Jež

mary · 1986

mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
: 13 Julij 2007, 08:38:55
Imam eno vprašanje. Na "počitnicah" imam sosedovo psičko. Danes zjutraj je na vrtu našla ježa in očitno je smotka ugriznila vanj. :-\ Malo se je začela peniti okoli ust in bilo je videti, da se je zbodla. Zanima me, ali jež v samoobrambi spusti kakšne strupe, ki so lahko za psa nevarni? Naj gremo k veterinarju?  ???

Enkrat smo imeli že podobno situacijo (z isto psičko, očitno je nikoli ne izuči ::)), le da je bil takrat malo manjši jež, v gobcu ga je prinesla pokazat in ni bilo videti, da bi jo bodlo. Tudi penila se ni.

LP

Lp, Marusa


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #1 : 13 Julij 2007, 08:53:18
Kakor vem jež ne izloči nobenega strupa. Po moje je to samo psičkina reakcija na vbod. Opazujte mesto poškodbe - če se bo psička dlje časa še penila, da bo mesto zaoteklo in se bo stanje slabšalo, potem obiščite veterinarja.
Mogoče bi ji bilo dobro mesto vboda malo razkužiti (če je pritekla kri), ampak po moje sploh ne bi smelo biti problema.

Pri nas imamo tudi vsak večer na vrtu ježa in ga gre Astor vsak večer pozdravit.  ::) Ampak ugriznit ga pa še nikoli ni poizkusil - po moje vedno začuti s smrčkom bodice in ga pusti potem pri miru.


lp,
M


mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #2 : 13 Julij 2007, 09:09:36
Hvala za odgovor.
Krvi ni bilo in tudi jaz sem mnenja, da je samo reakcija na vbod. Pa je mami takoj paniko zagnala in sem za vsak slučaj vprašala. Bomo malo opazovali, pa bo. :)

Lp, Marusa