Lajanje na otroške vozičke,konje,...

Alya · 1317

Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
: 30 Junij 2007, 14:44:49
Ko mimo prikorakajo konji,Chappi opazi otroški voziček ali kakšno drugo (večjo)stvarco,ki se premika,začne divje lajati! ::) :-\
Kako ga naj odvadim tega?Laja pa samo zaradi straha.(se mi zdi  :))



Nejcika

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 10 Julij 2007, 06:31:20
Zdravo Alya :) , sama imam bokserja.Pes nas je v ogradi,se pravi ima pol hektarja zagrajenega in prosto leta, ce vidi , slisi, posumi na sumljivo stvar, kot so tudi konji, otroski vozicki,ljudje na kolesih , ki so preglasni, da glas in se razburi.Jaz smatram to kot branitev svojega teritorija.Nas ne laja zaradi straha.Saj ,ko pride kdo k ograji in hoce na parcelo pa prokuzi, da ni panike za ogrozenost.Zakaj se psi spravljajo na vecje stvari, na vozicke,na vse kar je drugacno,malo so krivi zvoki,nagon,drugi vonji in psa to zmoti :).Reci mu vsakic ukaz (fuj) pa bo s casoma ze pogruntal za kaj gre in bo dal mir. ;D



*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #2 : 19 Julij 2007, 00:59:17
Alya če Chappi laja na konje, otroške vozičke itd. doma ko je v ogradi to pomeni kot je že rekla Nejcika da brani svoj teritorij. Druga stvar je, da ko v mestu oz. na sprehodi vidi otroški voziček in nanj laja. Lahko da ga je strah ker je pač to večje od njega. Najlažje bi ga bilo pomoje odvaditi s tem, da ko vidiš otroški voziček da daš lepo na sedi in mu prigovarjal da ni nič narobe, da ga ne rabi bit strah ali pa mu preprosto reci 'fuj'. In vedno ko v "sedečem položaju" ne bo lajal na voziček ga zelo lepo pohvali in daj kakšen priboljšek. Ponavljajta to dokler sede ne bo več lajal, potem pa preidita v "stoječ" položaj. In če ne bo lajal sledi priboljšek ali pohvala. Kar mu pač bolj 'odgovarja'..Upam da sem ti kaj pomagala in poročaj kako bo..