Kuža brez apetita in veliko spi...

Taj · 31308

gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #30 : 05 Julij 2007, 09:38:36
Juuhej!  :o Samo da sta bolje, zdaj pa samo še tako naprej!   :)



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #31 : 05 Julij 2007, 09:54:16
Ja sem zelo zelo vesela... da gre na bolje... zdaj morava samo zdržati do naslednjega torka oziroma srede in je konec s tableti... :)



uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #32 : 05 Julij 2007, 12:25:28
Doti Taju pošilja koš poljubčkov :-* :-* :-*, seveda ga tudi jaz pozdravljam :).

Lp


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #33 : 05 Julij 2007, 18:51:37
Hvala Darja ...  :) Taj pošilja nazaj svoji ljubici Doti zvrhan koš  :-* :-* :-*!



MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #34 : 07 Julij 2007, 13:35:04
Olja Tina, šele sedajle sem opazila tole Tajevo težavo in me prav veseli, da mu gre že na bolje in da bosta kmalu prenehala s tabletami. Upam in želim, da bi se čimbolj pozdravil.

Mond pa mu pošilja ta trenutek vročeee in slinasteee pasje  :-* :-* :-*


LP
Helena


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #35 : 07 Julij 2007, 15:24:26
Hvala Helena za lepe želje in Mondu za prekrasne, slinaste in vroče poljubčke... Tajček vama vrača  :-* :-* :-* !

Še dobre tri dni, v torek zvečer bo zadnja tura tablet in potem konec... komaj čakam... upam, da se mu bo po jemanju tablet apetit spet dvignil na normalnega...

Lp
Tina in Taj



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #36 : 07 Julij 2007, 15:49:04
Lepo slišati, da se Taju stanje izboljšuje in seveda upamo še v naprej na najboljše.


LP,
M


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #37 : 07 Julij 2007, 18:07:29
Mojca hvala! :-*



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #38 : 14 Julij 2007, 00:17:17
Samo, da vam sporočim, da je Taj 100% bolje... apetit se mu je vrnil in energije ima več kot dovolj... že veselo teka, se igra in na sploh se mu vidi, da se zelo dobro počuti! :)

Hvala vsem, ki ste nama dajali nasvete in nama stali ob strani, ko je bilo hudo! :-* :-* :-*

Za dokaz slikice...

Tekanje in igranje... 8)


In pa vesel in veder izraz na obrazku... :)



Hvala še enkrat... :-*
Lp
Tina in Taj



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #39 : 14 Julij 2007, 06:06:59
Dobra novička :)


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #40 : 14 Julij 2007, 10:26:46
Ja! :)



babsy_ka

  • *
    • Prispevkov: 316
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 14 Julij 2007, 17:40:57
Krasna novička....
...počohaj Taja!
 :-* :-*
Lp!



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #42 : 14 Julij 2007, 19:13:42
Bom hvala!!! :) :-*



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #43 : 19 Avgust 2007, 14:14:59
A mi lahko kdo pomaga?  :-\
Gaja je bila še včeraj zvečer čisto v redu,zjutraj se je najdla trave in bruhala(takoj ko jo je pojedla),potem je bila v redu. Dve uri nazaj,ko smo imeli kosilo,ni prišla k mizi(pa je vedno,ampak vedno prva tam) in sem jo šla iskat. Dala sem jo na klop zraven sebe,ona pa je kar zadremala. Sicer hodi normalno,samo cela je taka...no,zaspana. Jest ni hotela-niti pečenke ni vzela,pa sem ji jo parkrat ponudila. Trese se ne,bruha tudi ne,je pa apatična in brez apetita-odziva se precej normalno,repek ima tudi pokonci. Zdaj spančka,ker je nočem silit.
Take je še nisem videla in umiram od strahu,da bi bilo kaj resno narobe.  :'(



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #44 : 19 Avgust 2007, 14:36:16
Mogoče se pa samo slabo počuti glede na to, da je zjutraj bruhala. Daj ji čas, da se spočije.
Če se bo pa tako počutje vleklo še naprej jutri, bi bilo pa fino poklicati veterinarja.

Ampak glede na to, da je slabega počutja od danes, bi ji jaz dala čas, da se spočije in pride k sebi, pa nič je silit s hrano, ker ji verjetno ne paše glede na to, da je revček bruhala. Po mojem ni nič takega. Ne se sekirat, pa počakaj do jutri. Saj veš, kdaj pa kdaj pride tak dan, ko se tudi mi ljudje ne počutimo dobro, pa nam ne paše jesti. ;)



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #45 : 19 Avgust 2007, 18:58:13
Ok,ji bom pustila,da se malo spočije... Prejle sva šle ven,da je šla lulat in se je celo malo igrala(tri munutke),drugače pa drema...
Mogoče se res samo danes slabo počuti,če pa jutri ne bo bolje,pa kličem veterinarko.
Pa še nekaj,že od 11 ni nič pila... Počakam,da gre pit sama ali naj ji dam vodo jaz?
Res me je pošteno prestrašila  :-\



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #46 : 19 Avgust 2007, 19:51:53
Hmm.... glede vode bi jo pa jaz kar malo prisilila... ker tekočino pa potrebuje. Mogoče bi ji z injekcijo ali pa s čim podobnim vbrizgala v usteca... :-\ Probaj jo prisilit, da malo spije...

Pa poročaj kako vama gre...



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #47 : 19 Avgust 2007, 23:09:59
Z veseljem sporočam,da je Gaja trenutno čisto normalna  ;D Že prosjači za hrano in viha nos nad briketi,igra se in nori...
Ampak tole je že tretjič tale mesec,da me je tkole ustrašla(šepanje,bruhanje,in tole danes) in greva takoj ko bo možno na testiranje za klopne bolezni,ker tole je pa tumač.
Sicer je imela letos samo dva klopa,ampak vseeno-ne verjamem,da je tole kr tko  :-\ Ko peljem njo,pa še Paxxu ne uide testiranje. Samo informativno;mogoče kdo ve cene?



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #48 : 20 Avgust 2007, 08:44:31
Nyssa... super je slišati, da je Gaja že v redu! 8) Naj tako ostane! :)

Cene testiranja za klopne bolezni:
borelija - 25.20 €
erlihija - 27.96 €
+
odvzem krvi - 4.42 €


Lp




shinegirl

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 1
  • Poodles bring happines :)
Odgovori #49 : 20 Avgust 2007, 13:52:37
Tudi naš kuža je bil dva tedna zelo miren, vsak dan je bilo slabše :'( in zato smo ga odpeljali k veterinarju. Odvzel mu je 3 epruvete krvi in jih poslal na testiranje za vse klopne bolezni. Izkazalo se je, da na fakulteti, kamor pošiljajo to kri za testiranje babezioze, testov ne delajo več. Najprej so prišli izvidi za erlihijo, ki je bila negativna. Tudi borelija je negativna in veterinar me je danes poklical in rekel, da ima najverjetneje babeziozo. K sreči mu je že takrat na pregledu dal injekcijo s sredstvom za zatiranje tega krvnega parazita, ki se pojavlja pri babeziozi. Stanje se je od takrat občutno izboljšalo :), danes pa (ker smo izvedeli, da je negativna tudi borelija) mu moramo še ukiniti antibiotike. Zelo pomembno je, da po treh tednih odkar je dobil tisto injekcijo, to ponovimo še enkrat, tako, da moramo 1. septembra ponovno k vetu. Zanima me, ali ima tudi kdo od vas izkušnje z babeziozo?

Dan se nasmehne tistemu, ki se mu zna nasmehniti.


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #50 : 20 Avgust 2007, 16:04:33
Shinegirl - o babeziozi zaenkrat jaz ne vem nič... sem pa našla spletno stran-forum na katerem je nekaj govora tudi o tem - KLIK. ;)
Če te zanima pa več o tem, pa odpri novo temo v rubriki Zdravje, pod Cepljenja, zajedavci (bolezni in preventiva) ... :)

Lp



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #51 : 26 September 2007, 22:38:25
Z veseljem sporočam,da je Gaja trenutno čisto normalna  ;D Že prosjači za hrano in viha nos nad briketi,igra se in nori...
Ampak tole je že tretjič tale mesec,da me je tkole ustrašla(šepanje,bruhanje,in tole danes) in greva takoj ko bo možno na testiranje za klopne bolezni,ker tole je pa tumač.
Sicer je imela letos samo dva klopa,ampak vseeno-ne verjamem,da je tole kr tko  :-\ Ko peljem njo,pa še Paxxu ne uide testiranje. Samo informativno;mogoče kdo ve cene?
Da poročam za kaj se je šlo pravzaprav:
http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=4035.msg156129#new



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #52 : 16 Januar 2008, 09:53:16
Tudi Alba je zdaj že tretji dan malo manj živa kot ponavadi in skoraj ne je, kar mi je zelo čudno za njo, ki bi pojedla vedno prav vse kar ji ponudim. Tako, da se danes odpravljava k veterinarju in upam, da ni kaj hujšega :(.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #53 : 16 Januar 2008, 10:19:17
Držimo pesti za Albico, da bo vse ok! :-* :-*

Taj je bil prejšni teden dva dni tudi tak, bolj slab... ravno tako ni bil tako živ, pa do hrane mu tudi ni bilo nevem kako, pa saj veste, ko se mu prav vidi že na obrazu, da nekaj ni ok. Pa sem mu dala dva dni, dvakrat na dan energijsko bombo, kot midva to poimenujeva, jogurt+gobice (neki sirup za dvig imunskega sistema) in je bilo tretji dan že vse ok. :) Tako da jaz sumim, da je šlo za kakšen blažji prehlad, saj mu je teklo tudi iz noska, vendar malo, pa tudi ni bil izcedek ne rumen ali zelen ampak navaden prozoren, se pravi "voda".

Samo zato sem to napisala, da se ve, da gre lahko tudi za kakšen prehladek. ;)



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #54 : 16 Januar 2008, 10:42:07
Ja pri Albi ne vidim kakega izcedka iz smrčka, upam pa da ni kaj v zvezi s klopi. Bom poročala. Ker drugače je še kar živa, ampka ni pa to moja hiperaktivka.

Taj hvala!  :-*

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #55 : 16 Januar 2008, 11:33:07
Barbara h keremu vetu pa greš?  Tudi jaz držim pesti da z bibico Albico ni nič hujšega, mogoče kake mud swing, ji oba z Črasom pošiljava  :-* :-* :-* :-* da bo kmalu zopet stara Albica


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #56 : 16 Januar 2008, 11:58:27
Z Albo hodiva v kliniko Pet Vet, imava dobre izkušnje.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #57 : 16 Januar 2008, 12:19:41
Čras = Lars :-[ ::) Ne samo tako vprašam, midva sva drugače pri dr. Tozonovi, no mi smo trenutno OK, in enako želima tudi vama.


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #58 : 16 Januar 2008, 18:13:44
Evo zgodil se manjši čudež. ko sem prišla domov iz službe sem šla seveda takoj preverit k Albi. Gospa pa kot da zadnje dni ni bilo nič nenavadno - vsa vesela me je pozdravila z njenim zavijanjem, skakala po meni, prosila za piškotke. Tako, da sem se potem odločila, da veterinarja zaenkrat odpovem. Jo bom pa opazovala. Sva šli na sprehod, vse v najlepšem resu, pogrustala je malo priboljškov, hotela jagati mačke, ovohavala, označevala.

Očitno je bila samo kaka viroza.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #59 : 16 Januar 2008, 18:51:54
O super! :)
Saj bo vse ok... po mojem je tudi kakšen prehladek... ;)

Za Albico... :-* :-* :-*