Tudi na Bolhi so takšni - ODSVETUJEMO NAKUP!

alora · 509956

Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #1200 : 08 Februar 2013, 21:42:11
Meni se zdi pa bolj povzetek. Povzeto brez olepšav. V "bobu reči bob" stilu.

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


ursa1234

  • Gost
Odgovori #1201 : 11 Marec 2013, 16:04:41
bi se zelo strinjala >:(



larikalarisa

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #1202 : 23 Marec 2013, 12:48:52
Lep pozdrav,

oglasa katera sta spodaj je vpisal hud preprodajalec čivav. Tudi jaz sem mu nasedla in pri njem vzela čivavo. Dobila sem čivavo, ki ni cepljena, brez potnega lista, brez čipa in brez rodovnika! Zanjo sem plačala 600 €. Te čivave so uvožene iz Italije. Prodajalec vedno igra na iste karte: pove da gre za rodovniškega kužka, pokaže rodovnike staršev in pove da za mladička sicer rodovnika nima, se pa da naknadno dogovort (ob vašem plačilu) da vam zrihta rodovnik. Ko sem ga vprašala kako naj vem da je pes ceplejn, je rekel da jih to on cepi sam,da je to ceneje, dal mi je le 3 prazne stekleničke cepiv. Skratka ne nasedajte mu. V obeh oglasih gre za  istega človeka. Če boste spremljali, boste videli da ta človek daje oglase novih kužkov vsak mesec!! Torej je očitno da gre za preprodajalca. Naj vam povem še to, da ko sem kupila čivavo in ko sem videla da stvari niso urejene, in mu to povedala, mi je začel groziti. Pod oglasi imate še celotno zgodbo kako je bilo pri meni.

http://www.bolha.com/zivali/male-zivali/psi/pasemski-z-rodovnikom/civava-mini-rodovniskirazgl-cepljeniveter-pregled-izjemni-1283253896.html?aclct=1363555631

http://www.bolha.com/zivali/male-zivali/psi/pasemski-z-rodovnikom/civavacivava-minirodovnisicepljenvet-pregl-zdrav--1285848857.html?aclct=1363612263

http://med.over.net/forum5/read.php?44,8308255

Prosim delite naprej, takšni ljudje si res ne zaslužijo, da primejo v roke tako ljubko bitje kot je čivava.

Lp



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #1203 : 23 Marec 2013, 13:04:17
Lahko to skopiram še na en drug forum, da bo videlo čim več ljudi? :)
Sicer pa ja, mogla bi se pozanimati pred nakupom, zdaj lahko pa samo upamo, da bo s psičkom vse v redu...



larikalarisa

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #1204 : 23 Marec 2013, 13:18:43
Ja seveda, lahko skopiraš. Zato sem tudi napisala, naj čimveč ljudi ve! Jaz pač nisem prišla čez in nihče mu nič ne more, še takrat sem klicala na razne klinike, kinološka društva, vurs... pa ni bilo nič. Res žalostno da se takšne stvari dogajajo.
Ja jaz sem mu verjela. To je bil moj prvi kuža, ki sem ga kupila čisto sama...drugače pa je kuža sedaj star 8 mesecev, je živahen igriv, takšen kot mora biti. Zdrav in zelo rad je. Tudi velikost in teža ustrezata. Drugače nisem imela nobenega problema, jaz sem želela edino kuža z rodovnikom, ki ga je on obljubljal. Zato sem za kuža tudi odštela toliko denarja. In tudi kot on vedno napiše v oglas rodovniški- to sploh ne drži. Rodovniški so starši, mladiči pa ne.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1205 : 23 Marec 2013, 14:22:14
Ce mislis, da imajo starsi rodovnik si se vedno precej naivna.  ::) ::)

Pa ni mi jasno, ze nacin pisanja oglasa je tak, da ti slabo postane, nobene pravilne slovenscine, nobenih pravilnih izrazov (letnik 2008 - a je avto al kaj?!?; pa "rastave" in "izlozbe"? Halo??), kako lahko folk naseda takim oglasom. Res mi ni jasno.  :-X

Ljudje so ovce.

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


larikalarisa

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #1206 : 23 Marec 2013, 16:06:55
Rodovnike staršev mi je pokazal. No, lahko da jih je ponaredil, bili so italijanski, tako da nevem. Ja drugače pa daje ta človek res zanesljiv vtis. Preden sva se dobila se je 1 uro z mano pogovarjal po telefonu, mi razlagal od čivav itd. Saj ne rečem, človek ogromno ve od čivav, ampak tukaj je težava ker že v oglasu zavaja kupca. Pisala sem jim tudi na bolhi, da gre za zavajujoč oglas, pa niso niti mignili.

No kakorkoli že, na napakah se učimo. Z mojim kužkom ni nič narobe in verjetno tudi z ostalimi ni bilo. Mene je motilo predvsem to, ker zavaja in laže in zakaj trdi da ima kuža rodovnik, če ga pa nima.

Tega posta nisem napisala, da boste govorili kakšne ovce so ljudje, kako sem naivna... itd. meni sicer ni prav nič žal, da sem pri njemu vzela čivavo. Žal mi je le da nima rodovnika, ker sem ga plačala. Čivava je res lepa in takšna kot mora biti. Napisala sem ga predvsem zato, da se bodo vsaj potencialni kupci prej pozanimali, preden bodo kupili čivavo pri njem in da bodo vedeli da negre za rodovniško čivavo kot trdi on!



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1207 : 23 Marec 2013, 16:27:25
Dokler nisi preverila, ce so rodovniki res od psov, ki naj bi bila starsa (tako da primerjas ali stevilko mikrocipa ali tetovirno stevilko) ne mores zasigurno vedeti. In verjetno ima rodovnike od kaksnih psov, ki so ze umrli, ali so rodovniki ponarejeni, saj nima veze, grem stavit, da pravi stoposto niso.

In ce ima nekdo "fajn namazan jezik" in "zna prodajat" to se ne pomeni, da ve ogromno od civav. Kot sem ze rekla, zame bi bila prva rdeca luc pri nacinu kako je oglas napisan. Ostalo si pa lahko kar predstavljam, kaksne obljube trosi po telefonu, kaksen strokovnjak izpade. Za nekoga, ki se prej ni nic pozanimal o pasmi sami, o tem, kako se pridobijo papirji za psa, o vseh ta pomembnih stvareh, seveda potem on izpade nek hud poznavalec.  ::)

In ne, nisi placala rodovnika, ker itak nisi nikoli imela sploh sanse dobit. Placala si 600 eur za mesanca (krizanca, nerodovniskega, "cistokrvnega brez rodovnika", karkoli pac rajse slisis) in to je to. Lepo od tebe, da hoces druge ljudi na nategavscino opozorit, ampak imamo ze temo na temu forumu, kjer je miljon in ena taka nategavscina opisana, pa se vedno tisti tanategnjeni najdejo ta forum sele potem, ko so ze nategnjeni in ko imajo psa ze doma. Prej pa nihce ne zna nobene informacije na internetu najt.  :-X

Kaj je pa potem s tistim hrkanjem psa? Ste tisto pozdravili/ugotovili kaj je narobe?

p.s.
Se opravicujem, ce zvenim kriticno, ampak danes sem take volje, da mi take in podobne teme dvignejo pritisk. Ker ves cas opozarjamo ravno na take stvari, pa se vedno se borimo z mlini na veter.  :(

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #1208 : 23 Marec 2013, 18:31:12
Podpis pod Ovckin post.

Citiraj
Tega posta nisem napisala, da boste govorili kakšne ovce so ljudje, kako sem naivna... itd. meni sicer ni prav nič žal, da sem pri njemu vzela čivavo. Žal mi je le da nima rodovnika, ker sem ga plačala. Čivava je res lepa in takšna kot mora biti. Napisala sem ga predvsem zato, da se bodo vsaj potencialni kupci prej pozanimali, preden bodo kupili čivavo pri njem in da bodo vedeli da negre za rodovniško čivavo kot trdi on!
To mi pa ne gre v račun... Ravno to ves čas povdarjamo, da tudi če ima pes rodovnik mogoče ni vse v redu in takšen vzreditelj se meni zdi katastrofa, ne glede na to, če bi pes imel tudi že od začetka rodovnik.

Ne vem, če sem jaz čudna, da vzrediteljem pišem toliko časa pred nakupom, jih izprašam o vsem mogočem, pa priznam da se, ker beremo o tolikih goljufijah še vedno malo bojim, da bodo tudi mene ogoljufali...  ??? To pa je mišljeno tako nasploh: o Matoši ve cela Slovenija. Pa še vedno ga ljudje kličejo, po vsem kar se ve. Če že nekako, čeprav so grozno neumni pridejo do njega domov in vidijo, kako je - nikakor mi ne gre v račun, kako se pri priči ne obrnejo in grejo (in mu pomožnosti še povejo kar mu gre). Ne pa, da vidiš (vsaj kar je zadnjič kazalo po TV in kar se razbere po zgodbah), kako je, daš 500€ in vzameš psa, pa čeprav so razmere katastrofalne. Kaj za teh 500€ dobiš (ne vem točne cene, pa tudi če je 300€)? Pes nima rodovnika in vsega kar temu pripada, ne veš staršev, ne veš prednikov, po možnosti ni cepljen in čipiran, da o socializaciji ne govorimo, v slabem zdravstvenem stanju, ne vidiš bratcov in sestric, pomožnosti z zajedalci... Zakaj torej dati ta denar, kaj pa dobiš?

To mi nikoli ni bilo jasno: stara sem 13 let. Od 10 leta imam isto najljubšo pasmo. In že 3 leta čakam na psa - pa sem že pri desetih vedela, zakaj rodovnik, celo forume sem prebirala, knjige itd. Potem pa nekdo, ki je odrasel niti besede pes zgleda ne zna vtipkati v google, ker je vendar 4.zadetek mojpes.net, kjer so ti na veliko vsi mogoči članki o vzrediteljih in rodovniku. Ampak ne, itak je važno le, da je pes čim prej doma, da je poceni in nič drugega. Se resnično prav neumno počutim ko že 3 leta čakam na psa, hodim po razstavah, si dopisujem z vzreditelji (niti za ceno nisem še vprašala)..., potem pa si nekdo samo zaželi psa, gre na bolho pod prvi zadetek in naslednji dan je doma - seveda ne veš še imena vzreditelja, nimaš kontakta, pes ni cepljen, ni čipiran, z zajedalci, seveda ''zadnji v leglu'', ne vidiš staršev (niti nimaš pojma kdo so), psa niti ne ''prevzameš'' doma... Potem pa niti ne izkoristijo, da imajo sploh psa. (tako je bilo pri moji znanki) :-X

Se opravičujem, sem se malo preveš razpisala, ampak to me pa res razjezi in užalosti...



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1209 : 23 Marec 2013, 19:35:16
Larika larisa: bodi vesela, dobila si kot praviš lepo in zdravo čivavo, kar je velika sreča. Veliko se jih precej bolj opeče.  Sicer pa v oglasu NIKJER ne piše, da so mladiči rodovniški, ampak da imajo rodovniške starše. Poleg tega ne piše, da dobiš čipiranega psa s potnim listom ampak med vrsticami piše, da potnega lista in čipa ni (pisše nekaj v stilu: kaj ti pomaga, le kupis psa s čipom in potnim listom potem pa ti zraste v 5kilsko zverino...). Torej: dobila si točno to, kar ti v oglasu ponuja: nerodovniško čivavo brez čipa in potnega lista, ki pa je zdrava in podobna čivavi. Nobenega zavajanja kupca in nobene goljufije.


larikalarisa

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #1210 : 23 Marec 2013, 20:15:35
Ja, kar se tiče hrkanja, se je prenehalo. Ja skratka, ne glede na vse zame je čivava takšna kot mora biti (v predstavitvi so tudi slike- čivavček Gucci). Saj pravim, res sem imela srečo, da je s kužkom vse uredu. Saj ne rečem, človek ima lepe čivave in majhne rasti (moj ima sedaj 19 cm, teža 1650), samo pač žalostno ker trdi da so rodovniške. No jaz sem hotla rodovniško čivavo predvsem zaradi tega da bo čivava majhne rasti in tista ta prava čivava, pa je h sreči kljub temu, če je brez rodovnika :-) drugače pa je nisem mislila imeti za kakšne razstave itd...
Predvsem sem jo kupila, ker sem si jo želela že 10 let nazaj, za svoje veselje in ker sem res velika ljubiteljica živali.

Lanabela že v naslovu oglasa piše da so rodovniški, vet. pregledani...



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1211 : 23 Marec 2013, 20:24:39
No jaz sem hotla rodovniško čivavo predvsem zaradi tega da bo čivava majhne rasti in tista ta prava čivava, pa je h sreči kljub temu, če je brez rodovnika

V standardu pasme pise: "Idealna teza: med 1,5 in 3kg. Teza med 500g in 1,5kg je sprejemljiva. Psi z manj kot 500g in nad 3kg bodo diskvalificirani."

Torej, se vedno ne vem od kje tebi "tista ta prava civava", ce smo ti ze povedali, da se civave ne delijo glede na visino in velikost (majhne, vecje), v standardu pa lepo pise, kaj je sprejemljivo in kaj se diskvalificira.  ???

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


larikalarisa

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #1212 : 23 Marec 2013, 20:31:18
Larika larisa: bodi vesela, dobila si kot praviš lepo in zdravo čivavo, kar je velika sreča. Veliko se jih precej bolj opeče.  Sicer pa v oglasu NIKJER ne piše, da so mladiči rodovniški, ampak da imajo rodovniške starše. Poleg tega ne piše, da dobiš čipiranega psa s potnim listom ampak med vrsticami piše, da potnega lista in čipa ni (pisše nekaj v stilu: kaj ti pomaga, le kupis psa s čipom in potnim listom potem pa ti zraste v 5kilsko zverino...). Torej: dobila si točno to, kar ti v oglasu ponuja: nerodovniško čivavo brez čipa in potnega lista, ki pa je zdrava in podobna čivavi. Nobenega zavajanja kupca in nobene goljufije.

Ja, drugače pa je malo spremenil oglas od takrat ko sem jaz kupovala čivavo. No, dejstvo je, da ko ga pokličeš ti garantira da ima kuža vse, meni je še tako prijazno reklel, da mi ga lahko pripelje celo na dom itd. skratka gre za totalno manipulacijo. No, nima veze. Skratka preventivno sem napisala še tukaj na forum o tem preprodajalcu, če se vseeno najde kakšen potencialni kupec čivave ki bo, preden se bo odločil za nakup čivave pri tem človeku, še malo pobrskal po temle forumu. ;-)




larikalarisa

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #1213 : 23 Marec 2013, 20:33:42
V standardu pasme pise: "Idealna teza: med 1,5 in 3kg. Teza med 500g in 1,5kg je sprejemljiva. Psi z manj kot 500g in nad 3kg bodo diskvalificirani."

Torej, se vedno ne vem od kje tebi "tista ta prava civava", ce smo ti ze povedali, da se civave ne delijo glede na visino in velikost (majhne, vecje), v standardu pa lepo pise, kaj je sprejemljivo in kaj se diskvalificira.  ???

Ja saj pravim, moj ima 1650 kg, torej je v tem idealnem razponu, kar je super:-)



k94lif

  • *
    • Prispevkov: 107
    • Točke: 0
Odgovori #1214 : 12 Maj 2013, 08:54:37
http://www.bolha.com/zivali/male-zivali/psi/mesanci/oddam-psa-srednje-velike-velikosti-dolgodlaki--1287069686.html?aclct=1368291227

Oddajam psa Rona, oddajamo ga ker zaradi prihoda novega kužka nimamo več časa zanj, ima tudi rahlo poškodovano desno tačko, tako da, v primeru da nenajdemo novega doma do začetka poletnih počitnic, ga bomo primorani uspavati pri veterinaru. Smo v bližini ljubljane, klici po 15.-uri




BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #1215 : 12 Maj 2013, 09:05:30
 :-X Bravo...

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Dada73

  • *
    • Prispevkov: 204
    • Točke: 0
Odgovori #1216 : 12 Maj 2013, 11:12:26
Zgleda da je ta oglas nateg oziroma šala, ker so našli link od kod je slika sneta http://pieceofeden.blogspot.com/2010_11_01_archive.html na strani navzdol se jo najde
Očitno ima nekdo rad neokusne šale in rad vznemirja ljudi >:( >:(



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1217 : 12 Maj 2013, 11:46:21
To, da so ukradli sliko še ne pomeni, da je sam oglas izmišljen. Žal. Samo pes verjetno tistemu na sliki ni preveč podoben. Navsezadnje, na bolhi so našli in prepoznali slike svojih psov tudi številni naši lastniki lepih pasemskih psov - pri oglasih nerodovniških legel ali celo mešancev. Brez dovoljenja in vednosti seveda.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1218 : 12 Maj 2013, 12:02:58
In celo pri oglasih rodovniških leglih druge, vizuelno podobne pasme. Na koncu so si še kradljivci drznili trdit, da pes je pasme za katero ga predstavljajo, čeprav v rodovniku lastnika psa (in avtorja slike) piše drugače.

Mi je zelo žal za psa in za dejstvo, da še obstajajo takšni "ljubitelji".



Perla

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #1219 : 13 Maj 2013, 22:34:38
Živijo.
Ali mogoče kdo pozna te vzreditelje iz Rogaške Slatine? Imajo namreč tri legla različnih pasem trenutno. Kakršnakoli informacija je več kot dobrodošla. Hvala.  :)
http://www.bolha.com/zivali/male-zivali/psi/mesanci/labradorec-1286805323.html?aclct=1367147540



SinM

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • MI2
Odgovori #1220 : 14 Maj 2013, 07:57:18
Tole niso vzreditelji.  :-X



cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #1221 : 14 Maj 2013, 15:03:26
ha-ha. glejte kaj sem našla na bolhi  :o
pod oglasom za prodajo psičkov :
NAKUP PSA!
Mnogi, ki se prvič odločijo za domačo žival, ne vedo, kaj želijo in pričakujejo, na koga naj se ob iskanju hišnega ljubljenčka obrnejo in kako naj zanj primerno poskrbijo. Zaradi nevednosti še zmeraj preveč ljudi kupuje domače ljubljence na nepravih mestih, pri preprodajalcih, kar je največja napaka. Če kupite psa pri preprodajalcu živali, podpirate največji mučilni sistem živali, ki zaradi nevednosti tistih, ki želijo imeti psa (kupcev) žal še vedno obstaja v naši družbi.

NE KUPUJTE PSOV OD PREPRODAJALCEV. PSA VZEMITE PRI VZREDITELJU, KI IMA DO PSOV IN PASME ODGOVOREN IN SKRBEN ODNOS.

Pasje farme – pasje tovarne

Pasje farme so tovarne, kjer proizvajajo veliko število psov najrazličnejsih pasem. Psi iz teh farm so zaradi ogromne mase neprimerno oz. sploh niso oskrbovani niti negovani. Psi so pojmovani kot predmeti, namen njihove vzreje je izključno dobiček.

Razmere, v katerih živijo, so katastrofalne, natrpani so v veliko premajhnih umazanih kletkah. Nikomur ni mar za njihovo zdravstevno stanje niti za dedne bolezni, ki jih ti psi, večinoma parjeni med seboj, prenasajo na svoje mladičke. Bolezni, ki jih ima tako vzrejen pes so: odpoved ledvic in srca, displazija kolkov, rak, tumorji, gluhost,.... Tudi vedenjske tezave, saj mladičkov nihče ne socializira. Zaradi slabih higijenskih razmer so vsi mladički ponavadi glistavi in trakuljasti. Nimajo primerne hrane niti dovolj vode, veterinarskih obiskov praktično ni.

Psice v teh tovarnah so neprestano breje, po 2-3 letih takšnega izčrpavanja same poginejo ali pa jih ti „farmarji” pobijejo. Za lastnike tovarn, so te živali samo prodajno blago.

Preprodajalci psov mladičke kupujejo v teh tovarnah in jih prodajajo naprej. Zraven kupljenega psa ponavadi prilozijo neko ponarejeno fotokopijo rodovnika in vsi tako radi ponavljajo, da ima pes zdravnisko potrdilo in potni list. To je čista izmišljotina.

Zato ne kupujte mladičkov pri teh preprodajalcih, ker s tem pomagate vzdrževati enega največjih mučilnih sistemov živali. Čeprav je mogoče mladič pri preprodajalcu cenejši kot pravi rodovniški pri vzreditelju, so stroški zdravljenja takega bolnega psička veliko večji, poleg tega pa vam ga po vseh mukah mogoče niti ne bo uspelo rešiti, ker je preveč bolan, da bi uspel preživeti.

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48

kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1223 : 14 Maj 2013, 19:54:09
To, da so ukradli sliko še ne pomeni, da je sam oglas izmišljen. Žal. Samo pes verjetno tistemu na sliki ni preveč podoben. Navsezadnje, na bolhi so našli in prepoznali slike svojih psov tudi številni naši lastniki lepih pasemskih psov - pri oglasih nerodovniških legel ali celo mešancev. Brez dovoljenja in vednosti seveda.

Točno tako. Tudi sliko moje psice so si enkrat "izposodili" za oglas na bolhi... Na srečo sem bila hitro opozorjena, sem poklicala na navedeno tel. št. in so potem sliko umaknili.



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #1224 : 14 Maj 2013, 20:06:57
Živijo.
Ali mogoče kdo pozna te vzreditelje iz Rogaške Slatine? Imajo namreč tri legla različnih pasem trenutno. Kakršnakoli informacija je več kot dobrodošla. Hvala.  :)
http://www.bolha.com/zivali/male-zivali/psi/mesanci/labradorec-1286805323.html?aclct=1367147540
Že to, da imajo najmanj 6 psov doma (najmanj 3 različnih pasem) je malo čudno...



Perla

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #1225 : 14 Maj 2013, 20:35:37
Pardon, nisem še vešča te terminologije...zato sem se pa obrnila na vas kot poznavalce...  ;)
Rekli so mi, da imajo doma 3 pse (labradorca, zlatega prinašalca in bernskega planšarja) in potem te hodijo okoli parit...kar sem sprva izvedela, izbrskala sama na podlagi oglasov z istim uporabniškim imenom.  http://www.bolha.com/uporabnik/mchaksek
in JA, meni se tudi zdi to krepko čudno, strašno sumljivo itn. Že tako sem po naravi skeptik.
Ne pa poznam teh ljudi osebno, kar je slabost in jih zato nočem a pripori obtoževat (vse, ki prodajajo nerodovniške pse metat v isti koš s ti. pasjimi "talibani"-grozljivimi preprodajalci), pa sem si rekla, da povprašam malo okoli in si tako pridobim informacije. Kaj mi lahko svetujete, ima kdo podobno izkušnjo mogoče?



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #1226 : 14 Maj 2013, 21:06:07
Ce hoces pasemskega psa, poisci rodovniskega mladica. Vzrejni pregled in rodovniska vzreja obstajata z razlogom.  :)



Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #1227 : 14 Maj 2013, 23:08:51
zadnje čase se v rubrkki mešanci pojavljajo srednjeazijski ovčarji


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1228 : 15 Maj 2013, 07:55:53
Eden izmed njih je rodovniški, vsaj predvidevam glede na starše. Sej je več vzrediteljev, ki pač ne želijo plačati in leglo dajo kar pod mešance, zraven pa napišejo da gre za rodovniške živali.



Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #1229 : 15 Maj 2013, 08:36:28
Aja, za rodovniški oglas je treba plačati? Jaz pa gledam, zakaj je toliko več mešancev...