Lup

Gost · 13716

malena3

  • Gost
: 07 Junij 2007, 09:17:56
Čao.

Ima kdo v uporabi Lup oprtnico, ki je v ponudbi tudi na pasjem netu?

Kako se obnese?



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #1 : 07 Junij 2007, 10:25:02
Kolikor vem jo ima Rinchy, je enkrat o tem govorila v eni temi, pa se ne spomnim kje.  :)

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2 : 07 Junij 2007, 10:43:14
Ojla!

Ginny ima tako Lup oprsnico, kot je na vojlo na pasji.net. Kaj te pa zanima?  :)

Kupila sem jo zato, ker v družbi drugih psov ful vleče in jo je težko zadrževati. Zaradi oprsnice se ni odvadila vlečenja, ampak ji sistem onemogoča, da bi vlekla tako močno in jo zato lažje kontroliram.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #3 : 07 Junij 2007, 10:53:43
jaz jo imam za korekcije na sledi. Nisme pa opazila kakšnega močnega delovanja na vlečenje- čeprav bi bilo koristno.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


malena3

  • Gost
Odgovori #4 : 07 Junij 2007, 10:56:03
Ja, tudi midva jo ima.

Ena stvar je, da je sprehod lažji, kar se tiče vlečenja pa opažam, da manj vleče, ker ga nekako ravna.
Zaenkrat sem zadovoljna no.

Ker na navadni ovratnici je groza.

Ne vem pa ali je dovoljena v mali šoli, se moram še pozanimati.

Zoe, kaj pa sama njena hoja? Se opazi kaka razlika?



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #5 : 07 Junij 2007, 11:26:17
Tudi jaz sem zadovoljna. Nisem pričakovala, da bo zaradi lupa nehala vleči, jo je pa res lažje kontrolirati, pa še na navadni ovratnici se davi kadar vleče. Dobro, za odvajanje bi se itak morala ustavljati, ampak je to ponavadi v družbi drugi psov problem, ker te potem vsi čakajo eno uro, da narediš 10 metrov :-[

Na hojo niti nisem bila pozorna... če ne vleče hodi normalno, bom pa prihodnjič pozorna še na hojo, kadar vleče.

Midve jo imava v šoli, ker imava trenutno probleme s tem, da se stalno dere in zaganja na drugo stran poligona, kjer delajo agility :-[ Tako, da ima gor lupa, da jo lažje zadržim in nato skušam preusmeriti njeno pozornost.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #6 : 07 Junij 2007, 11:51:42
Tisti, ki ste sprobavali tole oprsnico in halti, pri cem se vam zdi, da je pes lazje obvladljiv? Namrec na podlagi izkusenj in dogodkov zadnjih dni ugotavljam, da bi bilo fino in pametno, ce bi za Spelo nabavila neko zadevo s katero jo bi lahko obvladal vsak, tudi moja mama ali sestra. Pridejo namrec trenutki, ko bi morala Spelo peljati ven katera od njiju, pa ju jaz nekako ne zelim imeti na vesti, ce bi pasja gospa na drugi strani ceste videla kaj njej zanimivega.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


malena3

  • Gost
Odgovori #7 : 07 Junij 2007, 12:11:18
Hm, Maja, kar se tiče haltija, najprej se ga mora pes navaditi, potem pa še sam lastnik. Tako da jaz bom halti nabavila, ko mi kdo v živo demonstrira tole.

Kar se tiče tega lup, jaz sem zadovolja, ker ga lažje vozim na sprehod. Tudi če se zaganja, se ustavim in se on poravna in ustavi. Ne vem, jaz sem zadovoljna, čeprav bo treba seveda še veliko delati na sami hoji.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #8 : 07 Junij 2007, 12:48:11
halti je zagotovo odličen za pse,ki se zaganjajo ter za pse ,ki skočijo v kaj -namreč preusmeri glavo psa in prepreči morebitni ugriz, obenem pes s sunkom sam sebe ustavi.
Za konstantno enakomerno vlečenje pa ima manj učinka. Ima ga sicer, a nekateri psi se naučijo vlečt tudi na haltiju- čeprav mnogo manj.
Glede lupa in vlečenja pa pravijo, da pomaga, ampak nimam osebnih izkušenj, uporabljam ga za drug namen. Sicer pa ni celo premoženje,lahko kupiš oboje pol boš pa videla kaj da boljši rezultat.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #9 : 07 Junij 2007, 12:55:22
Poleg tega kar je napisala deteljica je ena velika razlika. Na halti moraš psa navajti postopoma, pri nas ko sem ga pred leti nabavila za smarta smo imeli s tem hude boje (in sem obupala :-[) v tem primeru je  lup bolj praktičen.

Lp nina



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #10 : 07 Junij 2007, 14:37:01
Poleg tega kar je napisala deteljica je ena velika razlika. Na halti moraš psa navajti postopoma, pri nas ko sem ga pred leti nabavila za smarta smo imeli s tem hude boje (in sem obupala :-[) v tem primeru je  lup bolj praktičen.

Lp nina

če je pes že nosil nagobčnik, potem ni problem za halti.
Drugače pa navajanje- odvisno od psa(eni sores mega občutljivi na novosti  in siceršnje razvajenosti-eni pa postanejo "mega občutljivi" ker vedo,da se da gazdo vedno okol prsta navijat  ::) ).
jaz nobenega nisem navajala- pač dala sem ga gor in to je to, pa smo šli.
ampak moji niso neke mimoze za take zadeve in tudi vedo, da se ne pustim motit in da je "moje srce ko kamen"  ;), zato jih ni treba navajat ne na boks, ne na kletko , ne na ovratnico , ne na lupi ne na halti ne na karkoli drugega  :P.
če pa si vlak špartanske vzgoje zamudil, pa priporočam postopno navajnje (lahko celo kliker)- saj gre kar hitro.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #11 : 07 Junij 2007, 15:58:19
Maja01: pri nas imamo iz podobnih razlogov oboje. Namreš halti so mi priporočili v mali šoli, pa sem ga kupila. Uporabljam ga samo še za na rolerje in poskusila sem ga imet za takrat, kadar ima moj otrok izrecno željo, da bi na sprehodu za nekaj časa on peljal psa. No to drugo odpade, ker se da vleči tudi na haltiju (sploh otroka, ki je 3x lažji). Torej sem v ta namen kupila lup. Do zdaj ga je imela gor le dvakrat, in zadeva deluje, samo kar mi nikakor ni všeč je zakomplicirana "montaža". Sem jo pustila mami in ko je bil čas za ven me je 8x klicala kako se "tega hudiča namontira" ::), se vdala in Thebo je peljal ven moj brat  :D.
Torej sem lastnica obojega, uporabljam pa občasno le halti.
lp
T.

8)


maya

  • *
    • Prispevkov: 1.632
    • Točke: 5
Odgovori #12 : 07 Junij 2007, 16:11:23
Oj!
Pri nas  tudi uporabljamo lup. Zelo se dobro obnese saj je kot "miška" na vrvici  ;D .
Dobili smo ga pa na KD Krimu, in se mi zdi da je bil zastonj----- kot član. Pa možno je da se ga da naročit..

Lp Maja




maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #13 : 07 Junij 2007, 18:02:27
bomo najprej stestirali lup ... Rabim pa nekaj, da lahko fizicno ne ravno mocna oseba zadrzi 55 kilskega psa.
btw, saj vem, d asmetim temo, ampak me je ravno presinilo - a halti je tudi "po stevilkah"?
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #14 : 07 Junij 2007, 18:11:53
Je po stevilkah ;)



malena3

  • Gost
Odgovori #15 : 07 Junij 2007, 19:31:22
Maya, sej lup se prodaja tudi na pesjanarju, tam sva ga midva dobila.

Montaža je res malo tako-tako, ampak moram glede tega Kalam zelo pohvaliti, je priden čakal celih 10 minut, da sem jaz to vse lepo namontirala in prav dala.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #16 : 07 Junij 2007, 19:34:08
Meni pa ni tako težko. Najprej zapneš okoli vratu potem daš trakec pod pazduho, ga pripneš za rinko in isto ponoviš na drugi strani :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


malena3

  • Gost
Odgovori #17 : 07 Junij 2007, 19:39:18
Deteljica, sej ni fora v vzgoji, fora je v tehniki.
Jaz sem že srečala, da so imeli narobe oprsnico gori in ni imelo nobenga pomena, le pes je čudno hodil.

Kar se tiče teh stvari, je pri nas malo tako, kar se da nanj, ni problema, ko pa je treba kaj drugega, je pa velik strah. Zato je tukaj treba biti malo z rezervo.

Čakajte, je oboje drugače pravilno lup in oprtnica?



malena3

  • Gost
Odgovori #18 : 07 Junij 2007, 19:40:36
Drugače pa glede haltija in lupa, oboje je v velikosti, oziroma v cm vratu.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #19 : 07 Junij 2007, 22:11:04

Kar se tiče teh stvari, je pri nas malo tako, kar se da nanj, ni problema, ko pa je treba kaj drugega, je pa velik strah. Zato je tukaj treba biti malo z rezervo.

Čakajte, je oboje drugače pravilno lup in oprtnica?
ma ne me vedno preveč resno jemat  ::) a se še niste navadili na to  :D  :o
jasno-če je pes boječ ali občutljiv ne moreš "s svedrom krave dret"  -a ne  ;)

po moje je lup , lup, oprtnica pa pravilno oprsnica in pomeni navadno oprsnico . Prav oprtnica bi rekla da j  etista, kjer imaš za stvari nosit.
P.S,.
Moj lup je čisto enostaven za nataknit-pes samo stopi notr s prvima nogama, nič ne zapenjaš niti ne odpenjaš

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


malena3

  • Gost
Odgovori #20 : 07 Junij 2007, 22:20:37
Hm, vprašala sem zato, ker tale lup, ki sva ga  naročila preko pasjega neta piše drugače na škatli oprtnica, pa mi ni jasno vse skupaj.

Tole:


deteljica, pa saj vem no, da nisi vedno ko kak nemški oficir. :P ;)



maya

  • *
    • Prispevkov: 1.632
    • Točke: 5
Odgovori #21 : 09 Junij 2007, 14:59:58
Malena3: Kje pa se zapenja? Ker če se na prsnem košu je lup če pa na hrbtu je pa oprsnica... kakor jaz vidim na sliki se zapenja na hrbtu...

Jaz bi pa še nekaj uprašala in če mi zna kdo odgovorriti: Torej, ko Nari damo lup gor se naredi čisto trdo, da ušeska nazaj in če ji rečeš sedi se vsede tako da ima rep zelo zavihan sedi pa tako da je v taki pozi kot bi "lulala" . Se ne sklanjamo čez njo, ko ji dajemo gor. Damo ji priboljšek- ne takrat ko se začne bati, ampak, da jo privabimo. Pa tudi takoj, ko ga zagleda začne noreti+ bežati po hiši. Pa tudi ovratnice se malo boji samo ne tako kot lupa! Prosim če mi lahko kdo pomaga, kaj naj naredim!? Hvala!

lp Maja



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #22 : 17 Junij 2007, 13:50:21
Maya, a je mela Nara kakšno slabo izkušnjo z lupom?

Midve lupa uporabljava tudi za tek ob kolesu, da jo lažje zadržim, če me slučajno potegne.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


maya

  • *
    • Prispevkov: 1.632
    • Točke: 5
Odgovori #23 : 17 Junij 2007, 13:55:29
Ne ni imela slabe izkušnje. Pa tudi, ko lup zagleda postane čisto trda, kot kakšen kip. In še rep ima zeloo zavihan ...



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #24 : 08 Avgust 2007, 05:59:09
Tale lup se mi zdi zelo vredu zadevica in ga bom kupila :). Kupila ga bom verjetno  pri ga. Šerugovi, ker kot prvo je cenejši kot ta na pasji.net ;) Rabim pa ga in upam, da bo pomagal k temu, da bova lahko z Asko tudi kam v hribe šle, da bo preprečil, da ne bo tako vlekla na poti navzdol. Ga moram kmalu kupiti :D

lp


Ula82

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 1
Odgovori #25 : 11 Oktober 2007, 16:20:16
Živjo!

Imam probelm, sem kupila oprsnico proti vlečenju pri ga Šeruga in mi ni jasno kako se uporablja ni nobenih navodil zraven. Je trak v krogu, predvidevam, da je tam vrat, potem pa sta dva trakca iz kroga ven, ki sta si nasproti ležeča. En je daljši in en krajši Kako se to zapne, samo okoli ene noge, al kako? Sori sem butasta še nikol mela oprnsnice ali kaj podobnega. ???



Leiah

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 2
Odgovori #26 : 13 Oktober 2007, 13:55:45
Ula82 mislim, da bi tu slika prav prišla! Da si lahko lažje predstavljamo in ti bomo lažje svetovali

Lp, sonja


Target

  • *
    • Prispevkov: 270
    • Točke: 4
Odgovori #27 : 13 Oktober 2007, 14:02:03
Ula82,

zakaj pa ne ge. Seruga poklices po telefonu? Je zelo prijazna in bi ti zagotovo dobro svetovala.



zvezdicazaspanka

  • *
    • Prispevkov: 227
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 13 Oktober 2007, 15:05:05
Ula82, dej če lahko res slikco gor dej. Me res zanima kako zgleda!
Morm rečt da pr nas nič ne pomaga.Llup je bil na začetku tko fajn, da sm rekla končno neki k pomaga, ampak če zavoha kakšno sled ali pa psa k bi ga rad bližje spoznal, tud ta ne pomaga prav nič. :(



1x2xx3xxx

  • Gost
Odgovori #29 : 23 April 2008, 18:05:24
lp
zanima me če kdo uporablja loop?(upam,da sm prov črkovala) ali je učikovit? kako deluje?
hvala
caw