Rdečkasta dlaka

kitana · 6579

kitana

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
  • Kitana je ZAKON !!!
: 22 Junij 2007, 13:51:15
Imam bernko staro dve leti. V zadnjih treh mesecih se ji je črna dlaka obarvala v rdeči odtenek. :-\
Pred tem smo ji zamenjali brikete. Sedaj smo šli nazaj na brikete Nutro. Zanima me če je imel kdo že take probleme in koliko časa je bilo potrebno da je prišla dlaka nazaj na črno barvo.

http://www.bernski.com Kitanina spletna stran


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #1 : 22 Junij 2007, 13:52:18
Si hranila mogoče z Eukanubo?



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #2 : 22 Junij 2007, 14:31:59
Kitana - dobrodošla na forumu... 8)

Tudi naš Taj je dobil malo rdečkaste dlake na glavi, prej pa je imel čisto črno. Jaz sem malo spraševala naokoli in je v veliki verjetnosti vzrok rdečkaste dlake, menjanje dlake ali pa posledica sonca - "obšlesanje" dlake. Ena možnost je tudi hrana, če vsebuje, mislim da, preveč karotina (naj me kdo popravi če ni tako  :-[).

Tako, da se ne sekiraj, če ni resnično drastična sprememba in je samo odtenek rdečkast, ko pogledaš na soncu.  ;)

Pa tudi kuža mojega fanta, ki je pasme nemška doga in je črne barve, je dobil malenkost rdečkasto-rjav odtenek dlake in tudi pri njem je to posledica menjavanje dlake. Ko ga češem prav vidim, da leti rjava dlaka ven.

To lahko vidiši tako, da ko kužata češeš gre ven samo taka rdečkasta dlaka oziroma bolj mat dlaka in po mojem potem ta rdečkast odtenek izgine, ko kuža zamenja dlako. ;)

Lp
Tina


PS: predstavi nam svojo bernko še v temi bernskih planšarjev... seveda če želiš! :)



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #3 : 22 Junij 2007, 14:36:45
Zanima me če je imel kdo že take probleme in koliko časa je bilo potrebno da je prišla dlaka nazaj na črno barvo.

Aja.. na to vprašanje ti pa ne znam odgovoriti, saj ima naš Taj eno leto in je bil lansko poletje še mladiček... tako da bomo letos videli, kdaj to izgine in se povrne črn ton barve dlake. Po mojem, ko čisto zamenja dlako. ;)



ajki

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
  • WINDOR DARK DEVIL
Odgovori #4 : 22 Junij 2007, 14:38:21
Evkanuba hrana pri črnih psih sploh ne pride do izraza, je pa velika verjetnost, da se dlaka obarva rdeče zaradi menjave dlake, tudi moji bernki se isto dogaja.

Biti pesjanar je lepo a imeti MALINOJA je pa zakon


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #5 : 22 Junij 2007, 14:40:19
Aha možno da pri temnih ne povzroči spremembe, medtem ko pri svetlih psih jo. Potemnijo oz dobijo bolj rdečkasto dlako.



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #6 : 22 Junij 2007, 14:53:17
Atosu se je začela barvat dlaka, ko jo je menjal iz mladičkaste v pravo. To je potem preraslo. Lahko pa je kriva hrana, ja  ;)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


kitana

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
  • Kitana je ZAKON !!!
Odgovori #7 : 22 Junij 2007, 15:39:20
Si hranila mogoče z Eukanubo?

Ne nikoli, odločili pa smo se za spremembo  in smo ji dajali PRO PAC DOG .
Prodajajo jih v trgovinah Tukano :-\
Kadar je jedla Nutro ni bilo nikoli težav

http://www.bernski.com Kitanina spletna stran


kitana

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
  • Kitana je ZAKON !!!
Odgovori #8 : 22 Junij 2007, 15:53:23
Kitana - dobrodošla na forumu... 8)
Tako, da se ne sekiraj, če ni resnično drastična sprememba in je samo odtenek rdečkast, ko pogledaš na soncu.  ;)
To lahko vidiši tako, da ko kužata češeš gre ven samo taka rdečkasta dlaka oziroma bolj mat dlaka in po mojem potem ta rdečkast odtenek izgine, ko kuža zamenja dlako. ;)
PS: predstavi nam svojo bernko še v temi bernskih planšarjev... seveda če želiš! :)
Hvala, sem kar malo pomirjena ker je točno tako kot si napisala,držim pesti da bo čimprej konec rdečga odtenka...upam :-\
Danes popoldne če mi bo zneslo napišem na kratko predstavitev seveda lahko pa na spodnjem linku pogledaš našo novo
spletno stran in komentarje zapišeš  v knjigi gostov. Hvala ::)

http://www.bernski.com Kitanina spletna stran


MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #9 : 22 Junij 2007, 15:56:50
Tudi naš Mond ima že nekaj časa okoli ušes na koncu dlako nekoliko obarvano rdeče rjavo. Tudi jaz to ta trenutek pripisujem temu da gre za prehod od mladička v odraslega. Je pa res, da je na začetku jedel Nutro in dlaka ni bila obarvana, sedaj pa jeva Nutra Gold pa je. No saj pravim jaz trenutno mislim da je to prehod.

LP
Helena


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #10 : 22 Junij 2007, 17:27:30
Po mojem je to menjanje dlake... tako je moje mnenje... tudi pri našem Taju. :)

Kitana - super, da boš predstavila svojo bernko... :o komaj čakam... si grem pa sedaj ogledat internetno stran! ;)



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #11 : 22 Junij 2007, 18:15:46
kitana kje pa se ji je pojavila rdečkasto obarvana dlaka?


kitana

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
  • Kitana je ZAKON !!!
Odgovori #12 : 22 Junij 2007, 18:24:13
kje pa se ji je pojavila rdečkasto obarvana dlaka?
Na konicah dlak in na zadnjem delu hrbta. :-\ Zdaj jemo že en mesec nazaj Nutro, ker še vedno upam, da je od hrane.
Prej je imela vedno ta pravo črno barvo.

http://www.bernski.com Kitanina spletna stran


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #13 : 22 Junij 2007, 18:36:15
Aska je lani jeseni dobila rdečkasto barvo okoli gobčka, drugje ne. Nato so ji vetiji predpisali dietno hrano, ker so sumili na alergijo. In res, ko sem ji dajala Eukanubine dermatologis brikete potem, je obarvanost začela izginjati. Sedaj ji že dodajam ostale stvari zraven, no na 14 dni ji moram kaj novega dodati. Sem pa danes spet opazila, da na eni strani gobčka je spet malenkost bolj obarvana :-\ 


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #14 : 22 Junij 2007, 20:17:39
Jaz še nisem opazila, da bi bila rdečkasta dlaka, vzrok hranjenja, vsaj pri nas ne. Mi ga hranimo z Eukanubo, pa bo jeseni star 4 leta in še ni imel rdečkaste dlake. Medtem, ko je prejšnji berni imel eno obdobje rdečkasto dlako, samo to je bilo poleti in izkazalo se je, da je bila dlaka samo malo obšlesana.

Lp, Miša



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #15 : 24 Junij 2007, 10:05:43
Ne nikoli, odločili pa smo se za spremembo  in smo ji dajali PRO PAC DOG .
Prodajajo jih v trgovinah Tukano :-\
Kadar je jedla Nutro ni bilo nikoli težav

A je psica veliko na soncu?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


kitana

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
  • Kitana je ZAKON !!!
Odgovori #16 : 24 Junij 2007, 10:33:26
A je psica veliko na soncu?
Ne, ker ji je prehitro vroče in išče senco,pa tudi zdaj ko je sonce močno, noče na sprehod razen
v jutranjih in večernih urah. Če pa gremo na piknik k Soči je takrat  res bolj izpostavljena soncu, toda
letos je bilo to šele 3x.  :-\ ??? 

http://www.bernski.com Kitanina spletna stran