Kaj jedo vaši psi?

trigi · 52254

irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #30 : 24 Januar 2006, 19:55:03
Rondek dondek je brikete AG (ravno danes je prišla nova porcija ;D) ob nedeljah pa dobi nedeljsko kosilo. sveže goveje meso iz goveje juhce zraven pa riž, makarone, polento, nekaj zelenjave,.... brikete dobi takoj, ko jaz pridem iz šole se pravi od pol 2 do 3 enkrat in jih ima na razpolago do 8 zvečer. ene dvakrat na teden mu dam vmes še kakšno konzervo, ker drugače začne štrajkat, jogurt, žličko olja...kar se najde.

aja pa kdaj kaj pade dol iz mize pri računalniku ::) ::)

lpi

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #31 : 01 April 2006, 19:57:42
Verjetno bi bilo brez veze odpirati novo temo, zato bom vprašanje postavila kar tukaj. Za tiste, ki hranite svoje pse izključno z briketi: koliko kg briketov porabijo vaši psi na mesec (vem, da je odvisno od velikosti ...) in koliko zapravite za brikete na mesec?

Pojavilo se mi je vprašanje, kaj se bolj splača;  kuhati hrano (seveda prilagojeno pasjim potrebam) ali hraniti psa z briketi (vsi vemo, da tukaj pridobimo na času). Verjetno je res najbolje mešati različne vrste hrane (jaz osebno sem proti mešanju v enem obroku), ampak izključimo zdaj to možnost. Najprej pa me zanimata prvi dve vprašanji (iz prvega odstavka).

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #32 : 01 April 2006, 20:02:36
Moja psica tehta okrog 45 kg in poje 500 g briketov na dan. To pride 15 kg na mesec in 9.000 sit za Boscheve brikete. Sem prepisala iz vreče, da za 20 kg psa porabiš 250 g  na dan, 30 kg pa 350 g. Ostalo izračunaj sama. ;D

Lp


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #33 : 01 April 2006, 21:28:38
Meni 18kg vreca briketov zdrzi priblizno 2 meseca. Cena je pa menda med 16 in 18 kSIT (so podrazili in ne vem tocne cene). Sicer pa moja psica tehta 50 kg, vendar poleg briketov dobiva se kuhano hrano (v drugih dveh obrokih).
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #34 : 02 April 2006, 20:31:12
Mi kupujemo 25kg žaklje pa porabimo v približno mesecu in pol (zdaj je odvisno kateri letni čas je; pozimi več, poleti pač manj). Težka je pa nekaj čez 30kg. Za te vreče plačamo tam okoli 12.000 sit.



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #35 : 02 April 2006, 20:52:13
Pri nas 55kg mrcina poje v enem mesecu 15kg AG.Vsak dan po 500g....

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #36 : 02 April 2006, 21:04:02
naš 65kg Loni je mešano hrano-poje pa v enem mesecu 20kg briketov ter 2kg mesa na dan :-\.Aja,pa potem še poje zraven mesa še makarone(500g)pa še kakšn moj odgrizek od jabke al pa hruške.Tak,da naša mrcina zelo veliko je. ::) ::)



rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #37 : 02 April 2006, 22:06:25
Witty ima 20 kil, 15-kilsko vrečo ima za mesec in pol. Za 15 kil damo približno 12k, na mesec torej 8 tisoč. :) Zdaj pa sem ji po nekaj mesečnem premoru zopet začela malo kuhat, tako da bo količina briketov in strošek malo manjši. ;)


Los je car!


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #38 : 02 April 2006, 23:10:35
18 kg vreca drzi en mesec, za skupno 65 kg psov :) cena 16.000 SIT.
Kuhano dobita obcasno, ampak ne kot pravilo, tako da ne zmanjsa stroskov briketov.

Kar se kuhanja tice: odvisno, kaj kuhas.
Dosti stvari se da prit relativno poceni skozi. Recimo, kupujes stvari, ki so v akciji. Pri mesarju se zmenis za popust na kolicino. Gres v diskont od podjetja, kjer imajo stvari bolj poceni. Jaz dostikrat prisparam ostanke od zelenjave za nas (recimo, ce so listi malenkost uveli ali rjavi, zato jih ne pojemo mi; ampak so se vedno dobri, samo rjavi del odstraim). Ali pa crvive korencke. Take stvari.

Po drugi strani:
- ce hranis pretezno kuhano, ne mores dajat samo ostankov, ampak rabis tudi kvalitetno hrano, in predvsem meso je drago;
- v briketih so vsteti vsi stroski: nabava hrane, bencin, ki ga porabis, ko se vozis naokoli, elektrika in voda za kuhanje in nenazadnje tvoj cas, ki si ga posvetila kuhanju
- in seveda cas, ki ga porabis, ko nacrtujes obroke in isces informacije.


battito animale


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #39 : 12 April 2006, 19:07:22
Odkar je Indi začel jest bolj kvalitetno hrano je samo brikete. Nič drugega. Samo včasih mu damo skuto+jajčko, pa kost kakšno.
Torej porabimo cca 15 kg na mal manj kot en mesec. Za hrano damo pa približno 13.ooo SIT.


Lp, Nastja



TIM

  • *
    • Prispevkov: 112
    • Točke: 1
Odgovori #40 : 12 April 2006, 21:23:53
Naš Erras pa dobiva brikete zmešane z rizem in puranjim mesom. Na mesec pa poje...malo me je sram povedat, ker je pravi požeruh 30 kg briketov! :-[



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #41 : 15 April 2006, 11:18:27
Naš Erras pa dobiva brikete zmešane z rizem in puranjim mesom. Na mesec pa poje...malo me je sram povedat, ker je pravi požeruh 30 kg briketov! :-[

 :o :o :o Kam jih pa da  ??? ???

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


TIM

  • *
    • Prispevkov: 112
    • Točke: 1
Odgovori #42 : 15 April 2006, 11:36:48
:o :o :o Kam jih pa da ??? ???
To mene tudi zanima! :D Ima zelo dobro prebavo, pa bordojci so znani po tem, da veliko jedo.



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #43 : 16 April 2006, 10:20:38
kolko je pa tezak in katere brikete imate? 30 kg mesecno se meni zdi OGROOOOOMNOOOO.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


TIM

  • *
    • Prispevkov: 112
    • Točke: 1
Odgovori #44 : 16 April 2006, 10:28:02
Za zdravega psa pasme Bordojska doga ni to tako veliko! Je pa res, da je zdaj v tisti fazi, ko zelo rad in predvsem dosti je. Ima pa nekaj čez 70 kg.



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #45 : 16 April 2006, 10:31:12
Meni se 30 kg briketov + se riz in puran zdi ogromno. Katere brikete pa dobiva?

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #46 : 16 April 2006, 10:48:53
 Ja TIM, če računaš da mojih 6 psic na mesec požre slabih 6o kil briketov, pa skupaj tehtajo kakšne 120 kil, potem niti ne požre tako grozno veliko. Odvisno koliko je zraven še tistega purana in riža.


TIM

  • *
    • Prispevkov: 112
    • Točke: 1
Odgovori #47 : 16 April 2006, 13:16:33
Katere brikete pa dobiva?
Do 2. leta je jedel Belcando zdaj pa je ene slovaške brikete.

Ja TIM, če računaš da mojih 6 psic na mesec požre slabih 6o kil briketov, pa skupaj tehtajo kakšne 120 kil, potem niti ne požre tako grozno veliko. Odvisno koliko je zraven še tistega purana in riža.
Riža pa mesa dobi samo za okus, da raje poje. Pa meni osebno se res ne zdi, da poje veliko. Nekemu, ki ni imel izkušenj z velikimi pasmami se mu zdi to dosti meni pa ne. Pa moram še povedat, da je 2-krat na dan.



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #48 : 16 April 2006, 15:52:40
Nekemu, ki ni imel izkušenj z velikimi pasmami se mu zdi to dosti meni pa ne.

Govori zase. Moj pes ma 70kg pa poje 20kg briketov mesečno. Res se mi zdi 30kg ful ful preveč. Ampak psme same pa ne poznam in če njim pri 70kg paše pojest 30kg mesečno  :-X pol pa naj  ;D

Po kaki meri pa mu daješ brikete...ker po tem kar piše na večini vrečk z dobro hrano je za 70kg pse predvideno okrog 700g briketov na dan. Jaz sem preprosto to razdelila na dva obroka in skupaj še vedno poje 700g.  ???

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


TIM

  • *
    • Prispevkov: 112
    • Točke: 1
Odgovori #49 : 16 April 2006, 16:43:22
Neyka to kaj piše na večini vrečk hrane ne vem, če ravno drži je neko osnovno merilo. Erras je vedno pojedel več, pa nikoli ni bil debel in ga ne hranim po nekih splošnih merilih, dobi toliko hrane, da je v dobri lepi liniji tak kot mora bit. Ravnam se po psu, ne pa po vrečki.



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #50 : 16 April 2006, 19:49:16
To imaš prav. Itak pa lahko pes poje 40 kg hrane in če se primerno giba je vse OK z njim. Lepa postavca, zdrav je  :P :) ;)



dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #51 : 16 April 2006, 20:20:34
Naša psica ima blizu 65 kg, kar dosti gibanja, pa poje max. 15 kg briketov na mesec. No, pozimi jih mogoče poje kakšen kg več. Pa poje še cca. 3 kg mesa na mesec.



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #52 : 16 April 2006, 22:59:43
Neyka to kaj piše na večini vrečk hrane ne vem, če ravno drži je neko osnovno merilo. Erras je vedno pojedel več, pa nikoli ni bil debel in ga ne hranim po nekih splošnih merilih, dobi toliko hrane, da je v dobri lepi liniji tak kot mora bit. Ravnam se po psu, ne pa po vrečki.

Ne ne saj nič ne kritiziram. Če tvojemu psu odgovarja toliko mu pač odgovarja toliko. Zanimalo me je samo kakšno merilo imaš ti zato koliko hrane mu daš. Verjetno ne nasuješ kar od oka evo toliko bo pa mojmu psu pasalo.

dog4ever kaj maš ti že za eno pasmo  ;)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


TIM

  • *
    • Prispevkov: 112
    • Točke: 1
Odgovori #53 : 16 April 2006, 23:09:59
Verjetno ne nasuješ kar od oka evo toliko bo pa mojmu psu pasalo.
Hehe seveda ne, ker potem bi dobil vsakič različno količino hrane. :P Imam merilno posodico, v katero gre 1/2  kg briketov in ta doza mu ustreza za en obrok, je pa 2-krat na dan. Zdaj pa odvisno, če se zredi pa dobi tudi manj.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #54 : 17 April 2006, 12:58:06
Če prav razumem, Timov pes še ni povsem odrasel in še rabi nekoliko več hrane. Sicer pa se psi precej razlikujejo. Pri nas tamala mešanka, ki ima krepko pod 10 kg poje skorajda enako količino hrane kot še enkrat težja samojedka, pa ni nič predebel. Pa še giblje se manj.


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #55 : 17 April 2006, 13:16:23
Do 2. leta je jedel Belcando zdaj pa je ene slovaške brikete.


No ja lih mladiček ni več  ;) Ampak če mu tok odgovarja mu pa tok odgovarja. Če pogledaš dnevno poje 300g več kot Neon se pa malo manj sliši kot pa 10kg briketov več mesečno  ;)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


TIM

  • *
    • Prispevkov: 112
    • Točke: 1
Odgovori #56 : 17 April 2006, 19:09:59
Ne ni več mladič. Je pa pravi kulinarik, vse bi pojedel, da ne žačnem s tem kaj je že vse pojedel! :D



dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #57 : 18 April 2006, 19:47:28
Citiraj
dog4ever kaj maš ti že za eno pasmo 


trenutno anatolsko ovčarko in 2 mešanca iz zavetišča...



neli

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #58 : 19 Avgust 2006, 18:44:29
Eno vprašanje oz. dve-preden kaj zafrknem..  :-[ Zasledila sem, da je za mladička primeren tudi rumenjak s skuto, pa me zanima ali jaček prej skuhaš ali ga surovega primešaš? :-\ Kako pa je z kašico iz korenčka od Hippa? Soljeno ni, brez dodatnega sladkorja in konzervansov. Za vse nasvete in ideje že vnaprej hvala!



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #59 : 19 Avgust 2006, 20:13:54
Jajca. Rumenjak daš načeloma lahko surov, beljak naj bi bil toplotno obdelan. Jaz ponavadi dajem surovo vse, zaenkrat brez problemov ;)

Lp nina