Kako odvaditi psa, da ne poliva vode

GoldenGirl · 9242

GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
: 23 Julij 2007, 09:29:43
Prvič se srečam s to "težavo"..Naš sedaj skoraj 6 mesecev star NO ne prenese, da je kakšna posoda z vodo polna... ko zagleda polno posodo vode si notri namoči glavo in jo pol takoj polije... hodi od posode do posode...od pesjaka do pesjaka, ker so vsi čez dan odprti in polije vse posode z vodo..sedaj je lahko problem zaradi vročine, da ostanejo psi žejni za uro ali dve, ker so cel dan vsi (5 jih je, 4 škoti in 1 NO) spuščeni na vrtu...

Imate kakšne predloge kako ga odvaditi te "neprijetne" igre  ??? GG


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #1 : 23 Julij 2007, 09:36:42
Hehehe... jaz bi na tvojem mestu posode pritrdila v tla ali pa naj ti mož naredi nekakšen postavek, da posode vstaviš vanj in da jih ne more na noben način prebrniti in politi. Nekako jo poskušanj narediti fiksno. Ko bo pes ugotovil, da posode ne more prebrniti bo mogoče odnehal.

Pri nas Živa včasih prevrača posodo z briketi, ampak le ko ji je dolgčas. Posode z vodo pa nikoli. Verjetno to počne iz dolgčasa, lahko se mu to zdi igra in se mu zdi fino prevračat posodo. Poskušaj ga čimbolj zaposliti. Kaj pa z ukazom ''Fuj to'' si kaj poskušala?

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #2 : 23 Julij 2007, 09:50:44
Sem...ampak to dela takoj ko imam hrbet obrnjen ali grem v hišo za 10 minut.. Saj za pesjak ni problem, ker imam otežene posode, ampak sedaj ko je tako vroče imam povsod po vrtu, v pesjakih in pri konjih plastične posode z 5l vode tako da imajo vsi stalno svežo vodo... in on uživa to vodo polivati...ko je vse polito preneha... ;D dokler niso ponovne polne...in čodno to dela samo on..ostali niso nokoli to delali...to dela tudi NO od enega priajtelja ki je 1 leti stara...ali je neka posebna igrate pasme?? Zdi se mi čudno, ker moje dva NO to nista nikoli delala.. GG
   


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #3 : 23 Julij 2007, 09:52:36
Chica ima podobno 'težavo'. V stanovanju je polne posode ne motijo. Ko pridemo pa npr. v kinološko društvo ali pa kam drugam, je pa druga pesem. Najprej gre pit, potem pa vidi, da bi se še kakšen drug pes rad odžejal... potem začne polivat vodo, da ne bi slučajno še kakšen drug pes pil  :P Sicer pri njej zaleže že 'fuj', ampak to je ne odvrne od tega, da ne bi naslednjič, ko pridemo v društvo, ponovno poskusila  ;)

Če so psi sami zunaj, bi bilo mogoče res najboljše, da se posode nekako fiksira. Ali pa če jim narediš bazenček, pa bo vode vedno dovolj  :D
Drugače pa vztrajnost in doslednost. Vsakič, ko ga kdo zaloti na delu, naj sledi glasen fuj in kakšna druga 'kazen' - npr. odlaganje, da se malo umiri.


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #4 : 23 Julij 2007, 10:06:45
Mi smo imeli z našo psičko podobne probleme, samo da je ona potem, ko se je napila s tačkami kopala vodo ven alpa se ulegla čez posodo. (in jo potem seveda obnila ::) ). Tudi mi smo delali ne, fuj in podobno samo to je zaleglo le kratek čas. Potem pa nam je inštruktor v mali šoli svetoval naj to vedenje ignoriramo, saj s tem išče pozornost (ko je to počela smo vsi tekli k njej in se ukvarjali z njo ) . Ko smo ji pustili da je to počela je potem res v 1 tednu s tem nehala. Sedaj ima samo še občasne "tike" da začne s tem "plavanjem" sicer pa jo to ne zanima več.

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #5 : 23 Julij 2007, 11:54:18
Obnese se nastaviti "napajalnike" in jih obtežiti.
Če smo prisotni pa ponuditi vodo injo umakniti ko pes popije.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #6 : 23 Julij 2007, 13:44:12
Valjarja tudi neznansko zabava prevračanje posod. Najprej naredi požirek, potem z taco prevrne posodo in pije naprej iz tal. ::) Na srečo tega ne naredi vsakič in se ne sekiram. V stanovanju je več majhnih posod in ne polije veliko vode, zunaj je pa itak vseeno.

Vrjetno bi bilo res najbolje nekako pričvrstit posode, da jih ne bo mogel prevračat. Da ga to odvadiš bo trajalo...

Los je car!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #7 : 24 Julij 2007, 12:36:31
Pri meni so polivale iz krepko velikih posod in če ti pes zvrne hubuk vode v stanovanju je že skoraj kot bi ti spustil en manjši akvarij. Pritrjene posode niso veliko pomagale, ker so znale vodo ven tudi "skopati" z nogami. Se je pa obnesla malce kruta metoda - če so vodo polile, nove niso dobile kar takoj, ampak ko so bile že fino žejne. In če so ponovno polilem jo spet nekaj časa ni bilo. Že po nekaj dneh so začele na vodo paziti kot bi bila zlata.
Samo če ti pes hodi po pesjakih in poliva vodo drugim, to ne bi nič pomagalo.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #8 : 27 Julij 2007, 17:14:54
Tale rešitev je meni taprava http://www.youtube.com/watch?v=3uVU19hKMls
To sem videla danec v Zootic CE.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #9 : 27 Julij 2007, 20:40:55
Čara tole dobro izgleda..ampak to je za na vrt..če ima pes navado polivati povsod posode..ti to ne pomaga veliko..tudi v pesjakih to ne moraš imeti...Pax se nič ne izboljušuje..smo posode tudi pritrdili ampak pol poliva s tacami...  ???GG


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #10 : 28 Julij 2007, 14:56:40
kaj pa če bi kakšno psico naučila, da ga "zatoži"  in če ga zalotiš med plivanjem ga daj v izolacijo ali pa mu za nekaj časa onemoegoči da pije vodo. nimam kake druge ideje.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48

čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #12 : 28 Julij 2007, 17:45:32
KUNCE :)

a to imaš v mislih?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #13 : 29 Julij 2007, 12:32:43
V principu ja, samo večje in močnejše. Mogoče bi se dalo narediti tudi kakšno domačo improvizacijo s pritrjeno steklenico in ne preširoko posodo spodaj, nastavljeno bi moralo biti tako, da bi bila višina vode samo centimeter mogoče. Mogoče bi se kaj zanimivega dalo najti tudi med napajalniki za drobnico.


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #14 : 29 Julij 2007, 12:41:33
To je počel tudi Runo, ko je bil mlajši, vendar sedaj, ko je zrastel tega ne počne več :)

Lp,
Polona

:)


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #15 : 30 Julij 2007, 11:18:36
Vidim, da postajamo vedno bolj inovativni...mogoče bomo izumila še kakšen patent... ;) ;D...

Stanje s Paxom se ne izboljšuje...čara...noben ga ne zatoži, ker vsi bežijo od njega ko to počne  ;) GG


kimmi

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 30 Julij 2007, 11:35:56
Pozdravljene,

naš Benjamin se je pa naučil metati igračke čez balkon, seveda ne svoje, ampak od Kimmi. Noben fuj ne pomaga, kakor hitro se obrneš proč že meče igračke dol. kakšna ideja, kako ga odvaditi?



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 05 September 2007, 11:25:50
...ja pri nas smo tudi začeli z lumparijami  :o najprej je bilo polivanje vode in histerično lajanje na posodo (prazno seveda), zdaj je pa aktualno zmetat vse kar je na dosegu po tleh in uničt kar se da  ::) ko takšen buldožer  :o

...sledi svojim sanjam


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #18 : 05 September 2007, 11:32:40
obstajajo tudi napajalniki za pse. Spodaj plitva posodica in povezana z nenakšno narobe obrnjeno steklenico- glej po katalogih.
Jaz pa sem takim dajala težak kamn v posodo.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 05 September 2007, 12:27:09
ja vem, da obstajajo, sam kaj ko bo tud to uničla-sploh flaše rada grize :) upam, da jo bo minilo, ko bo mal večja :) ker zdj ma glih obdobje uničevanja vseh možnih stvari.

...sledi svojim sanjam


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #20 : 03 Julij 2008, 17:05:13
Prvič se srečam s to "težavo"..Naš sedaj skoraj 6 mesecev star NO ne prenese, da je kakšna posoda z vodo polna... ko zagleda polno posodo vode si notri namoči glavo in jo pol takoj polije... hodi od posode do posode...od pesjaka do pesjaka, ker so vsi čez dan odprti in polije vse posode z vodo..sedaj je lahko problem zaradi vročine, da ostanejo psi žejni za uro ali dve, ker so cel dan vsi (5 jih je, 4 škoti in 1 NO) spuščeni na vrtu...

Imate kakšne predloge kako ga odvaditi te "neprijetne" igre  ??? GG

Imamo povsem enak problem s Simbo, ampak v tej temi nisem odkril nobene konkretne rešitve, tko da če ima še kdo kakšen predlog, bi bil zelo vesel..... :-\

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


mika-nelly

  • Gost
Odgovori #21 : 03 Julij 2008, 17:19:44
naša ZPjevka je redno polivala ko je bila manjša, zdej pa poliva samo ko ji je vroče, ker če je vani, obvezno polije vodi in se pol valja po njej, če je pa noter pa ne, ker je bolj mrzlo, tak da nevem, nabavi mu bazenček ::)



kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #22 : 03 Julij 2008, 20:55:01
Ima bazenček, pa je vseeno čofotanje po skledi bolj zanimivo  >:D

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #23 : 03 Julij 2008, 22:17:28
Imamo povsem enak problem s Simbo, ampak v tej temi nisem odkril nobene konkretne rešitve, tko da če ima še kdo kakšen predlog, bi bil zelo vesel..... :-\
Tudi Sammy je polival vodo kot mladič, po puberteti pa je nehal, tako da sem skoraj prepričana, da se bo tudi pri vas uredilo samo od sebe, do tačas pa pač malo potrpite. Sammy je ponavadi stopil s sprednjimi tacami v posodo in začel "kopati", da je voda špricala na vse strani, ko pa je je zmanjkalo v posodi, se je zadovoljno zleknil na polita tla ::). To je delal po poletnih sprehodih, včasih pa tudi čez dan. Potem sem mu začela noge močiti z vodo iz pipe (vsako tačko posebej - okrog blazinic, da je sigurno začutil :P), ko sva prišla iz sprehoda in občasno tudi čez dan, ko je bilo res vroče. Poskusi, mogoče bo pomagalo.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard