Kmalu tudi huskyji nezaželeni

alora · 17668

Bujika

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
  • Y love my dog!
Odgovori #30 : 15 Oktober 2008, 20:07:59
To bi blo res ful škoda. Js se strinjam.
Sam rottweilerji sploh niso agresivni tk
ko ljudje pravijo.To je odvisno od
vzgoje lastnika. Js mam rottweilerja
pa sploh ni tak.   :-9



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #31 : 15 Oktober 2008, 20:27:17
Bujika, tudi jaz bi te lepo prosila, da pišeš bolj slovnično. Te bomo vsi potem lažje razumeli :) Hvala!

lp


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 15 Oktober 2008, 20:51:49
Js mam rottweilerja
pa sploh ni tak.   :-9

Koliko je pa star ta rotti?

...sledi svojim sanjam


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #33 : 16 Oktober 2008, 08:53:17
To bi blo res ful škoda. Js se strinjam.
Sam rottweilerji sploh niso agresivni tk
ko ljudje pravijo.To je odvisno od
vzgoje lastnika. Js mam rottweilerja
pa sploh ni tak.   :-9

da nouš preveč važna  :D
To je še več kot vzgoje lastnika odvisno od genetske predispozicije posameznega psa  :P

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 18 Oktober 2008, 11:05:22
da nouš preveč važna  :D


 :D :D :D

Na koncu se bo pa spet izkazalo, da je to en par mesečni cuci muci, ki je še daleč daleč od odraslega psa... ::)

...sledi svojim sanjam


Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #35 : 20 Oktober 2008, 23:00:37
Jaz moram pa pridat svoj malo outsiderski lonček. Namreč, ko sem bila mala, sem poznala vse pasme od A do ŽNJ, karakter (ok, edin plečnih višin pa oblike gobca in takih podrobnosti ne), pol sem pa začela spoznavat, da ni vsak pes prijazen in pol smo po smrti babičine kužike imeli (in jih še imamo) trop mačk ... in odkar berem te mačje-pasje forume, spoznavam, kakšne predsodke sem imela do določenih psov in ugotavljam, da tisti naj psi, ki so mi bili recimo med top 10, mi zdaj, ko prebiram vaše izkušnje v teh in onih temah, sploh niso več tako kul. Po moje bom sčasoma prišla do tega, da mi nobena pasma ne bo več tako zelo všeč, nakar bom srečala (v živo) par kužekov te in one pasme in zopet vzljubila določene. Kajti odločena sem, da ko "bom velika"  :P bom mela psa.

Sam pač pohvalit sem hotla vse pišoče, kako ste informativne in da se pasivni pesjanarji veliko (na)učimo od vas. Tudi, kar se na splošno tiče o psih, njihovi psihologiji (pa o lastnikih in lastnikih) itd. itd. Fajn vas je brat.  :)



NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #36 : 26 Avgust 2009, 12:42:56
Na žalost se moram strinjaz z Lanabelo, v huskyu je ostalo še veliko volčjega in ti psi  spuščeni v divjini se velikokrat pridružijo volkovom. In tudi njihovo krdelo deluje kot volčje in kot sem sama spoznala če huskyi že od malega niso vzgajani z malimi živalmi, pa še to ne velja za vse male živali ampak samo za domače, so za njih plen in nič drugega kot plen. Torej tudi sama sklepam da Huskyi v dojenčku še ne vidijo človeka ampak plen, še posebaj ker se jim najbrž tisti glasovi ki jih dojenčki spuščajo zdijo bolj podobni kakšnim živalskim kot pa človeškim :-\.  Sej če slišite zavijati polarce se njihovo tuljenje zelo razlikuje od ostalih pasem ;)

Sicer ti pa že zdrava pamet govori da se dojenčkov in otrok ne pušča brez nadzora ;) Malena moj pa je :D ampak dobro moj je itak en specifik ;) :P

Oh ja, moj je tud ljubosumen :D čim kakšnega drugega psa pobožam, prec priteče zraven in se štuli nekaj  :o :D

Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


delfinčika

  • Gost
Odgovori #37 : 06 Februar 2010, 22:16:59
Nekateri mediji so prav proti nekaterim pasmam psov (rotiji,pitbulli,bullmastifi,....) >:(

In ta napad bullmastifov je bil že spet lepa iztočnica :-X

In to mi že dolgo leži na duši:

Kakršenkoli je pes al je SH ali Rotwailler ali čivava ali maltežan itd. ga je treba dobro vzgojit. Dojenčka lahko zgrize tud čivava. Sicer bo mal dalj grizla kot npr. pitbull ampak tut. Če pes ni vzgojen in če človek nima dost dnarja za šolanje naj  si psa sploh ne omisli. Pa je vsen al je maltežan ali nemški ovčar. In pogosto je tako, da mediji napišejo samo en velik, črn naslov, da se ga pozna:

PITBULL DO SMRTI POGRIZEL DOJENČKA ali pa SIBIRSKY HUSKY IN NEMŠKA DOGA POBILA 10 OVAC pa že cela Slovenija vpije, da psi rabjo nagobčnike, da bi mogel pasmo prepovedat,.... včasih nekateri celo rečejo, da morjo pse določene pasme  kar postrelit. Nikoli pa mediji ne napišejo, zakaj so psi napadli.

Še nikoli nisem vidla članka v katerem bi pisalo: 'Pes je verjetno ugriznil zaradi slabe vzgoje' ali 'Pes je kazal znake nasilja. Verjetno je napadel zaradi grdega ravnanja z njim'.  Ne, to bi bilo grozno.

Nujno morajo napisati: 'Pes je brez razloga ugriznil v nogo 24- letnika' ali 'Priča nam je povedala: Pes ni kazal znakov napada, potem pa se je zagnal v ubogega otroka.'

In zraven po možnosti dodajo še kakšen Te psi veljajo za nevarno pasmo ali V Sloveniji je več nevarnih pasem psov in potem se vnamejo bite med nami ljubitelji živali, ki pse ščitimo in tistimi, ki jih dobesedno sovražijo.

In to sovražim pri medijih. Na plano potisnejo samo slabosti psa.

Ni čudno da pol ko ga ljudje zagledajo skačejo na drugo stran ceste.....

 >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 06 Marec 2010, 10:03:14
delfinčka, se strinjam z vsem napisanim.Pomoje so za skoraj vse primere krivi lastniki.Že če otrok psa draži, ampak lastnik bi ga moral imeti pod kontrolo da bi ga umaknil pred tem otrokom.Pameten ne bo šel dat dojenčka in psa skupaj, napada brez razloga pa po mojem mnenju ni.Po mojem mnenju je v vsakem primeru kriv lastnik psa.



delfinčika

  • Gost
Odgovori #39 : 06 Marec 2010, 17:18:54
Hja no, kar je res je res.

Sploh ne vem zakaj majo ljudje predsodke do psov. Danes me je pretreslo ko sem brala današnjo revijo Moj pes, je v rubriki bevskanje, nekdo zapisal, da ima šnavcerja, prijazen pes, igriv itd. ampak nekateri starši svojim otrokom pravijo, da če ne bodo pridni jih bo pes pojedu  >:( >:( >:( >:(.

Tako še povečajo predsodke, ko otroci zagledajo psa dobesedno zajokajo,....
 >:( >:( >:( >:( >:( >:(




delfinčika

  • Gost
Odgovori #40 : 06 Marec 2010, 17:27:12
Lanabela se strinjmam s tabo. Aska kot predstavnica AM-jev ima sicer otroke izredno rada, a zaupati popolnma ji ne morem. Vse pod nadzorom. Primerjava z rotiji ali drugimi pasmami je pa čisto mimo. Pe je le pes in ne katere pasme je kateri.

Moja ima tudi rada otroke (tudi mene seveda :P) ampak vedno, ko pride kakšen otrok, še mlajši od mene ji lepo rečem sedi in počakam. Ko hoče otrok Maco pobožat, pa njemu ali njegovi mami razložim, kje lahko Maco poboža in kako.
Seveda tudi odgovorim na kakšna vprašanja (katere pasme je, koliko je stara,...) pa tudi vprađanja o pasmi (koliko cm pa dosežejo, koliko kg,....). Rada povem tudi malo o značaju nasploh pasme in seveda Mace.
Ampak vse imam pod kontrolo in še prej skrbnikom otroka razkložim, da pes ni igrača in ga njihov otrok lahko poboža ampak ne tako hitro ne sme delat hitrih gibov. Mene Maca v igri namreč včasih ugrizne. Ampak ne ugrizne me ravno, roko ji dam v gobec in ona ma seveda odprt gobec, dokler ne dam roke ven (kar, če pomislite, je zelo skulirano od psa). Tudi ko zapre gobec ga ne zapre na silo, ampak lepo počasi malo pred mojo roko se pa ustavi.
No amapak možno je, da bi pri igri z otrokom nehote otroka ugriznila.

Zato je pomembno, da kakeršenkoli pes je, mora biti pod nadzorom.