Kaj jedo vaši psi?

trigi · 52223

dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #60 : 19 Avgust 2006, 21:31:01
Naša pa bi pojedla vse kaj vidi samo ne sme ker ima alergije tako da lahko je samo HILLS dd  ali pa BRIT jagnjetina riž dobi pa 1x tedensko ponavadi v nedeljo mesnate goveje kosti ,pa tudi kakšno sadje ali zelenjavo

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


neli

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #61 : 19 Avgust 2006, 21:44:41
Hvala lepa za odgovore , Neli bo torej jutri spet poizkusila nekaj novega! ;) A mogoče kdo ve, kako je s temi kašicami za dojenčke, so primerne tudi za pasjega mladička-kot eden od dnevnih obrokov oz. občasno?



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #62 : 19 Avgust 2006, 21:46:10
lahko jih das, seveda, samo pri mesnih pazi, ker navadno vsebujejo cebulo, tako da jih ne dajaj.
Sadne frutke pri nas jemo jaz, Spela pa tudi mackon...
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #63 : 20 Avgust 2006, 10:36:39
Jaz Atri kašice dodam k briketom. Pa jih je še vedno zelo rada pojedla :)

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


puNć*

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #64 : 22 Avgust 2006, 17:29:25
mi pa naši bandi [mucam&psom] ..večinoma kuhamo,saj mami meni,da je večina konzervirane hrane neprimerne[povzročajo prebavne motnje]pa še cena je visoka ob takšnem številu živali,..tu in tam dobijo psi kakšne brikete[HiLLs] in mucke[Wiskas]..k kuhani hrani umešamo še kuhano zelenjavo,piščančje ali goveje meso[BREZ kosti],pa riž ali makarone..imajo zelo radi,ni preveč drago pa nimajo prebavnih motenj..razen tega da so malo bolj okrogli[predvsem v zimskem času]==>kar je meni osebno zelo lepo :P



*brinchy*

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #65 : 24 Avgust 2006, 23:15:39
Lari dajam brikrte Eukanuba. (junior Lamb&rice)  sicer ji bom pa zdaj v zacetku solskega leta (ko bomo prisli iz dopusta), zamenjala hrano, saj ni vec mladicek. ampak ne vem katero naj izberem... ??? kogarkoli vprasam katero hrano mi priporoce, mi predlaga neko drugo... veterinar je rekel, da je vseeno katero hrano  je, amak jaz ne mislim tako  :-\. zelim da moj pes je dobro in kvalitetno hrano. saj tudi jaz nisem vesela, ce dobim za jesti, nekaj kar skorajda ni uzitno :D. zaenkrat sem najbolj zainteriserana za hrani Hills... torej, kaj mi priporocate in kaksne izkusnje imate z to hrano? (p.s. imam border collieja (za tiste ki se ne veste :D ;)))   hvala za odgovore



                                                                                                                                                                      cao in lp iz Londona



danaja

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 2
  • moj mali princ
Odgovori #66 : 01 September 2006, 13:26:12
Dante je Nutro Choice Puppy Large Breed brikete, med katere mu občasno zamešam kakšne makarone ali pa polento (nanjo je čisto nor), čeprav bolj malokrat, ker ima občutljivo črevesje in po kuhani hrani skoraj vedno dobi drisko... edino kuhan riž + kuhan piščanec/kuhan oslič še nekako gre.
Pa čez kakšno žlico sončničnega olja in vsak dan dobi en Dermatin, da mu po bolezni popravimo dlako. Sprva sem ga hranila z Eukanubo (enak tip kot NC), vendar je po njej dobil mozoljčke in rdeče fleke na koži (baje zaradi vsebnosti rdeče pese v tej hrani), potem je imel Hill's Prescrition Diet i/d, ko je imel vnetje črevesja, kasneje smo počasi z dietne prešli na normalno hrano s klasičnim Hill'som, ki pa ga ni prav maral in ga je, mešanega z NC, pljuval ven. NC mu sicer povsem ustreza, tako da bova ostala kar pri tem.  8)
Zanimivo pa je, da pes ni izbirčen, ko sem mu pa dala AG testno vrečko, se pa sklede tud dotaknit ni hotel - ima kdo podobno izkušnjo s to hrano? ???

Syb sem kot majhno hranila z Eukanubo, ona pa se kmalu naveliča vsakih briketov, zato ji zadoščajo 3-5kg žaklji, potem je pa treba brikete zamenjat in smo poskusili že čisto vse (razen tistih res cheap variant, kot so Pedigree, Scotty...) pa tudi ribe 1x na teden in kuhano hrano s konzervo za seniorje - tudi tu je potrebno menjat proizvajalca in okus... ::) ::)

Oba dobivata občasno tudi kakšen korenček in vejico peteršilja, pa kakšen kos sadja, kot priboljšek seveda, ostale priboljške glej po temo ''priboljški''.

Pozabil sem veliko imen ljudi, ki so se dotaknili mojega življenja. In si zapomnil veliko imen psov - ker so se dotaknili moje duše.


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #67 : 27 Julij 2007, 23:15:40
Obujam tole temo od mrtvih :D
Sem malo prebirala kaj vse jejo vaši kužki in moram priznat, da imajo nekateri zares pester jedilnik. Naša Nala ima dobre 4 mesece in še ni okusila tako raznolikih okusov, se bom pa potrudila, da ne bodo v posodi le briketi.

Do sedaj smo sprobali poleg briketov (Royal canin labrador retriever junior) še jogurt, topljen sirček, jabolka in banane (poleg različnih priboljškov). Vse ji gre odlično v slast tako da verjamem, da bo dobri jedec :D



lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #68 : 28 Julij 2007, 09:15:15
Diva je Royal Canin; zdaj je dobila prvo vrečko za "odrasle" kužke - za bokserje. Kljub temu, da bo stara eno leto jo še vedno hranim 3x na dan...po malem.
Zjutraj ponavadi dobi brikete, poldne ponavadi kaj mlečnega (dobro prenaša), kakšno skuto z jabolki in korenčkom, navadni in občasno sadni jogurt, kosmiče, včasih žlico kisle smetane... Popoldan pa ponavadi dobi kuhan obrok. Piščanca, mleto govedino, veliko zelenjave (predvsem paradižnik in paprika, pa tudi bučke), zraven pa riž ali testenine...
Zelo rada ima zelenjavo in sadje. Vsak dan dobi velik surov korenček, pa večkrat ji kar tako narežem paradižnik. Navdušena je nad lubenico in nad nektarinami.
V glavnem...zbirčna ni; vse poje.  :)


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #69 : 28 Julij 2007, 17:00:53
prehrambene navade naše Rive  ;D
Osnovna hrana so briketi Royal canin labrador retriever junior, ki jih dobi za vsak obrok 4x na dan. Poleg tega ji včasih (opoldne ali popoldne ) med brikete dodamo navaden jogurt, riž, testenine ali pa  mešano kuhano zelenjavo : paradižnik, paprike, bučke, petršilj, krompir, zelena...  Rada ima tudi sadje: jabolka, hruške, breskve, banane...
Ko pa se kaj učiva ali pa samo kot priboljšek pa dobi posušen kruh, piškotke s trgovine...

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #70 : 28 Julij 2007, 17:16:04
so pa vaši psi zelo trdoživi da vse to prenesejo  :o

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #71 : 28 Julij 2007, 17:48:31
Pri nas je pa tako:
Dora
AG briketi, občasno dobi tudi kakšen kos surovega mesa in kosti. Zelenjave ne mara, od sadja pa je le posušenejabolčne krhlje.

Wi
Wi hranim z BARF. Trenutno ima zjutraj in zvečer še svoja 2 mlečna obroka (kozje mleko razredčeno z vodo in z otroško kašo + kefir), za kosilo dobi zelevnjavni obrok (cca. 30 g), kjer je notri največ solate, špinače in včasih še kaj korenja (drugače ga dobi posebaj) + kakšen košček banana, jabolka, oz. skoraj kateregakoli sadja, ki ga imamo doma + cca. 50 g surovega mišičnega mesa (največkrat govedina). Za večerjo pa dobi še surov piščajnčji hrbet (s kostmi), vratove ali pertuničke (vse skupaj cca. 120 g) ali pa celo ribo (ob petkih). Občasno dobi še surovo jajce (celo), sardine v olju, mozgove kost itd. Za učenje pa uporabljam kolikor BARF obroka pač morem (kost težko nasekam na drobne koščke), drugače pa uporabljam za nagrado brikete in hrenovke (samo ko delava poslušnost ali kaj extra zahtevnega).

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #72 : 28 Julij 2007, 18:44:40
Za večerjo pa dobi še surov piščajnčji hrbet (s kostmi), vratove ali pertuničke (vse skupaj cca. 120 g) ali pa celo ribo (ob petkih). Občasno dobi še surovo jajce (celo), sardine v olju, mozgove kost itd.
Me zanima kako, da ji daješ piščančje kosti ???  Saj niso ravno priporočljive za pse ;). Enako velja za surov beljak ;)

lp


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #73 : 28 Julij 2007, 19:31:05
Dam ji cel piščančji hrbet/krila/vratove s kostmi vred. Nismo do sedaj imeli nobenih težav zaradi tega, pa je to vsak dan (enako velja za pse od vzreditelja, ki jejo to že vrsto let). Beljak pa tudi ni škodljiv, če poje zraven še rumenjak. Ne vem pa kako bi bilo, če bi ij dajala kosti posebaj (ločeno od mesa). ???

Drugače so pa kosti in surovo meso ravno point BARF hranjenja (Bones and Raw Food). ;)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #74 : 28 Julij 2007, 19:43:59
Piščančje kosti so premajhne in preveč lomjive (krhke) in se kaj hitro lahko zataknejo ;) Odločitev pa je od vsakega posameznka, kaj bo dajal psu ;)


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #75 : 28 Julij 2007, 20:48:29
Ja jaz se tudi strinjam z asko..  sem že od veliko koga z bogatimi izkušnjami slišala tole da so piščančje kosti lomljive na 'treske', ki se potem lahko zataknejo.. pravzaprav...  sama poznam en tak primer  :(          če Wi do sedaj še nič ni bilo - hvala bogu  :)



lp, Jana

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #76 : 28 Julij 2007, 20:51:54
A ni tudi priporočljivo, da se beljak skuha oz. prepeče, rumenjak pa lahko psi jedo surov?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #77 : 28 Julij 2007, 21:04:02
A ni tudi priporočljivo, da se beljak skuha oz. prepeče, rumenjak pa lahko psi jedo surov?
Ja točno to je zelo priporočljivo. Rumenjak se pa lahko daje psom surovega. Lahko tudi čisto na drobno zdrobljeno jajčno lupino se jim da ;)


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska

*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #79 : 29 Julij 2007, 09:57:25
so pa vaši psi zelo trdoživi da vse to prenesejo  :o

ne sam prenesejo, tudi z veseljem pojedo :D

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #80 : 29 Julij 2007, 11:22:26
Nekaj linkov o BARF straneh je tule: http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=2872.0 pa tudi tole http://www.tollwest.com/barf.html
Imam jaz tudi en teks, ki ga je napisala vzrediteljica Tollerjev o prehrani z BARFom pa ga lahko preskeniram, če kdo želi.
Drugače so pa vsi, ki jih poznam in hranijo s to hrano (že vrsto let) s tem izredno zadovoljni. Je pa res tukaj več dela, kot z briketi.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #81 : 29 Julij 2007, 12:45:02
Če dobi samo kakšno celo surovo jajce kdaj pa kdaj, recimo kakšni  dve ali tri na mesec, ji surov beljak ne bo predrl riti. V večjih količinah pa je škodljiv. O BARFu imam izrazito slabo mnenje, ampak če komu ustreza in ga pes v redu prenese - v redu. Piščančje kosti načeloma normalnemu zdravemu psu ne bi smele pretirano škoditi, čeprav ne vidim neke veliko koristi od njih. Tudi se mi zdi perutnina za pse bistveno boljša v kuhani obliki. Moji svežega surovega perutninskega mesa sploh ne marajo (ko smrdi je pa druga pesem, za tisto bi prodale dušo). Kosti kur in puranov, pa od kakšne drobnice so pa zares nevarne.


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #82 : 29 Julij 2007, 13:33:48
O BARFu imam izrazito slabo mnenje,

Lahko malo bolj razložiš? Meni sicer ta način hranjenja ni všeč zaradi čisto banalnih razlogov, rada bi pa slišala še kakšno drugo, bolj podkovano mnenje.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #83 : 29 Julij 2007, 15:07:34
Mene moti predvsem visok delež kosti. Tudi če so zmlete. Druge bolj moti možnost okužb, zlasti s surovo perutnino. Menim tudi, da psi sicer brez škode jedo surovo sadje in zelenjevo, a žal prav dosti od tega ne morejo izkoristiti. Vsaj moje ne. Pač pa prav dobro izkoristijo (kuhane) žitarice, ki v BARF že po defoju ne sodijo. Vsekakor pa BARF ni tisto, za kar ga reklamirajo: pasjim prednikom sicer res ni nihče kuhal, ampak njihova hrana še zdaleč ni bila enaka BARFu. Tudi ni to neka čudežna formula, ki bi odpravila vse tegobe ki težijo pasji svet in ozdravila vse bolezni po vrsti. Kar so tudi trdili tisti, ki so jo reklamirali. Sama bi, če bi hrano za pse pripravljala sama, vsekekor vključila tudi nekaj surovega mesa, pa kakšne surove vampe in podobne dobrote, ostalo bi bilo pa lepo kuhano.


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #84 : 29 Julij 2007, 15:20:59
Lanabela zelo dober odgovor. Dobo  vedeti vse oz. čimveč :) Sama surovega mesa tudi ne bi dajala Aski, pač pa prekuhanega ;)

lp


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #85 : 29 Julij 2007, 15:24:05
OK, hvala za odgovor.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #86 : 29 Julij 2007, 15:46:30
Naši psi jejo royal kanin. Seveda zlata prinašalka poje kar dobi, shih tzu pa ga je mami mal razvadila pa mu mora sedaj kakšno konzervo z briketi pomešati, pa še če si vzame čas vzame briket zmešn z konzervo v usta in poliže konzervo dol z briketa, briket pa plune ven.  ::)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #87 : 29 Julij 2007, 16:01:18
Ker ne uporabljam hrenovk za priboljske, sem se vedno sprasevala a jih kuhate al dajete kar surove?

Buda pa poleg briketov Nutra gold dobi ze vse nasteto - jogurti, jajce, kvas, cesen... Vsega boga, ki se dodaja k hrani. Na zelenjavo in sadje je pa nor. Trto imamo ze vso obrano, jabolka nekam slab zdaj kažejo, češnje, maline, robide, ribez. Vse je obral - deklica za vse  :D



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #88 : 29 Julij 2007, 16:02:44
Tudi moj pes je Royal Canin - mini Light  :)   light zato ker če bi mu na dan dala takšno količino običajne hrane bi verjetno že ne mogel več hodit zaradi debelosti..  ker je kastriran in zato ker veliko vadima čez dan in pač dobi kar veliko briketkov kot nagrado  :)   ob nedeljah dobi še kuhan korenček in rezance iz goveje juhe, za kar bi vrjetno tut umrl sam da bi dobu..  :)   rad ma še sir, košek kuhane jajce, suh kruh...   in pa jabolka ali kaj podobnega  :)     kosti iz goveje juhe ne dobiva več, ker potem bruha..  občasno dobi še kake umetne kosti za žvečenje.



lp, Jana

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #89 : 29 Julij 2007, 16:04:50
Ker ne uporabljam hrenovk za priboljske, sem se vedno sprasevala a jih kuhate al dajete kar surove?

Buda pa poleg briketov Nutra gold dobi ze vse nasteto - jogurti, jajce, kvas, cesen... Vsega boga, ki se dodaja k hrani. Na zelenjavo in sadje je pa nor. Trto imamo ze vso obrano, jabolka nekam slab zdaj kažejo, češnje, maline, robide, ribez. Vse je obral - deklica za vse  :D


Nika, za pse je škodljivo če jedo grozdje  :-\  sem že večkje zasledila: predvsem je za pse škodljiva čokolada, grozdje in rozine, peške jabolk, hrušk,..



evo link
http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=1629.0

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/