Potapljanje

rapgirl · 10801

rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
: 28 Junij 2007, 09:33:09
Upam, da se še kdo potaplja. Jaz sem letos naredila izpit za P1, pa me zanima, če se še kdo ukvarja s potapljanjem in če ve za kakšno lokacijo za lep potop?

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Weimy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 02 Julij 2007, 09:55:14
Ja, tukaj je še ena navdušena potapljačica. Letos je že tretje leto odkar se potapljam
in bom jeseni nadgradila svoje znanje iz Open water diver-ja v Advanced. Vsako leto
se z barko en teden potapljamo po Dalmaciji, okoli otokov Vis, Hvar, Brač, Šolta,
Lastovo....tam je ogromno lepih lokacij, sicer gre pa vedno s tabo hrvaški "diving buddy",
ki ti svetuje pa kakšni izkušeni potapljači in seveda obstaja malo morje knjig o tem.
Kje pa bi se rada potapljala? Lahko ti podrobneje povem za Dalmacijo, če želiš.

Lp, Nina ;)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #2 : 02 Julij 2007, 20:56:49
Letos bomo dopustovali na Viru. Pa me zanima, če je tam okoli kakšna lepa lokacija, pa da se do nje ni treba voziti z ladjo?

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #3 : 12 Julij 2007, 11:59:21
Oj!
Na otoku Viru sem že bila! Tam, je en tak mali pomolček, pa iz tistega pomolčka pojdi v vodo(na tvojem mestu ne bi skakala..) in plavaj kakih 5 metrov tam je pa super za potapljat, se je moj ati enkrat  ;D Pa je popolni amater...  ::)
Jaz se pa ne rada potapljam, ker me potem pečejo oči  :-[
Lp,Tjaša



Weimy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 12 Julij 2007, 16:16:31
Rapgirl, za Vir ti na žalost ne bi znala svetovati. Mi se namreč vsako leto vkrcamo
na potaplaško ladjo in se vozimo po Jadranskih otočkih in potapljamo na potaplj.
lokacijah. Nekaj jih predlagajo tisti, ki so tam že bili ali pa potapljaški "buddy", ki
ga moraš imeti na Hrvaškem obvezno s sabo, če se želiš potapljat.
Kje pa si misliš napolnit jeklenko? Je tam kak diving center?

Lp pa obilo podvodnih užitkov, Nina


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #5 : 12 Julij 2007, 16:45:32
V bližini naj bi bil en diving center, tako, da bom jeklenko verjetno tam polnila. Vem pa, da se na hrvaškem ne smeš sam potapljati, ker ti vzamejo opremo, pa še ful veliko kazen plačaš.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Juja

  • *
    • Prispevkov: 44
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 12 Julij 2007, 17:29:10
Hey!
A to se vi tko profesionalno potaplate?  :o waw!
Js se full rada potaplam sam ne tko z jeklenkami pa z izpitom. Jaz se raje malo bolj po svoje samo s sapo in masko do kakih 3m   ;D  :D Dlje sm šla samo ko se je sidro čolna nekim nizozemskim turistom zahakljalo v čeri...

Meni zgleda dobro za potapljanje kakšni koralni grebeni v Avstraliji  :) samo, vrjetno so predaleč...



Weimy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 12 Julij 2007, 17:40:08
Jurja, kake takšne živopisane grebene greš lahko tudi kam bližje gledat, npr.
v Egipt, kjer je res krasen podvodni svet. Tudi Jadran ni slab, je pa iz leta v leto
bolj izropan.  :'(


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #8 : 12 Julij 2007, 17:52:28
Ja jaz se potapljam za rekreacijo in tudi v jadranu najdeš veliko lepih stvari, le gledati moraš znati. Lepo je pa tudi na Rdečem morju (baje, jaz še nisem bila, ker sem letos komaj naredila izpit). Sicer pa bolj je voda topla, več barvnih koral in ribic lahko vidiš.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #9 : 27 Julij 2007, 22:32:44
No, jaz sem se odločila, da ko zaključim šolo si "privoščim" potapljaški izpit, ker že leta govorim, da ga bom šla delati. No, izpite sem zaključila, čaka me še samo diplomska. Torej bom naslednje leto (upam) končno šla delati izpit. Še mami je rekla, da mi da pol zraven, ker sem izpite naredila pred počitnicami.  :P
No, lahko katera opiše kako to izgledam izpit namreč oz. kako poteka? Kje ste ga delali, kako, kje, kdaj, zakaj,...?  :D Vse me zanima, vse povejte!


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #10 : 27 Julij 2007, 22:42:51
Ker živim v Trbovljah smo se na izpit pripravljali v bazenu. Najprej pa smo seveda imeli teoretični del in izpit teorije. Po 4 dneh na bazenu pa smo odšli na izpit, ki smo ga opravljali v Fiesi na globini 13 metrov. Ko smo končali z izpitom smo si čestitali (seveda pod vodo) in se odšli še malo potapljati. Men je bilo zelo všeč in sem komaj čakala, da se grem z atijem še potaplat, in tako sma se šla še nekaj tednov kasneje potopiti in mi je blo super. Imamo že skoraj celotno potaplaško opremo, le še obleka mi manjka. Meni je potapljanje zelo všeč, saj mi je všče občutek kako lahko lebdiš v vodi in opazuješ podvoni svet, ki ga lahko drugače vidiš le na televizija ali pa v kakšni reviji, knjigi. Najbolj me zanimajo korale in upam, da bom imela kdaj priložnost, da se bom potapljala v rdečem morju, saj je tam zelo veliko različnih koral in ribic.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #11 : 27 Julij 2007, 22:49:14
Mene fascinira podvodna fotografija.  :o
Vidim, da si s Tubolj. Torej moraš poznati še eno bokseraško potapljačico.  :D


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #12 : 27 Julij 2007, 22:52:07
MIsliš lastnico bokserja, ki se potaplja? Ja poznam ja. Vendar se potaplja brez psa.  :)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #13 : 27 Julij 2007, 22:53:17
Hehe! Brez bokserja ja. Ima pa dva.  ;D
Kako pa izgleda teoretični del?


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #14 : 27 Julij 2007, 22:55:36
Pri teoretičnem delu spoznaš opremo za potapljanje, inštruktor te nauči varnega potapljanja, pove za kaj kaj služi, te nauči o dekompresiji in zakaj moraš izvajati dekompresijske postanke in podobno.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #15 : 27 Julij 2007, 22:57:01
Hvala Rapgirl. Se moram psihično pripraviti.  :D :D :D


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #16 : 27 Julij 2007, 22:59:13
Oh sej ni takšen problem, kot se sliši. Jaz sem se letos maturo učila, vmes pa sem naredila še izpit za potapljača. Sploh ni takšen bav bav. Nam je inštruktor razložil bolj po svoje in na nam razumljiv način in tako smo si hitro zapomnili. Za v vodo pa ni nobene panike.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."