Zlom in rehabilitacija

Canis · 5598

Canis

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 2
: 21 Julij 2007, 13:00:11
Danes zjutraj si je Saia zlomila prednjo desno tačko :'(, ko je danes kot vsako jutro letala za žogo na travniku.
Zlomljeni sta obe kosti podlahtnice (tako ulna kot radius), sreča v nesreči je, da so sklepi celi. Kolikor hitro se je dalo smo jo odpeljali k veterinarju v Mestni Log.

Morali smo jo pustiti tam do ponedeljka :'( :'( :'(, ko bo operirana, kjer jo imajo na protibolečinski terapiji in seveda pod kontrolo.

Pred eno uro smo ponovno poklicali na kliniko, kjer so mi povedali, da se je zbudila (bila je pod pomirjevali) in da že skače okrog - po treh sicer...

To, kako me skrbi, kaj in kako bo ne bom niti razlagala. Zaenkrat samo upam, da bo operacija potekala v redu brez komplikacij...

Zanima me, če kdo ve za kakršnokoli obliko fizioterapije - se pravi rehabilitacije po poškodbi (kot jo imajo recimo v tujini - v mislim imam rehabillitacijo s plavanjem ali kaj podobnega).

Toliko, da se vsaj oborožim z informacijami in se neham cmizdit...vsaj za en trenutek... :(






Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1 : 21 Julij 2007, 13:52:37
Fizioterapevtko premorejo pri Zaninoviču, za druge ne vem.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2 : 21 Julij 2007, 14:08:08
Canis obrni se na novo veterinarsko bolnico za živali v Postojni. Baje imajo bazen in oddelek za rehabilitacijo.

Lp nina



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #3 : 21 Julij 2007, 14:21:52
jp, Postojna.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Canis

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 2
Odgovori #4 : 21 Julij 2007, 20:52:15
Hvala za odgovore...sem že pomislila na Postojno...a imajo oni kakšno internetno stran.

Vmes sem poguglala Prvo Kliniko in videla, da imajo fizioterapevta...

Najprej morem pa počakat na operacijo...



Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #5 : 21 Julij 2007, 20:53:43



Canis

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 2
Odgovori #6 : 21 Julij 2007, 22:00:05
Hvala, sem pogledala.

Nikjer nič ne piše o fizioterapiji...mogoče bi morala poklicat, ko bo čas za to.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #7 : 21 Julij 2007, 22:05:19



Canis

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 2
Odgovori #8 : 22 Julij 2007, 09:55:05
Uffff hvala sem tako vsa zmedena in zaskrbljena...da ne vidim več nič in se počutim kot totalni računalniški butalec.

Ravno sva se vrnila z Viča, kjer sva šla pač na hojladri v upanju, da bova lahko vsaj kaj izvedela o Saii, govorila s tehnikom ali nekaj, ker dejansko je za nama neprespana noč in skrbi so se samo kopičile.

V glavnem nismo samo govorili s tehnikom ampak sva jo videla in peljala ven do prvega travnika tako, da smo bili tam uro in pol. Zvečer pa greva spet.
Zanjo je izredno lepo poskrbljeno pa tehnika Martina zelo porajta, v splošnem je fant zelo zelo v redu.
Lahko sva ji pustila njeno priljubljeno koščico in nekaj kar diši po njej in po domu.

Jutri naj bi jo operirali - najverjetneje dr. Zorko, kdaj pa bo lahko prišla domov se še ne ve - odvisno kako bo potekala operacija.

Po obisku sva/sem (predvsem jaz) bolj pomirjena in upam, da se bom do večera lahko zamotila z drugimi stvarmi...

Lahko samo rečem hvala bogu za Postojno, mislim, da je ravno taka ustanova v Sloveniji izredno primanjkovala. Vedno sem gledala te fizioterapevtske centre z bazeni v tujini in se samo spraševala, zakaj česa takega pri nas še ni bilo.






zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #9 : 22 Julij 2007, 21:26:20
Joj, uboga Saia :'(

Upam, da bo hitro okrevala :-*

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #10 : 23 Julij 2007, 22:06:32
O Petra groza!!! :( :( :'(

Držimo pesti  za Sajo, ti se pa drži.

Saj veš, po dežju vedno posije sonce, tudi za vaju!


Canis

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 2
Odgovori #11 : 23 Julij 2007, 22:17:38
Saia je bila danes operirana. Operiral jo je prof. Kogovšek, na hitro so nam povedali, da so ji vstavili samo eno ploščico na večjo kost (to bi morala biti podlahtnica), druga, manjša pa naj bi se posledično naravnala in zacelila.

Jutri bom vsekakor na previjanju in kontroli masirala kirurga, da mi vse natančno razloži kaj in kako.

Saia je od poznega popoldneva doma. Spi, reva je še vsa boga od anestezije. Je pridno pojedla svoj hills a/d in tabletko analgetika. Jutri začnemo še z antibiotiki.

To je to zaenkrat. Hvala vsem za lepe želje. Tudi jaz upam, da bo čim prej boljša.



Poly

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 26 Julij 2007, 12:45:45
A si kirurga kaj  vprašala o možnostih rehabilitacije? Baje imajo tam tudi eno veterinarko, ki se ukvarja s tem. V Postojni pa menda tudi še ne delajo. Nekaj je pa pisalo tudi v reviji Moj pes al pa Kinolog.

Čimprejšnje okrevanje tvoje psičke :)



quote author=Canis link=topic=4213.msg136739#msg136739 date=1185090905]
Uffff hvala sem tako vsa zmedena in zaskrbljena...da ne vidim več nič in se počutim kot totalni računalniški butalec.

Ravno sva se vrnila z Viča, kjer sva šla pač na hojladri v upanju, da bova lahko vsaj kaj izvedela o Saii, govorila s tehnikom ali nekaj, ker dejansko je za nama neprespana noč in skrbi so se samo kopičile.

V glavnem nismo samo govorili s tehnikom ampak sva jo videla in peljala ven do prvega travnika tako, da smo bili tam uro in pol. Zvečer pa greva spet.
Zanjo je izredno lepo poskrbljeno pa tehnika Martina zelo porajta, v splošnem je fant zelo zelo v redu.
Lahko sva ji pustila njeno priljubljeno koščico in nekaj kar diši po njej in po domu.

Jutri naj bi jo operirali - najverjetneje dr. Zorko, kdaj pa bo lahko prišla domov se še ne ve - odvisno kako bo potekala operacija.

Po obisku sva/sem (predvsem jaz) bolj pomirjena in upam, da se bom do večera lahko zamotila z drugimi stvarmi...

Lahko samo rečem hvala bogu za Postojno, mislim, da je ravno taka ustanova v Sloveniji izredno primanjkovala. Vedno sem gledala te fizioterapevtske centre z bazeni v tujini in se samo spraševala, zakaj česa takega pri nas še ni bilo.




[/quote]



Canis

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 2
Odgovori #13 : 26 Julij 2007, 12:54:07
V torek smo bili na previjanju in sem govorila s kirurgom, ki je Saio operiral. Vprašala sem tudi o možnostih fizioterapije pa mi je odgovoril, da je najboljša fizioterapija zanjo hoja.

Nogico naj bi začela čim prej spet uporabljati.

Jutri gremo spet, da ji odstranijo povoje.



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #14 : 26 Julij 2007, 12:57:47
Canis, počohi mojo Sajko v mojem imenu.  Enga  :-* zanjo.