Navezanost psa na vodnika

Gost · 37102

nayaa17

  • Gost
Odgovori #90 : 09 November 2013, 23:13:53
no zlorablja ga ne, bi pa rad da je pes stalno v njegovi bližini, skoz da s mu pusti božat da bi skoz zdraven njega ležal...ja saj sm doma omenila pa ja saj je še mladiček pa s rad igra in crklja...pa sm rekla tako kot se bo sedaj naučila tako bo tudi kasneje ko odraste. no to da bi brat delav bol pravilno kot jaz se ni za bat ker nima pojma kako se psa vzgaja, njemu je to samo nekaj za božat, pa fajn se mu zdi da se igrata vlečenje igračke, saj tudi jaz se to z njo igram amapk ko rečem da spusti igračo jo mora spustiti nato se buckinive naprej. upam da greva čimprej na svoje in nebi rada da me pes nebi upošteval, oz. hočem da upošteva mene in fanta...ker z nama bo konec koncev živela...samo ne morem pa reči bratu zdaaj se je pa ne smeš dotikat in jo pusti popolnoma na miru...nevem... :-\
(sekiram se pa ravno zaradi tega ker je to prvi skupni pes ki sva ga kupila s fantom in želim da bo del najine družine) saj smo že prej imeli pse ampak je bilo tako od vseh malo....družinski tukaj pa družino bova sestavljala midva....)



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #91 : 10 November 2013, 00:28:16
Še enkrat si preberi. Samo od crkljanja pes ne bo nič bolj od brata  ;)

Kar se tiče pa zlorabljanja, sem pa mogoče samo dobila tak občutek iz tisto malega, kar si napisala. Zdej kaj se v resnici dogaja ne morem vedet in seveda tudi ne komentirat. Mogoče sem bila prehitra, se opravičujem, vseeno pa velja opozorilo ;)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #92 : 10 November 2013, 10:08:51
Pri nas je tako-jaz bratu, mami in fotru pravim da so čohalniki. Res, ona pride do njih in butne z gobcem, taco, de vleže na hrbet-alo čohaj me... Ko sem bila v LJ, sem samo med vikendi skrbela zanjo, ko je mati šla z njo v tečaj-je bila vsaj ena pozitivna stvar, da pes ni bil TOTALNO divjak in da je vsaj še nekoga poleg mene začela ubogat....Zdaj sem eno leto doma in še vedno so oni čohalniki, natakarji, občasni mini sprehodi z njo, z mamo gre kdaj na daljši sprehod...
Pa še vseeno sem jaz št. 1. pri njej.
Je pa res, da imam večino sprehodov, obrokov in posledično učenje novih zadev jaz čez. Pa tafajne igrače ji jaz kupim. :P

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


nayaa17

  • Gost
Odgovori #93 : 10 November 2013, 10:37:27
ja sej malo preveč kompliciram. :D  drugače pa ja večinoma jo imava midva s fantom tudi skrbiva zanjo in na sprehode jo voziva midva bratu ne pustim na sprehode ker je še tako da se kaksnega avta še ustraši pa butne jaz jo pa imam takrat vedno pri nogah na kratki vrvici. zdaj začnemo še malo šolo.



nayaa17

  • Gost
Odgovori #94 : 11 November 2013, 19:38:22
kakšne trike pa učite pse...sedaj hodimo v malo šolo mogoče bi potem šla z njo še naprej da se čimbolj povežemo,,gledala sem posnetek Rally obedience in so se mi zdele ful dobre vaje...



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #95 : 11 November 2013, 21:04:10
RO je super, pa kakšen agility tudi, ena moja prijateljica je s cotonom (odrasel, ne mladič - s tem lahko samo določene vaje) delala tudi frizbi za zabavo.  :) Trikci pa karkoli, kar ti pade na misel, tukaj ni čisto nobenih omejitev.  8) Lahko si pod podforum trikcev in kakšen video pogledaš za ideje, naučiš pa lahko praktično karkoli (je pa res da pri mladiču ni treba začeti s tistimi najbolj zakompliciranim).



nayaa17

  • Gost
Odgovori #96 : 11 November 2013, 21:31:40
ja seveda, sedaj vadimo oz. že obvlada sedi...:D hihi drugače pa sedaj jo učim odpoklic in mi kar lepo uspeva...lepo pride k meni tudi če je nekaj bol zanimivo ji namreč sama delam priboljške iz govejih jetrc :D
jutri sem pa itak doma ne grem v službo tako da bomo cel dan skupaj....
ja RO se mi zdi kar uredu bom vidla kaj bo kaj inštruktorca rekla glede tega, res mi je v interesu čim več naredit iz kužike, ter se čim bolj povezat z njo :D



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #97 : 11 November 2013, 22:13:13
V večini malih šoli delajo trikce-no vsaj morali bi. Ker POLEG se nauči prek tega na najzaneslivejši in najlažji način.

Trikcev malo morje poglej po YT puppy tricks, imaš tudi ON LINE tečaj za trikce pri ŠKD Emona, Silvi Trkman, morebiti se še ušunjaš, če želiš.
Sicer pa takole-vse kar je fizično zmožna (obrat v levo desno, dotik roke z nosom, prevali, pivotiranje, kroženje okoli palice (cik/cap), rikverc hoja, slalomiranje med nogami (tudi rikverc), osmica(tudi rikverc)...

Predvsem delaj na shaping in psu ne kazat z roko kaj naj naredi, ker na tak način možgani delajo bistveno manj in še dolgoročno daje shaping boljše rezultate.
Tudi malo šolo oz. inštruktorja izberi takega, ki ve kaj je shaping in ga zna uporabljat.

Za priboljške uporabljaj v večini tisto kar je osnovna hrana. Z jetrci ne pretiravat. Pa čim več ji iz roke sfutraj v mini seansah, na sprehodih in čim manj (če sploh) v posodo.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


nayaa17

  • Gost
Odgovori #98 : 11 November 2013, 22:44:32
no super. hvala...ja je večina iz roke 2 obroka pa ima iz sklede glede na to da je še mladiček in  mora več obrokov dobit....bomo poiskusile jutri ko bomo same doma, je pa danes se sama umaknila stran od brata ker smo gledali tv, in jo j čohal kar pa ona med spanjem ne mara kaj preveč in je prišla k meni spat k ji dam mir...tako da se že bolje počutim :D :P