srednje šole

Gost · 264077

Lanyca

  • Gost
: 08 Oktober 2005, 14:06:55
Me mal zanima tisti ki ste v osnovni kam greste naprej al pa kje ste tisti, ki ste v srednjih šolah? jaz grem na srednjo zdravstveno mamo jo tu v M.S.. Vsi mislijo, da zato ker tam uči moja mama. ::) >:( Ampak mene to pač zanima ne. Ja pa napište lahko tudi tisti, ki že delate kak ste se šolali.
Lp Lanyca



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #1 : 08 Oktober 2005, 14:22:15
kul .. mm ... jaz bom verjetno šla kar na gimnazijo .. no ne vem res .. ja no na gim. skor zihr razn če ne bom imela dovolj točk, drugače pol za naprej pa še res nimam pojma.

ZTdej pa lahko povem, da je moja sestra v tretjem letniku na umetnostni gimnaziji (likovna smer) ..  ;D :D tak da bom verjetno jaz šla v velenje, ali pa v Maribor, se izogibam sestre kr se ne zastopima najbolje, v Velenje grem takrat ko bo ona šla že v Lj študirat za Maribor je pa tudi super, da boma čimbolj narazen, da se ne bova kregali, ker sva si doma kar naprej v laseh ... hehe ..  ;D :D ;)



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #2 : 08 Oktober 2005, 14:53:23
Jza pa grem najprej na gimnazijo,po tem pa na faks iz veterine.Ali pa mogoče biologije.Sej mam še slabih 6let do takrat bom pa že vedla :P ::).

Nastya jaz pa bom eno leto gledala brata pa še Neyko (zadnje se saj veselim ;D).pa jaz bom lih fazanka Klemen bo pa tečen (4.letnik).Groza!

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #3 : 08 Oktober 2005, 15:10:08
na kero gim greš?? v kamnik?? ej če greš ti bi pa jst tut šla ..  ;D :D boma sošolke (možno) .. loly ;D :D



rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #4 : 08 Oktober 2005, 15:13:51
T.M.T, katera pa je ta šola?

Jaz sem pa na gimnaziji, potem pa bom šla na biologijo. :) Skor 100%. Sej ena živalskorastlinska obsedenica skor ne more it drugam.
Na veterino pa ne grem iz dveh razlogov. Prvi je ta da sem alergična na mačke (pa še na kaj, ampak jaz priznam da sem samo na mačke. ;D drugih živali se ne izogibam.), drugi je pa ta, da nikoli nisem marala medicine, veterina je pa precej podobna.

lp, rina

Los je car!


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #5 : 08 Oktober 2005, 15:28:41
ŠCRM Kmanik.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #6 : 08 Oktober 2005, 21:04:35
Hheheh... jaz bom pa kar na hitro opisal svojo učno pot... ker je že čisto pri koncu :)

1. razred OŠ : OŠ Franceta Prešerna, Kranj
2 - 8. razred OŠ : OŠ Antona Tomaža Linharta, Radovljica
5 let 4-letne srednje šole :) : Srednja Šola za Elektrotehniko in Računalništvo, Vegova 4, Ljubljana (program Računalniški Tehnik  ;D)
Na koncu pa že skoraj končan: Fakulteta za Organizacijske Vede univerze v Mariboru, Kranj (Organizacijska Informatika - UNI)

LP, Črt



M|my

  • *
    • Prispevkov: 304
    • Točke: 0
  • Mali medvedek
Odgovori #7 : 08 Oktober 2005, 21:27:26
ej Črt, ti si hodil v Radovljico v OŠ?? koliko časa je bilo to nazaj? :P mogoče te jaz oz. moja soseda ker je starejša pozna :P

LP


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #8 : 08 Oktober 2005, 21:43:56
Hmmmmm.... to je bilo ...... daleč nazaj :) Torej sedaj sem star 24 let ... torej sem OŠ zaključil pred desetimi leti... leta 1995.

Ti pa mogoče poznaš kakega od mojih mlajših bratcev.

Martin Švegelj ... letnik 89
Filip Švegelj ... pa je trenutno mislim da v šestem razredu :) Pač ne živimo več skupaj... nisem na tekočem :)

LP, Črt



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #9 : 08 Oktober 2005, 21:56:12
Trigi a ti ne veš kok maš stare brate?Looooooooool!Tko kot je moj "mrzel" stric sestrično julija sprašval kako kej šola.Looooooool

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #10 : 08 Oktober 2005, 22:25:29
oh šola..
 - 1-8 razreda sem obiskovala zelooo znano :D O.Š. Vodice.....HECAM SE :D( mislim z tem, da je znana ;))
 - zdaj sem 2 letnik gimnazije Šentvid ...upam, da bom na njej 4 leta ne kako leto več :P

potem naprej pa :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\........vedno sem si in si želim biti kriminalist :) :) ::) zraven bi pa imela še psa in konja in........................... ............................. .............bla bla bla ;D ;D ;D

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #11 : 08 Oktober 2005, 23:51:34
1.-4. razred = OŠ Simona Jenka podružnica Primskovo
5.-8. razred = OŠ Simona Jenka Kranj

Sedaj pa sem 1. letnik Gimnazije Kranj :)
Močno upam, da bom na njej (samo ::)) 4 leta.
Nato pa imam namen nadaljevati šolanje na veterinarski fakulteti (če bom imela dovolj pik) :)

Lp, Marusa


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #12 : 09 Oktober 2005, 14:22:08
aja jaz sem tudi pozabla kje sem bla .. ehehe

1. do 3. razred - OŠ Mozirje
4. do 8/9 (zdaj sem 8/9) - OŠ Rečica ob Savinji



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #13 : 09 Oktober 2005, 15:41:58
jaz sem bila pa v osnovni šoli OŠ Vič, od prvega do osmega razreda, zdaj pa sem na Gimnaziji Vič ;)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #14 : 10 Oktober 2005, 17:00:00
1. Vrtec Pedenjped, podružnica Vevče
2. od 1-4 razreda Oš Kašelj
3. od 5-8 razreda Oš Polje
4. Srednja šola za farmacijo, kozmetiko in zdravstvo, smer farmacevt (seveda, kaj pa druzga ::))
5. 2 dni gimanzije moste (maturitetni tečaj), obupala :P
6. maturitetni tečaj nadaljevala na bolj kultivirani Aškerčevi gimnaziji in ga seveda opravila ::)
7. zaspolena, z mislijo kam naprej ::)

Lp nina



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #15 : 10 Oktober 2005, 17:02:09
1.vrtec Urška
2. 1-9 osnovna šola venclja perka(zdaj obiskujem zadnji razred torej 9)
3.Verjetno gimnazija ??? ;)

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #16 : 10 Oktober 2005, 20:16:17
aja še vrtec ....
...babi in dedi, krave, pujsi, koze, ovce, mucki, dva NO in zraven je bil v varstvu včasih še naš prejšni pes rott Rondo ;D....in potem sem šla v šolo čisto živalska ::) ::)

in potem me sprašujejo zakaj imam tako rada vse živali ::) ::) ::) ::) ::) ::)
jabolko ne pade daleč od drevesa ;D ;D ;D ;D ;D

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #17 : 13 Oktober 2005, 16:31:18
No, še jaz ;D:
1. vrtec najdihojca - Šiška
2. Oš Toneta Čufarja - Ljubljana center (pri RTV-ju)
3. Naprej grem na gimnazijo Poljane. Mi je tud najbližja :), se s 13.-tko pripeljem iz Sostra čisto zraven šole ;).

Lp, Ana



Jasmina

  • *
    • Prispevkov: 321
    • Točke: 2
Odgovori #18 : 13 Oktober 2005, 16:40:04
še jaz:
1-8 razred: OŠ Ivana Cankarja MB
Potem 4 leta: II.gimnazija Maribor- športni razred
Zdaj pa študiram na ekonomsko-poslovni fakulteti.. trenutno 3 letnik ( sem eno leto zabluzla  :-[ , oz. zdaj ze drugo leto studiram bolj na easy, sem si razdelila en letnik na dve leti ;D ;D ;D ;D ;D)


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #19 : 13 Oktober 2005, 22:57:04
na kero gim greš?? v kamnik?? ej če greš ti bi pa jst tut šla ..  ;D :D boma sošolke (možno) .. loly ;D :D

Ne bi ble sošolke, ker so Thinci v kontra razredu kot Štajerci. Gledajo namreč precej na prevoze (čeprav ti naši busi so za en drek.)

Tjaša, se nehaš že enkrat čez svojga brata prtožvat ker mu nič ne manka. Glede na to, da sma kar precej skupi boš mogla prenašat oba ne sam mene  ;) ;D

No še jaz:

1. Vrtec Gornji Grad
2. OŠ Frana Kocbeka Gornji Grad
3. ŠCRM Kamnik smer naravoslovna gimnazija trenutno drugi letnik, sigurno da bom na šoli samo 4 leta  ;D

Naprej. Računalništvo smer grafika, tolmačenje (interpretor), veterina

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #20 : 14 Oktober 2005, 15:12:13
Tjaša, se nehaš že enkrat čez svojga brata prtožvat ker mu nič ne manka. Glede na to, da sma kar precej skupi boš mogla prenašat oba ne sam mene  ;) ;D

Vidš Neža tk si jest prijatelstva uničujem...super!

Ka me bo dons že vs edoletel!

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Petra

  • *
    • Prispevkov: 149
    • Točke: 1
Odgovori #21 : 14 Oktober 2005, 15:51:14
-1.-4.razred:OŠ Notranje Gorice
-5.-8.razred:OŠ Brezovica pri Ljubljani
-Srednja šola za farmacijo, kozmetiko in zdravstvo; smer zobotehnik, 2 letnika uspešno zaključena, 3.sem pa na koncu mal pozabla it v šolo.... ;D ;D na kratko, zdaj sem doma in imam 2 izpita iz 3 letnika, potem pa še 4. letnik in konec.
tako da, 5 let na 4. letni šoli ;D
-za naprej nimam pojma, mogoče maturitetni tečaj ampak močno dvomim ;D upam da čimprej služba ;)

ninci, si bla na isti šoli kot jaz :P kolk časa nazaj si zaključla? hehe...in kako ti je bilo všeč? učiteljski zbor mislim ;D ;D ;D



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #22 : 14 Oktober 2005, 16:26:27
ninci, si bla na isti šoli kot jaz :P kolk časa nazaj si zaključla? hehe...in kako ti je bilo všeč? učiteljski zbor mislim ;D ;D ;D

Po pravici povedano šolo fuuuuuuuuuull pogrešam. Moj razrednik je bil Koritnik če ti to kaj pove. V vseh štirih letih SŠ sem vsega skupaj manjkala kakšne 2 dni. Pa ne ker bi pozabila hodit v šolo ali zaradi špricanja ampak zaradi bolezni :P Skratka takoj bi ponovila če bi lahko. Sem pač čudna ja vem ::) ;) Drugače pa je moja sestra drug letnik zobotehnik, tako da bi se vidve bolj verjetno srečevali. Zaključila pa sem 2003 (pomoje ::)).

Lp nina



Lola

  • Gost
Odgovori #23 : 14 Oktober 2005, 16:40:42
Dobro moje mišljenje pa je tako. Če ste koliko toliko ambiciozni, če bi radi naredili najboljše zase torej se odločili za pravi poklic se ne odločajte za to pri 15-ih. Mislim da ''otrok'' pri 15-ih ne zna še zrelo razmišljati, oz. razmišljati to kaj bo delal celo življenje. Torej mislim da je gimnazija najboljša saj je nekako podaljšana osnovna šola. Vse se dela splošno, vse se ponovi iz OŠ samo vse bolj podrobno. Tako imate še 4 leta časa da se odločite kam iti, plus tega pa so vam odprte vse poti, kamor koli želite it lahko greste ( seveda morate imeti potrebne točke za fax ). Tudi sama sem na gimnaziji sedaj se mi gre za res ( 3. letnik ). Točke za fax se zbirajo v 3. in 4. letniku.
To je mnenje vsak pa se pač odloči sam. Če koga še kaj zanima me lahko praša, tudi če imate kakšen problemček v šoli lahko poveste pa vam bomo poskušali pomagati ( samo dajte na mail, da ne bo potem ratal tole šolski forum in ne pasji he he )

LP, Gimnazijka ( pa ne una iz Ingoličeve zgodbe :P )



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #24 : 14 Oktober 2005, 16:52:15
Lola pa saj pišeš v šolski pesjanarski kotiček, ki je namenjen samo vašim šolskim problemom ;)

Aja drugače pa... saj greš tudi po SŠ še vedno lahko študirat, saj nikjer ne piše, da je potem tvoje šolanje zaključeno, samo da si pač usmerjen na eno področje, ki te bolj zanima.

Lp nina



cartika

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
  • Na šestih tačkah je vse lažje...
Odgovori #25 : 14 Oktober 2005, 18:37:47
Zdaj, ko je naš šolski sistem že kar dobro razvejan (pustimo zdaj ob strani vse reforme, ki še prihajajo) je tudi strokovna srednja šola zelo pametna odločitev, posebno za tiste, ki niso sigurni, če se resnično nameravajo vpisati naprej na faks.

Ob zaključku srednje šole imaš 2 možnosti: ali boš opravljal/-a poklicno maturo, ali pa splošno maturo. In če opraviš splošno maturo se lahko vpišeš na vse univerzitetne in visokošolske programe (če imaš dovolj točk), če pa opraviš poklicno maturo pa se lahko vpišeš samo na visokošolske programe (če imaš dovolj točk).

Razlika med poklicno / tehnično srednjo šolo in gimnazijo: po zaključku srednje šole imaš poklic in si usposobljen za samostojno opravljanje določenega strokovnega dela, po zaključku gimnazije pa je tvoj poklic gimnazijski maturant in v tej stroki je malo manj možnosti za zaposlitev.

Tako je to, v grobem  ;)

Vsem vam želim premišljeno odločitev o vašem nadaljnjem šolanju :)



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #26 : 14 Oktober 2005, 18:46:28
No.... imate pa tudi srednjo možnost... ob tej zadnji reformi so na veliko začeli uvajati tehnične gimnazije ... torej imate veterinarsko gimnazijo... elektro gimnazijo in podobno.... torej dobite nekaj strokovnega znanja ... poudarek pa je še vedno na gimnazijskem (splošnem) programu.

Cartika... kolikor je meni znano je pri strokovnih šolah tako da nimaš na koncu več izbire kaj bi rad opravljal ... opraviš poklicno maturo nato pa se lahko vpišeš na maturitetni tečaj in opraviš še klasično maturo s čimer se ti odprejo vrata na univerzitetne programe.

LP, Črt



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #27 : 14 Oktober 2005, 19:07:12

Cartika... kolikor je meni znano je pri strokovnih šolah tako da nimaš na koncu več izbire kaj bi rad opravljal ... opraviš poklicno maturo nato pa se lahko vpišeš na maturitetni tečaj in opraviš še klasično maturo s čimer se ti odprejo vrata na univerzitetne programe.

Tole drži. Ker če hočeš opravljati gimnazijsko maturo se še za eno leto vpišeš tako kot jaz na gimnazijo maturitetni tečaj in šele potem opravljaš maturo. Lahko pa poleg 4-ih predmetov poklicne mature opraviš še en predmet iz gimnazijske recimo fizika, matematika, biologija, ... in se tako kljub temu, da imaš opravljeno samo srednjo šolo in poklicno maturo vpišeš na katerokoli fakulteto če le izpolnjuješ njihove pogoje.

Primer: Mi smo imeli za poklicno maturo farmacevtsko kemijo, farmacevtsko tehnologijo, angleščino (ali matematiko) in slovenščino. Za vpis na Fakulteto za farmacijo bi poleg teh predmetov morala opraviti še gimnazijsko maturo iz fizike.

Evo to je na kratko to ::) 
V mojem primeru ko še nisem 100% kaj si res želim biti za celo življenje 8) je to najboljša opcija.Trenutno delam in imam poklic, po gimnaziji seveda prav tako ne bi vedela, pa bi se lahko z maturo samo pod nosom obrisala :P Pot pa mi nikamor ni zaprta.

Lp nina



Petra

  • *
    • Prispevkov: 149
    • Točke: 1
Odgovori #28 : 14 Oktober 2005, 19:42:57
ninci, jap koritnik me je slovenščino učil ;D
sori če bom preveč offtopic, ampak me ful zanima če te je urbanija učil kak predmet?pa koga si imela za fiziko in kemijo ;D (moje šibke točke ;D )

Lola jaz se ne strinjam s tem kar si napisala, ker sem iz tega teksta nekako razbrala da samo z gimnazijsko izobrazbo lahko nekaj dosežeš, in da pač kdor hoče nekaj več gre na gimnazijo.mogoče je res včasih veljalo da so tisti na gimnaziji nekaj več, ampak danes še zdaleč ni več tako.
tudi po poklicni srednji šoli imaš veliko poti odprtih, tudi katerikoli faks, samo da pač opraviš maturitetni tečaj.in zraven imaš še en poklic.
evo sej ti lahko dam primer.če bi bila jaz strašno pridna za učit, bi tole šolo naredila z odličnim ali prav dobrim uspehom, imela bi poklic zobotehnika, ki je recimo da kar cenjen-zaenkrat še.potem bi imela 2 možnosti; naprej na faks, in bi šla na stomatološko, po 5 ali 6(nisem ziher)letih bi bila zobozdravnik.kakšne plače imajo zobozdravniki pa vsi vemo ;)
ali druga možnost, šla bi v tujino naredit še kakšno nadgradnjo mojega poklica in takoj bi bila eno stopnjo višje.
to potem ni ambiciozen poklic?

ampak...ker je petra bolj lene sorte za učit se, in raje bluzi okrog ;D ne bo iz tega nič, in bom pač običajen zobotehnik...ki pa ima še vedno kar ok plačo ;D

tako da...moje mnenje je da gimnazija ni vse...
predstavljaj si da v OŠ ne veš kaj hočeš bit, greš na gimnazijo, in potem po 4 letih še vedno ne odkriješ poklica ki bi te res veselil, ali pa se ti ne da študirat itd...in kaj si z gimnazijsko izobrazbo?



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #29 : 14 Oktober 2005, 20:15:09
hja gimnazija je dobra kakor za koga. Jaz nisem šla na gimnazijo zato ker ne bi vedla kam naprej, ampak zato, ker nisem našla primernejše šole za tisto, kar bi rada postala in sem pri tem še dovolj pridna za učit da bom stvar z lahkoto speljala. In nimaš časa 4 leta ampak samo dobri dve. Namreč že za v tretji letnik izbiraš predmete za maturo oz. za priprave za na maturo.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com