17 : 09 November 2007, 19:37:58
Jaz bi tudi mojega "buldožera" prijavla (če bi te se uresničilo)

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #18 : 09 November 2007, 20:48:45
Vprašanje če je še sploh kdo za. In če bi bil kdo pripravljen vse skupaj organizirat, saj vse to ni kar tako... :-\



Sanja

  • *
    • Prispevkov: 423
    • Točke: 2
  • Irish rocks!
Odgovori #19 : 15 November 2007, 11:16:33
Sam predlog; najdite plac, naredite piknik in v sklopu piknika oz. srečanja naj bo še razstava.
Pa ni nujno, da vse poteka po razstavnih pravilih - lahko se psa ocenjuje na zelo smešen način (tu pridejo v poštev tudi rodovniški); ali pa se zraven ocenjuje še lastnika; na animal planetu je dostikrat reklama za "podobnost psa in lastnika"; lahko se stvari obrnejo; kot da bi pes razstavljal lastnika.  ;D

Ma jaz imam včasih malo "čudne" predloge ...  :P


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #20 : 15 November 2007, 14:53:06
Alpa bi imeli namesto razstave eno tekmovanje. Tako kot je bil TOP DOG na animal planetu. :o ;D



lajka

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 15 November 2007, 15:07:25
To je najbrž neizvedlji mpak lahko bi bila a kakšnem nasljednem pikniku.In se že vnaprej določi kbo bo sodni kdo bo kaj prineso in tak dalje? :-[



LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #22 : 15 November 2007, 16:56:56
Živjo!
Sam predlog; najdite plac, naredite piknik in v sklopu piknika oz. srečanja naj bo še razstava.
Res huda ideja...v sklopu piknika bi bilo najbolš. Pa bi bili lahko tudi mladički ali samo odrasli psi?


Sanja

  • *
    • Prispevkov: 423
    • Točke: 2
  • Irish rocks!
Odgovori #23 : 16 November 2007, 09:25:01
Na razstavah so ponavadi skoraj vsi razredi, tako da bi imeli lahko po razredih tudi tukaj.

Ta ideja za TOP DOG je pa zakon; v bistvu pokažeš kaj vse tvoj pes zna.  ;D Sem se vedno tako nasmejala, ko sem gledala oddajo.  ;D

Imam sicer rodovniškega psa, sam me pa zelo zanimajo te razstave mešančkov. Se mi zdi, da so bolj sproščenega duha.

Edino kar me včasih moti je, da na takih razstavah lahko zmagajo tudi mešaci, ki so pasmam zelo podobni. Ti bi moral iti v svojo skupino. Moje skromno mnenje.


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #24 : 17 November 2007, 10:24:23
Super ideja!

Drugače pa kako oceniš mešančka oz. nerodovniškega psa. Da gremo na lepe oči ta pes mi je všeč ta mi ni je meni osebno bv. Se pa da lepo ocenit recimo gibanje psa (lep kas), potem kakšne kote ima pes, ali glava paše na telo (prevelika premajhna)...uglavnem take detajle ki se pojavljajo pri vseh. Ali pa se oceni odnos lastnik pes, pa kako pes uboga, ali stoji...Uglavnem marsikaj se da zmenit :)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 24 Maj 2010, 15:29:29
Lahko pa bi se pasemske in mešančke ocenjevalo skupaj, bi pa ocenjevali trikce na primer.