Pes sv. Huberta [Chien de Saint-Hubert,Bloodhound]

irenchy · 41489

tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 11 December 2008, 13:04:46
Pa še to...so zelo prijazni in zaščitniški do otrok. Mislim, da ne moremo rečt da je nek pes ali pasma za otroke ali ne za otroke. Največkrat je to odvisno od psa, kako mu je otrok predstavljen in kako je vzgojen. Veliko psov, za katere menijo poznavalci, da niso ravno pravšnji za otroke se je izkazalo za ravno obratno. Mladič, ki odrašča ob otroku, pa naj bo katerekoli pasme, bo do otroka ljubezniv in zaščitniški.
This breed is a gentle dog who is nonetheless tireless in following a scent. Because of its strong tracking instinct, it can be willful and somewhat difficult to obedience train. However, with the proper amount of time, effort, and how well you treat it, this can be achieved easily.

Affectionate, gentle, and even-tempered describes a blood hound and they make excellent family pets but, like any large breed, require supervision when around small children because they will knock them over with their bulk. Bloodhounds are also characterized by a stubborn "whats-in-it-for-me?" temperament, a likely cause (in conjunction with their size and propensity for excessive drooling) for the high rate of bloodhounds given up for adoption once full-grown in comparison with other breeds.
(Wikipedia)



Union

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 15 April 2009, 11:44:34
Jura Laufhound -Saint Hubert
Kdo ve kaj več o tej pasmi ?
je nekoliko manjši od Bloodhounda in dokaj podoben "večjemu bratu".




Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #32 : 15 April 2009, 11:51:47
Spada med nizkonoge švicarske goniče.Mislim,da je v Sloveniji vsaj ena predstavnica te pasme,ki je k nam prišla iz Italije.Je pa v lovskih rokah.
LP Tjaša



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #33 : 15 April 2009, 12:21:46
Včasih tudi povem samo polovico :-[. Švicarski gonič tipa Jura obstaja v dveh različicah.Kot srednjeveliki in nizkonogi švicarski gonič.V Sloveniji nizkonogega predstavnika ni.Več o pasmi na FCI strani-standardi in nomenklature-sekcija VI-standard št 59 in 60.
LP Tjaša



grekom

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 20 April 2009, 13:22:40
Ker je tema tega čudovitega psa že kar nekaj časa opuščeno, sem se odločila, da dodam nekaj slikic legla, ki sem ga šla letošnjo leto pogledat. So zelo srčkani in prijazni. Zanimivo je to, da so njihovi gobčki veliko pri tleh in cel čas nekaj vohljajo. Pasma je znana po svojem neverjetnem vohu in zato jih velikokrat uporabljajo kot službene pse, za iskanje drog, izgubljenih ljudi in seveda tudi (žal) pri lovu. Sama osebno mislim, da je ta pasma velikokrat zanemarjena v smislu, da se je ne uporablja več tako pogosto v službene namene. V veliko primerih jih je izrinila pasma nemškega ovčarja, čeprav se glede voha ne morejo kosat z njimi.

Zdravo,

evo sem čisto nov na tem forumu (razen tega, da sem ga že po dolgem in počez prebral).

Me pa zanima, kje si to leglo gledala? V Sloveniji? Si namreč tudi sam izredno želim Hubija, pa nikjer v Sloveniji ne najdem legla. Hudimana, še po Evropi ga je relativno težko najti.

There is no hound like bloodhound


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #35 : 20 April 2009, 14:00:31
Kdo je pa to rekel?V Sloveniji obstaja vzreditelj,mislim,da nekje na Koroškem.Drugače pa je Bloodhoundov ogromno na Češkem.
LP Tjaša



grekom

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 20 April 2009, 16:12:14
Mmm, sem pregooglal vse počez, pa nič pametnega našo. :-[ Se priporočam za nasvet.

Glede Čehov pa je tako... Žal so zadnje čase kar fajn na tapeti zaradi pasjih farm  :'(  Pa se bojim, da ne bi kakega bolnega kužka s ponarejenimi papirji kupo. Sicer Hubiji niso ravno trend pasma ala višavci, ampak previdnost po moje ni odveč.

There is no hound like bloodhound


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #37 : 21 April 2009, 07:39:02
Poglej na Češko stran Bloodhound kluba,tam so sigurno kakšni vzreditelji,po češko chovatelji.

http://www.bloodhound-club.cz

LP Tjaša



Union

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 20 Maj 2009, 11:46:49
Hvala Lojze,
Bruno du Jura (švicarski pes sv. Huberta).
A mogoče veš, kje je ta edina slo psička ali pa kdaj v bližnji prihodnosti je kakšna razstava ali kaj podobnega, kjer bi se dalo videt švicarja?
Meni je sicer všeč Blodhound a se mi zdi prevelik.

Kako pa ta lovski pes preživi brez lova?


http://www.youtube.com/watch?v=SI4f3ruJ7-0



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #39 : 21 Maj 2009, 06:28:06
Iz kje točno je psička doma ne vem,mogoče bi ti ta podatek dali na KZS.
Drugače pa lahko vsi lovski psi preživijo brez lova,če se le dovolj intenzivno ukvarjaš z njimi.Predpogoj je šolanje in odpoklic.
LP Tjaša



grekom

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 30 November 2009, 22:55:37
Ojla, se opravičujem, da sem tako pozen. Mam kar nekaj dela s Suki  :P

Moja "šmrkljica" je stara že skoraj 4 mesece, pa ima že 18 kg  :D

Evo, malo za reklamo...



Še mnogo več pa tukaj  ;)


Aja, če koga zanima, jih ima rejka še nekaj, na tej povezavi... http://213.160.171.239/Minas/Puppies/BloodhoundPuppies.aspx?IDtPuppies=8

There is no hound like bloodhound


teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #41 : 01 December 2009, 21:31:48
Vau  :o Super zgleda tale psička. Bosta kaj delala (sledenje, reševanje?) ali bo bolj domača ljubljenka?



grekom

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #42 : 01 December 2009, 21:37:19
Hvala.  ;D

Ja nekak študiram o sledenju (ManTrailing). Samo moram koga najt, da mi malo pokaže. Zdaj je itak še premlada (puberteta pa to)  :P

There is no hound like bloodhound


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #43 : 01 December 2009, 21:43:14
Zdaj moraš to začeti spudbujati v neko koristno delo, kravžljat njene možgančke, jo naučit en mali miljon stvari. Na forumu je gromno idej za trike, s tem se tudi sočasno izgrajuje odnos, odpoklic. Za iskanje-sled, pa kontaktiraj lovce z goniči ;) In to kar zdaj. Z mladiči je super delat, so dojemljivi, bistri, neobremenjeni. Sicer predvidevam, da že zna kake trikce, da si začel kar takoj?

V kateri KD pa hodita oz. bosta šla?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


grekom

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #44 : 01 December 2009, 21:49:40
No ja...

Delava s klickerjem.

Sedi deluje skoraj zmeraj, leži tudi, pridi pa bol tak, tak (ca. 7 od 10 krat). Itak najbolj na podkupnino v obliki priboljškov uboga. Nebi pa rad, da ji s preveč teženja mladost ukradem. Ji po kakih 15 minutah ni več. Tudi igračke, ki ji jih mečem z veseljem nazaj prinese. Smo sedaj bolj v fazi sprehodov pa učenja hoje ob nogi na povodcu. Pa tu pa tam jo malo v mesto peljem, da se počasi navadi množice.

Je pa carta. Iščem pa kako kvalitetno šolo v okolici Maribora. Z normalnimi človeškimi trenerji. Glede društva pa še ne vem. Kaj je kaj pametnega v okolici Maribora?

Ja za sled bi res moral kolega vprašat. Ravno njegovega na krvno sled uči.

There is no hound like bloodhound


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #45 : 01 December 2009, 22:00:33
Imamo tudi temo o KDjih. Hmmm učenje bi naj bila zabava-delajta zabavne reči, tunel, obrati, hoja med nogami-mladičkasti trikci. Ti samo klikaj in nagrajuj kar se ti zdi simpatično, ljubko in jo potem nagrajuj. 15 minut je kar veliko. Večkrat po malo, zaključi seansko takrat, ko bo še navdušena in se začnita igrati. Najbolje je delati cca 4-7x na dan pa delaš takrat tri minutke. Pa na sprehodu vmes še pozornost parkrat klikneš in si zmagal. Prijtno utrujen pes, ki mu bedarije ne gredo po glavi. Sčasoma bo tudi imela več klikeraške kondicije in bo hotla delat več.

Glede podkupovanja-NIKAR. Ne ji kazat priboljškov, ne je vodit (razen kaka osmica, slalom), delaj na shaping, ker bo psica veliko prej in bolje znala vajo, pa še možgančki bodo bolj delali. Priboljški ali igra naj bodo NAGRADA. Sicer je res OGROMNO že napisano po forumu. Tudi ni slabo prebrati od Nikite-vse je nagrada.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


grekom

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #46 : 01 December 2009, 22:39:24
HeHeHe, saj to sem tudi mislo. Glede priboljškov. Ko ve, da so v žepu vse naredi za nagrado.

There is no hound like bloodhound


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #47 : 02 December 2009, 08:33:21
grekom, če hočeš sledit z odraslo začni kar zdaj. Ni nič prezgodaj. Že pri 8 tednih ne bi bilo prezgodaj  ;), samo naloge so krajše in lažje z več nagradami. Delaj ji vlečke z nagrado na koncu (igrača, koža, hrana mešano), pa krašje sledi brez vlečke mal obogatene s koščki hrane itd, pa kdo od domačih ali ti se ji skrijte v gozdu in naj vas išče z nosom.
To je prava zabava za sledarje. S tem ji  nič ne odvzameš v otroštvu ampak ji ponudiš zabavo, igro  in možnost za razvoj.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #49 : 02 December 2009, 17:43:38
grekom,saj ne rabiš psice učiti sledenja ravno po krvni sledi.Veliko bolj ti bo koristilo sledenje po principu poškodbe tal.Pa še sam v začetku polagaš sled in treniraš potem ko imaš ti čas.Naj se punca najprej navadi slediti tebe,pa potem tujo sled in tako dalje.To ti lahko pokažejo v vsakem kinološkem društvu.Še najbolj simpl ti bo,da se zmeniš tam,kjer boš hodil z njo v šolo.Verjemi,imam izkušnje.Svoje pse(Basset Hounde) sem vedno učila sledenja po poškodbi tal,pa nimajo s tem nobenih problemov.Celo v veliko veselje jim je.Ko potegnem oprtnike in sledarski povodec iz nahrbtnika začnejo kar cviliti od veselja.Našemu "tamalemu" še nobena sled ni dovolj dolga.
LP Tjaša



grekom

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #50 : 03 December 2009, 08:41:02
Super, hvala za nasvete.

Hmmm, kot zgleda se je počasi navadla normalno jest. Je prvih par tednov prav goltala, tak da sem ji dal žogico v posodo s hrano. Sedaj pa opažam, da niti več ne poje vsega zmeraj. Pa tiste variante o nizkih ograjah (ala 30 cm in podobno) kar pozabite. Moja mala že sedaj v gozdu poleti čez dokaj debela podrta debla.

Je pa prava "duracelka". Prej jaz dol padem, kot da se ona zmantra.

Aja, pa še nekaj... Obvezna zaloga papirnatih brisač v vsakem kotu hiše, pa pospravljen kuhinjski pult (temu nosu res nič ne uide).

There is no hound like bloodhound


grekom

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #51 : 29 Marec 2010, 08:45:44
Še isto tukaj (četudi večina verjetno bere oba največja foruma o psih v Sloveniji)


Evo nove fotke (zakaj imam občutek, da sem ugrabil temo?)









Še več jih je tu http://www.flickr.com/photos/grekom/sets/72157623567399637/

Pa še nekaj fotk z mantrailing seminarja







There is no hound like bloodhound


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #52 : 29 Marec 2010, 21:28:41
Misliš mojpes.net-jaz ga ne spremljam. Tak da kar tukaj lepi fotke.  :-* Lepo, da sta aktivna in "šnofljata".

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #53 : 02 November 2011, 16:33:17
2 leti stara psicka, ki je ze izsolana za iskanje tartufov (slikana ob najdbi):